Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

B Vectra, xenon gondok, a low beam/fld vision hiba az mire utal? Azon kívül, hogy kialszik a lámpa, de ha lekapcsolom és újra fel, akkor megint jó, de élesebb jobbra kanyarodásnál megint megtörténik, hogy a xenon pislan egyet, majd elalszik, ha újra kapcsolod megint jó, ezt lehet javítani? Úgy tudom, hogy a szintező érzékelő lehet ez, vagy tévednék?

Köszönöm az észrevételeket.

Link to comment
Megosztás:

csak próbaképpen a kopogásra! megnézném az ajtó zsanérokat nem lógnak-e! F astran nekem pl az kopog!

a "nyiszogást" hallva a fekvőrendőrnél én inkább egy karosszéria rohadásra gondolnék, nekem a vectrán hátulról jött ilyen hang ahogy szó szerint csavarodott tolatás közben a kasztni minden alkalommal mikor áltam be a helyére egyenletlen feljárón

Link to comment
Megosztás:

Alapból nem annyira jó merev a karosszéria, mint pl egy H Astrának, meg ugye a közel 20 év és a karosszéria korrodálódása sem segít az ügyen. Én azt vettem észre, hogy mióta megcsináltattam a hátsó sárvédő íveket (kompletten kivágták, és külső valamint belső doblemez javító lemezeket hegesztettek be.) ha egy durva útegyenetlenségen hajtok át akkor berezonál valami hátul. Olyan, mintha amikor megkongatnak egy nagy üstöt, vagy fazekat.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Most regisztráltam a fórumra mert februárban sikerült beújítani e "98as 2.0 16v cdx Vectra b1-et.

Sajnos a vásárláskor nem jött elő minden probléma, de az azóta megtett 6000km kihozta.

Az egyik hiba (amit már vásárláskor is tudtam) hogy csúszik a kuplung. A kérdés, hogy elég lenne e csak a tárcsát cserélni vagy szerkezet+kinyomócsapágy is dukálna mellé?(esetleg bontott?)

Amik azóta derültek ki:

-a klíma kissé hiányos. Hiányzik két nyomáskapcsoló a motortérben, hiányzik a pollenszűrő, plusz a klíma kijelzőjén két kis vízszintes vonal jelenik meg leállításkor, ami ha jól tudom akkor az a kis elektronika hibáját jelzi ami ott középen van a gázpedáltól jobbra

-közben a szervó is elkezdett döglődni, vagyis az egyik cső hőszigetelése alól folydogál az olaj, ha végállásban van a kormány akkor szinte spriccel

-még egy utolsó ami komoly: Ahogy jobban odalépek neki időszakos krepegést hallok a motor felől (csend,sima motorhang, aztán krepeg egy kicsit aztán megint csend és így tovább) egy szerelő azt mondta hogy nagyhirtelen hajtókarcsapágyra gondol ugyhogy vegyek egy másik motort vagy egy donorautót :s

Szóval vannak nem is olyan kis problémák az autóval.

A véleményetek kérném ezekről, mert láttam itt a fórumon hozzáértést vectrával kapcsolatban.

A válaszokat előre is köszönöm

Dani

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Napokban vásároltam egy 2000 / 07. Havi B Vectrát 1,6 16V-set. A fedélzetim azt írta ki ma reggel mikor jöttem melóbol hogy ,,Check Oil Level". Az olajszintet tegnap előtt ellenőriztem. Mitől lehet ez? Segítségeteket előre is köszönöm!

Szép napot! :)

Az olajszint kijelzést nekem is írogatta, azt hittem hogy a motorolaj de mint Kiderült a szervólajam folyik és arra is ugyanez a hibaüzenet a kijelzőn.

Link to comment
Megosztás:

Te jól bele nyúłtáł. Abból a klímából szerintem már nem lesz semmi. Legalábbis nem olcsón. Nyitott a rendszer, vele lehet kosszal. És a tömítések is ki száradtak.

A kupkungot komplett kéne cserélni.

Te jól bele nyúłtáł. Abból a klímából szerintem már nem lesz semmi. Legalábbis nem olcsón. Nyitott a rendszer, vele lehet kosszal. És a tömítések is ki száradtak.

Sziasztok! Most regisztráltam a fórumra mert februárban sikerült beújítani e "98as 2.0 16v cdx Vectra b1-et.

Sajnos a vásárláskor nem jött elő minden probléma, de az azóta megtett 6000km kihozta.

Az egyik hiba (amit már vásárláskor is tudtam) hogy csúszik a kuplung. A kérdés, hogy elég lenne e csak a tárcsát cserélni vagy szerkezet+kinyomócsapágy is dukálna mellé?(esetleg bontott?)

