Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Esetleg mit tuttok arra mondani hogy c20xe ha kis fordulaton jobban terhelem néha csörgő hangot ad ha picit tovább tartom ugy akkor megszűnik ez mitől lehet?mert már nézte egy szerelő srác de nemjöttünk rá mert ha elötte jobban meghajtom akkor semmi hangja

szia

próbálj másik kútnál tankolni lehet nincs meg az oktánszám..

nekem 20xe motorom van és 1-2 kútnál én is tapasztaltam ilyen hangot

kellene nekem is egy kis segítség 20xe motor trafója; van két fajta, az egyik körül egy vasmag van , na nekem ilyen van. a másik az a rúd alakú annak kellene az indításnál kibocsájtó feszültség.. mennyivel indít? tud valaki segíteni? az a bajom hogy ha padlózom akkor bagyfordulaton beszaggat kb 4500 -nál de ha szépen fokozatosan nyomom neki akkor nincs semmi gond. ebből gondolom hogy a gyújtáskimaradás..

ha valaki tud akkor pü.. köszi

Link to comment
Megosztás:

Ha széthuzom a lambda szenzor csatiát akkor is ezt produkálja. Az Astrás szaktársak szerint a főtengely jeladó is okozhatja a prpbléma forrását.Ami hidegen jól működik ,melegen viszont nem . Ezt ki lehet valahogy mérni?

nézzétek meg a computert mert ott is lehet probléma , lehet hogy egy proci van kimenve nekem volt ehhez hasonló bajom de nem állt le hanem be sem akart indulni! az egyik proci ami kiosztja a tápfeszültséget az szarakodott

egy barátomnak leállt az autója neki a gyújtáskapcsoló reléje volt szar el lehetett repedve és a hőtágulás az a drága hőre tágulás megbonyolította az életünket , mivel el volt repedve és amikor bemelegedett akkor leállt..

de..

segítség kellene nekem is, 20xe motor trafója van két fajta, az egyik körül egy vasmag van , na nekem ilyen van. a másik az a rúd alakú annak kellene az indításnál kibocsájtó feszültség.. mennyivel indít? tud valaki segíteni? az a bajom hogy ha padlózom akkor nagyfordulaton beszaggat kb 4500 -nál de ha szépen fokozatosan nyomom neki akkor nincs semmi gond. ebből gondolom hogy a gyújtáskimaradás..

Link to comment
Megosztás:

hát nemtudom szerintem nem gyújtás kimaradás lessz vagy ha álsz és ugy pörgeted meg akkor is ezt produkálja mert a gyujtás menetközben és állva is ugyan olyan értékü

nézzétek meg a computert mert ott is lehet probléma , lehet hogy egy proci van kimenve nekem volt ehhez hasonló bajom de nem állt le hanem be sem akart indulni! az egyik proci ami kiosztja a tápfeszültséget az szarakodott

egy barátomnak leállt az autója neki a gyújtáskapcsoló reléje volt szar el lehetett repedve és a hőtágulás az a drága hőre tágulás megbonyolította az életünket , mivel el volt repedve és amikor bemelegedett akkor leállt..

de..

segítség kellene nekem is, 20xe motor trafója van két fajta, az egyik körül egy vasmag van , na nekem ilyen van. a másik az a rúd alakú annak kellene az indításnál kibocsájtó feszültség.. mennyivel indít? tud valaki segíteni? az a bajom hogy ha padlózom akkor nagyfordulaton beszaggat kb 4500 -nál de ha szépen fokozatosan nyomom neki akkor nincs semmi gond. ebből gondolom hogy a gyújtáskimaradás..

Link to comment
Megosztás:

nézzétek meg a computert mert ott is lehet probléma , lehet hogy egy proci van kimenve nekem volt ehhez hasonló bajom de nem állt le hanem be sem akart indulni! az egyik proci ami kiosztja a tápfeszültséget az szarakodott

egy barátomnak leállt az autója neki a gyújtáskapcsoló reléje volt szar el lehetett repedve és a hőtágulás az a drága hőre tágulás megbonyolította az életünket , mivel el volt repedve és amikor bemelegedett akkor leállt..

de..

segítség kellene nekem is, 20xe motor trafója van két fajta, az egyik körül egy vasmag van , na nekem ilyen van. a másik az a rúd alakú annak kellene az indításnál kibocsájtó feszültség.. mennyivel indít? tud valaki segíteni? az a bajom hogy ha padlózom akkor nagyfordulaton beszaggat kb 4500 -nál de ha szépen fokozatosan nyomom neki akkor nincs semmi gond. ebből gondolom hogy a gyújtáskimaradás..

