Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hello mindeni régen irtam már olyanrol érdeklődnék hogy E89 bioetanol tapasztalatok c20xe hogymuzsikálhat vele próbálta már valaki érdemes kirpróbálni esetleg keverve vagy inkább hanyagoljam.

E89? ^_^

Nekem X20XEV-vel nem volt túl jó tapasztalatom. Nem volt gazadaságos a városi használatnál. Országúton jó.

Én 50-50%-ban használtam, e fölé csak átalakítóval érdemes, abból is csak Opel16V-je a legjobb. E85 topicban rengeteg hasznos infó van, érdemes átfutni.

Link to comment
Megosztás:

E89? ^_^

Nekem X20XEV-vel nem volt túl jó tapasztalatom. Nem volt gazadaságos a városi használatnál. Országúton jó.

Én 50-50%-ban használtam, e fölé csak átalakítóval érdemes, abból is csak Opel16V-je a legjobb. E85 topicban rengeteg hasznos infó van, érdemes átfutni.

Hello tankoltam e85 öt hihetetlen kisvárosba téten is van 244 ft:P fele fele arányba tankoltam és érdekes módon halkabb a motor tőle nem csörög semmi szépen megy

Link to comment
Megosztás:

Hello tankoltam e85 öt hihetetlen kisvárosba téten is van 244 ft:P fele fele arányba tankoltam és érdekes módon halkabb a motor tőle nem csörög semmi szépen megy

Nem indul nehezebben ezekben a "hidegekben"? Máshogy "ég" az etanol, mint a benzin. Ezért is lesz több nyomatékod.

A csendesedés, meg valszeg az oktánszám emelkedése magyarázhatja, mert az etanol 100-105 oktán között mozog.

Kíváncsi leszek a fogyidra ^_^

Link to comment
Megosztás:

Nem indul nehezebben ezekben a "hidegekben"? Máshogy "ég" az etanol, mint a benzin. Ezért is lesz több nyomatékod.

A csendesedés, meg valszeg az oktánszám emelkedése magyarázhatja, mert az etanol 100-105 oktán között mozog.

Kíváncsi leszek a fogyidra ^_^

na kihajtottam a tankot és a fogyaztás hát minimálisan lett több annyira nem észre vehető jó jobban is nyomtam neki az igaz mert kiváncsi voltam hogy reagál hát pöccre indul de amig nem melegszik egy kicsit nehezebben megy

Link to comment
Megosztás:

na kihajtottam a tankot és a fogyaztás hát minimálisan lett több annyira nem észre vehető jó jobban is nyomtam neki az igaz mert kiváncsi voltam hogy reagál hát pöccre indul de amig nem melegszik egy kicsit nehezebben megy

Többet eszik hidegen, sacc 30%-al (Opel16v-től az info).

Nekem a rövid városi táv miatt nem volt gazdaságos.

Nagyon fontos, hogy 1000km megtétele után cseréld ki az üzemanyagszűrőt!

Link to comment
Megosztás:

Kitisztitja a tankot és még lese kell vennem :D

Te egy kavicsot 1km-nek számolsz :É

Sorry ^_^

Még a régi kamionkísérős időkből maradt rajtam a km-kő helyettesítése "kaviccsal".

"-Breki a Könyvelő! Hol jártok?

-M5 42-es kavics.

-Vettem, 48-asnál hatóság!

-Köszöntem!"

Egy szösszenet a CB-s beszélgetésből :D

Link to comment
Megosztás:

13.-os lettem Elektrontechnikai müszerészt tanulok (érettségi után)

Megvolt ma az első 6órás elektrotechnikai órám :D

Egy picit mesélek mit tanultunk ^_^

Pont a lambda szondáról beszélgettünk, megbeszéltük hogyan lehet kideriteni hogy rossz e, meg mik az előjelei meg a következményei.

Előjelei hogy rosz : egyenetlen motorjárás, nagy co áramlás a kipufogón.

Ellenőrizni lehet pl. egy zöldkártya vizsgálatnál, 0,98-1,03 adat jöhet ki, ha kevesebb akkor szegény keverék, ha több akkor dús keverék

Következményei: megnövekedett üzemanyagfogyasztás, teljesítménycsőkkenés nagy mértékben!

