Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hali emberek! Valaki egy gyors kérdésre tudna válaszolni?

A jobb kormányos vectrából a bal kormányos vectrába betehető a vezérlős központi zár motor? Nem a 3 vezetékes hanem amiben a zár is van?

Előre is köszi a gyors választ!

Hali emberek! Valaki egy gyors kérdésre tudna válaszolni?

A jobb kormányos vectrából a bal kormányos vectrába betehető a vezérlős központi zár motor? Nem a 3 vezetékes hanem amiben a zár is van?

Előre is köszi a gyors választ!

Nem lehet betenni, ne is próbálkozz vele.

Link to comment
Megosztás:

Hali emberek! Valaki egy gyors kérdésre tudna válaszolni?

A jobb kormányos vectrából a bal kormányos vectrába betehető a vezérlős központi zár motor? Nem a 3 vezetékes hanem amiben a zár is van?

Előre is köszi a gyors választ!

Nekem ami tapasztalatom van ezzel kapcsolatban, a zár csatlakozójának lábkiosztása más. Ezt onnan tudom, mikor elektromos ablakot szereltem be a kocsiba, az egy jobbkormányosból származik. A kábelköteg csatijának lábkiosztása nem egyezett a zárammal. Okosítani kellett, utánna működött.

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen a tanácsot. Viszont ma voltam egy ismerősöm ismerősénél ahol rádugtuk a masinát a számítógépre és átnéztünk mindent, amit lehetett. Minden érzékelő rendesen működött, hiba egy szál se, viszont a probléma továbbra is fenn állt. Neki is volt már hasonló gondja, és amit tanácsolt, hogy ahol a keverékképzés történik, a levegős részen egy tömítést kell cserélni (illetve megnézni, hogy rendben van-e). Nála az volt a baj, hogy a tömítés elöregedett, nem tömített, túl sok fals levegőt szívott a rendszer és nem tudta begyújtani a keveréket. Remélem ez lesz a probléma, aztán csere után megírom mi történt, hogy mindenki okuljon :icon1:

Sajnos nem jött be. A hozzáértők szerint ennél, és az újabb a típusoknál ilyen probléma már nem lehet, úgyhogy a szerelő eszközölt egy nagytakarítást, de ettől se javult meg a gépezet. Most tankoláskor adagoltam némi injektor tisztítót, biztos ami biztos, de ha valakinek van még ötlete az eredeti problémámra ( http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=226&view=findpost&p=889763 ) azt továbbra is szívesen veszem :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Szomszéd vett egy y20dth-s 96-os Vectrát. Namost a kartergáz csőben szürke színű cucc van, meg jópár vízcsepp- ez mi rák lehet?

Ez az úgynevezett kapucsinó. Ez vízpárából és olaj keverékéből áll. A sok rövid távú utak miatt szokott keletkezni, az olaj nem tud felmelegedni és emiatt nem párolog el a vízpára sem. Ki kell pucolni és hosszabb távon menni a géppel, hogy jól átmelegedjen az olaj és kipárologjon belőle ami nem odavaló. Régen a kadetton én lekötöttem a csövet hadd eressze a szabadba a cuccot. Két hét után teljesen kitisztult a rendszer és sokáig semmi gond nem volt vele. :)

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Szomszéd vett egy y20dth-s 96-os Vectrát. Namost a kartergáz csőben szürke színű cucc van, meg jópár vízcsepp- ez mi rák lehet?

Igaza van Ricsi89-nek. Rövid távon nem pörgetve mennek vele. Nekem általában ősszel télen jobban elő jön ez a jelenség. Baja nincs a kocsinak ettől. Ki kell vinni kicsit ki kormolni :D

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Szomszéd vett egy y20dth-s 96-os Vectrát. Namost a kartergáz csőben szürke színű cucc van, meg jópár vízcsepp- ez mi rák lehet?

Néha nálunk is az Astránál hasonló a jelenség az olajbetöltőnél!Olyankor 1 napot azzal megyek dolgozni és jól megkínzom a kis 1.2-est!

