Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Először ide írtam be, aztán rájöttem h van az oldalnak kimondottan olyan része ahol az elektromos résszel foglalkoznak és bemásoltam oda is. Peace...

Akkor szerkesztetted volna, és írtad volna bele, hogy a moderátorok legyenek szívesek töröljék. De most már mindegy,

Nincs annál idegesítóbb, mint több fórumban, vagy topicban ugyanazt olvasni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ez az első hozzászólásom és egy kicsit izgulok... na jó, nem! :D :D

Most tervezek egy B Vectra vásárlást. Amit kinéztem az egy banki visszavett, eléggé beteg motorral rendelkező 2.0 16v. A kérdésem, hogy tudtok-e a kocsiról valamit? Kb fél éve árulják, de amint látom nem igazán kapkodnak utána. Esetleg megnézte már valaki innen a fórumról?

Az autó Dabason van egy kereskedésben, a hirdetés itt található: http://www.hasznalta..._uzem_z-5707034

Köszi a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ez az első hozzászólásom és egy kicsit izgulok... na jó, nem! :D :D

Most tervezek egy B Vectra vásárlást. Amit kinéztem az egy banki visszavett, eléggé beteg motorral rendelkező 2.0 16v. A kérdésem, hogy tudtok-e a kocsiról valamit? Kb fél éve árulják, de amint látom nem igazán kapkodnak utána. Esetleg megnézte már valaki innen a fórumról?

Az autó Dabason van egy kereskedésben, a hirdetés itt található: http://www.hasznalta..._uzem_z-5707034

Köszi a segítségeteket!

Úgy általánosságban: Ha nem beteg motoros autót akarsz venni, hanem megkíméltet, jó műszaki állapotút, akkor is belefuthatsz néhány nem várt meghibásodásba, lévén 14 éves autóról van szó. Akkor mit vársz egy bevallottan hibástól? Ráadásul automata váltós. Ha abban valami meghibásodik, ráköltöd a kocsi árát a javítására. Szerintem felejtsd el. Vajon miért áll ott fél éve, és a kutyának sem kell...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ez az első hozzászólásom és egy kicsit izgulok... na jó, nem! :D :D

Most tervezek egy B Vectra vásárlást. Amit kinéztem az egy banki visszavett, eléggé beteg motorral rendelkező 2.0 16v. A kérdésem, hogy tudtok-e a kocsiról valamit? Kb fél éve árulják, de amint látom nem igazán kapkodnak utána. Esetleg megnézte már valaki innen a fórumról?

Az autó Dabason van egy kereskedésben, a hirdetés itt található: http://www.hasznalta..._uzem_z-5707034

Köszi a segítségeteket!

"Gáz nincs belevizsgáztatva!" ??? <_< Bedobtak egy disznó pörzsölőt oszt jóvan?

Ezek a visszavett autók 90%-a esetleg donornak jók,de annál drágábban árulják őket!A maradék jó darabokat elég nehéz kifogni!Ha te tudnád hogy pár hónap múlva elviszik az autódat,vigyáznál rá??Én nem!És ez a válaszom arra is,hogy vennék e ilyen helyről autót!

Vannak oldalak,ahol sokkal jobban be vannak vizsgálva,idomonként-főbb alkatrészenként van róluk elemzés!Ott lehet jókat nevetni az írásokon! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Ha jól megnézed valami itt nem egyenes: a képek egy B2-ről készültek, a '98/03 tudtommal B1-es, a képeken 1,8 felirat van, hirdetve 2,0 van. A leírásban is van furcsaság, automatikusan sötétedő tükrök, tudtommal ilyen sincs gyárilag, gáz nem hivatalos, km semmit nem mond de egy kicsit kevés. Inkább nézz egy másikat aminek első olvasatra legalább a leírása és a képek egyértelmű.

Link to comment
Megosztás:

"Gáz nincs belevizsgáztatva!" ??? <_< Bedobtak egy disznó pörzsölőt oszt jóvan?

