Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


busójárás

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy 1.9 dízel Z19DTH 2005-es Vectrám.

Hideg indításnál füstöl (fehér füst) és remeg a motor úgy fél percig, utána nem füstöl szépen jár a motor,hibakód nincs.

Valaki rájött már,hogy mi okozhatja?

Szia! Első olvasatra ez hengerfej probléma. SzervÍzbe vidd mielőtt rosszabb helyzet áll elő, mert hatványozottan emelkedni fognak a költségek ha késlekedsz..

DFlame

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdvözlök Mindenkit

Csak most regisztraltam az oldalra. Szeretnem a segitsegeteket kerni. Egy kisebb problemam van a Vectra C 19 DT 120 LE CDTI-mel.

A hideginditas az egyedüli problema, mivel van mikor eleg jol indul, van mikor csak hosszu masodpercek mulva vagy masodikra ritkan harmadikra.Normalisan ezek az autok pöc -röfre indulnak meg hidegben is.

Elözetesen en is az autoszerelökkel keztem , majd a szervizzel aztan, Bosch dizel szervizzel legvegül egy opelos motorjavitoval mivel nem lakom tul messze a sztg-i gyartol.

Izzitogyertya cserek

akksi csere

EGR tisztitas

Mag nyom porlasztok, nagynyomasu szivattyu pados bevizsgalas,kompressziomeres, resolajvizsgalat

TEK-2 -vel motor parameterek vizsgalata

Önindito csere

semmi sem oldotta meg a problemat, es sem hibakod, sem ötlet nincs. A motort meg nem akartam megbonttatni.

Az auto nemetorszagi es semmilyen problema nincs amugy vele a megtett 45000km ota.Mar 4 eve hasznalom szinte minden nap.

A km-t sajnos nem tudom megmondani csak azt hogy most 135000 körül all az ora de ez nem mervado külföldröl behozottnal ahogy itthoninal sem.

Tartok attol hogy az allando hideg köszörültetessel viszont koptatom a motort rendesen.

Az olajcserek, szürök minden ami kell rendesen elvegezve.

Igazabol mivel az auto csak az elsö inditaskor csinalja ezt es amig hideg mar nem akartam több idöt es penzt ra aldozni.

Most hogy hül az idö a jelenseg fokozdik es ujra nehezebben indul.Viszont a jelenseg sem rosszabb sem jobb ez egy allando allapot

ami furcsa mert az ember azt varna hogy rosszabodni fog.

Ami a motort illeti ez egy 8 szelepes motor csak azt nem tudom hogy hidrotökes vagy igenyel -e szelepallitast.

Tudnatok esetleg valamilyen ötlettel segiteni.Estleg VAS, Zala, Veszprem megyeben jo szervizt v szakembert ajanlani.

Hi!

Izzítórelé?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

1,9 120 le cdti

Problemam a kovetkezo lenne neha neha nagyon elkezd kekes feher fustot okadani a sarkany ilyenkor a pillanatnyi fogyasztasmerom lassan megy vissza alapallasba es a fogyasztasom is megnol. Ha oda rugok neki motor hibat ir ki es leall az auto mostmar annyira eldurvult a dolog hogy szinte elozni sem tudok csak kisgazon nem fordulatszamfuggo a dolog csak a hirtelenseg. Eloszor akkor kezdte csinalni mikor valaki mogott megtorpantam az autoval mostmar csak tojasos modon tudok kozlekedni . Kiolvasva volt magasnyomasu problema volt pontosan nem emlekszek ra. Segitsetek kerlek mert mar oszulok

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

1,9 120 le cdti

Problemam a kovetkezo lenne neha neha nagyon elkezd kekes feher fustot okadani a sarkany ilyenkor a pillanatnyi fogyasztasmerom lassan megy vissza alapallasba es a fogyasztasom is megnol. Ha oda rugok neki motor hibat ir ki es leall az auto mostmar annyira eldurvult a dolog hogy szinte elozni sem tudok csak kisgazon nem fordulatszamfuggo a dolog csak a hirtelenseg. Eloszor akkor kezdte csinalni mikor valaki mogott megtorpantam az autoval mostmar csak tojasos modon tudok kozlekedni . Kiolvasva volt magasnyomasu problema volt pontosan nem emlekszek ra. Segitsetek kerlek mert mar oszulok

Van benne DPF?

