Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nekem gyárilag a hűtőrács mögé van kivezetve egy tölcsérrel. Most ugyanaz a megoldás, csak nagyobb tölcsérrel. Meg fogom próbálni csövezés nélkül, kíváncsivá tettél... :lol: A szívóhang nem volt nagyobb a cső nélkül? Stopperral mérve is jobban ment, vagy csak érzetre gondolod? (sportos hang érzés...) Komolyan kérdezem, nem kötekedésképp... Én a korábbi F Astrámmal voltam így, mikor felraktam a hátsó sportdobot (placebo-hatás :D)

Nem tudom, h hogyan, de valamit biztos jelent, ha nem azonos impedanciájú injektorokat teszel bele. Közvetlenül az ECU-ból kapja a vezérlőjelet, így én ezzel biztos nem játszanék. Nemrég láttam a Racing-bazáron c20let injektorokat (sárga), 300ccm-et tud a 245 helyett. Ha mégsem találsz, mindenképp magas impedanciájút keress, szerintem.

Na, itt is van egy...

Fogalmam sincs, hogy nagyobb volt-e a szívóhang, de biztos :icon13: Én ettől a remus dobtól nem hallom nagyon a szívóhangot :devlish: De kaja utána kilépek, és csinálok képeket a gyári folytott, és a nyitott házról :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Számít az ellenállás. Ha alacsony ellenállású injektort teszel magas ellenállású helyére, akkor valószínűleg elég hamar tönkreteszed a félvezetőket amik az injektorokat kapcsolgatják. Nem is valószínű, hogy kellene injektor cserélned szerintem, azok a gyári injektorok nem olyan picikék. Nem tudom fejből, hogy mennyit tudnak, de ha 240ccm körüliek, akkor 200hp nem jelenthet gondot nekik. Inkább egy kis plusz nyitvatartási idő kellene nekik programból szerintem. Meg esetleg tudatni a computerrel, hogy a MAF kimeneti feszültsége hamarabb túl lépheti a gyári jelleggörbe értékeit.

Minél kevesebb a fojtás, annál erősebb a motor (persze ha a keverék is jó).

Alex75, Thor! Ma kicsit átszabta a légszűrőházat. Visszatettem az elejére azt a szívócsövet, és egy alu flexicsövet beledugtam, amit levezettem a lökös alá, és kihajtottam előre a végét, mindig hideg levegőt szívjon. Kipróbáltam, de mikor levolt véve az egész szívócső a szűrőházról, sokkal jobban ment, hamarabb felpörgött, meg ilyesmi.. De viszont most, ha 3ba kihuzatom, nem dobja a hibát légtömegmérőre, hogy magas feszültség. De holnap leveszem róla, mert nem megy most olyan jól :S Lehet mégis majd egy chip re kell beruháznom, meg picivel nagyobb injektorokra. Injektoroknál számít az ellenállás? Tehát ha másfajtát teszek bele, és nagyobb kicsit az ellenállása, az nemgond?
Link to comment
Megosztás:

Nos, itt is vannak a képek! :lol:

Ez így a gyári összeállítás!

IMG_0011_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Itt van benn gyárilag a szívótölcsér amit ki kell szedni.

IMG_0012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És kiszedve! :D

IMG_0013_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Azért van különbség.. :devlish:

IMG_0014_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez az a rész, ahol szívja a levegőt, ezt is le kell szedni, lényeges különbség van itt is!

IMG_0015_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És ennyi! :devlish:

IMG_0016_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Számít az ellenállás. Ha alacsony ellenállású injektort teszel magas ellenállású helyére, akkor valószínűleg elég hamar tönkreteszed a félvezetőket amik az injektorokat kapcsolgatják. Nem is valószínű, hogy kellene injektor cserélned szerintem, azok a gyári injektorok nem olyan picikék. Nem tudom fejből, hogy mennyit tudnak, de ha 240ccm körüliek, akkor 200hp nem jelenthet gondot nekik. Inkább egy kis plusz nyitvatartási idő kellene nekik programból szerintem. Meg esetleg tudatni a computerrel, hogy a MAF kimeneti feszültsége hamarabb túl lépheti a gyári jelleggörbe értékeit.

Minél kevesebb a fojtás, annál erősebb a motor (persze ha a keverék is jó).

Teljesen gyári az ECU, és 250ccm tudnak a gyári injektorok.

Link to comment
Megosztás:

Próbáld csak ki, eleinte lehet, hogy nem lesz jó, de megtanulja az ecu és már jó is! :lol: Én alulról is kiszedtem azt az úgynevezett rezonátor dobozt is.

Nekem az csak azért van ott, hogy kicsit merevebb legyen a lökös (csavarok miatt).

De az arról jövő cső már nem játszik. Viszont a többi is kispadra kerül teszt jelleggel.

Link to comment
Megosztás:

Oksa. Bizti ami bizti leveszem a sarut.

Én azért szedtem ki a gyári szűrőházból mindent, mert a sportszűrővel is jól ment az autó, de semmit nem szűrt.. a másik meg az, hogy fújtam olajzó spray vel, aztán a porral együtt az olaj, ráégett a légtömegmérőre, meg tiszta trugyi volt a szívócső is.. aztán ez legalább szűr is, meg jól is megy vele a gép! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Iszonyat jó lett a kormánymű :devlish:

Mocskos rohadt kátyús, gödrös huplis magyar úton suhanok némán :D A pontosságról meg ne is beszéljünk...