Kösz a segitséget. Megoldódott a problémám ,a gyujtáselosztó fedél és a rotor is be volt égve.Ezt nem gondoltam volna,hogy hidegen tünetmentes,melegen meg leáll.

Viszont most az unokaöcsém x14xe motoros Astrája szarakodik.16 lábas a diag csati ,áthidaltam az 5, 6 pontot hibakódolvasás céljábol de nem jött össze. A kontrollámpa 1-et villan azután elalszik.

Mit csináltam rosszul?

Link to comment
Megosztás:

Elvileg az 5. 6. lábat kell összezárni igen mert van valami gond az autóval ? ha leirod mi esetleg hátha kitalálunk rá valamit

Kösz a segitséget. Megoldódott a problémám ,a gyujtáselosztó fedél és a rotor is be volt égve.Ezt nem gondoltam volna,hogy hidegen tünetmentes,melegen meg leáll.

Viszont most az unokaöcsém x14xe motoros Astrája szarakodik.16 lábas a diag csati ,áthidaltam az 5, 6 pontot hibakódolvasás céljábol de nem jött össze. A kontrollámpa 1-et villan azután elalszik.

Mit csináltam rosszul?

Link to comment
Megosztás:

Esetleg ennyi még lehet a magyarázat hogy Hibakód lista:

10 Kódvariáns nincs programozva ugy az csak eggyet villan és vége ennyi http://www.topbuzz1.carenthusiasts.co.uk/i...fault_codes.htm itt megtalálsz egykét dolgot igaz angolul

Elvileg az 5. 6. lábat kell összezárni igen mert van valami gond az autóval ? ha leirod mi esetleg hátha kitalálunk rá valamit

Link to comment
Megosztás:

Esetleg ennyi még lehet a magyarázat hogy Hibakód lista:

10 Kódvariáns nincs programozva ugy az csak eggyet villan és vége ennyi http://www.topbuzz1.carenthusiasts.co.uk/i...fault_codes.htm itt megtalálsz egykét dolgot igaz angolul

Elvileg az 5. 6. lábat kell összezárni igen mert van valami gond az autóval ? ha leirod mi esetleg hátha kitalálunk rá valamit

Hidegen indul ,de menet közben töbször kihagy,megáll. Ha bemelegszik,nem akar indulni ,ill. mint amikor nem kap elég benzint,talán 1-3 másodpercig jár a motor .

Megpróbálok rámérni a benzinszivattyúra,ha esetleg nem pumpál hol találom az AC relét.

Link to comment
Megosztás:

hát ha melegen nem indul akkor valószinüleg túl dús a keverék motor hőfok jeladó esetleg volt már rá példa ha tudnál másikat szerezni beletenni próbára jólenne de nálam az alapjárati motor volt koszos és emiatt volt a gond kitakarítottam és azóta hidegen melegen frankó ha melegen megáll nyomsz neki gázt rajta tartod a lábad akkor megy?ha levezed egyből megáll?

Hidegen indul ,de menet közben töbször kihagy,megáll. Ha bemelegszik,nem akar indulni ,ill. mint amikor nem kap elég benzint,talán 1-3 másodpercig jár a motor .

Megpróbálok rámérni a benzinszivattyúra,ha esetleg nem pumpál hol találom az AC relét.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
hát ha melegen nem indul akkor valószinüleg túl dús a keverék motor hőfok jeladó esetleg volt már rá példa ha tudnál másikat szerezni beletenni próbára jólenne de nálam az alapjárati motor volt koszos és emiatt volt a gond kitakarítottam és azóta hidegen melegen frankó ha melegen megáll nyomsz neki gázt rajta tartod a lábad akkor megy?ha levezed egyből megáll?

Hali!

Nekem is hasonló a problémám a Vectra A C20NE-vel!

Hidegen pöcre indul, melegen leállítás után egyből indul,de ha 15-20perccel a leállítás után indítok,akkor előfordul,hogy nem akar beindulni,csak,ha adok neki egy kis gázt,de rajta is kell tartanom a lábamat a gázon,mert egyből leállna,aztán egy 20másodperc után már levehetem a lábamat a gázról,akkor már nem áll le!!!!

Mi lehet nálam a probléma???

Hibakódot kiolvastam,de semmit nem írt,csak hogy nincsen fordulatszám jel (31 hibakód) ami elvileg természetes,mert nem jár a motor kiolvasásnál...

Motorhőfok jeladót cseréltem,de ez sem oldotta meg a problémát!