Mire hazaérek nyomtalanul eltűnik! :icon10:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nemrég lettem egy Vectra büszke tulajdonosa! Olyan kérdésem lenne hogy a műszerfalon világít a légzsák visszajelző lámpa, ez mitől lehet? Illetve amikor rosszabb úton vagy gödörbe megyek akkor kopog a hátulja voltam vele padon és azt mondták a hátsó stabilizátor tartók gumik ki vannak cserélni kell! lehetséges ez hogy amiatt zörög? Megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nemrég lettem egy Vectra büszke tulajdonosa! Olyan kérdésem lenne hogy a műszerfalon világít a légzsák visszajelző lámpa, ez mitől lehet? Illetve amikor rosszabb úton vagy gödörbe megyek akkor kopog a hátulja voltam vele padon és azt mondták a hátsó stabilizátor tartók gumik ki vannak cserélni kell! lehetséges ez hogy amiatt zörög? Megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv Bodri12!

A légzsák visszajelző több dolog miatt is világíthat,ki kellene olvastatni a hibát,az pontosan megmutatja hol a probléma!Általában az övfeszítőnél az űlés alatt szokott gond lenni!Töröltetni amíg nincs javítva a hiba nem érdemes,mert az első indításnál vissza fog térni!Viszont ha javítva van a hiba,akkor sem fog magától elaludni,hanem töröltetni kell!Remélem érthető ahogy leírtam :icon1:

A zörgés a hátsó futóműben szinte mindentől lehetséges!Az viszont nem mindegy hogy a stabilizátor összekötők vagy a stabilizátor gumik vannak kikopva,mivel van az áruk között pár ezer forint különbség!Valószínűleg a stabilizátor összekötő (hátsó kutyacsontokra gondoltak)

Nem vészes az ára,Unixnál 3e Ft körüli összeg/db!

Attól viszont ne lepődj majd meg,ha csak csendesedni fog tőle a futómű kopogása,de jelen lesz még egyéb zaj, mert többen

is cseréltük már apránként a hátsó futómű alkatrészeit,de a javulást általában egy teljes felújítás hozta meg! :o :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem olyan problémám lenne, hogy melegen pl. leállítás után 10 percel is már de olykor olykor hidegen is indításnál nincs pöcc röff, hanem indítózás van és mintha a hengerek egymás után robbanának be úgy indul. Gyakorlatilag egymás után sorjában indulnak el. Az AGR szelep ki lett takarítva, mondom hátha segít de a hiba ugyanúgy fenn áll. Gondolok még esetleg a gyertya cserére vagy a gyújtást kéne állítani? Javaslat? Ötlet? Valaki hátha hozzá tudna szólni. A motorja 1,6 16V XEL motorkódos. Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nemrég lettem egy Vectra büszke tulajdonosa! Olyan kérdésem lenne hogy a műszerfalon világít a légzsák visszajelző lámpa, ez mitől lehet? Illetve amikor rosszabb úton vagy gödörbe megyek akkor kopog a hátulja voltam vele padon és azt mondták a hátsó stabilizátor tartók gumik ki vannak cserélni kell! lehetséges ez hogy amiatt zörög? Megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm!

Fort nagyjából jól leírta, légzsákot ki kell olvastatni. Nem biztos hogy az ülés alatti csati a ludas. Nekem legalábbis nem volt még vele soha bajom. Lehet még a kormánynál az át vezető gyűrű, légzsák, sőt maga az indító elektronika. Nekem az tojt be két éve. Nem vészes az sem, 6000ft-ért vettem bontóba. Hátulja hát igen. Párszor páran már ki tárgyaltuk. Opel nagyot akart alkotni vele, aztán nem jött össze nekik, legalábbis ezekre az utakra :icon1: Első körben kis összegből cseréld ki a hátsó stabilizátor szilenteket. Én is most cseréltem igaz nem kopogott, csak unatkoztam :icon1: kedvezménnyel olyan 300ft/darab. Meg a kis kutyacsontokat. Azok olyan 3-4000ft/darab. Ezeket otthon is ki tudod cserélni. Ha nem javul, mehetsz tovább :icon1: mondjuk még a gátló is kopoghat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem olyan problémám lenne, hogy melegen pl. leállítás után 10 percel is már de olykor olykor hidegen is indításnál nincs pöcc röff, hanem indítózás van és mintha a hengerek egymás után robbanának be úgy indul. Gyakorlatilag egymás után sorjában indulnak el. Az AGR szelep ki lett takarítva, mondom hátha segít de a hiba ugyanúgy fenn áll. Gondolok még esetleg a gyertya cserére vagy a gyújtást kéne állítani? Javaslat? Ötlet? Valaki hátha hozzá tudna szólni. A motorja 1,6 16V XEL motorkódos. Előre is köszi.