Link to comment
Megosztás:

Igen van

Akkor valószínű, hogy megindította a részecskeszűrő regenerálást. Ilyenkor egy dolgot nem szabad csinálni, leállítani, hogy be tudja fejezni.

Leginkább 2000-es fordulat felett kell vele menni, 15 perc alatt végez, abból látod, ha a pillanatnyi fogyasztás visszaállt normál értékre.

Link to comment
Megosztás:

Akkor valószínű, hogy megindította a részecskeszűrő regenerálást. Ilyenkor egy dolgot nem szabad csinálni, leállítani, hogy be tudja fejezni.

Leginkább 2000-es fordulat felett kell vele menni, 15 perc alatt végez, abból látod, ha a pillanatnyi fogyasztás visszaállt normál értékre.

Ezert fulladhat le az auto mert ha leallt ujrainditom megy megint vissza a fogyasztas rendesen de ha odalepek megint leall
Link to comment
Megosztás:

Ezert fulladhat le az auto mert ha leallt ujrainditom megy megint vissza a fogyasztas rendesen de ha odalepek megint leall

Igazából rá kellene tenni gépre, és hibakódokat, mért értékeket nézni, anélkül csak találgatni lehet. Ha sokszor nem engedted neki hogy regeneráljon, akkor úgy tele lehet, hogy már nem tudja megcsinálni, és attól fulladhat.

Akkor már csak a szerviz tudja megcsinálni,esetleg kényszerített regenerációt indítani, de azt is csak géppel lehet. Rá kell dugni gépre.

Link to comment
Megosztás:




Igazából rá kellene tenni gépre, és hibakódokat, mért értékeket nézni, anélkül csak találgatni lehet. Ha sokszor nem engedted neki hogy regeneráljon, akkor úgy tele lehet, hogy már nem tudja megcsinálni, és attól fulladhat.
Akkor már csak a szerviz tudja megcsinálni,esetleg kényszerített regenerációt indítani, de azt is csak géppel lehet. Rá kell dugni gépre.


Ok holnap ratesszuk gepre de szerinted resolaj veszteseg nem lehet vagy a magnesszelep mert az is tud lehetetlen dolgokat produkalni ha meg a bpf akkor az inkabb offolom
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Van egy Vectra C 2.2dti-m. Az a hiba kísért mostanában, hogy ha megyek vele és utána egy darabig üresben alapjáraton ketyeg a motor (pl. piros lámpánál, vagy dugóban), akkor bevillan a villáskulcsos sárga áldás. Eleinte motor leállít-újraindít és eltűnt az embléma, de volt amikor ez sem vált be. Ekkor próbálgattam pumpálni a gázt (ugyebár 2000 felett tiltott), de de 3-4padlózás után már magasabb fordulatig lengett ki a mutató és el is aludt a sárga villáskulcs. Szerintetek mi lehet az oka?

Továbbá olyan hiba jelentkezik mostanában, hogy napi első indításnál nehezen indul (3-5másodperc), kivéve, ha hidegebb az idő, akkor izzítás után pöcc-röff.

Nem szeretném rögtön szervízbe vinni, mert horribilis összegeket kérnek és sokszor olyan dolgot is kicserélnek, aminek semmi baja, csak fizessen a tulaj.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Lali

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Van egy Vectra C 2.2dti-m. Az a hiba kísért mostanában, hogy ha megyek vele és utána egy darabig üresben alapjáraton ketyeg a motor (pl. piros lámpánál, vagy dugóban), akkor bevillan a villáskulcsos sárga áldás. Eleinte motor leállít-újraindít és eltűnt az embléma, de volt amikor ez sem vált be. Ekkor próbálgattam pumpálni a gázt (ugyebár 2000 felett tiltott), de de 3-4padlózás után már magasabb fordulatig lengett ki a mutató és el is aludt a sárga villáskulcs. Szerintetek mi lehet az oka?

Továbbá olyan hiba jelentkezik mostanában, hogy napi első indításnál nehezen indul (3-5másodperc), kivéve, ha hidegebb az idő, akkor izzítás után pöcc-röff.

