Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

No, beköszöntött a hideg, én meg rossz oldalán találtam magam annak a bizonyosnak. Elszakadt a szervó ékszíja. Nem gond - gondoltam kicserélem. Csakhogy. Nekem alighanem valami utángyártott klíma van a kocsiban és úgy van megcsinálva, hogy a főtengelyről kapja ékszíjon a hajtást a klíma szivattyúja, arról pedig a szervó. Viszont a szervó szíj cseréhez előbbit is le kell venni.

Ahogy a klíma csavarját meglazítottam, (volna) nem a csavar engedett, hanem letört az alu fül. Így viszont nem tudom a feszítését biztosítani - hát kiszedtem. És most vagyok tanácstalan. Nem tudok rájönni, hogy hogyan is lehetne a szervót összelegózni, hogy fel tudjam tenni. Más a blokkon a tartó konzol, ha nincs klíma szivattyú? Nincs valakinek erről a felfogatásról egy fotója?

Más: Mivel a klíma nekem egyébként sem kell (meg a kompresszorát el is vitte a cica), ha valakinek kell a klíma szivattyúja, a hűtő, az utastéri radiátor, azt nagyon szívesen odaajándékozom. Utóbbi jó állapotban lévőnek tűnik.

Ha jól rémlik neked is valami Diavia klímád van, és ékszíjas a szervód. Nem ígérem biztosan, mert épp dögrováson vagyok, de ha nem leszek túl szarul holnap kiszaladok és megnézem a 2 lityis blokkot, mert még minden ehhez kapcsolódó része megvan.

Addig is talán segítség: http://ecat24.com/catalog/parts/1/39/454/4381/ itt nézz körül, benne van a pumpa, a konzolok, motortartóbak meg minden.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Addig is talán segítség: http://ecat24.com/catalog/parts/1/39/454/4381/ itt nézz körül, benne van a pumpa, a konzolok, motortartóbak meg minden.

Nagyon köszönöm! A képeken jól látszik, hogy nem csak a motortömbre felcsavarozott konzol más, de magára a szervó szivattyúra csavarozott felfogató rész is. Azt hiszem, hogy mintegy közdarabot, kénytelen leszek visszatenni a klíma szivattyúját.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

A hozzászólásokat olvasgatva döntöttem úgy, hogy én is kérdezek, hátha tudtok segíteni. A környékbeli szerelők lassan már új autót vetetnek velem, de még mindíg nem indul a kicsike. :(

Szóval, az autó egy C20ne motoros Astra. El volt kissé hanyagolva az idei év folyamán, nem voltam itthon. Úgy gondoltam felújítok rajta pár dolgot, úgyis megy (menne) műszakira. A futómű és a fékrendszert rendbe tettem, minden ok.

Következett a motor. Egy kis motormosás, olajcsere, szűrők, vezérlés, tök alap dolgok. Kitisztítottam a fojtószelep-házat, az alapjárati motort. Minden ok. Ekkor még indult, járt szépen (jobb lett az alapjárat is mint előtte). Volt még hátra pár apróság (kézifék-bowden csere, stb.) amiknek a motorhoz semmi köze. Úgy gondoltam hogy már majdnem kész vok az autóval, mikor elkezdődtek a problémák.

Hidegen indul, de akkor sem pöccre, néha elég sokat kell idítózni. Melegen egyátalán nem indul és ha jár és felmelegszik leáll.

Volt autóvillamosságisnál, vettünk hozzá új gyújtáselosztót, rotorral, új trafót, gyertyákat, új felsőholtponti jeladótott. Elmentem érte, ott indult, kb. 5 km-t nem mentem vele leállt. Nagy nehezen 5.re beindult, hazajöttem vele, de aznap már nem idult. Másnap ugyan ez, kb. 5 km után leállt.

Szóval már kivagyok tőle. Akksi új, önindító felújított, Üzemanyagszivattyú jól működik (ki lett mérve a szállított mennyiség). Mi lehet a probléma???