Gyújtást azért ne próbálj állítani rajta, mert elég bajos lesz :icon1: Első körben gyertyakábeleket mérd ki nem szakadt-e valamelyik, esetleg gyertya csere, illetve nézted már, hogy üzemanyag van-e rendesen? Szűrőt cseréltél már?

Link to comment
Megosztás:

Ha a vízpumpám ereszti a vizet, akkor ugye nem muszáj az egész vezérlést cserélni? Mert vezérlés csere az kb 3 éve volt pont! Km-be meg még nincs meg a 60 ezer!

Vagy ha már szétszedik akkor illő?

És meg van a hiba. Nem a vízpumpából jött a víz hanem a a motor mogött menő cső egyik ágá lyukas volt! Persze miért ne az a cső megy tönkre ami a legkacifántosabb! Annyi leágazás van benne, hogy az nem emberi! Persze bontottat nem akartam bele, mert már az is öreg, így került bele új. Köszönet a Csergőnek ezuton is a sok segítséget, szerencsére volt náluk raktáron amin meglepődtem, azt hittem rendelős dolgo lesz és legalább 2-3 nap és a kedvezményt is köszönöm nekik! :D Jó fejek dolgoznak ott! Eddig nem vásároltam ott, de ezután valószínű! :D

Hozzáteszem kedvezménnyel együtt is 50 ezer forint volt a cső. <_< Ami persze nem az ő hibájuk! De leültem amikor megtudtam, hogy mennyibe kerül! :icon1: Vízfolyás megoldva. Már csak a központi zár motor csere kell és megint penge az autó egy darabig! :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Nem vagyok egy nagy autó szakértő, úgyhogy kérdezek, remélem tud segíteni valaki. 97-es 1.6 B Vectrám van kb 8 hónapja. Vétel után minden cseréve volt, amit használt autó vásárlása után szokás (szűrők, gyertyák, miegymás), valamint az aksi kb 2 hónapos. 1 hónpja kezdett el furcsán viselkedni. Nagyon nehezen akar indulni, de miután beindul, semmi probléma, hibára utaló lámpák nem égnek, megy is a gép rendesen. Aztán a motor leállítása után 1-2 percen belül pöccre indul, viszont ha legalább 10 percet várok, pöccre indul, 2-3 másodperc után leáll és ezt követően rettentő nehezen indul be újra. Néha megoldást szokott jelenteni, ha ilyenkor gyorsan adok egy kis gázt. Általában reggel és este használom a kocsit, így ha több órát pihen két használat között, valamivel jobban indul, de gyanítom ha sokáig így marad, egyszer csak egyáltalán nem fog indulni. Valaki tud tanácsot adni, hogy merre keressük a hibát? Esetleg volt már valakinek hasonló problémája?

A válaszokat előre is köszönöm: Gábor

Nekem olyan volt, hogy menet közben néha leállt, meg ha mentem vele egy pár kilómétert és megálltam akkor elsőre de volt hogy másodikra sem indult be csak ha adtam neki gázt! Én a folytószelep érzékelőt takarítottam ki és a hiba nincs többé. Pöc röff indul és az alapjárat is perfect! Egy próbát megér hisz nem kerül semmibe!

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudom, hogy hova vittétek kuplungozásra, de nekem az 140 ezer volt kompletten minden! X20XEV. Akkor engem átvertek? :icon11:

50 ezer volt csak a munkadíj.