Ezek a visszavett autók 90%-a esetleg donornak jók,de annál drágábban árulják őket!A maradék jó darabokat elég nehéz kifogni!Ha te tudnád hogy pár hónap múlva elviszik az autódat,vigyáznál rá??Én nem!És ez a válaszom arra is,hogy vennék e ilyen helyről autót!

Vannak oldalak,ahol sokkal jobban be vannak vizsgálva,idomonként-főbb alkatrészenként van róluk elemzés!Ott lehet jókat nevetni az írásokon! :icon1:

Asszem tán az Erste-nek van egészen jó ilyen oldala. Ott is szoktak lenni B-vectrák, eléggé lepattanva.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

Az eleje biztos, hogy törve volt (ez látszik a zárhídon) a hátulja is valószínűleg és ezért van rajta az 1.8-as felirat. Már voltam megnézni a kocsit, így tudom, hogy milyen az állapota. A kaszni rendben van, a motorja kehes, a vált szerintem ok. A kocsit nem bank árulja, hanem egy kereskedés, nem tudom honnan szerezte, de befürdött vele szerintem.

én úgy vagyok vele, hogy méretek egy kompressziót valamint rádugom Tech2-re, és ha a motor nincs szétkopva valamint látom a tárolt hibákat megpróbálok megegyezni a kereskedővel egy reális árban. Nem túl nagy az összeg amit rá tudok fordítani, de ha lehet automatát akarok venni és ez az (és elég ritka a vekiknél ahogy néztem...) szóval megpróbálom helyrehozni.

A gáz nem disznópörzsölő :D Egy szekvenciális Zavoli szett van benne, csak gondolom úgy "szerezte" a korábbi tulaj és bele szögelte a sufniban; vagy berakatta hivatalosan, csak mielőtt levizsgáztatta volna vitte a bank, ő pedig begyújtott a papírokkal :unsure:

Az eleje nekem is gyanús volt, hogy B2 98/03-ban... Miről lehet még fölismerni, hogy B1 vagy B2?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

Az eleje biztos, hogy törve volt (ez látszik a zárhídon) a hátulja is valószínűleg és ezért van rajta az 1.8-as felirat. Már voltam megnézni a kocsit, így tudom, hogy milyen az állapota. A kaszni rendben van, a motorja kehes, a vált szerintem ok. A kocsit nem bank árulja, hanem egy kereskedés, nem tudom honnan szerezte, de befürdött vele szerintem.

én úgy vagyok vele, hogy méretek egy kompressziót valamint rádugom Tech2-re, és ha a motor nincs szétkopva valamint látom a tárolt hibákat megpróbálok megegyezni a kereskedővel egy reális árban. Nem túl nagy az összeg amit rá tudok fordítani, de ha lehet automatát akarok venni és ez az (és elég ritka a vekiknél ahogy néztem...) szóval megpróbálom helyrehozni.

A gáz nem disznópörzsölő :D Egy szekvenciális Zavoli szett van benne, csak gondolom úgy "szerezte" a korábbi tulaj és bele szögelte a sufniban; vagy berakatta hivatalosan, csak mielőtt levizsgáztatta volna vitte a bank, ő pedig begyújtott a papírokkal :unsure:

Az eleje nekem is gyanús volt, hogy B2 98/03-ban... Miről lehet még fölismerni, hogy B1 vagy B2?

Úgy látom,te már eldöntötted hogy meg akarod venni! :icon1: Sok szerencsét kívánok hozzá! ;)

Csak azért egy automata váltós , "kehes" motorú autónál ne csodálkozz majd ha "kicsit" több lesz az az összeg amit rá akartál fordítani!

Az,hogy miért ritka az automata váltós veki,lehet hogy nem véletlen.Átszerelték őket manuálisra mert horror áron lett volna a javíttatása?? :smartass:

B2-re utal:

- elején a lámpák

-krómozott hűtőrács

-hátulján a csomagtartó

-hátsó lámpák

De ezeket akár mind cserélhették is,vagy amikor törve volt!A hátsó lökhárító viszont B1...