Hibakódot is ír, de számomra nem egyértelmű:

31 - indukciós impulzusjeladó nincs jel (cserélve),

21 - fojtószelep-potenciométer - a feszültség nagy (lehet hogy zárlatos, vagy szakadás van?).

Az az érzésem, hogy vagy a computer szivat, vagy valahol valami zárlat lehet, amit nem találok.

Minden esetre bármilyen tanácsot, észrevételt szívesen meghallgatok! Előre is köszi! :)

Link to comment
Megosztás:

Minden esetre bármilyen tanácsot, észrevételt szívesen meghallgatok! Előre is köszi! :)

Egyáltalán nem biztos, hogy ez a baj, de egy próbát megér és pénzbe sem kerül. Én nagyon sokat kínlódtam az alapjárattal. Hol volt, hol nem. Időnként mint a doxa óra, időnként meg kritikán aluli.

Azt javaslom, hogy vedd le a légszűrő ház és a motor között lévő bordázott gumi csövet, amit két bilincs tart és nézd meg, hogy nincs-e kiszakadva. Nekem alul volt rojtos, miközben felülről újnak látszott. Ja, és ez volt a baja. Cseréltem és azóta nagyon szépen jár.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Helló!

A hozzászólásokat olvasgatva döntöttem úgy, hogy én is kérdezek, hátha tudtok segíteni. A környékbeli szerelők lassan már új autót vetetnek velem, de még mindíg nem indul a kicsike. :(

Szóval, az autó egy C20ne motoros Astra. El volt kissé hanyagolva az idei év folyamán, nem voltam itthon. Úgy gondoltam felújítok rajta pár dolgot, úgyis megy (menne) műszakira. A futómű és a fékrendszert rendbe tettem, minden ok.

Következett a motor. Egy kis motormosás, olajcsere, szűrők, vezérlés, tök alap dolgok. Kitisztítottam a fojtószelep-házat, az alapjárati motort. Minden ok. Ekkor még indult, járt szépen (jobb lett az alapjárat is mint előtte). Volt még hátra pár apróság (kézifék-bowden csere, stb.) amiknek a motorhoz semmi köze. Úgy gondoltam hogy már majdnem kész vok az autóval, mikor elkezdődtek a problémák.

Hidegen indul, de akkor sem pöccre, néha elég sokat kell idítózni. Melegen egyátalán nem indul és ha jár és felmelegszik leáll.

Volt autóvillamosságisnál, vettünk hozzá új gyújtáselosztót, rotorral, új trafót, gyertyákat, új felsőholtponti jeladótott. Elmentem érte, ott indult, kb. 5 km-t nem mentem vele leállt. Nagy nehezen 5.re beindult, hazajöttem vele, de aznap már nem idult. Másnap ugyan ez, kb. 5 km után leállt.

Szóval már kivagyok tőle. Akksi új, önindító felújított, Üzemanyagszivattyú jól működik (ki lett mérve a szállított mennyiség). Mi lehet a probléma???

Hibakódot is ír, de számomra nem egyértelmű:

31 - indukciós impulzusjeladó nincs jel (cserélve),

21 - fojtószelep-potenciométer - a feszültség nagy (lehet hogy zárlatos, vagy szakadás van?).

Az az érzésem, hogy vagy a computer szivat, vagy valahol valami zárlat lehet, amit nem találok.

Minden esetre bármilyen tanácsot, észrevételt szívesen meghallgatok! Előre is köszi! :)

Ez a melegen nem megy, tipikusan főtengely jeladó hiba. Azt írod cseréltétek, na de mire? Vannak akik szívtak már az olcsó utángyári jeladókkal. Illetve ettől függetlenül még lehet vezetékhiba a jeladó és a motor között. Úgy, ahogy a fojtószelep potinál is. Ez a kettő mind olyan jel, ami alapvető a motorvezérlőnek, és ha hiba van benne, az tud hülyeségeket csinálni.

