Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

E tekintetben én a fűtésrendszert nem tekintem alkatrésznek.

Viszont a fűtéskör kizárása is a melegedést segíti elő.

Az alacsonyabb fordulaton való (2000-2500), de terhelt közlekedés jótékonyabb hatással van a motorra, mint az alapjáraton koptatás, mert ott nem nagyon melegszik a motor.

Én úgy gondolom, hogy az a cél az, hogy optimális fordulatszámon terhelés alatt minél előbb melegedjen a motor, de hidegen ne hajtsuk szét. Erre én laikusként a fenti módszert tartom a legjobbnak.

Nem a fűtésre gondoltam pajti :lol: hanem a forgó alkatrészek motor egésze, váltó stb stb.

Amúgy azt is észrevettem hogy -10 fok alatt megemeli az alapjáratot 1000-re még üzemmelegen is. de ha már -9 van akkor ismét a normális 800 körülire áll vissza. Amúgy semmi rendkívülit vagy rendelleneset nem produkál közben. ugyan úgy jön megy teszi a dolgát :lol: Ezzel nem találkozott senki?

Link to comment
Megosztás:

Nem a fűtésre gondoltam pajti :lol: hanem a forgó alkatrészek motor egésze, váltó stb stb.

Amúgy azt is észrevettem hogy -10 fok alatt megemeli az alapjáratot 1000-re még üzemmelegen is. de ha már -9 van akkor ismét a normális 800 körülire áll vissza. Amúgy semmi rendkívülit vagy rendelleneset nem produkál közben. ugyan úgy jön megy teszi a dolgát :lol: Ezzel nem találkozott senki?

Akkor viszont egyet értünk :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, jó reggelt :lol:

Van 2 gondom, kérdésem:

1./ A biztonsági övemmel gond van, nem húzza vissza, megáll, lassú nagyon. A tekerővel lehet valamit kezdeni, hogy erősebben húzza vissza? Vagy csak azt lehet venni? mert nekem azt mondták, ha ki akarom cserélni akkor az egész biztonsági övet, övvel, kapcsolóval visszahúzóval, tehát mindennel együtt lehet venni. Igaz ez?

2,/ A másik kérdésem pedig, az hogy a hőfok mérőm már pár napja nem mutatja a motor hőmérsékletet. Mentem vele 200 km-t és mindig az alapállásban állt, viszont másnap 30 km után üzemképes lett. A fűtéssel nincs gond, tehát beindítás után 10 perccel már nyomja is a meleget ( 10-ből egyszer csinálok ilyet, legtöbbször várok fél órát kb).

Nem nagyon értek a kocsikhoz de annyira rájöttem, hogy nem a termosztáttal van gond, hanem a motorban található hőmérővel? Jól gondolom?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, jó reggelt :lol:

Van 2 gondom, kérdésem:

1./ A biztonsági övemmel gond van, nem húzza vissza, megáll, lassú nagyon. A tekerővel lehet valamit kezdeni, hogy erősebben húzza vissza? Vagy csak azt lehet venni? mert nekem azt mondták, ha ki akarom cserélni akkor az egész biztonsági övet, övvel, kapcsolóval visszahúzóval, tehát mindennel együtt lehet venni. Igaz ez?

2,/ A másik kérdésem pedig, az hogy a hőfok mérőm már pár napja nem mutatja a motor hőmérsékletet. Mentem vele 200 km-t és mindig az alapállásban állt, viszont másnap 30 km után üzemképes lett. A fűtéssel nincs gond, tehát beindítás után 10 perccel már nyomja is a meleget ( 10-ből egyszer csinálok ilyet, legtöbbször várok fél órát kb).

Nem nagyon értek a kocsikhoz de annyira rájöttem, hogy nem a termosztáttal van gond, hanem a motorban található hőmérővel? Jól gondolom?

Elvileg a biztonsági öv visszahúzót kell csak megolajozni, de nagyon macera a hozzáférése.

