Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa szervíz/javító


Guest

Recommended Posts

Felhívtam a szerelőt, és mondta, hogy örömhíre van számomra, megvan a hiba oka. Erre én benyögtem, biztos a légtömegmérő volt a hibás, mire ő: honnan tudod? Erre elmeséltem neki, hogy a fórumon ezt a tipet kaptam egy sorstárstól. Meg volt lepődve, de azt mondta, ez tipikus Corsa betegség, és ezután tökéletesen jó lesz. Ámen! Ma este megyek a járgányért, akkor (és a 7 végi országjárás-kirándulás után), hogy tényleg sikerült-e a javítás.

én nem innék előre a medve bőrére.

200-km után ha nem romlik az állapota, elhagyhatja a kórházat...

a kompjuterek szeretik szivatni a tulajt, erre is be vannak programozva.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Na végre más Corsája is xaraxik!Nagyon érdekel a megoldás,mert tavasszal itt én is kértem segitséget,de a megoldás véglegesen még várat magára.Az biztos a légtömegmérö kiszerelése és tisztitása után már csak nagyon-nagyon ritkán kb.100-bol egyszer csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most vettem én is egy Corsa City-t. Nem vilgít a középső konzol. Hogy kell szétszedni? Egy kollégám, akinek Astrája van segítségként elkezdte a levegőbeömlőt szétfeszgetni, de nem akarta neki az igazságot. Tényleg azokat kell kifeszíteni?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most vettem én is egy Corsa City-t. Nem vilgít a középső konzol. Hogy kell szétszedni? Egy kollégám, akinek Astrája van segítségként elkezdte a levegőbeömlőt szétfeszgetni, de nem akarta neki az igazságot. Tényleg azokat kell kifeszíteni?

Köszi

Ha a hawer már bombázott szét Astra középkonzolt, akkor nem lesz nagy kunszt, és tényleg a középső levegőkiömlőket kell először kipattintani, kapcsolókat lehúzgálni, aztán majd adja magát.Elég sok a kipattintós alkatrész.

Link to comment
Megosztás:

corsa-B x-10-12-xe motoroknál is!szériahibás légtömegmérők lettek

beszerelve.2001/04-ig.LFR-EK valóban tönkremennek,ezt probálják

kiküszöbölni szoftverfrissitésel.vizhőfokjeladó és csatija is néha tönk-

remegy.Fodulatszámjeladó szintén-de ez nem leállást-csak"nemindu-

lást"okoz.

új légtömegmérő 35000ft-gyári!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Tegnap du. kicseréltem B-Corsán (C14NZ) a szívócsövön lévő hőmérsékletszenzort, mert az előző teljesen véletlenszerűen működött, de inkább nem. A 200Ohm-10 kOhm tartomány helyett produkált 18-700kOhm-t. Érdekes, a motorvezérlő ennek ellenére csak akkor produkált hibaüzenetet, ha lehúztam.

Csere után megszűnt az ingadozó alapjárat és motorfelbőgés, teljesen más karakterisztikával jár a motor.

Remélem, a fogyasztás is beáll normálisra, mert eddig kb 9-9,5 volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 1997-es Opel Corsa-val rendelkezem. 1.0 12V Swing felszereltségű.

A következő a problémám:

Decemberbe lejár a műszakim és a zöldkártyám és mielőtt elvinném vizsgáztatni szeretném átnézetni egy szerelővel.

Illetve ha hideg a motor akkor hangos kopogást hallok a motortérből. Többen megnéztük és arra jutottunk a szelep lehet. Ezt is szeretném megnézetni egy szerelővel.

Ill. a váltó környékén szeirintem majd tömítést kell cserélni.

Keresek Kecskeméten egy megbízható Opelhez értő (nem kontár) szerelőt.

Ebben várom segítségeteket.

Köszönettel

Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 1997-es Opel Corsa-val rendelkezem. 1.0 12V Swing felszereltségű.

A következő a problémám:

Decemberbe lejár a műszakim és a zöldkártyám és mielőtt elvinném vizsgáztatni szeretném átnézetni egy szerelővel.

Illetve ha hideg a motor akkor hangos kopogást hallok a motortérből. Többen megnéztük és arra jutottunk a szelep lehet. Ezt is szeretném megnézetni egy szerelővel.

Ill. a váltó környékén szeirintem majd tömítést kell cserélni.

Keresek Kecskeméten egy megbízható Opelhez értő (nem kontár) szerelőt.

