Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Csak annyi, hogy a melegbe tuti nem működnek annyira hatékonyan. X20XEV nagyon nem szereti a meleget, nem is megy annyira. Utálatos egy dolog, az biztos. Kora reggel meg szedi a lábát, mintha muszáj lenne :D De végül csak gyengébb kéne legyen melegbe, nem szar.

Ha felpörög alapjáratról, akkor az folytószelep poti. Vagyis van köze hozzá. Nekem az cinkelt be, mentem, kilöktem üresbe, a kis szerencsétlen meg pörgött 2000 rpm körül :D Lehet, hogy tényleg valami kábeltéma. Viszont nekem is elegem lett egy időre az elektronikából.

Ja, amit nem mondtam, hogy mikor írtam, h du megállt az autó, nem volt alapjárat, akkor csinált olyat, hogy MIL és berakta magát vészüzembe, azaz tiltott 4500 rpm körül. Aztán újraindít és minden ok... szal beparáztam, hogy megint egy vagyont kell költeni valami kis fos elektromos alkatrészre...

Szerintem az injektorjaim kevesek. Légtömegmérő utángyártott benne, de eddig nem volt vele gond, és nem is ír rá hibát. Most a gyári chip van benn megint. Csak ha padlózom és 5ezer felett járok akkor dobja be 74est, hogy légtömegmérő magas fesz. De ezt mindig is dobta ezzel a légtömegmérővel. De miután elváltok és lejjebb megy a fordulat, már el is tűnik a mil lámpa. A nyomásszabályzót is cseréltem már az injektor hídban, de ha rajt van a vákum, akkor néha bele durranik, meg nem is akar menni rendesen, szóval én vákum nélkül használom mert sokkal erősebb így az autó. Ma is pl. Győrben indultam volna ki a körforgalomtól és 1be benyúltam neki és csak torpant fulladt nem akart meglódulni. Aztán kuplung padló, és már ment is, a tövembe a kamionos meg tolja a kürtöt. Hát mit ne mondjak nagyon kellemetlen. Fordulaton is néha-néha beletorpan, beledarál. És tényleg semmi hibakód nincsen. De szerintem ezek a hibák ennek a brutál melegnek is köszönhetők, mert este pl. elég jó. Ja meg jut eszembe, most meg elkezdte azt hogy elindítom, és nincs alapjárat, felpörög, megáll. Van mikor meg jó. Érdekes az tuti de kezd elegem lenni ezzel az elektromossággal. :(

Link to comment
Megosztás:

Én sem forgatom 4000 fölé, ha kell, ha nem:D Akár milyen hihetetlen. Viszont mikor dobta a MIL-t, úgy teszteltem le hogy vészüzemben van e (mivel minden jel arra utalt) hogy megpörgettem és nem ment 4000 fölé. Mert ugye ilyenkor ott tilt a motorvezérlés :)

Csak én vezetek ilyen nyugisan, vagy ezek ennyire pörgős motorok? :D
4000 fölé egyszerűen nincs szívem forgatni. Wookie, neked az SE azért pörög jobban nem?

Link to comment
Megosztás:

Az se 3000től kezd el élni. :D

Mondjuk nem is csoda, hiszen az nz-nek asszem valami 256 körüli tengelye van, az se-nek meg 280 valamennyi, ha jól emléxem.

Egyébként nekem az nz (jó, persze, semmi köze az x20xev-hez) akkor csinált ilyen felpörgést, meg spontán leállást, amikor az elosztóban levő induktív tekercs baszakodott. Magyarul rossz/hibás fordulat/veztengely helyzet jelet kapott.

Na most az x20xev-ben ha jól értem van főtengely, és veztengely jeladó is. De persze az alapjárati motor is tud hasonlót produkálni. Ezért szeretem jobban a karbis motorokat..

Link to comment
Megosztás:

NEm. Nem a kompressziógyűrűkkel volt a baj, hanem az olajlehúzókkal. AZ nem szokta tolerálni a meleget, na meg a szelepszár szimering sem szereti.

A hengerfej felújítás óta kb. 20ezret ment. 10ezres olajcserékkel. Akkor belettek csiszolva a szelepek, kapott új szelep szár szimeringeket, stb. Azóta lényegébe alig hogy eszi az olajat. Természetes, amennyi fogy belőle. Tehát ha tényleg látnák párszáz km alatt a nívón változást, akkor azt mondom érthető, hogy kormos a hátulja. De szerintem itt a legnagyobb gond azzal lesz, hogy utángyártott katalizátor van alatta(univerzális, de 50es a belső átmérője, mint a gyárinak) és 90% ban városban használom az autót, és a chip miatt ugye többet kap. És szerintem a katalizátorban felgyűlik nagyon a cucc, és nincsen neki akkora átteresztőképessége mint a gyárinak, és mikor kihuzatom, kilöki a mocskot, és egyszerre feltolja a hátuljára. Szerinted? Amúgy soha nem főtt meg nálam!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma olyat produkált az gép, amit még soha.Szép nyugodtan mentem vele, de az egyik lámpa előtt kicsit odaléptem, hogy még elcsípjem a zöldet. Viszont ahogy elhagytam a lámpát kb. 100m múlva már nem reagált a gázadásra. Ekkor lehúzódtam az út szélére, és mire leparkoltam addigra a motor is leállt. Próbálkoztam az újraindítással de semmi. Kb. 20 indításból 4-szer mintha indult volna, de csak 500/min-ig pörgött "fel", és aztán ismét leállt. Villogtattam hibakódot, először semmi, aztán a 20. indítás után megjelent a 93-as (Hall szenzor – feszültség alacsony). Illetve a gázbovdenem is elég laza, de elszakadva nincs.

