Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

szóval, akkor az én 1.7 tdm-hez vehetek egy 1.8as féltengelyt? ha F16 mind a kettő? csak azért mert elég ritka ez a dízel típus csak azért érdeklődöm, benyósokhoz könnyebb cuccokat szerezni. esetleg B vekiét is ugyan ezzel a motorral szereltnél?

Ha F16-os a váltód, akkor sztem igen. Nézd meg a váltó tetején, a váltó rudazat alatt milyen szám van a váltó házába öntve.

Link to comment
Megosztás:

Ha F16-os a váltód, akkor sztem igen. Nézd meg a váltó tetején, a váltó rudazat alatt milyen szám van a váltó házába öntve.

Tudom, hogy F16 van rajt:D:D csak ez a párosítás érdekelt, mondjuk még A vekinél okés lehet is, de B-nél már nem biztos, lehet annak hosszabb-rövidebb a féltengely, mert pl. lehet szélesebb a kocsi v. lehet keskenyebb, így a kerék helye sem bizt ott van.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy F16 van rajt:D:D csak ez a párosítás érdekelt, mondjuk még A vekinél okés lehet is, de B-nél már nem biztos, lehet annak hosszabb-rövidebb a féltengely, mert pl. lehet szélesebb a kocsi v. lehet keskenyebb, így a kerék helye sem bizt ott van.

Azt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

X20XEV nél mit lehet csinálni hogy a szelepfedélnél ne eresszen az olaj, illetve ne folyjon be a gyertyákhoz? Rohadt idegesítő :S Tömítés kb. 1éves, körbekentem pasztával is, de hiába :D

Fedélcsere 50k HUF-ért kb... :)

Sajna a zsír új minőségi tömítésnél is szivárog még bepasztázva is. El van vetemedve a fedél, hiába no, 16 év az 16 év.

Link to comment
Megosztás:

Fedélcsere 50k HUF-ért kb... :)

Sajna a zsír új minőségi tömítésnél is szivárog még bepasztázva is. El van vetemedve a fedél, hiába no, 16 év az 16 év.

nem tudom nekem is szivárgott régi tömítéssel állandóan, pasztázva is, kicseréltem újra azóta semmi:)

Link to comment
Megosztás:

Síkoltatni?

Rá kellene tenned valami tuti egyenesre és meglesned hol a bibi. :D

Másik fedél bontóból?

Az a baj, hogy 3 ilyen moci van a családban és mindhárom könnyezik, szóval a bontott is hasonló állapotban lehet.

Viszont a "síkolásban" ráció :)

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy 3 ilyen moci van a családban és mindhárom könnyezik, szóval a bontott is hasonló állapotban lehet.

Viszont a "síkolásban" ráció :)

Csak síkolásnál is az a baj hogy ugye bennvan magába a fedélbe a tömítésnek a járata. Nah azt megsíkolják, kimegy onnan a járat, aztán már cumi is van..

Link to comment
Megosztás:

Csak síkolásnál is az a baj hogy ugye bennvan magába a fedélbe a tömítésnek a járata. Nah azt megsíkolják, kimegy onnan a járat, aztán már cumi is van..

Ha legközelebb leszedem a fedelet, akkor megnézem, hogy mekkora vetemedés van benne és ki lehet e szedni valahogy.

Link to comment
Megosztás:

az az igazság nem én autóm, de chippelt szóval, akkor lehetséges a vészprogram. csekklámpa világít, majd elalszik indításkor, aztán nem virít.

Kell a hibakód.

X20XEV veztengely jeladó miatt "szeret" vészprogramra állni, de minden esetben világít a lámpa és el sem alszik.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok ma villogtattam egy hiabakódot magamnak :) ez a nyertes szám a 22 (pillangószelep szenzor fesz alacson)

Mit csináljak?

Kábel/csatlakozó ellenőrzés első körben. Ha szerencséd van akkor csak valami kontakthiba(szakadás, vagy oxidáció) van a dologban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.