Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Azon töröm a fejem,hogy lehet inkább veszek bele egy motort.Nem tudom milyen árakban vannak?És a műszakivizsgán,a más motorszám nem gáz?Vagy ki kell savazni,vagy hogyan szokták ezt csinálni?

A típusazonos mocit be tudod íratni a forgalmiba. Szóval kell egy C16NZ-t keresni jó állapotban (bontók, duen.hu, racingbazar.hu, hasznaltauto.hu-n komplett auto esetleg :D )

Én ezt az utat javasolnám, az illegalitás nem annyira jó dolog :) (persze van kivétel <_< )

Link to comment
Megosztás:

A típusazonos mocit be tudod íratni a forgalmiba. Szóval kell egy C16NZ-t keresni jó állapotban (bontók, duen.hu, racingbazar.hu, hasznaltauto.hu-n komplett auto esetleg :) )

Veszel olcsón külföldi papíros komplett autót, a motort átrakod/rakatod és a többit + szépen eladogatod.

Adás-vételi kell, de pl. osztrák gépnél nincs benne a forgalmiban a motorszám. Ami nem gond.

Link to comment
Megosztás:

Ma jött egy kis csomagom benne lambda szonda, üres katalizátor, 3 hőfokérzékelő, gyertyapipák. Egyik msn ismerősömtől kaptam ajándékba, csak a postát kellett állnom.

Neki is fogtam a lambda szondát kicserélni, amit kivettem full fekete volt. kábele több helyen eltörve, megrepedezve. Eddig okés beraktam amit kaptam, amire rámegy a lambda szonda vezetéke csatlakozóra az eltörve. Dugom össze a kábel is kitört a csatiból, mondom tők jó. megforrasztom és ezután meg ott tört el ahonnan jön ki, ott is megforrasztom, látom a másik kábel ami mellette van gondolom a hőfokérzékelő annak a vezetéke is jó pár helyen megvan törve, meggyógyítottam, összeraktam és ugyan úgy hidegen 1100 a fordulatszám melegen meg 1000 mint eddig is volt :S

Ezt a kettő kábelt lehet kapni, vagy honnan jön ki?? nem jó a forrasztás, vagy egyszerűen nem az a hiba?? Vagy ez a lambda szonda is rossz, vagy mi lehet :S?

Annyi gondom van most az autóval, hogy győzzem pénzel hogy rendbe rakjam :S Egy kicsit megpörgettem és annyira kéken füstöl hogy a kapunál nem láttam az emberkét pfff :S

Egy szerelő meg tuti elkérne 60-70 lehet keveset mondok, hogy rendbe rakja a motorját :/

Esetleg tippek ötletek??

Jézus ha olvasod, küldj már a motorteredről képet kiváncsi vagyok neked milyen

Ja és a hőfokérzékelő a légszűrőház mellett található?

Link to comment
Megosztás:

Ma jött egy kis csomagom benne lambda szonda, üres katalizátor, 3 hőfokérzékelő, gyertyapipák. Egyik msn ismerősömtől kaptam ajándékba, csak a postát kellett állnom.

Neki is fogtam a lambda szondát kicserélni, amit kivettem full fekete volt. kábele több helyen eltörve, megrepedezve. Eddig okés beraktam amit kaptam, amire rámegy a lambda szonda vezetéke csatlakozóra az eltörve. Dugom össze a kábel is kitört a csatiból, mondom tők jó. megforrasztom és ezután meg ott tört el ahonnan jön ki, ott is megforrasztom, látom a másik kábel ami mellette van gondolom a hőfokérzékelő annak a vezetéke is jó pár helyen megvan törve, meggyógyítottam, összeraktam és ugyan úgy hidegen 1100 a fordulatszám melegen meg 1000 mint eddig is volt :S

Ezt a kettő kábelt lehet kapni, vagy honnan jön ki?? nem jó a forrasztás, vagy egyszerűen nem az a hiba?? Vagy ez a lambda szonda is rossz, vagy mi lehet :S?

Annyi gondom van most az autóval, hogy győzzem pénzel hogy rendbe rakjam :S Egy kicsit megpörgettem és annyira kéken füstöl hogy a kapunál nem láttam az emberkét pfff :S

Egy szerelő meg tuti elkérne 60-70 lehet keveset mondok, hogy rendbe rakja a motorját :/

Esetleg tippek ötletek??

Jézus ha olvasod, küldj már a motorteredről képet kiváncsi vagyok neked milyen

Ja és a hőfokérzékelő a légszűrőház mellett található?