Téged kicsit át bactak. 5000ft-os rezsi óradíjjal számolva (kb így dolgoznak a maszekok) az 10 óra munkadíj. Annyi idő alatt motort is ki lehet cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy X20XEV mostanában olyat kezdett el játszani, hogy néha működik az üzemanyag szintjelző néha nem... Azt tudni kell róla, hogy nem régen vettem és hát elég sokat állt szegényke <_< előző tulaj jó ha havonta egyszer ment vele egy kb 5 km-es városi kört... :D ebből adódó legtöbb problémát már sikerült orvosolni :icon1: Szerintetek csak szintjelzőcsere lehet a megoldás vagy van rá esély, hogy észhez tér? Köszönöm előre is a válaszokat. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

És meg van a hiba. Nem a vízpumpából jött a víz hanem a a motor mogött menő cső egyik ágá lyukas volt! Persze miért ne az a cső megy tönkre ami a legkacifántosabb! Annyi leágazás van benne, hogy az nem emberi! Persze bontottat nem akartam bele, mert már az is öreg, így került bele új. Köszönet a Csergőnek ezuton is a sok segítséget, szerencsére volt náluk raktáron amin meglepődtem, azt hittem rendelős dolgo lesz és legalább 2-3 nap és a kedvezményt is köszönöm nekik! :D Jó fejek dolgoznak ott! Eddig nem vásároltam ott, de ezután valószínű! :D

Hozzáteszem kedvezménnyel együtt is 50 ezer forint volt a cső. <_< Ami persze nem az ő hibájuk! De leültem amikor megtudtam, hogy mennyibe kerül! :icon1: Vízfolyás megoldva. Már csak a központi zár motor csere kell és megint penge az autó egy darabig! :D

Hát ezt köszönheted nekik...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A V6-os B Vectrámon az utasoldali légbeömlő felső sornál középen van egy elektromos csatlakozó, amihez nincs kötve semmi.Kérdés:Ez gyárilag így van vagy esetleg kell bekötése legyen?

Pontosabban kézzel benyulunk a légbeömlő mögé és ott érzékeljük.image-393D_4FC0A337.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem olyan problémám lenne, hogy melegen pl. leállítás után 10 percel is már de olykor olykor hidegen is indításnál nincs pöcc röff, hanem indítózás van és mintha a hengerek egymás után robbanának be úgy indul. Gyakorlatilag egymás után sorjában indulnak el. Az AGR szelep ki lett takarítva, mondom hátha segít de a hiba ugyanúgy fenn áll. Gondolok még esetleg a gyertya cserére vagy a gyújtást kéne állítani? Javaslat? Ötlet? Valaki hátha hozzá tudna szólni. A motorja 1,6 16V XEL motorkódos. Előre is köszi.

Gyújtást azért ne próbálj állítani rajta, mert elég bajos lesz :icon1: Első körben gyertyakábeleket mérd ki nem szakadt-e valamelyik, esetleg gyertya csere, illetve nézted már, hogy üzemanyag van-e rendesen? Szűrőt cseréltél már?

Köszi a segítséget, akkor ezt végignézzük. Viszont amit elfelejtettem megírni kiegészül ez az egész művelet azzal, hogy szűrkés füstfelhő jön ki indításkor. A motor viszont erős, húz megy pörög, kompresszió van. Lövésem nincs mi lehet.

Link to comment
Megosztás:

Lehetséges az hogy a középső dobnál nem gumitartó tartja a kipuffot, hanem két rugó? :) Az így csináldban nincs benne ez a rendszer, mert ott még B1-hez írnak mindent, de ott is végig gumi tartók tartják. Kissé laza a rendszer, valami be is csörög néha, főleg induláskor és váltásnál hallatszik, hogy beleér a kipuff valahová. Múltkor alapjáraton hallottam, hideg volt a motor, megtapogattam a csövet és a középdob előtt egy pozícióban megtartva a csövet elhallgatott a rezgés. Kicsit vicces, hogy két rugóval van megtartva a cső. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.