150e kmerenként kellene cserélni gyárira (univerzális kizárva)

Az autót tilos betolni, mert benzin jut a lambda szondára, meg a katalizátorba és amekkora hömérséklet zajlik ott 1000 foknál nagyobb, öngyulladással elég, és tönkre teszi a lambda szondát meg a katalizátort is tönkre teszi!

A lambda szonda maximum 900fok körüli hömérsékletet visel el

Na ennél az a kérdésem, hogy nagy valószinüséggel az én lambda szondám is rosz, meg a katalozátorom is szétvan belül égve. A lambda szondára azért gyanakszok mert előző tulaj elég sokat tolta mert télen mindig lemeritette az akksit magnóval, meg amúgyis hamar merülö akkumlátor van hozzá. Nálam is volt 1-2x olyan hogy bekellett tolni.

Üzemanyag fogyasztásom városba 3liter 25km (12liter/100km) városon kívül 100-120as tempóval 3liter 40km(7,5liter/100km)

Ha kiveszem és égésfoltokat találok rajta akkor mindenképp az a hibás, de ha nincs rajta égésnyom akkor is lehet hibás ha nem ír ki rávaló hibakódot???

Link to comment
Megosztás:

13.-os lettem Elektrontechnikai müszerészt tanulok (érettségi után)

Megvolt ma az első 6órás elektrotechnikai órám ;)

Egy picit mesélek mit tanultunk :D

Pont a lambda szondáról beszélgettünk, megbeszéltük hogyan lehet kideriteni hogy rossz e, meg mik az előjelei meg a következményei.

Előjelei hogy rosz : egyenetlen motorjárás, nagy co áramlás a kipufogón.

Ellenőrizni lehet pl. egy zöldkártya vizsgálatnál, 0,98-1,03 adat jöhet ki, ha kevesebb akkor szegény keverék, ha több akkor dús keverék

Következményei: megnövekedett üzemanyagfogyasztás, teljesítménycsőkkenés nagy mértékben!

150e kmerenként kellene cserélni gyárira (univerzális kizárva)

Az autót tilos betolni, mert benzin jut a lambda szondára, meg a katalizátorba és amekkora hömérséklet zajlik ott 1000 foknál nagyobb, öngyulladással elég, és tönkre teszi a lambda szondát meg a katalizátort is tönkre teszi!

A lambda szonda maximum 900fok körüli hömérsékletet visel el

Na ennél az a kérdésem, hogy nagy valószinüséggel az én lambda szondám is rosz, meg a katalozátorom is szétvan belül égve. A lambda szondára azért gyanakszok mert előző tulaj elég sokat tolta mert télen mindig lemeritette az akksit magnóval, meg amúgyis hamar merülö akkumlátor van hozzá. Nálam is volt 1-2x olyan hogy bekellett tolni.

Üzemanyag fogyasztásom városba 3liter 25km (12liter/100km) városon kívül 100-120as tempóval 3liter 40km(7,5liter/100km)

Ha kiveszem és égésfoltokat találok rajta akkor mindenképp az a hibás, de ha nincs rajta égésnyom akkor is lehet hibás ha nem ír ki rávaló hibakódot???

Igen lehet :D

Köszi az oktatási nfot :D Jöhet még. Bár sógornak 1,04 volt a lambdája tegnap előtt ZK-n ^_^

Link to comment
Megosztás:

havernak likas kipufcsonk kavart be a szondának pl.

Párom Vekijének is gyanús a szonda. Kicsit torpan padlógáznál, meg néha kicsit "ideges" a járása. Hosszabb úton meg felvillan néha a kontrollámpa lambda hibával. De amúgy nincs hibakód a szondára.

Link to comment
Megosztás:

Párom Vekijének is gyanús a szonda. Kicsit torpan padlógáznál, meg néha kicsit "ideges" a járása. Hosszabb úton meg felvillan néha a kontrollámpa lambda hibával. De amúgy nincs hibakód a szondára.

Vedd ki és nézd meg milyen állapotban van ^_^

Vagy ha majd müszakis lesz úgyis megmondják mekkora az értéke, és ha nagyobb akkor csere :S

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.