Ja tegnap az AC relét is kicseréltem és az sem oldotta meg a problémát....

Előre is köszi a válaszokat!!!

Link to comment
Megosztás:

Hidegen indul ,de menet közben töbször kihagy,megáll. Ha bemelegszik,nem akar indulni ,ill. mint amikor nem kap elég benzint,talán 1-3 másodpercig jár a motor .

Megpróbálok rámérni a benzinszivattyúra,ha esetleg nem pumpál hol találom az AC relét.

Ha Pesten vagy akkor kipróbálásra tudok adni egy tuti jó motorhőfok jeladót, meg egy AC relét és ha kell esetleg,akkor 2e-ért benne is hagyhatjuk valamelyiket!!!

ennyivel tudok segíteni!!! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Találtam egy kirepedt csövet, azt ami a szívócső légszűrő felőli részét köti össze az alapjárati motorral!

Lehet, hogy ez okozta a langyos motor nem indulását?

Másik problémám, hogy 100Km alatt elfogy kb 1 liter fagyállóm úgy, hogy sehol nem találok csöpögést, sajnos ebben a locs-pocs időben a hóolvadék miatt nem tudom eldönteni,hogy a hűtő csepeg-e,mert az folyamatosan só-lés,meg olvadék havas....

Arra gondoltam, hogy a vízpumpám adta fel a szolgálatot, ezért azt tegnap kicseréltem,azóta még nem tettem meg nagyobb távot, bár semmi folyás nem látszott a régi vízpumpán....

A vízpumpa cserekor , mikor levettem a szívó-gumi csövet,ami a Légtömegmérőt köti össze a pillangószelepházzal, akkor azt tapasztaltam,hogy a gumicső tele van gépzsír szerű lerakódással sárgás-barna színe volt és édes íze volt.....meg azt is szépen lehetett látni, hogy a trutyi a kartergázcsőből jött, ami a szelepfedelet köti össze a pillangószelep házzal.....az igaz,hogy ezért levettem ezt a csövet is,hogy megtakarítsam és a szelepfedélházról csak simán lecsúszott...

Lehet, hogy a kartergáz lecsapódott,mert a lazamegfogatású csőnél hideg levegőt kapot?

Szerintetek mi lehet ez a gépzsír szerű,édes anyag?

Ami egy hét alatt képződött,mert múlt hétvégén levettem a gumicsövet és akkor még semmi ilyesmi nem volt benne....

Én már kezdek nagyon rossz dologra gondolni, hogy mivel édes,lehet,hogy a fagyálló elpárolgásából visszamaradt anyag lehet....

Lehetséges ez?

Link to comment
Megosztás:

Én már kezdek nagyon rossz dologra gondolni, hogy mivel édes,lehet,hogy a fagyálló elpárolgásából visszamaradt anyag lehet....

Lehetséges ez?

Ajjaj... én is rosszra gondolok... HF lesz ez valszeg.

Volt már olyan, hogy amikor kivettem a gyertyát akkor az egyik sokkal sokkal tisztább volt mint a többi, mert leégett róla lerakódás a gőz miatt. Egy próbát megérne nálad is.

Egy HF tömítéscsere megoldotta a problémát.

Hűtővíz nem melegszik gyorsabban a megszokottolól? Reggelente nem idul 3 hengerezve?

Link to comment
Megosztás:

Ajjaj... én is rosszra gondolok... HF lesz ez valszeg.

Volt már olyan, hogy amikor kivettem a gyertyát akkor az egyik sokkal sokkal tisztább volt mint a többi, mert leégett róla lerakódás a gőz miatt. Egy próbát megérne nálad is.

Egy HF tömítéscsere megoldotta a problémát.

Hűtővíz nem melegszik gyorsabban a megszokottolól? Reggelente nem idul 3 hengerezve?

Hali!

Valóban a hengerfej tömítéssel volt a gond!!!!

Levettem múlt héten szerdán munka után...9órára szét is szedtem, aztán csütörtökön reggel elvittem egy hengerfejeshez, aki síkbahúzta, kicserélte a szelepszár szimeringeket,becsiszolta a szelepeket,meg lenyomáspróbázta és 11:30-ra mehettem is érte!!!!

Amíg csinálta,addig megtakarítottam minden alkatrészt,meg le is festettem a szívósort,vezérműtengelyházat,meg szelepfedelet,meg fólytószelep házat,aztán este 7-re össze is volt rakva,tiszta csili-vili a motor,meg úgy néz ki,hogy jó is,mert 250Km-t mentem vele idáig,de semmi baja.....

Amúgy nem 3 hengerezett....