Viszont belejöttem, mert csak 1,5 óra volt légtelenítéssel együtt.

Öcsibácsi, Te nagyon tudsz! Így megjósolni ezt a 1,5-2 órát :devlish:

Gratulálok. :lol:

Sacc/kb. gondoltam az időt.

Nem vagy béna, szerszámod van hozzá, meg nekem is cirka eddig tartott. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Nos, itt is vannak a képek! :D

A ti szűrőházatok sokkal normálisabb kialakítású. Az Astráé baromi béna, tele van mindenféle benyomódással, lapítással, csoda, hogy keresztül talál rajta a levegő... :lol:

Nálatok a doboz kilépő átmérője megegyezik a légtömegmérő átmérőjével? Képen elég nagynak tűnik.

Link to comment
Megosztás:

A ti szűrőházatok sokkal normálisabb kialakítású. Az Astráé baromi béna, tele van mindenféle benyomódással, lapítással, csoda, hogy keresztül talál rajta a levegő... :lol:

Nálatok a doboz kilépő átmérője megegyezik a légtömegmérő átmérőjével? Képen elég nagynak tűnik.

Szerintem igen! :D

Link to comment
Megosztás:

Thor! Te mikor gyűrűzted a Vectrádat alulról kitudtad húzni a dugókat? Mert tavasszal nagy generálon gondolkodom, rendbe akarom teljesen tenni az autót(hátsó ív cserék), alvázvédőzés, új lambdaszonda, olajteknő tömítés csere, olajszivattyú szimering csere, vezérlést jelre rakni, meg ha már levan szedve a teknő gondolkodom a gyűrűzésben is. Mikor igen kipörgetem egy pici kék füstöt dob ki, de nagyon minimális, meg kis fordulaton kevesellem a nyomatékot. Ezért gondolom a gyűrűk a felelősek. 218.600km van benne most pontosan. Mennyibe került neked a gyűrűkészlet?

Link to comment
Megosztás:

Ma olyant csinált az autóm, amit eddig még soha. Kb. 60-70fokos volt a víz, 2percet álltam egy kereszteződésbe, nagy volt a forgalom, aztán ki kellett ugranom, 1esbe kipörgettem olyan 4ezerig(már akkor is furcsa volt) de 2be betettem, lepadlóztam, és fulladt mint az állat, mint ha nem kapott volna anyagot, 3ba ugyanez volt a helyzet.. benyomtam a kuplungot, hogy van-e alapjárat, és normál 550-600on volt az alapjáratom. Utána ráléptem a gázra, és kipörgött rendesen, utána már jó volt.. Mitől lehetett ez a fulladás? Hibakód nincs :\

Link to comment
Megosztás:

Ma olyant csinált az autóm, amit eddig még soha. Kb. 60-70fokos volt a víz, 2percet álltam egy kereszteződésbe, nagy volt a forgalom, aztán ki kellett ugranom, 1esbe kipörgettem olyan 4ezerig(már akkor is furcsa volt) de 2be betettem, lepadlóztam, és fulladt mint az állat, mint ha nem kapott volna anyagot, 3ba ugyanez volt a helyzet.. benyomtam a kuplungot, hogy van-e alapjárat, és normál 550-600on volt az alapjáratom. Utána ráléptem a gázra, és kipörgött rendesen, utána már jó volt.. Mitől lehetett ez a fulladás? Hibakód nincs :\

Pont elenkezöleg sokat kapot mármint benzint de ez nem hiba néha elöfordul!!!

Link to comment
Megosztás:

Pont elenkezöleg sokat kapot mármint benzint de ez nem hiba néha elöfordul!!!

Hát nem tudom. Lambda szonda se a legjobb :\ Injektorok sem nyomnak már annyit, mint amennyit gyárilag kéne neki(szerintem). Nem tudom itt Győr-Moson-Sopron megyébe hol tisztíthatnak injektort!? (Holnap feladom a csomagod :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom. Lambda szonda se a legjobb :\ Injektorok sem nyomnak már annyit, mint amennyit gyárilag kéne neki(szerintem). Nem tudom itt Győr-Moson-Sopron megyébe hol tisztíthatnak injektort!? (Holnap feladom a csomagod :lol: )

Azt nem tudom!

De ha tisztitani akarsz rakj bele egy kis etanolt az kipucol mindent jobb mint bármilyen injektor tisztitó!

Köszi várom a csomagot!

Link to comment
Megosztás:

Néha b.szott nehéz tekerni a kormányom, főleg ha sokat közlekedem városba, szervóba tavaly cseréltem olajat(MOL ATF) jó a szint is, és tiszta benn az olaj, Ott a csöveknél a tartály közelébe picit olajpárásak a csövek. Mitől lehet hogy nehéz a kormányom? Guminyomás jó.

Link to comment
Megosztás:

Néha b.szott nehéz tekerni a kormányom, főleg ha sokat közlekedem városba, szervóba tavaly cseréltem olajat(MOL ATF) jó a szint is, és tiszta benn az olaj, Ott a csöveknél a tartály közelébe picit olajpárásak a csövek. Mitől lehet hogy nehéz a kormányom? Guminyomás jó.

Szervópumpa vagy kormánymű csere.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.