Ki kellene mérni a vezetékköteget, nem szakadt, illetve nincs e benne zárlat. Illetve pl mikor nem indul, én rátennék egy stroboszkópot, abból egyből kiderül, hogy kap e fordulatszámjelet az ecu, mert ha igen, villan a strobi, ha nem, akkor nem csinál semmit. (ugyanis szikra csak akkor lesz, ha kap fordulatjelet a motor)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem meg anno az csinálta /ugyanez a nemindulós szitu/ hogy hiába cseréltem ki külön a főtengely jeladót, külön a vez.tengely jeladót, csak együttes csere volt megoldás, mert elvileg van olyan, hogy egyik elb*ssza a másikat. Persze Veztengely jeladónak adtak újabb fajtát, ERA márkájút, amit forrasztani kellett, mivel más volt a csatija. Persze, hogy nem indult. 2x is visszacseréltem, mire harmadjára szereztem egy VDO-t jó drágán, ami olyan csatis mint a gyári. Így lett végül jó a konfig. Tudom, ez nem XEV, de gondoltam leírom a tapasztalatomat. roma dolgok ezek... :(

Ez a melegen nem megy, tipikusan főtengely jeladó hiba. Azt írod cseréltétek, na de mire? Vannak akik szívtak már az olcsó utángyári jeladókkal. Illetve ettől függetlenül még lehet vezetékhiba a jeladó és a motor között. Úgy, ahogy a fojtószelep potinál is. Ez a kettő mind olyan jel, ami alapvető a motorvezérlőnek, és ha hiba van benne, az tud hülyeségeket csinálni.
Ki kellene mérni a vezetékköteget, nem szakadt, illetve nincs e benne zárlat. Illetve pl mikor nem indul, én rátennék egy stroboszkópot, abból egyből kiderül, hogy kap e fordulatszámjelet az ecu, mert ha igen, villan a strobi, ha nem, akkor nem csinál semmit. (ugyanis szikra csak akkor lesz, ha kap fordulatjelet a motor)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném!

Van egy Opel vectra A 1.7 diesel gépkocsim (17DR) 1995-ös évjáratú.

A következő hibákat tapasztalom:
Reggeli indítás után kb 1 percig dadog, köhög, kéken füstől, erősen kopog, csörög, mintha szét akarna esni! ( melegen ezek a hibák megszünnek, van alapjárat, szépen húz, elcsendesedik, jól fogyaszt, jól indul)

LUCAS CAV adagoló van rajta, ami kb 1 éve fel lett újítva.(tömítés csere, beszabályozás) Porlasztócsúcsok gyáriak, kb 10000 km rel ezelőtt lettek cserélve vadi újra. Izzító gyertyák is jók. Motor is meg lett csinálva( új gyűrűgarnitúra, csapágyak, hengerfej, stb)
előtőltésre gyanakodok. ahogy jön a hideg, annál jobban jönnek elő a problémák.

Van ötletetek, tippetek, hogy mi lehet a probléma?

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Ez a melegen nem megy, tipikusan főtengely jeladó hiba. Azt írod cseréltétek, na de mire? Vannak akik szívtak már az olcsó utángyári jeladókkal. Illetve ettől függetlenül még lehet vezetékhiba a jeladó és a motor között. Úgy, ahogy a fojtószelep potinál is. Ez a kettő mind olyan jel, ami alapvető a motorvezérlőnek, és ha hiba van benne, az tud hülyeségeket csinálni.

Ki kellene mérni a vezetékköteget, nem szakadt, illetve nincs e benne zárlat. Illetve pl mikor nem indul, én rátennék egy stroboszkópot, abból egyből kiderül, hogy kap e fordulatszámjelet az ecu, mert ha igen, villan a strobi, ha nem, akkor nem csinál semmit. (ugyanis szikra csak akkor lesz, ha kap fordulatjelet a motor)

Köszönöm mindenkinek a válaszokat és a segítséget, jövő héten elviszem szerelőhöz, mert mostanában idő szűkében állok. Kíváncsi leszek, hogy mit mond?! :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

kiolvastam ma a hibakódokat.

és ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

-13as volt szakadt lambda áramkör

-19 helytelen fordulatszám jelzés főtengely szenzor

ezeket a hibákat hogy érdemes orvosolni?

és a c20ne-nek mennyi az üzemihöfok? nekem szinte mindig 80-on áll

kösz előre is

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

kiolvastam ma a hibakódokat.

és ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

-13as volt szakadt lambda áramkör

-19 helytelen fordulatszám jelzés főtengely szenzor

ezeket a hibákat hogy érdemes orvosolni?

és a c20ne-nek mennyi az üzemihöfok? nekem szinte mindig 80-on áll

kösz előre is

A 19-el ne foglalkozz! Azért dobja, mert áll a motor. A lambda cserés.

Link to comment
Megosztás:

A 19-el ne foglalkozz! Azért dobja, mert áll a motor. A lambda cserés.

19-es hibakódot dobhat a hibás főtengely jeladó miatt.

Nincs köze, hogy nem jár a motor. Az a 31-es kód.

karol001: a 80° lehet normális is, mert simán csalhat lefelé akár 10°-t is a mutató.

Link to comment
Megosztás:

köszi a segítséget a lambdától jön a kábel az ecu felé és ott meg van blankolva és onnan megy 3 kábel a gáz vezérlőhöz amit most vettem észre hogy le volt csúszva róla a kábel. okés köszi csak nekem 80-90 fok között ingázik főúton is.

100 vagy 110-ig skálázott hőfokmérőd van? Mert ha az utóbbi, akkor annál az a normális, ha a 90 alatti vonalnál van üzem közben, ugyanis gyárilag elrontották a számlapot.

Link to comment
Megosztás:

Megint 16l-t fogyaszt. Most már csak juszt is kilegelem, hogy mi a baja.

Szóval: A motor úgy jár, mint a Doxa óra. Ugyanakkor a belevaló (drágábbik) NGK gyertyák fekete kormosak.Fogyasztás magas. Nagyon.

Tegnap este felvillant a motor check. Újra indítás után nem jelzett. Hibakód: lamdba szonda. Régebben kaptam légtömegmérő hibát is, de az sem ismétlődött.

A légtömegmérő tud-e úgy rossz lenni, hogy hibát ugyan nem jelez, de megemelkedett fogyasztást generál? (Ránézésre a műanyag ház bontott és utólag ragasztott.)

A lambda esetében a vezeték hosszának (univerzális) van-e jelentőssége? (Elsősorban mondjuk az ellenállása okán.)

Van-e mód a computert alaphelyzetbe állítani? (Gyanítom, úgy is kevesebbet fogyasztana, mint most.)

Link to comment
Megosztás:

Megint 16l-t fogyaszt. Most már csak juszt is kilegelem, hogy mi a baja.

Szóval: A motor úgy jár, mint a Doxa óra. Ugyanakkor a belevaló (drágábbik) NGK gyertyák fekete kormosak.Fogyasztás magas. Nagyon.

Tegnap este felvillant a motor check. Újra indítás után nem jelzett. Hibakód: lamdba szonda. Régebben kaptam légtömegmérő hibát is, de az sem ismétlődött.

A légtömegmérő tud-e úgy rossz lenni, hogy hibát ugyan nem jelez, de megemelkedett fogyasztást generál? (Ránézésre a műanyag ház bontott és utólag ragasztott.)

A lambda esetében a vezeték hosszának (univerzális) van-e jelentőssége? (Elsősorban mondjuk az ellenállása okán.)

Van-e mód a computert alaphelyzetbe állítani? (Gyanítom, úgy is kevesebbet fogyasztana, mint most.)

Ha a légtömegmérő mókolt, az simán okozhat ilyet. Márpedig a Tied GT, és azt a boyracerek egyből sportautónak gondolják, és megy a piszkálás, legkönnyebb a légtömegmérőbe belenyúlni, holott nem igazán szokott extra erőt hozni a pusz fogyin kívül. Tehát van rá esély hogy belenyúltak.