Link to comment
Megosztás:

Valóban a hengerfej tömítéssel volt a gond!!!!

Nah örülök, hogy megoldódott! :lol:

Asszonykám Vekijénél volt 3 hengerezés, lehet az már egy másik stádium :lol:

Viszont most én is kérdeznék:

Volt már valakinek kormányművel közelebbi kapcsolata?

Csak balra tekert kormánynál lehet hallani (menetközben) egy kasztnit megrengető koppanást. Nem mindig lehet hallani és csak balra. Kormányösszekötő gömbfejek jók, nem kotyognak. Toronycsapágyak szintén jók.

A hang a kormánymű bal oldaláról hallatszik. Néztem robbantottábrát, de abból elég keveset vettem ki, talán valamiféle persely lehet kikopva amiben a fogasléc rohangál.

Szerintetek?

Köszi előre is!

Thor

Link to comment
Megosztás:

...

Viszont most én is kérdeznék:

Volt már valakinek kormányművel közelebbi kapcsolata?

Csak balra tekert kormánynál lehet hallani (menetközben) egy kasztnit megrengető koppanást. Nem mindig lehet hallani és csak balra. Kormányösszekötő gömbfejek jók, nem kotyognak. Toronycsapágyak szintén jók.

A hang a kormánymű bal oldaláról hallatszik. Néztem robbantottábrát, de abból elég keveset vettem ki, talán valamiféle persely lehet kikopva amiben a fogasléc rohangál.

Szerintetek?

Köszi előre is!

Thor

Ha a gömbfejek jók, akkor én inkább valami féltengelycsuklóra gondolnék. Illetve lehet, hogy érdemes lenne a motortartókra is rákukkantani :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello énis jártam igy ha jól emléxem nekem is pontosan barra amikor kitekertem egy nagy kattanás nálam a lengés csillapító felfogatásánál volt valami ahogy tekered a kormányt ugye a torony mozdul valamennyit és onnan jött nekem a kattanó hang

Ha a gömbfejek jók, akkor én inkább valami féltengelycsuklóra gondolnék. Illetve lehet, hogy érdemes lenne a motortartókra is rákukkantani :lol:
Link to comment
Megosztás:

nemtud nekem valaki valamit mondani arra hogy ha pl 50 60 nál 5. be nyomok egy padló gázt van hogy csörög a motor de van hogy nem vizet nem eszi olajat nem eszi meg rendesen pöcre indul ha 1500-2000 fordulatnál nyomom neki megy rendesen tegnap autópályán jártam vele csak ugy kiváncsiságból megnyomtam mert régen volt már megpörgetve 210 ig nyomtam is neki ha szépen fogozatosan nyomtam semmi hang ha lepadlóztam csörgő hang de egy idő után meg abba haggya ez mitől lehet? tudvalaki segíteni mert akiket kérdeztem eddig semmi ötlet jah és hibát nemjelez ki meglett nézve

Link to comment
Megosztás:

Ha a gömbfejek jók, akkor én inkább valami féltengelycsuklóra gondolnék. Illetve lehet, hogy érdemes lenne a motortartókra is rákukkantani :lol:

Köszi a gyors választ! :lol:

Féltengelycsuklók nem kopognak, vagy csattognak... Motortartóbakot meglesem, mert az alapjárat "rázósabb" mint a másik Vekin.

Viszont azért gondoltam a kormányműre, mert ha megfeszítem kézzel a fogaslécet akkor nem kopog, ha elengedem kopog (kb. 15-20cm-es kormánymozdulatoknál álló helyzetben).

Link to comment
Megosztás:

nemtud nekem valaki valamit mondani arra hogy ha pl 50 60 nál 5. be nyomok egy padló gázt van hogy csörög a motor de van hogy nem vizet nem eszi olajat nem eszi meg rendesen pöcre indul ha 1500-2000 fordulatnál nyomom neki megy rendesen tegnap autópályán jártam vele csak ugy kiváncsiságból megnyomtam mert régen volt már megpörgetve 210 ig nyomtam is neki ha szépen fogozatosan nyomtam semmi hang ha lepadlóztam csörgő hang de egy idő után meg abba haggya ez mitől lehet? tudvalaki segíteni mert akiket kérdeztem eddig semmi ötlet jah és hibát nemjelez ki meglett nézve

Előgyújtás...

A szelepek csörögnek, ami nem túl jó dolog.

Milyen benzin van benne? Ugyanott tankolsz mindig? Milyen mocid van? Van e benne kopogásérzékelő, mert ez állítaná az előgyújtás szögét.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.