Nem szeretném rögtön szervízbe vinni, mert horribilis összegeket kérnek és sokszor olyan dolgot is kicserélnek, aminek semmi baja, csak fizessen a tulaj.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Lali

Elsőre ki kell olvasni a hibakódot, az elárulja, mi baja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Van egy Vectra C 2.2dti-m. Az a hiba kísért mostanában, hogy ha megyek vele és utána egy darabig üresben alapjáraton ketyeg a motor (pl. piros lámpánál, vagy dugóban), akkor bevillan a villáskulcsos sárga áldás. Eleinte motor leállít-újraindít és eltűnt az embléma, de volt amikor ez sem vált be. Ekkor próbálgattam pumpálni a gázt (ugyebár 2000 felett tiltott), de de 3-4padlózás után már magasabb fordulatig lengett ki a mutató és el is aludt a sárga villáskulcs. Szerintetek mi lehet az oka?

Továbbá olyan hiba jelentkezik mostanában, hogy napi első indításnál nehezen indul (3-5másodperc), kivéve, ha hidegebb az idő, akkor izzítás után pöcc-röff.

Nem szeretném rögtön szervízbe vinni, mert horribilis összegeket kérnek és sokszor olyan dolgot is kicserélnek, aminek semmi baja, csak fizessen a tulaj.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Lali

Nehezen is teker napi első indításnál v csak nem akar indulni?

Módosítva : csaszarmate
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Csak egy kis pénzügyi fejtegetés, hogy mi is éri meg:

Adott egy 2004-es Opel Signum Z19DTH full extra, 6 sebességes automata váltóval, 126.000 km-rel, második tulaj.

Az autó aktuális értéke 1,2M HUF.

Az alábbi hibái vannak:

1.) Automata váltó vezérlés hiba (megy az autó, de D-be téve ránt, reggel nehezen indul el, kell 2-3 perc, amig "magáhoztér")

Javítási költség: 350.000 HUF - váltós ajánlat

2.) P1125 hibakód szívósor, EGR, pillangószelep hiba (megy az autó, de 85C feletti víhőmérséklet felett általában letilt a turbo és a tempomat, innentől kezdve szenvedés a közlekedés)

Javítási költség: 220.000 HUF - Opel szerviz ajánlat

3.) P nemtudommennyi hibakód - Lambdaszonda hiba

Javítás: 56.000 HUF + munkadíj

Szerintetek megéri vesződni és javítgatni vagy el kell adni bontóba? És a bontós árat sajnos nem tudom.

Használtauto.hu-n kb. 790.000 HUF a legolcsóbb Signum, ami dizel.

Ötletek?

Link to comment
Megosztás:

Hello.

Segitseget szeretnek kerni vectra c 2.0 Dti tipus, 4 eve fennallo problema es 300 ezer folosleges koltsegek, talalgato penzlehuzo szerelok miatt,kb 6 szerelonel jartam,Miskolcon ezek szerint nincs megoldas,A gond a kovetkezo,reggeli inditasnal, telen -nyaron szurkes feher fust,beteriti az udvart,az alapjarat egyenetlen mig be nem melegszik,azt is tapasztalom mintha nem menne minden henger, 10-15 perc utan megszunik gazadasra normal dizeles fekete fust.1 ora parkolas es kezdodik elorol minden.Egr havonta eldugul a koromtol,nem gyozom tisztitani,cseret javasoltak,lecsereltem problema tovabbra is fennall.

Szamitogep 3 helyen egr-t es adagolot hozott,ratettek egy bontott adagolot amit a szerelo aki el akart adni 100% mondta ,hogy jo csere utan is maradt a fustoles,vissza rakta az enyemet,akkor azt mondta porlasztocsucs,lecserelte a fust megint maradt,vezerlest elraktak,egy ujabb szerelo hozta helyre.4 eve azt mondtak az adagolo nemsokara megall ahoz kepest 60 ezret beleraktam es megy a fustolesen kivul,de nagyon zavar szeretnem ha megoldodna vegre.

Link to comment
Megosztás:

Hello.

Segitseget szeretnek kerni vectra c 2.0 Dti tipus, 4 eve fennallo problema es 300 ezer folosleges koltsegek, talalgato penzlehuzo szerelok miatt,kb 6 szerelonel jartam,Miskolcon ezek szerint nincs megoldas,A gond a kovetkezo,reggeli inditasnal, telen -nyaron szurkes feher fust,beteriti az udvart,az alapjarat egyenetlen mig be nem melegszik,azt is tapasztalom mintha nem menne minden henger, 10-15 perc utan megszunik gazadasra normal dizeles fekete fust.1 ora parkolas es kezdodik elorol minden.Egr havonta eldugul a koromtol,nem gyozom tisztitani,cseret javasoltak,lecsereltem problema tovabbra is fennall.