Megpróbálok mihamarabb fotózni valamit Nekied! Csak most összejöttek a dolgok! Az asszony és a nagylány beteg, a kicsinek jön a foga,

és én is kezdek kicsit megrogyni!

Link to comment
Megosztás:

Megpróbálok mihamarabb fotózni valamit Nekied! Csak most összejöttek a dolgok! Az asszony és a nagylány beteg, a kicsinek jön a foga,

és én is kezdek kicsit megrogyni!

Okés, köszi előre is :) Jobbulást a családnak, te meg ne hogy lerogyjál :D

Link to comment
Megosztás:

Ma jött egy kis csomagom benne lambda szonda, üres katalizátor, 3 hőfokérzékelő, gyertyapipák. Egyik msn ismerősömtől kaptam ajándékba, csak a postát kellett állnom.

Neki is fogtam a lambda szondát kicserélni, amit kivettem full fekete volt. kábele több helyen eltörve, megrepedezve. Eddig okés beraktam amit kaptam, amire rámegy a lambda szonda vezetéke csatlakozóra az eltörve. Dugom össze a kábel is kitört a csatiból, mondom tők jó. megforrasztom és ezután meg ott tört el ahonnan jön ki, ott is megforrasztom, látom a másik kábel ami mellette van gondolom a hőfokérzékelő annak a vezetéke is jó pár helyen megvan törve, meggyógyítottam, összeraktam és ugyan úgy hidegen 1100 a fordulatszám melegen meg 1000 mint eddig is volt :S

Ezt a kettő kábelt lehet kapni, vagy honnan jön ki?? nem jó a forrasztás, vagy egyszerűen nem az a hiba?? Vagy ez a lambda szonda is rossz, vagy mi lehet :S?

Annyi gondom van most az autóval, hogy győzzem pénzel hogy rendbe rakjam :S Egy kicsit megpörgettem és annyira kéken füstöl hogy a kapunál nem láttam az emberkét pfff :S

Egy szerelő meg tuti elkérne 60-70 lehet keveset mondok, hogy rendbe rakja a motorját :/

Esetleg tippek ötletek??

Jézus ha olvasod, küldj már a motorteredről képet kiváncsi vagyok neked milyen

Ja és a hőfokérzékelő a légszűrőház mellett található?

Hali!

Szerintem az a szonda is szar. A hőfokérzékelőből meg szerintem neked is 2 van. Van egy a generátor mellett illetve fölött egy csatival. Meg van egy a hűtőből a motorra menő vízcső mellett is. Előbbi a fontosabb mert az felel az automata szivatóért az utóbbi meg a jelet adja az óracsoportnak.

Itt megtalálod mindkettőt árakkal.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szerintem az a szonda is szar. A hőfokérzékelőből meg szerintem neked is 2 van. Van egy a generátor mellett illetve fölött egy csatival. Meg van egy a hűtőből a motorra menő vízcső mellett is. Előbbi a fontosabb mert az felel az automata szivatóért az utóbbi meg a jelet adja az óracsoportnak.

Itt megtalálod mindkettőt árakkal.

Ez akkor adja a jelet az óracsoportnak??

http://webshop.langauto.hu/Kiskep/215/WS2519.jpg erre egy saru megy rá igaz?

ez pedig vezérli a szivatót?

http://webshop.langauto.hu/Kiskep/030/F0280130107.jpg

mert ha igen akkor az utobbiból van 3db-om is, csak nem tudom hogy jók lehetnek e :/

Link to comment
Megosztás:

Akkor abból van 3db, vhogy kilehet ezeket mérni hogy müködik e, azthiszem van vmi hivatalos jegyzék hogy ha kimérem mekkora ellenállásnak kell lenni bizonyos vizhömérsékletbe

Mérd meg őket egyesével és ha van 2 egyforma érték, akkor azok jók :o

Link to comment
Megosztás:

Ellenállásukat mérjem meg különböző hömérsékletű vízbe??

Hát szerintem mérj több hőmérsékleten. Pl. a mostani "szobahőmérsékleten", meg pl forrásban lévő vízben mind a 3at. Remélem jutsz így valahova és nem buzdítalak hülyeségre :o

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Miért nyithat vissza a bal első ajtóm központizárja néha? Távirányítóval zárom és néha bezár, de vissza is nyitja a többit is. Van olyan is hogy kinyitom, de a bal első lent marad. Szóval gyanus, mintha ragadna valami. Lehet ezt olajozni valahogy? Még nem néztem meg tüzetesebben, de hátha találkozott már valaki hasonlóval.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.