Ebben várom segítségeteket.

Köszönettel

Tamás

Üdv Földi!Szóval Opelhez értő szerelő kevés van.Én 1t merek ajánlani, akire bármikor rá merem bízni a 16V-met, ő pedig a Deák Árpi Lakitelek felé az út melletti benzinkút+Bosch szervízben.Illetve közelebb van még a Subucz Balázs, a Tormásiéknál.Igaz, a fő profilja a villanyászság, de azért ottohn van a mechanikai dolgokban is.Árpi pedig profi.9 évet húzott le a Tormásiéknál, aztán inkább kiment maszekba.

Kontaktok:

-Balázs 30/2369041

-Árpi 0620/9261188

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem olyan gondom volt kb 2 hete, hogy hidegen addig járattam a motort amig ki nem kapcsolt a szívatója. Ezután elindúltam és kigyulladt a n.sárga motorvisszajelző lámpa nem állt le csak az alapjárat ingadozott 400-900 között. Leállítottam vártam 1 kicsit aztán indulás és pár méter után megint világitott ezt megcsinálta vagy 5*. Kb 2000-3000-es fordulaton viszont nem világított.

Meghülyült valami érzékelő benne? Lekopogjam azóta nem jött elő a hiba.

Corsa B /Atlanta/ X14XE. 1996-os

Link to comment
Megosztás:

Ki kellene most frissiben olvasni a hibakódot, míg nem törlődik, az sokat segíthet. Vagy koszolódás okozza vagy valamelyik érzékelő szarakodik, de még csatlakozó hiba is lehet.

Mindenesetre, ha a hibalámpa világított, a hibakód még benne van!!! De egy idő után (kb.15indítás) törlődik.

Link to comment
Megosztás:

hidegen addig járattam a motort amig ki nem kapcsolt a szívatója.

Mondjuk ezt a szívató kikapcsolást nem értem. :lol: Az nem be- és kikapcsol, hanem folyamatosan szabályozza a keveréket.Dúsítja és szegényíti sokféle adat alapján (1.sorban a hűtővíz- és levegőhőmérséklet alapján.

Link to comment
Megosztás:

Én arra gondoltam szívató alatt, hogy amikor beindítom hidegen a kocsit 1-2 percig megy pluszba egy venntillátor szerűségű valami. (Valami előfűtő lehet az különben? ) Azt gondoltam, hogy ha az bekapcsol az olyan mintha a szívató is bekapcsolna. :-) De akkor mégsem.

Akkor érdemes megnézetni a hibakódot.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Segítség!!!!!

Van egy X12XE corsa B-m 99-es, (12, 16V)szenvedésem rövid története :

-másfél éve megvettem(72000km), olaj+szűrő. és levegőszűrő csere

-elkezdett dedogni, és rángatni, a szerelő a gyári(!) benzinszűrőt cserélte ki

-nem ment a kocsi, villogott a sárga lámpa:-)

Lambda(vagy mittudoménhogyírják)szonda szálszakadás hiba, csere..

Kicsit javult az állapot..... de akkor se ment úgy ahogy kellene...

-felkerült a powerfull sportdob, eközben kiderült, hogy a szentlélek tartja fennt a középdobomat......

-amikor megrendeltem a gyári BOSAL dobot, ami csak erre a típusra jó (állítólag), kiderült, hogy mégsem….

-A rendszer ami alatta van elvileg egy 1,4-é volt… most már a gyári1,2-től „kicsit” eltérő majdnem átmenőcső van rajta…

Soksok szerelgetés után kiderült, hogy azért nem megy mert a légtömegmérő szar…

Csere

Még mindig nem ment…. Kiderült, hogy EGR szelep (Exhoust gas recirculation valve)

Takarítás, de aztán csere……

A kocsi most már megy….de nem 100%-os.. a bajom a következő :

Hidegen ha beindítom ugrál az alapjárat (ingadozik) és gázra fullad….. ez elmúlik, ha meleg… viszont nagy a gázreakció idő…, és ha nem pörgetem, akkor melegen is fullad…

Holnap megyek OPEL SERVICE-be diagnosztikára..mi lehet a baja….SEGÍTSETEK!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet, hogy bugyuta a kérdés, de igen kevés idővel rendelkezzem és nem találom a szervizes topicot, ahol szervizeket ajánlotok. Plíz help!

Bocs a lámerságért, de tényleg kevés az időm, hogy felkutassam. :oops:

Kösz:

Tepy

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.