Link to comment
Megosztás:

A kompresszió-mérés nyitott fojtószelepnél indítómotorral pörgetve ezzel annyit lehet kiszűrni egy motorról,hogy benne van-e az összes dugó.

Vagy esetleg még az is látszik ha kitámasztanak a szelepek vagy a gyűrűből letört egy darabka.

Simán lehet teljesen megfelelő értékeket mérni egy "bejáratós" 1:40 arányú olaj-benzin keverékkel járó motornál.

Egyszerűbb bemelegíteni majd a kipufogót figyelni,ha semmikor nem jön a kék belőle,szépen jár akkor nagy baja nem lehet.

Viszont fél éve nem sokat vagy semmit nem járt motor esélyes,hogy füstöl még ha baja nincs is az vagy elmúlik párszáz km után vagy nem.

Másrészt ez nagyon drága. Gratz,Bécs környékéről is hozhatsz ilyen évjáratot fix 150-180ekm-rel,nagyon szépet,ami 400ból neveden van friss magyar rendszámmal.Vagy max annyiért amennyiért ez is (500e).

Az otthon beledobált gáz meg igazából értékcsökkentő tényező. Néztem ilyen sleeper gázos bmw-t,körbeérdeklődtem de egyik gázos szerviz sem adta volna a nevét hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom,te már eldöntötted hogy meg akarod venni! :icon1: Sok szerencsét kívánok hozzá! ;)

Csak azért egy automata váltós , "kehes" motorú autónál ne csodálkozz majd ha "kicsit" több lesz az az összeg amit rá akartál fordítani!

Az,hogy miért ritka az automata váltós veki,lehet hogy nem véletlen.Átszerelték őket manuálisra mert horror áron lett volna a javíttatása?? :smartass:

B2-re utal:

- elején a lámpák

-krómozott hűtőrács

-hátulján a csomagtartó

-hátsó lámpák

De ezeket akár mind cserélhették is,vagy amikor törve volt!A hátsó lökhárító viszont B1...

B2-re utal még, hogy a műszerfalon a km-számlálón egymás mellett vannak az összkm/napi számláló, valamint nem is a visszajelző lámpák között van, hanem feljebb, a sebességmérő órában. A középkonzolon a gombok is másak, a B2-nek sík gombjai vannak, a B1 homorú. Meg talán a kormányon a dudagombok is mások.

A küszöbökön pedig müanyag szoknya van gyárilag.

Meg még sok apró difi lehet, amit mind-mind ki lehet cserélni fáradtságos munkával, aminek általában csak a részére szoktak tényleg időt fordítani.

Link to comment
Megosztás:

Fiúk lányok!

Nem veszem meg a kehes sufnigázos vekit! Azt mondta a kereskedő, hogy nem adja ide 300-ért, én meg azt, hogy nem veszem meg 400-ért... meg azt is, hogy senkinek nem fogja eladni annyiért :D

Veszek olyat, ami motorikusan jó, de rossz a klímája... Van valami ami tönkre szokott menni a klímában, vagy valószínű, hogy kompresszor? Azt, hogy van e benne gáz, meg tudom nézni én is, vagy csak egy klímás?

Link to comment
Megosztás:

Fiúk lányok!

Nem veszem meg a kehes sufnigázos vekit! Azt mondta a kereskedő, hogy nem adja ide 300-ért, én meg azt, hogy nem veszem meg 400-ért... meg azt is, hogy senkinek nem fogja eladni annyiért :D

Veszek olyat, ami motorikusan jó, de rossz a klímája... Van valami ami tönkre szokott menni a klímában, vagy valószínű, hogy kompresszor? Azt, hogy van e benne gáz, meg tudom nézni én is, vagy csak egy klímás?

Te is megtudod,ha bekapcsolod és megy,de nem hűt,de a klímás tulajoknak biztosan van még ötlete!Alkudozni ennél is éri,hogy "nem olcsó a javíttatása"!Mutass róla képet,megszakértjük ezt is! :evilgrin: :sneaky: :D :D

Link to comment
Megosztás:

Te is megtudod,ha bekapcsolod és megy,de nem hűt,de a klímás tulajoknak biztosan van még ötlete!Alkudozni ennél is éri,hogy "nem olcsó a javíttatása"!Mutass róla képet,megszakértjük ezt is! :evilgrin: :sneaky: :D :D

http://www.hasznalta...16v_cdx-5695111

Ez tényleg B1-es nem hibrid :D és ez is automata, csak nincs benne gáz...