Szamitogep 3 helyen egr-t es adagolot hozott,ratettek egy bontott adagolot amit a szerelo aki el akart adni 100% mondta ,hogy jo csere utan is maradt a fustoles,vissza rakta az enyemet,akkor azt mondta porlasztocsucs,lecserelte a fust megint maradt,vezerlest elraktak,egy ujabb szerelo hozta helyre.4 eve azt mondtak az adagolo nemsokara megall ahoz kepest 60 ezret beleraktam es megy a fustolesen kivul,de nagyon zavar szeretnem ha megoldodna vegre.

Szia!

Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de nálam az 1.7-es B Vectra produkált hasonló jelenséget egy porlasztócsúcs cserét követően. Hengerfej csere lett végül a megoldás. Működött az autó, hideg motor szürke füsttel álcázta a kerti munkásokat, bemelegedést követően elmúlt a füstölés és szépen járt a motor. Nem vártam meg a végkifejletet, elvittem egy dízelre specializálódott szerelőhöz, aki kicsit tekergetett rajta, aztán vissza adta, mondván, hogy ez ilyen. Cs.ssze meg, tudom, azért vittem oda... No de végül egy lelkiismeretes, becsületes ember megjavította, konkrétan elvégezte a hengerfej cseréjét.

Dflm

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy z19dth-s motorkódú vectram és elkezdett gyengülni és utána füstölt is.
Szívósort cseréltem rajta mert be voltak égve a szelepek.
Most meg hogy ki lett cserélve előjöttek olyan hibák 1. nincs turbónyomás és padló gáznál 2000nél nagyobbra nem ment fel a fordulat 2.egyik naprol a másikra beindítom és alapjárat van de mihelyst adok egy kis gázt meghalt a technika nem reagál a gázra és lefullad olyan mintha nem kapna gázolajat. Kicseréltem a szűrőt de ugyan olyan rossz.
Szerviz lámpa nem volt de azért olvastam egyet és azt írta hogy nincs gázolaj nyomás és olyan 200bárral ingadozott a nyomás.
Lehet a nagynyomású döglött be?
A segítséget előre is köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de nálam az 1.7-es B Vectra produkált hasonló jelenséget egy porlasztócsúcs cserét követően. Hengerfej csere lett végül a megoldás. Működött az autó, hideg motor szürke füsttel álcázta a kerti munkásokat, bemelegedést követően elmúlt a füstölés és szépen járt a motor. Nem vártam meg a végkifejletet, elvittem egy dízelre specializálódott szerelőhöz, aki kicsit tekergetett rajta, aztán vissza adta, mondván, hogy ez ilyen. Cs.ssze meg, tudom, azért vittem oda... No de végül egy lelkiismeretes, becsületes ember megjavította, konkrétan elvégezte a hengerfej cseréjét.

Dflm

Szia!

Végre találtam valakit aki ezzel küzd :-(. Én is B vektrával küzdök így vagy 3 éve. Reggeli füst mindig, minél hidegebb van annál tovább. Közben volt már egy adagoló felújítás és porlasztócsúcs felújítás és reménykedtem hogy télen jó lesz. De ugyanúgy megmaradt a probléma. Igazából leszámítva a reggeli indítást

semmi baj nincs vele.

Meg tudod mondani, hogy mi volt a baj a hengerfejjel??

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy z19dth-s motorkódú vectram és elkezdett gyengülni és utána füstölt is.

Szívósort cseréltem rajta mert be voltak égve a szelepek.

Most meg hogy ki lett cserélve előjöttek olyan hibák 1. nincs turbónyomás és padló gáznál 2000nél nagyobbra nem ment fel a fordulat 2.egyik naprol a másikra beindítom és alapjárat van de mihelyst adok egy kis gázt meghalt a technika nem reagál a gázra és lefullad olyan mintha nem kapna gázolajat. Kicseréltem a szűrőt de ugyan olyan rossz.

Szerviz lámpa nem volt de azért olvastam egyet és azt írta hogy nincs gázolaj nyomás és olyan 200bárral ingadozott a nyomás.

Lehet a nagynyomású döglött be?

A segítséget előre is köszönöm!!!

