Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Mivel a hengerfejezés elött és utána is ...igaz nem sokáig...volt fűtés a fűtőradiátorral sztem nincs vagyis nem lehet gond. Merre találom a fűtéscsapot mert ezen elég bonyolult ahogy néztem, a fél műszerfalat le kell bontani hozzá :(

Az enyém X20XEV de úgy tudom hasonlóak.

Ami a képen nyillal van jelölve az a kis kerek valami a tetején egy vékony csővel, az a fűtéscsap

G_zbovden_02.jpg

Akkor enged vizet a fűtőradiátorba, ha a fűtésszabályzó nem a hideg állásban van és vákuummal működik.

Beragadhat és akkor nincs fűtés. Javaslom, járó motornál a hideg/meleg szabályzót csavargasd néhányszor a teljesen hideg állapot és a meleg között hátha meg tudja mozdítani a vákuum.

Link to comment
Megosztás:

Nekünk ilyen fűtéscsap nincs a kocsiban, sőt múltkor néztem egy x16xel-t és abban sem láttam. A fűtőmotor felé megy egy vákuumcső, de a motortérben nincs semmi más vákuumos dolog.

Érdekes, amit írsz, mert a múltkor néztem egy 98-as 1.6 16 szelepes F-es Astrát, és abban volt fűtéscsap.

Viszont a vectrában nekem sincs, 1,7-es diesel. Nálam állandóan kering a forró víz a fűtőradiátorban. Viszont a fűtés tekerentyűnél megvan az a kis végálllás kapcsoló, ami ezt a fűtéscsapot kapcsolná, ha teljesen hideg állásba van fordítva.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Van egy Opel Vectra B x20dtl motorkódú kombim. Kb 3 hónapja volt kuplung szett csere, És most 1,5 hónapja kuplung felengedéskor és visszaváltáskor rángat valami, vagyis elég erőteljesen megrázza az egész kocsit. A műszerfal már jó ideje remeg alapjáraton.Lehet motortartó bak hiba? A bal első bak nem rég volt cserélve a másik kettő még eredeti. Mi lehet a baj? A szerőlőhöz aki kuplungozta nem tudom vissza vinni mert 400 km lakik tőlem.

Esetleg ha valakinek lenne valami ötlete szívesen maghallgatom.

Előre köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Van egy Opel Vectra B x20dtl motorkódú kombim. Kb 3 hónapja volt kuplung szett csere, És most 1,5 hónapja kuplung felengedéskor és visszaváltáskor rángat valami, vagyis elég erőteljesen megrázza az egész kocsit. A műszerfal már jó ideje remeg alapjáraton.Lehet motortartó bak hiba? A bal első bak nem rég volt cserélve a másik kettő még eredeti. Mi lehet a baj? A szerőlőhöz aki kuplungozta nem tudom vissza vinni mert 400 km lakik tőlem.

Esetleg ha valakinek lenne valami ötlete szívesen maghallgatom.

Előre köszönöm.

Alapjáraton a remegést nálam motortartó bak csere oldotta meg. A jobb oldali bak volt szar.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Opel Vectra B 2.0 DI autóm. 8 hónappal ezelőtt vásároltam, és eddig egyáltalán nem volt vele porblémám, viszont így hogy most jön a hideg van egy számomra rejtélyes probléma, mégpedig az , hogy az autó reggeli indításnál, jóformán pöcre beindul, a kipufogónál, pedig nagyon sok füst jön ki, majd leáll és csak behúzni lehet a kocsit. Általában megtudom oldani, úgy hogy amikor beindul akkor tökig nyomom neki a gázt és akkor érzem hogy állna lefele aztán felbőg és szépen jár alapjáraton. Arról nem beszélve ha már meleg akkor minden tökéletes, viszont ha újra lehűl a motor akkor ugyanez. Esetleg van valami tipp, hogy mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok p1125 kodnàl tudna neken segíteni valaki?

a p1125 nem tom mi lehet :(

ha viszont villogtatva van lehet elnézted és akkor mondjuk

P0125=Hűtőközeg-hőmérséklet szabályzásaktiváláshoz nem elegendő

erre viszont még ötletem sincs mit jelent pontosan :(

bocs nem segítettem tudom, de ennyi részemről, talán vki okosabb lesz :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok van egy 2000-évi 1.6 16v x16xel vectra b, tudna vki segíteni Probléma a kovetkető nagyon nehezen melegszik a hűtővíz kb 1-5C fokban 10km kell hogy elérje a 80C fokot ennél fentebb csak nyáron megy, ráadásul ha eléri a 75C fokot világít a motorhiba lámpa. amúgy semmi gond alapjárat jo ha nyomom megy mint a szél. Koszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok van egy 2000-évi 1.6 16v x16xel vectra b, tudna vki segíteni Probléma a kovetkető nagyon nehezen melegszik a hűtővíz kb 1-5C fokban 10km kell hogy elérje a 80C fokot ennél fentebb csak nyáron megy, ráadásul ha eléri a 75C fokot világít a motorhiba lámpa. amúgy semmi gond alapjárat jo ha nyomom megy mint a szél. Koszi

Termosztát csere, plusz hibakód kiolvasás, én ezt javaslom.

Link to comment
Megosztás:

nem gondolom TUDOM!!!

itt többen túlvagyunk már ezen!

Viszább kell olvasni (2-3 évet :) ) és kiderül sokminden ha nem hiszed!

A tudás hatalom! Én meg tudatlan vagyok, ezért kérdezek. :)

Köszönöm! Megpróbálom megkeresni a fórumon, hátha az is kiderül, hogyan kell kicserélni. (Egyelőre ötletem sincs, hogyan kell szétszedni a műszerfalat.)

Link to comment
Megosztás:

üdv!

Segítséget kérnék .Először használom a fórumot olvastam sok problémáról benne de az enyémhez hasonlót nem találtam!Nekem egy B Vectra kombim van 2000 benzines motorral,98s évjáratú!Sajnos a szerelők csak a műszeres vizsgálatra hagyatkoztak így már elég sokban van az autó és még mindig rossz!A tünet a következő megvettem az autót 3 hétig ment utána hetente egyszer leállítás után nem tudtam elindítani(húzásra kb 2 km után sikerült!) lassan egy hete abszolut nem indul kicseréltem az AC-t,Üzemanyagszűrőt,a gyújtáskapcsoló elektrromos részét a motorhoz tartozó reléket.....az autó forgat az AC nyomja a benzint gyújtás van mégsem megy!

Link to comment
Megosztás:

Biztos kap benzint? Bár az enyém diesel, de sokadik leálláskor vettem észre hogy bár a tankban volt gázolaj de az üzemanyagszűrőben már nem. A tankon belül volt dugulásom.

üdv!

Segítséget kérnék .Először használom a fórumot olvastam sok problémáról benne de az enyémhez hasonlót nem találtam!Nekem egy B Vectra kombim van 2000 benzines motorral,98s évjáratú!Sajnos a szerelők csak a műszeres vizsgálatra hagyatkoztak így már elég sokban van az autó és még mindig rossz!A tünet a következő megvettem az autót 3 hétig ment utána hetente egyszer leállítás után nem tudtam elindítani(húzásra kb 2 km után sikerült!) lassan egy hete abszolut nem indul kicseréltem az AC-t,Üzemanyagszűrőt,a gyújtáskapcsoló elektrromos részét a motorhoz tartozó reléket.....az autó forgat az AC nyomja a benzint gyújtás van mégsem megy!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.