Lambdából milyet vettél?

Ecut "nullázni" nemigen lehet, ha leveszed fél percnél tovább az akksisarut, akkor elfelejt minden hibakódot és egyebet, de más nem változik benne.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A légtömegmérőn lévő műanyag ház tetején látszik, hogy nem gyárilag van rárakva. Rojtos körben a sziló.

Légtömegmérőből már kettő is van: Egy marelli, meg valami amerikai. (Mindkettő univerzális.) Most épp ez utóbbi van benne.

A computer nullázásán azt értem, hogy átkapcsoltatni vész-üzembe. :-)

Link to comment
Megosztás:

A légtömegmérőn lévő műanyag ház tetején látszik, hogy nem gyárilag van rárakva. Rojtos körben a sziló.

Légtömegmérőből már kettő is van: Egy marelli, meg valami amerikai. (Mindkettő univerzális.) Most épp ez utóbbi van benne.

A computer nullázásán azt értem, hogy átkapcsoltatni vész-üzembe. :-)

Akkor abba biztosan belenyúltak.

Ezt az univerzális témát én nem erőltetném nagyon. Bontóból gyári piszkálatlant inkább. Mondanám hogy itt van a donorból, próbáld ki, de nemigen járok mostanában Szegeden.

Vész üzembe akkor kapcsol ha valami folyamatosan fennálló hibát észlel, amikor olyan jel esik ki, amit csak behelyettesíteni tud.

Olyat tudsz csinálni hogy hibakód kiolvasó módban beindítod. Elvileg olyankor bizonyos dolgokat visszaállít, vagy legalábbis újrakalibrálja magát. Vagy valami ilyesmi már nem emléxem pontosan. De egy próbát megér.

De ha a légtömegmérőbe belenyúltak, akkor azon csak a csere segít, ember nincs aki azt neked visszaállítja.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor abba biztosan belenyúltak.

Ezt az univerzális témát én nem erőltetném nagyon. Bontóból gyári piszkálatlant inkább. Mondanám hogy itt van a donorból, próbáld ki, de nemigen járok mostanában Szegeden.

[...]

De ha a légtömegmérőbe belenyúltak, akkor azon csak a csere segít, ember nincs aki azt neked visszaállítja.

És olyat esetleg lehetne, hogy feldobod nekem postán? Cserébe megígérem, hogy nem adom fel neked azt a hátsó ülés támlát, amit azóta is itt kerülgetek. :D Azért lenne jó, mert akkor legalább ki tudnám méregetni.

Ja, meg kellene az a tükör is, amiről régebben beszéltünk, hogy nincs meg a tükör része.

Légtömegmérőt javítani eszembe sem jutott, csak addig nem akarnék venni, amíg nem tudom, hogy tényleg az-e a baja.

Link to comment
Megosztás:

És olyat esetleg lehetne, hogy feldobod nekem postán? Cserébe megígérem, hogy nem adom fel neked azt a hátsó ülés támlát, amit azóta is itt kerülgetek. :D Azért lenne jó, mert akkor legalább ki tudnám méregetni.

Ja, meg kellene az a tükör is, amiről régebben beszéltünk, hogy nincs meg a tükör része.

Légtömegmérőt javítani eszembe sem jutott, csak addig nem akarnék venni, amíg nem tudom, hogy tényleg az-e a baja.

Valamit kitalálunk rá.

A tükör viszont nem rémlik. Melyik oldali, és melyik része is kellene?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A 19-el ne foglalkozz! Azért dobja, mert áll a motor. A lambda cserés.

az lehet hogy elég lehet megpucolni a lambdát mert valószínűleg szelep szár szimeringes a vectra és eléggé kormos a kipuff de ha csak a csere a jó megoldás milyet érdemes belerakni ami nektek bevált? és főtengely jeladóból is melyikre érdemes cserélni? köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.