Valakinek ötlet? Mi a tököm ez? <_<

Hi Mindenkinek!

Már korábban akartam írni, csak hát itt a jó idő és minden fontosabb volt.

Az üzemanyag szivattyú volt a ludas, zárlatos volt a lelkem.

Kicseréltük és már indult is a vas.

Link to comment
Megosztás:

A hengerfej felújítás óta kb. 20ezret ment. 10ezres olajcserékkel. Akkor belettek csiszolva a szelepek, kapott új szelep szár szimeringeket, stb. Azóta lényegébe alig hogy eszi az olajat. Természetes, amennyi fogy belőle. Tehát ha tényleg látnák párszáz km alatt a nívón változást, akkor azt mondom érthető, hogy kormos a hátulja. De szerintem itt a legnagyobb gond azzal lesz, hogy utángyártott katalizátor van alatta(univerzális, de 50es a belső átmérője, mint a gyárinak) és 90% ban városban használom az autót, és a chip miatt ugye többet kap. És szerintem a katalizátorban felgyűlik nagyon a cucc, és nincsen neki akkora átteresztőképessége mint a gyárinak, és mikor kihuzatom, kilöki a mocskot, és egyszerre feltolja a hátuljára. Szerinted? Amúgy soha nem főtt meg nálam!

Ezz végülis lehetséges.

Link to comment
Megosztás:

Na a mai nappal a katalizátort egy csővel helyettesítettem. Így tényleg teljesen nyitott a kipurendszer. Katalizátor helyén cső, középdob helyén gázgyorsító, a hátsó dob pedig egy átmenő 1csöves középdobból van. Hát hangja az van neki rendesen! :) Teljesítményben talán hamarabb felpörög ennyit vettem észre. Kormolás meg majd kiderül.. :)

Link to comment
Megosztás:

Na a mai nappal a katalizátort egy csővel helyettesítettem. Így tényleg teljesen nyitott a kipurendszer. Katalizátor helyén cső, középdob helyén gázgyorsító, a hátsó dob pedig egy átmenő 1csöves középdobból van. Hát hangja az van neki rendesen! :) Teljesítményben talán hamarabb felpörög ennyit vettem észre. Kormolás meg majd kiderül.. :)

Azt hiszem, ha rendesen (túlságosan) el van dúsítva benzinnel, akkor is kormozhat... A gyertyák milyenek?

Link to comment
Megosztás:

Csak annyi hogy nincsen rajta a nyomásszabályzón a vákum, így 2,5bar helyett 3bar on megy. Mert mikor régebben rajtvolt a vákum, mindig bedadogott, meg darált.

Hekkelt nyomásszabályzó? Chip? Nálatok (mivel a pillangó után van kötve) részterhelésen csökkentett a vákuum mértékével az üzemanyagnyomás, teljes terhelésen nincs jelentősége. Szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Én ezt már tényleg nem értem. Hibakód nincsen, gyertyák gyönyörű őzbarnák mind a 4. És mégis torpan, bedarál, stb. Mi lehet vele szerintetek?

Gyári chippel még szarabb volt a gép. Visszatettem az ebay es progit, levettem a gázállás érzékelőt, csurig fújtam(töltöttem) kontakt spray vel, és úgy fordítottam hogy nagyobb állást érzékeljen(már amennyire lehet) és most láss csodát, szinte tökéletes. (néha-néha most is beletorpan, de az már szinte elhanyagolható). Ki érti ezt? :) Mert én már nem.. :\ Jah meg öntöttem 8liter benzinhez egy tubus üzemanyagrendszer tisztító adalékot(biztos ami biztos elven) :D De az a pici torpanás ami maradt egy 1esbe padlógázas kihuzatás tiltásig, és el is tűnik egy 15-20km városi menetig! :) (mögöttem nagy korompamacsot hagyva).

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Néhány napja elkezdett fulladozni gázadásra, meg néha fenn is maradt a fordulat 2000 fölött. Ma volt egy kis időm megnézni, mi lehet a baj. Először kipucoltam az alapjárati motort, de nem javult. A következő tippem a hőgomba volt, úgy néz ki cserével sikerült megoldani a problémát.
Íme a bűnös.

WP_20130726_001.jpg?psid=1

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.