Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

A segítségeteket, tapasztalataitokat kérem!

1., keress egy bontott légtömegmérőt (lehetőleg olyat ami biztosan jó volt, először mondjuk kölcsönbe egy másik, működő autóból)

2., pucold ki az alapjárati motort és a rá menő gumicsöveket, de jó alaposan (lehet hogy elsőre nem fog sikerülni, próbálkozz többször)

3., a légtömegmérő (igazából asszem légmennyiségmérő, mert légtömegmérő a C20XE-ben van, és nem ugyanaz a kettő. Ugyanarra a célra szolgálnak, de más elven működnek) és a fojtószelepház közötti gumicsövet is cseréld ki, ne szigetelőszalagozd. Figyelj arra hogy tökéletesen ép legyen, mert egy egész kis lyukon is falslevegőt szívhat a motor, ami egyenetlen alapjáratot, nehéz indulást és összességében pont ugyanazokat a tüneteket eredményezheti amiket te is írtál.

Link to comment
Megosztás:

1., keress egy bontott légtömegmérőt (lehetőleg olyat ami biztosan jó volt, először mondjuk kölcsönbe egy másik, működő autóból)

2., pucold ki az alapjárati motort és a rá menő gumicsöveket, de jó alaposan (lehet hogy elsőre nem fog sikerülni, próbálkozz többször)

3., a légtömegmérő (igazából asszem légmennyiségmérő, mert légtömegmérő a C20XE-ben van, és nem ugyanaz a kettő. Ugyanarra a célra szolgálnak, de más elven működnek) és a fojtószelepház közötti gumicsövet is cseréld ki, ne szigetelőszalagozd. Figyelj arra hogy tökéletesen ép legyen, mert egy egész kis lyukon is falslevegőt szívhat a motor, ami egyenetlen alapjáratot, nehéz indulást és összességében pont ugyanazokat a tüneteket eredményezheti amiket te is írtál.

:)

Link to comment
Megosztás:

:) jah hogy hogy lehet venni hozzá karbit :D de én gyárira gondoltam ami gyárilag ugy jött ki

Ezek tuti voltak:

14NV 1389 cc 55 kW (75 LE; 74 LE) @ 5600 rpm 108 Nm (80 £ · ft) @ 3000 rpm Karburátor SOHC 176 km / h (109 mph)

16SV 1598 cc 60 kW (82 LE, 80 LE) @ 5200 rpm 130 Nm (96 £ · ft) @ 2600 rpm Karburátor SOHC 178 km / h (111 mph)

18SV 1796 cc 66 kW (90 LE, 89 LE) @ 5400 rpm 148 Nm (109 £ · ft) @ 2800 rpm Karburátor SOHC 183 km / h (114 mph)

E18NVR 1796 cc 65 kW (88 LE, 87 LE) @ 5400 rpm 143 Nm (105 £ · ft) @ 2800 rpm Karburátor SOHC 182 km / h (113 mph)

Link to comment
Megosztás:

Ezek tuti voltak:

14NV 1389 cc 55 kW (75 LE; 74 LE) @ 5600 rpm 108 Nm (80 £ · ft) @ 3000 rpm Karburátor SOHC 176 km / h (109 mph)

16SV 1598 cc 60 kW (82 LE, 80 LE) @ 5200 rpm 130 Nm (96 £ · ft) @ 2600 rpm Karburátor SOHC 178 km / h (111 mph)

18SV 1796 cc 66 kW (90 LE, 89 LE) @ 5400 rpm 148 Nm (109 £ · ft) @ 2800 rpm Karburátor SOHC 183 km / h (114 mph)

E18NVR 1796 cc 65 kW (88 LE, 87 LE) @ 5400 rpm 143 Nm (105 £ · ft) @ 2800 rpm Karburátor SOHC 182 km / h (113 mph)

Vááá egy ilyen karbis XE kell nekemis :)

Link to comment
Megosztás:

Vááá egy ilyen karbis XE kell nekemis :)

<_<

Én is "ellennék" vele, de a fogyitól nem lennék elájulva, vagyis pont el lennék ájulva a mostanihoz képest :icon13:

Nah jó, de az a tipikus "Weber szívóhang" az megfizethetetlen (nem MasterCard reklám) :D

Tényleg, vajon hogy lehet egy ilyen Weberesítést megoldani?

Link to comment
Megosztás:

<_<

Én is ellennék vele, de a fogyitól nem lennék elájulva, vagyis pont el lennék ájulva a mostanihoz képest :icon13:

Nah jó, de az a tipikus "Weber szívóhang" az megfizethetetlen (nem MasterCard reklám) :)

Tényleg, vajon hogy lehet egy ilyen Weberesítést megoldani?