Más: Tech2 csak a '97 utáni vectrákat olvassa? Van eladó itt elég jó árban és én már rendeltem is egyet, de a fehér veki '96-os. Ahhoz nem lesz jó?

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznalta...16v_cdx-5695111

Ez tényleg B1-es nem hibrid :D és ez is automata, csak nincs benne gáz...

Más: Tech2 csak a '97 utáni vectrákat olvassa? Van eladó itt elég jó árban és én már rendeltem is egyet, de a fehér veki '96-os. Ahhoz nem lesz jó?

Először is üdv itt.

Másodszor köszi a képet épp ilyen felnin gondolkozom mint ezen a vekin van és megspóroltál egy kis photoshoppolást azt hiszem nem gondolkozom ilyet veszek.

A tech 2-t nem tudom de az op-com biztos, hogy olvassa, a tekket meg mintha már panaszolta volna valaki, h nem faxa hozzá.

Az autó:

szerintem az X20-as motor választás jó ha haladni is akar az ember és mindezt kedvezőbb benzin fogyasztással. Nekem manuálos nem tom milyen az automata majd írnak akiknek olyan van. A hirdetés szerint 170E km még igaz is lehet de mindegy szerintem ha amúgy jó a gép. Csak az az ocsmány hátsó lámpa ne lenne rajta (nekemnembejön :( )

Viszont lejár a műszaki!!! 201206 hóban

Link to comment
Megosztás:

Először is üdv itt.

Másodszor köszi a képet épp ilyen felnin gondolkozom mint ezen a vekin van és megspóroltál egy kis photoshoppolást azt hiszem nem gondolkozom ilyet veszek.

A tech 2-t nem tudom de az op-com biztos, hogy olvassa, a tekket meg mintha már panaszolta volna valaki, h nem faxa hozzá.

Az autó:

szerintem az X20-as motor választás jó ha haladni is akar az ember és mindezt kedvezőbb benzin fogyasztással. Nekem manuálos nem tom milyen az automata majd írnak akiknek olyan van. A hirdetés szerint 170E km még igaz is lehet de mindegy szerintem ha amúgy jó a gép. Csak az az ocsmány hátsó lámpa ne lenne rajta (nekemnembejön :( )

Viszont lejár a műszaki!!! 201206 hóban

Tényleg! Eddig észre sem vettem a hátsó lámpán a csicsát! Tényleg gáz :blush:

Igen, a műszaki nekem minden "új" kocsimon lejár, mindig olyat sikerül kinéznem amin már nem sok van hátra :icon1:

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznalta...16v_cdx-5695111

Ez tényleg B1-es nem hibrid :D és ez is automata, csak nincs benne gáz...

Más: Tech2 csak a '97 utáni vectrákat olvassa? Van eladó itt elég jó árban és én már rendeltem is egyet, de a fehér veki '96-os. Ahhoz nem lesz jó?

Jobban néz ki,de a sárvédő ívet,küszöböt és az ajtók alját nézd át!Esetleg az A oszlop ajtó által takart részét ha már B1-es!

CDX felszereltség ködlámpa és könyöklő nélkül?De ez legyen a legnagyobb baja!

Vonóhorog van és az 5 ajtós változat is előnyösebb pakolás szempontjából,de a 170 ezer km az vicc!

A cicás lámpa meg kis kaparással javítható! :icon1: Ennyit kívülről!

Ez a BMW-s BBS felni sem a legszebb,de ez az én ízlésemnek nem jön csak be! :icon10:

Link to comment
Megosztás:

Fiúk lányok!