Szia! Nekem is a Z19DTH szarakodik, meleg motornál elveszi a turbót és a tempomatot. Most hétvégén (ha nem lesznek nagy minuszok) megcsinálom az EGR szelep tisztítást, amit már sokan javasoltak itt a fórumon, aztán meglátom. Nekem P1125 hiba van benne, amit nem is tudok törölni belőle.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nekem is a Z19DTH szarakodik, meleg motornál elveszi a turbót és a tempomatot. Most hétvégén (ha nem lesznek nagy minuszok) megcsinálom az EGR szelep tisztítást, amit már sokan javasoltak itt a fórumon, aztán meglátom. Nekem P1125 hiba van benne, amit nem is tudok törölni belőle.

Akkor teljesen feleslegesen pucolod az EGR-t, nem lesz jó tőle, mivel ahogy a hibakód is elárulja, a fojtószelep rossz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok van egy opel vectra B 1999 x20dth

Hiba reggelente dolgozó lány nehezen indul nemrégiben vásároltam a nyáron akkor még semmi baja nem volt

Castrol 5w30 olajat töltöttem bele mar 3.ra 15000 km eren keresztül 1 x se kell utána tölteni nagyon jó nem füstöl csörög csattog és nincs karter gáz sem

viszont hiányzik a gyári gázolajszűrő ami most rajta van az egy sima hagyományos egy ki egy be 2000 ft

mi lehet a gond az autó még nem izzít mivel nincs olyan hideg de viszont nem nagyon akar indulni.

a gyári szűrő ára tartóval 42 k kicsit sokallom de az előmelegítené az anyagot neki lehet ez a gond v kevés mar a cufla a motorba és azért indul nehezen.

Az autó heti szinten 1000-2000 km közt tesz meg mióta nálam van és jelenlegi km óra állás 203000

Hogyan tudjátok kiolvasni a hibakódokat ?

Módosítva : Azgalors
Link to comment
Megosztás:

T Azgalors!

"... Castrol 5w30 ..."
A jelenleg gyártásban lévő Castrol Edge Tianium Fst 5W-30 semmilyen GM (Opel) olajkövetelményt nem teljesít. Ezért GM (Opel) motorba nem való.

A BP konszern Castrol márkanéven forgalmazott, aktuális gyártóművi előírást (GM dexos2) teljesítő motorolajai:

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40
Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40
Castrol Magnatec 5W-40 C3

"... cufla ..."

Szufla az.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok van egy opel vectra B 1999 x20dth

Hiba reggelente dolgozó lány nehezen indul nemrégiben vásároltam a nyáron akkor még semmi baja nem volt

Castrol 5w30 olajat töltöttem bele mar 3.ra 15000 km eren keresztül 1 x se kell utána tölteni nagyon jó nem füstöl csörög csattog és nincs karter gáz sem

viszont hiányzik a gyári gázolajszűrő ami most rajta van az egy sima hagyományos egy ki egy be 2000 ft

mi lehet a gond az autó még nem izzít mivel nincs olyan hideg de viszont nem nagyon akar indulni.

a gyári szűrő ára tartóval 42 k kicsit sokallom de az előmelegítené az anyagot neki lehet ez a gond v kevés mar a cufla a motorba és azért indul nehezen.

Az autó heti szinten 1000-2000 km közt tesz meg mióta nálam van és jelenlegi km óra állás 203000

Hogyan tudjátok kiolvasni a hibakódokat ?

Például 20e Ft körül kapható hibakód olvasóval, keress rá a Google-on. Ha OBDII-t tudja a géped, akkor ez a legegyszerűbb.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy z19dth-s motorkódú vectram és elkezdett gyengülni és utána füstölt is.

Szívósort cseréltem rajta mert be voltak égve a szelepek.

Most meg hogy ki lett cserélve előjöttek olyan hibák 1. nincs turbónyomás és padló gáznál 2000nél nagyobbra nem ment fel a fordulat 2.egyik naprol a másikra beindítom és alapjárat van de mihelyst adok egy kis gázt meghalt a technika nem reagál a gázra és lefullad olyan mintha nem kapna gázolajat. Kicseréltem a szűrőt de ugyan olyan rossz.

Szerviz lámpa nem volt de azért olvastam egyet és azt írta hogy nincs gázolaj nyomás és olyan 200bárral ingadozott a nyomás.

Lehet a nagynyomású döglött be?

A segítséget előre is köszönöm!!!

Detto ugyanez a problema nalam is csak en 2 injektort csereltem de semmi valtozas Módosítva : Nbandyta
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.