Más

Megvan, hogy miért csökken az olajszintem..... Nem megtett km függvénye, hanem állási idő. Most 3 napig megint nem mentem a kocsival és kb 2 deci olajat látok alatta (szerencsére száraz most a talaj és látom).. :lol: Van ötletetek, hogy hol folyhat el?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, jó reggelt :lol:

Van 2 gondom, kérdésem:

2,/ A másik kérdésem pedig, az hogy a hőfok mérőm már pár napja nem mutatja a motor hőmérsékletet. Mentem vele 200 km-t és mindig az alapállásban állt, viszont másnap 30 km után üzemképes lett. A fűtéssel nincs gond, tehát beindítás után 10 perccel már nyomja is a meleget ( 10-ből egyszer csinálok ilyet, legtöbbször várok fél órát kb).

Nem nagyon értek a kocsikhoz de annyira rájöttem, hogy nem a termosztáttal van gond, hanem a motorban található hőmérővel? Jól gondolom?

igen elég valószínű, hogy egy termosztát csere kell, olvass vissza már volt róla szó!

Link to comment
Megosztás:

na ez nem az.

Siker! Reggel kiolvastam a hibakodot, 1526!

Elvíttem kolvasásra is és láss csodát ott is ez a hibakód de már szöveges formátumban is fojtószelep állító motor(funkció zavar!)

Tiszítás és már kész is!

Mindenkinek köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Elvileg a biztonsági öv visszahúzót kell csak megolajozni, de nagyon macera a hozzáférése.

Más

Megvan, hogy miért csökken az olajszintem..... Nem megtett km függvénye, hanem állási idő. Most 3 napig megint nem mentem a kocsival és kb 2 deci olajat látok alatta (szerencsére száraz most a talaj és látom).. :lol: Van ötletetek, hogy hol folyhat el?

Főtengely szimering?

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos az! Lehet, hogy csak a hőmérő kontaktos és hol mutat, hol nem.

Nekem is volt ilyen az előző kocsimnál. Termosztátnak semmi baja nem volt.

És azt is jó tudni, hogy ennek a hőmérőnek semmi köze ahhoz ami az ECU (motorvezérlő) felé adja a jelet.

Tehát ennek a hőmérőnek a rossz működése nem okoz zavart a motor vezérlésében.

Csupán bosszantó, hogy nem látod mi van.

Ha hamar melegszik a motor (amit persze így nehezebb megítélni) akkor én először ezt a hőmérőt vizsgálnám.

Főleg azért, mert 200 km után már szerintem nyitott termosztáttal is fel kellene melegedni a motornak, ergó a jól működő belső hőmérőnek mutatónak mutatni kellene valamit.

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos az! Lehet, hogy csak a hőmérő kontaktos és hol mutat, hol nem.

Nekem is volt ilyen az előző kocsimnál. Termosztátnak semmi baja nem volt.

Igen ha a termosztátom lenne szar akkor nem fújna 10 perc után meleg levegőt ugye? Vagy rosszul gondolom?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne pár érdeklődő kérdésem.

A bontóban amik vannak ilyen tárcsafékek, amik roszdásak, arról a rozsda lejön? Le kell csiszolni róla picit és utána jó is?

A kocsin lévő tárcsa is berozsdál párás éjszakákon és az is lejön róla.

A másik érdeklődő jellegű dolog! Fék légtelenítés, hogy mükszik?

Van különbség ABS-es és nem ABS-es légtelenítés között?

Zsolti

Erre valakinek valami ötlet?Észrevétel?

Link to comment
Megosztás:

Tárcsafékes hátsóhidat veszel?Ammánmás,nemtuttam. :lol:

Azt szeretnék!

http://kepfeltoltes.hu/view/100105/IMG_058...ltoltes.hu_.jpg

Ez lenne az, csak ugye kint van és ennyire roszdás a tárcsa rész és kicsit olyan illyesztő!

De amúgy laikus szemmel nézve egész jónak tűnik!

Akár hol néztem mindegyiken volt ennyi rozsda a tárcsán.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.