Nem veszem meg a kehes sufnigázos vekit! Azt mondta a kereskedő, hogy nem adja ide 300-ért, én meg azt, hogy nem veszem meg 400-ért... meg azt is, hogy senkinek nem fogja eladni annyiért :D

Veszek olyat, ami motorikusan jó, de rossz a klímája... Van valami ami tönkre szokott menni a klímában, vagy valószínű, hogy kompresszor? Azt, hogy van e benne gáz, meg tudom nézni én is, vagy csak egy klímás?

Klímának a kompresszor a leggyengébb pontja. 40-50 ezer Ft-ból javíttatható, ebbe talán a töltés is belefér. Ha meg van bontva a rendszer, akkor érdemes cserélni a szárítószűrőt is, mert bontáskor bejuthat egy kis levegő a rendszerbe, aminek van nedvessége, ezt egy 15 éves, túltelített szűrő már nem tudja megkötni. Ha pedig bent marad, akkor nem lesz jó a klíma.

Link to comment
Megosztás:

Klímának a kompresszor a leggyengébb pontja. 40-50 ezer Ft-ból javíttatható, ebbe talán a töltés is belefér. Ha meg van bontva a rendszer, akkor érdemes cserélni a szárítószűrőt is, mert bontáskor bejuthat egy kis levegő a rendszerbe, aminek van nedvessége, ezt egy 15 éves, túltelített szűrő már nem tudja megkötni. Ha pedig bent marad, akkor nem lesz jó a klíma.

Majd megszakértem a klímát, hogy mi lehet a baja és alkudozok keményen :D

Jobban néz ki,de a sárvédő ívet,küszöböt és az ajtók alját nézd át!Esetleg az A oszlop ajtó által takart részét ha már B1-es!

CDX felszereltség ködlámpa és könyöklő nélkül?De ez legyen a legnagyobb baja!

Vonóhorog van és az 5 ajtós változat is előnyösebb pakolás szempontjából,de a 170 ezer km az vicc!

A cicás lámpa meg kis kaparással javítható! :icon1: Ennyit kívülről!

Ez a BMW-s BBS felni sem a legszebb,de ez az én ízlésemnek nem jön csak be! :icon10:

A felni nekem sem jön be annyira, de majd eladom straega kollégának ;)

Köszi a tippet, a rohadásokra figyelni fogok!

Link to comment
Megosztás:

Még egy klímás kérdés:

1.6-2.5-ig mindegyik kompresszor egyforma? Vaterán találtam párat 15-20 ezer között vannak. Inkább az mint a 60 ezres javítás :icon1:

Digit klímásításhoz elég a közép konzoplon lévő egységet cserélni, vagy valami más is vezérli a cuccot?

Link to comment
Megosztás:

Még egy klímás kérdés:

1.6-2.5-ig mindegyik kompresszor egyforma? Vaterán találtam párat 15-20 ezer között vannak. Inkább az mint a 60 ezres javítás :icon1:

Digit klímásításhoz elég a közép konzoplon lévő egységet cserélni, vagy valami más is vezérli a cuccot?

Használt kompresszorral csak akkor érdemes próbálkozni, ha saját szemeddel láttad, hogy működik, és ott előtted szedték szét. Vagy ha nem láttad működés közben, akkor biztos helyről származik, páramentes hűvös helyen volt tárolva, és le van dugózva.

Különben belemegy a pára, finom rozsda jelenik meg rajta belül, kiszáradnak a tömítései, ez garancia arra, hogy sohasem lesz már jó. Tehát a szakszerű felújítás hozhatja a legjobb eredményt.

A digit klíma vezérlésével is szokott gond lenni, de nem ez a jellemző. A mechanikus alkatrészek fáradnak el inkább.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a párologtató lyukadt ki 2 éve, ami 25-30 körül mozog plusz a munkadíj, ha szakember csinálja általában kiveszi a fűtésbokszot egyben, ehhez ki kell venni a műszerfalat - munkadíja 50 ezer körül mozog. (én magam cseréltem a boksz oldalának a kivágásával, nem vettem ki a műszerfalat)

Nem csak a kompresszor és a klímavezérlés lehet hiba, bármi előfordulhat ami lazán üti a 100 ezret.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.