Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa szervíz/javító


Guest

Recommended Posts

Azt szeretném kérdezni, hogy a vezérműszíjat ki lehet-e cserélni otthon, vagy kell hozzá egy autószerelő?? Köszönöm! G.

Erre azt tudom mondani hogy ha van ilyen irányú affinitásod akkor igen, de ha ezt megkérdezted akkor sztem inkább ne állj neki, főleg ha még sosem csináltál ilyet.

Link to comment
Megosztás:

A következő lenne a problémám:

álló helyzetben járatom a motort és nem kapcsol be a ventillátor hanem felforr a vizem! Bizonyos időközönként egy kis víz is eltűnik a tartályból de nem tudom hogy hová! Mi lehet a baj szerintetek? Nyomás nincs a rendszerben, mert ha leállítom éws letekerem a sapkát akkor még csak egy szisszenés sincs! Mi okozhatja ezt? Hengerfejes lehet? Mi utalhat még erre, hogy hengerfejes?

Köszi! G.

Link to comment
Megosztás:

Jó sok probléma van azzal a motorral... :lol:

A vízforrást szerintem egy termosztátcsere megoldhatja, de lehet, hogy csak egyszerűen valami elektronikai probléma (kontakt hiba a kábelen, biztosíték kiment) és ezért nem megy a ventillátor. De bármi előfordulhat. Hogy hová tűnik a víz, arra csak az a legjobb megoldás, ha beindítod és amikor már kezd melegedni, nézed nem e folyik valamelyik csőnél/illesztésnél. De lehet, hogy tényleg hengerfejes, de nem kell a falra festeni egyből az ördögöt, mert sokszor éppen csak annyira szivárog, hogy nem látni, csak, ha nagyon alaposan átnézed.

Vezérléscserét én nem merném egyedül megcsinálni (még 8 szelepesen sem), mert, ha benézed a jelölést a visszarakásnál, vagy valamit elrontasz, akkor könnyen kinyírhatod a motort (a mostani állapotánál is jobban). Egyetértek Gabikával: Ha eleve felmerül a kérdés, akkor inkább bízd szakemberre, mert ez nem az egy olajcsere kategória.

Link to comment
Megosztás:

A következő lenne a problémám:

álló helyzetben járatom a motort és nem kapcsol be a ventillátor hanem felforr a vizem! Bizonyos időközönként egy kis víz is eltűnik a tartályból de nem tudom hogy hová! Mi lehet a baj szerintetek? Nyomás nincs a rendszerben, mert ha leállítom éws letekerem a sapkát akkor még csak egy szisszenés sincs! Mi okozhatja ezt? Hengerfejes lehet? Mi utalhat még erre, hogy hengerfejes?

Köszi! G.

Két apró probléma van csak,ne szarjál be azonnal!

Vegyél hűtőventilátor kapcsolót és egy másik,jól záró kupakot a kiegyenlítőtartályra!Ennyi!Nem HF-es az még!

A ventikapcsoló így néz ki:

XEFS62@2.jpg

Ez ha szemben állsz vele a hűtő bal oldalán van!Nem nehéz cserélni.Van vagy 4EFt,de lehet sokat mondtam.

A kupakot is érdemes cserélni,mert ott ereszti el a nyomást valszeg és amiatt fogy a vized,mert ott kipárolog.Vagy esetleg máshol lukas a hűtőrendszer.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most vettem egy '96-os corsa b-t! A gond az, hogy az üzemanyag kijelző ösze-vissza mutat és a vízhőfok jelző nem megy fel még 90 fokra sem! Hogyan lehet ezeket a műszereket megjavítani? Mit kell kicserélnem? Köszönöm előre is! G.

A termosztát csere megoldja a vízhőfok mutató mozgását. Nekem is ez volt a gondom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megoldódott a hűtő probléma! Szivárgott a gumiágya a hűtőnek és emiatt volt minden problémám! Mostmár tökéletes :-)

Viszont a másik gond amit nem értek: ha benyomom a kuplungot világítani kezd a töltésjelző és a kézifék jelző lámpa a műszerfalon! Mi okozhatja ezt? G.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hello

Csak egy nagyon apró problémám lenne.

Corsa C-n a hátsó ablaktörlő túlságosan mélyre töröl, már a kasznit is súrolja.

Hogy tudom beállítani h normálisan töröljön?

Már felnyitottam azt a kis kupakot ami rajta van, leszedtem a csavart is, leszedtem a belső borítást is

és egyszerűen nemtok rájönni hogy hogy lehet beállítani. :D

Be lehet azt vhogy????

