Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Holnap jón Ferike kiműtjük a donor szívét és szervátültetést hajtunk végre. :)

Az a bánatom, hogy egész héten Bp-en vagyok és ebből a kevés időmből alig jut a családra. :D

Lehet Ferinek csak kiszerelni segítek. :)

Pest melyik részén leszel?

Link to comment
Megosztás:

Van 1 Astrám 1.6i, ugyanaz a motor így talán 1szerűbb lesz, na + kicsit olcsóbb is. :)

Blokk is cserélve lesz kompletten (ha jó a donor, akkor kár szétszedni)?

Ha az is C16NZ, akkor típusazonos és át lehet papírozni, amúgy meg érdemes az eredeti blokkot elrakni.

Egyébként meg, ha már úgy is motorcsere, akkor rakhatnátok bele valami nagyobbat is nem? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy van egy 94-es Vectrám és a felni ami rajta van annak a száma ET49, és lenne egy alufelni aminek az ET szám 38 lenne. Kérdésem a következő lenne hogy az jó e az autómra? Előre is köszönöm a választ. Üdv!

Tutira jó,csak attól függ a dolog,hogy milyen széles a felnid és mekkora gumit akarsz rá rakni!

Nekem ET35-ös és 7j széles felni van rajta,ami nem fért volna alá 195/60 R15 gumival,de a 185/60 az röhögve elfér!

Tehát azt tudom mondani,hogy 185-ös gumival tutira elfér,a 195-ös gumit meg kell nézni, hogy fér el,mert ha 6J széles a felnid,akkor az ET38 6J R15 195/60 R15 is elfér alatta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy van egy 94-es Vectrám és a felni ami rajta van annak a száma ET49, és lenne egy alufelni aminek az ET szám 38 lenne. Kérdésem a következő lenne hogy az jó e az autómra? Előre is köszönöm a választ. Üdv!

Gondolom a lyukosztás (4X100) és a felniközép (56,5mm)stimmel, ugye? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Találtam egy ######a opel felnit csak nem tudom, hogy

Opel vectra A 94-es-hez jó lenne a következő felni. 4x100, ET 35, 7.5x15, És a gumim ami van az pedig 195/55/15. Azt szeretném megtudni hogy egyáltalán ezt a gumit arra a felnire rá lehet rakni. És ha igen akkor a felni elfér e a kocsin, vagy fellehet-e rakni rá? Vagy kell hozzá vmi tehermentesítő cucc? Köszi a válaszokat!

Szép napot mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Találtam egy ######a opel felnit csak nem tudom, hogy

Opel vectra A 94-es-hez jó lenne a következő felni. 4x100, ET 35, 7.5x15, És a gumim ami van az pedig 195/55/15. Azt szeretném megtudni hogy egyáltalán ezt a gumit arra a felnire rá lehet rakni. És ha igen akkor a felni elfér e a kocsin, vagy fellehet-e rakni rá? Vagy kell hozzá vmi tehermentesítő cucc? Köszi a válaszokat!

Szép napot mindenkinek!

Tudni kéne, hogy a felni mekkora agyméretre megy fel, hogy kell e a tehermentesítő.

Viszont a többi adat viszont jónak tűnik (4 csavaros Vekihez :) ), úgyhogy nagy gond nem lehet vele.

Az ET35 eléggé határeset, de szerintem gyári futóművel nem fog beleérni a sárvédőbe, viszont szépen ki fog állni :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Találtam egy ######a opel felnit csak nem tudom, hogy

Opel vectra A 94-es-hez jó lenne a következő felni. 4x100, ET 35, 7.5x15, És a gumim ami van az pedig 195/55/15. Azt szeretném megtudni hogy egyáltalán ezt a gumit arra a felnire rá lehet rakni. És ha igen akkor a felni elfér e a kocsin, vagy fellehet-e rakni rá? Vagy kell hozzá vmi tehermentesítő cucc? Köszi a válaszokat!

Szép napot mindenkinek!

Annyira határon táncolnak az értékek, hogy ezesetben jobb lenne felpróbálni a vétel előtt!

Nekem is ET35-ös R15-ös a felnim,csak enyém 7J széles(kb1,25cm-rel keskenyebb,mint a tiéd),de azt tudom mondani, hogy a 195/60 R15-ös gumval bajban lettem volna elől és hátul is! Míg a 195/50 R15 röhögve elfért. Ezeket fel is próbáltuk és így döntöttem a 185/60 R15-ös gumi mellett, bár volt aki húzta a száját, hogy keskeny ez a gumi ehhez a felnihez,pedig így néz ki jól! :)

A Te felnidre már nem raknám fel a 185-ös gumit,mert széles hozzá a felni, a 195/55,meg neccesen hangzik!

Minden féle képpen próba a vásárlás előtt! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hali Mindenkinek!

Régen értetlenkedtem már itt a fórumon. :rolleyes:

De most ismét itt vagyok.

Az a gondom, hogy az ablaktörlőm a hajtókar gömbcsuklójánál újabban szétugrik,

mert eléggé ki van kopva.

Hogy lehet orvosolni ezt a problémát?

Nem akarom az egészet kicserélni csak a "beteg" részt.

Ki lehet cserélni benne azt a műanyag perselyt?

A bontott alkatrészt nem erőltetném, mert valószínű, hogy az is kopott lehet.

Előre is kösz!

Üdv.: Fábi

Link to comment
Megosztás:

Hali Mindenkinek!

Régen értetlenkedtem már itt a fórumon. :rolleyes:

De most ismét itt vagyok.

Az a gondom, hogy az ablaktörlőm a hajtókar gömbcsuklójánál újabban szétugrik,

mert eléggé ki van kopva.

Hogy lehet orvosolni ezt a problémát?

Nem akarom az egészet kicserélni csak a "beteg" részt.

Ki lehet cserélni benne azt a műanyag perselyt?

A bontott alkatrészt nem erőltetném, mert valószínű, hogy az is kopott lehet.

Előre is kösz!

Üdv.: Fábi

Lehet hozzá kapni új rudakat,perselyeket külön nem!De ha az egész mechanikát kiszeded,mert az egy külön konzolon van a rudak és a motor egyben az esőcsatorna felől, aszem 3 csavar fogja+a lapátok levétele után onnan fogja egy-egy nagy műanyag anya,ami csak az esőcsatorna fedőműanyagát forja,akkor a rudakat meg tudod fordítani saját tengelye körül és úgy préseled fel egy satu segítségével!

Ezt az akciót semmi féle képpen ne próbáld meg úgy, hogy nem veszed ki az egész mechanikát,mert úgy szívás!

Nekem is rendszeresen széthullott,de ez megoldotta a problémát,mert ugye csak a belső része van kikopva a perselyeknek!

Ha újat szeretnél venni,akkor én itt érdeklődnék, mert A Corsahoz itt tudtam venni eredetit újonnan!

Klikk ide!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.