Nekem már maga az, hogy karbi.. lehetne okoskodni vele sokmindent :D

Link to comment
Megosztás:

:) Gyerekek mik elő nem kerülnek :D haver kadijába van egy 1.2 es <_< vadállad de ahhoz képest marhán megy egyik munkatársamnak meg van egy H astrája 1.6 16V de már minden baja van a motornak most volt hengerfej esztergálva de a hajtókarok meg maint kiderült :lol: belevernek a blokkba most 3 éves az autó a kadi meg már nem lesz 20 :icon13:

Link to comment
Megosztás:

:icon13: Gyerekek mik elő nem kerülnek :lol: haver kadijába van egy 1.2 es -_- vadállad de ahhoz képest marhán megy egyik munkatársamnak meg van egy H astrája 1.6 16V de már minden baja van a motornak most volt hengerfej esztergálva de a hajtókarok meg maint kiderült ;) belevernek a blokkba most 3 éves az autó a kadi meg már nem lesz 20 B)

:D

Látod! Ezért nem kell nekem új verda :)

Ezt a korosztályt még szerelni is lehet :D Jah és a Polskiban a '82-es Fiat blokk több hónapnyi állás után is olyan egyenletesen jár mint a fene <_< Csak benzin legyen (a jó olaj benne 8000-ként cserélve).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Látom hülyeséget írtam, de nem értek hozzá, és rosszul emlékeztem, talán a srác katalizátort mondott. Ha kell belenyúlok a motorba, és kicserélem amit kell, csak mondja meg valaki, hogy mit :D

Ma találtam egy rendes szerelőt, persze lekopogom, mert majd fizetéskor, meg utólag derül ki igazán, hogy jó-e. Elsőre ő is a fent leírtakat mondta, de majd csak holnapra tud biztosat mondani, addig megnézi.

Idén műszakiztattam le, és valószínű, hogy két év múlva már nem megy át. Amúgy a motorral eddig nem nagyon volt gond, viszont az összes periféria okozott már gondot és általában kettesével:

volt dupladefektem, szakadó esőben szállt már el mindkét ablaktörlő, elment az elsőfék úgy hogy már a kézifék se akart igazán tartani, törték le mindkét visszapillantót, mindkét hátsó kerék felett megy tönkre a kaszni, akksim és a pótakku is egyszerre merül le, és a riasztó távirányítói is egyszerre mentek tönkre. Egyébként nem vagyok szerencsétlen, mással is megtörténik ez, csak náluk egyesével :)

Köszönöm az eddigi tippeket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Látom hülyeséget írtam, de nem értek hozzá, és rosszul emlékeztem, talán a srác katalizátort mondott. Ha kell belenyúlok a motorba, és kicserélem amit kell, csak mondja meg valaki, hogy mit <_<

Ma találtam egy rendes szerelőt, persze lekopogom, mert majd fizetéskor, meg utólag derül ki igazán, hogy jó-e. Elsőre ő is a fent leírtakat mondta, de majd csak holnapra tud biztosat mondani, addig megnézi.

Idén műszakiztattam le, és valószínű, hogy két év múlva már nem megy át. Amúgy a motorral eddig nem nagyon volt gond, viszont az összes periféria okozott már gondot és általában kettesével:

volt dupladefektem, szakadó esőben szállt már el mindkét ablaktörlő, elment az elsőfék úgy hogy már a kézifék se akart igazán tartani, törték le mindkét visszapillantót, mindkét hátsó kerék felett megy tönkre a kaszni, akksim és a pótakku is egyszerre merül le, és a riasztó távirányítói is egyszerre mentek tönkre. Egyébként nem vagyok szerencsétlen, mással is megtörténik ez, csak náluk egyesével :D

Köszönöm az eddigi tippeket!

Sculy! Az X-aktákat újra meg kell nyitni.. :)

Link to comment
Megosztás:

:D

Én is "ellennék" vele, de a fogyitól nem lennék elájulva, vagyis pont el lennék ájulva a mostanihoz képest <_<

Nah jó, de az a tipikus "Weber szívóhang" az megfizethetetlen (nem MasterCard reklám) :)

Tényleg, vajon hogy lehet egy ilyen Weberesítést megoldani?

Lényegébe, odavaló szivósor meg 2 karbi,, pár kisebb átalakitás, pár madzagot kiszedni, na meg utána aki be is állitja:)

De nem olcsó mulatság azért:/

Link to comment
Megosztás:

Lényegébe, odavaló szivósor meg 2 karbi,, pár kisebb átalakitás, pár madzagot kiszedni, na meg utána aki be is állitja:)

De nem olcsó mulatság azért:/

Jaja, vágom, nem olcsó :)

Lada/Polski vonalon igen igen ismert a 40-es dupla Weber.

Hát tényleg kíváncsi lennék, hogy hogy muzsikálna a cucc :D

Link to comment
Megosztás:

Jaja, vágom, nem olcsó :)

Lada/Polski vonalon igen igen ismert a 40-es dupla Weber.

Hát tényleg kíváncsi lennék, hogy hogy muzsikálna a cucc :D

Na meg a bogarak:D

Anno carstylingon volt eladó, gondolkoztam is rajta, de beláttam hogy tankolni nem lenne olcsó.

Tavaly volt nálunk egy dupla karbis 1.4es polo jol szedte a lábát, bár ott máshoz is volt nyulva.

Na de a lényeg kiprobálnék egy karbisvekit viszonyitás kép <_<

Link to comment
Megosztás:

Na meg a bogarak:D

Anno carstylingon volt eladó, gondolkoztam is rajta, de beláttam hogy tankolni nem lenne olcsó.

Tavaly volt nálunk egy dupla karbis 1.4es polo jol szedte a lábát, bár ott máshoz is volt nyulva.

Na de a lényeg kiprobálnék egy karbisvekit viszonyitás kép <_<

:) :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.