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

'91es 1.5ös diesel Corsa A-m van. Kissé lompos, kissé itt-ott szétesik, de alapvetően műkszik, ámbár épp a napokban lett egy nagy gebaszom vele: a generátor már nem tölt. Másrészt máshonnan is esnek le kábeleim (tehát a generátorról is leesett, ezt elfelejtettem említeni), arra gondoltam újracserélem az egész villamossági részt. Viszont nem találok sehol Corsa A-hoz sem kapcsolási rajzot sem egyéb szerelési útmutatót. (Zárójelben mondom:a lényeg az, hogy én nagyrészt szántásjellegű utakon használom a járgányt és eddig gyönyörüen ment (Moldva falvak között, a nyáron Dobrudzsa, és úgy általában nem sima aszfalt, pl. érdemes kipróbálni valahol Közép-Kelet Dobrudzsát, a falvak között az aszfaltutak mentén már földutak lettek létesítve és azok is elkoptak már.)

Nagyon megköszönném ha segítenétek!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hello

Csak egy nagyon apró problémám lenne.

Corsa C-n a hátsó ablaktörlő túlságosan mélyre töröl, már a kasznit is súrolja.

Hogy tudom beállítani h normálisan töröljön?

Már felnyitottam azt a kis kupakot ami rajta van, leszedtem a csavart is, leszedtem a belső borítást is

és egyszerűen nemtok rájönni hogy hogy lehet beállítani. :D

Be lehet azt vhogy????

Helló!

Ez általában minden C Corsán "betegség"... annyit tudsz tenni, hogy leszeded az ablaktörlő lapátot, karral együtt, és pár racsnival, arrébb rakod, így nem fog majd teljesen lemenni a kasztniig... nekem ez a módszer vált be . ;)

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Ez általában minden C Corsán "betegség"... annyit tudsz tenni, hogy leszeded az ablaktörlő lapátot, karral együtt, és pár racsnival, arrébb rakod, így nem fog majd teljesen lemenni a kasztniig... nekem ez a módszer vált be . :D

Hali

De a lapátot karral együtt hogy tudom leszedni, a csavart már leszedtem, de nem akar lejönni, megfeszíteni meg nem nagyon merem.

Az ablaktörlő motorról, könnyedén lekéne jönnie??

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Megakadtam...meg a Corsám is.Szóval szert tettem 1 motorhibás (láncugrott)12v Corsára,motorcsere(X10XE,1998) megtörtént-minden szép és jó....lenne.Rögtön indítás után kb.1-2 másodperc után azonban a motor leáll.Ha félgázon indítok akkor 1-2 sec félgázon aztán leáll.Ha fullgázzal indítok akkor 1-2 sec fullgáz aztán leáll.Ha indítósprayt nyomok akkor addig megy a motor míg a nyomom a sprayt-hibátlanul...Nagyon úgy tűnik hogy valami indítás után letiltja az üzemag-ellátást....

Valakinek ötlete hogy mi lehet ez?? blink.gif wacko.gif

Előre is örök hála!

Link to comment
Megosztás:

Hali

De a lapátot karral együtt hogy tudom leszedni, a csavart már leszedtem, de nem akar lejönni, megfeszíteni meg nem nagyon merem.

Az ablaktörlő motorról, könnyedén lekéne jönnie??

Sajnos, rá van "gyógyulva" általában, és le kell feszíteni, mert 1 kúpos, bordázott részre van rárakva, amit ugye a csavar szorított rá... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem, tud nekem valaki segíteni! Van egy kis Corsám, 1998-as, 1,2-es. Eddig minden rendben volt vele, de egy ideje elkezdett nagyon sokat fogyasztani. 5-6 literről felugrott a fogyasztás 10 literre. A kipufogó lyukas volt, gondoltam, az lehet a baja... meg lett csinálva, de még mindig ugyanannyit fogyaszt... ;) a kipufogó kicsit kékes-feketés füstöt ereget, azt mondták nekem erre, hogy ez azt jelenti, hogy sok benzint kap (hát én is ezt mondom, hogy sokat fogyaszt... :D ) Szóval, nem tudjátok, hogy mi lehet a baja? Szervízbe nem akarom elvinni, mert ott tuti, hogy lehúznának, mert nem nagyon értek hozzá, ezért lenne jobb, ha valaki tudna segíteni néhány infóval...

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem, tud nekem valaki segíteni! Van egy kis Corsám, 1998-as, 1,2-es. Eddig minden rendben volt vele, de egy ideje elkezdett nagyon sokat fogyasztani. 5-6 literről felugrott a fogyasztás 10 literre. A kipufogó lyukas volt, gondoltam, az lehet a baja... meg lett csinálva, de még mindig ugyanannyit fogyaszt... ;) a kipufogó kicsit kékes-feketés füstöt ereget, azt mondták nekem erre, hogy ez azt jelenti, hogy sok benzint kap (hát én is ezt mondom, hogy sokat fogyaszt... :D ) Szóval, nem tudjátok, hogy mi lehet a baja? Szervízbe nem akarom elvinni, mert ott tuti, hogy lehúznának, mert nem nagyon értek hozzá, ezért lenne jobb, ha valaki tudna segíteni néhány infóval...

Köszi előre is!

Méresd ki a lambdaszondád.Kipufogós megcsinálja.Akár a cseréét is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.