Amik azóta derültek ki:

-a klíma kissé hiányos. Hiányzik két nyomáskapcsoló a motortérben, hiányzik a pollenszűrő, plusz a klíma kijelzőjén két kis vízszintes vonal jelenik meg leállításkor, ami ha jól tudom akkor az a kis elektronika hibáját jelzi ami ott középen van a gázpedáltól jobbra

-közben a szervó is elkezdett döglődni, vagyis az egyik cső hőszigetelése alól folydogál az olaj, ha végállásban van a kormány akkor szinte spriccel

-még egy utolsó ami komoly: Ahogy jobban odalépek neki időszakos krepegést hallok a motor felől (csend,sima motorhang, aztán krepeg egy kicsit aztán megint csend és így tovább) egy szerelő azt mondta hogy nagyhirtelen hajtókarcsapágyra gondol ugyhogy vegyek egy másik motort vagy egy donorautót :s

Szóval vannak nem is olyan kis problémák az autóval.

A véleményetek kérném ezekről, mert láttam itt a fórumon hozzáértést vectrával kapcsolatban.

A válaszokat előre is köszönöm

Dani

Link to comment
Megosztás:

X20Xev motorgenerál minden csapágy tömítés gyűrűk stb cserélve kuplung tárcsa felújítva, kinyomócsapágycserével 110-120Ezer alkatrészár!

Én biztos nem kockáztatnék egy másik motorral 80-100 ezerért

ha kint a motor lent a szervó lehet azt is orvosolni!

Klíma ha tuti csak annyi híjja is van biztos sokba kerül rendberakni! :(

Link to comment
Megosztás:

A csúszó kuplung lehet attól is, hogy már szar a tárcsa, azaz lekopott róla az a réteg, ami rajta van. De azért is lehet, mert a szerkezetben a rugók elfáradtak, vagy el is törött egypár. Mindkettőt cserélni kell szerintem. Plusz a kinyomó csapágy is kérdéses, mert ha pár ezer km után szarik be, és miatta kell szétbontani az egész autót, az szívás.

A klímánál a két nyomáskapcsoló hiánya nem olyan nagy gond, azok miatt amúgy zárt a rendszer, mert van ott egy szelep, ami lezárja a rendszert, ha ki vannak véve. A nagyobb gond a digit klíma vezérlője, azzal nemtudom mi lehet, erős a gyanú, hogy cserés. A pollenszűrő hiánya elég nagy barbár előző tulajdonosra utal. Arról most ne beszéljünk, hogy a legolcsóbb új szűrő pár ezer Ft-os tétel, de hogy a barbárja a régit sem rakta vissza, arra tényleg nem találok szavakat. A régit ha kifújatod, és visszateszed, az ér valamit, annál sokkal jobb, mintha nem lenne benne semmi. Ezt az autót így lehet nem szabadott volna megvenni...

Link to comment
Megosztás:

Üdv gondom akadt a 96-os Vectra B-mmel (automata, X20XEV)

A panaszai nem állandó jellegűek, de elég gyakoriak.

Első probléma az ingadozó alapjárat, meg főleg hidegen fordul elő, ekkor 450 körülre leesik a fordulat majd újra felmegy 800-900-ra és utána is le-leesik a fordulat, idő után elmúlik.

Másik szinte állandó probléma, hogy 75-90km/h között enyhén rángat az autó, hidegen erősebben.

A 3. hiba szerencsére még "csak" kétszer fordult elő, ez pedig 0-35km/h között volt mikor is félmásodpercekre kihagyott a motor húzása.

Tervben van az új autó vásárlása a közeljövőben, azonban ,ha a hiba esetleg olcsón megoldható akkor annyival több idő állna rendelkezésre az új autóra való spórolásra.


Mellékes kérdésem, hogy milyen árat képviselhet ma a használt autó piacon? Illetve Tiszaújváros környékén ismer valaki jó OPEL-est?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Módosítva : gdaniel
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

B Vectra, xenon gondok, a low beam/fld vision hiba az mire utal? Azon kívül, hogy kialszik a lámpa, de ha lekapcsolom és újra fel, akkor megint jó, de élesebb jobbra kanyarodásnál megint megtörténik, hogy a xenon pislan egyet, majd elalszik, ha újra kapcsolod megint jó, ezt lehet javítani? Úgy tudom, hogy a szintező érzékelő lehet ez, vagy tévednék?

Köszönöm az észrevételeket.

Én is igy tudom, legalábbis ezt mondta az internet mikor érdeklődtem. Mert nekem is kiirja a szöveget, bár nekem ennek ellenére megfelelően beállitja a fényszóró magasságot.

Ha jól tudom ez a low beam/fld vision azt jelenti, hogy nem tudja megfelelően beállitani a fényszóró magasságot, ezért lemegy legalacsonyabb állásba. Gondolom ezért tünik úgy nálad mintha kialudna. A szenzor valahol a futómünél van. Szóval lehet ez az összefüggény, hogy éles kanyarnál csinálja ezt. Ezér lehet csak valami kontakt hiba. Van elől is egy érzékelő az egyik oldalt, meg hátúl is az átellenes oldalt, ha jól tudom.

Ennyi amit én kinyomoztam annó.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdvözlök minden régi tagot!

Új vagyok, ma regisztráltam, és az első autónk egy Opel Vectra B (1997), amit nem rég vettünk...nagyon jó állapotú, megkímélt stb. De minden ami elromolhat az el is romlik...

Valszeg, Ti már túl vagytok az alaphibákon, gondolom lerágott csont, de szeretném megkérdezni tőletek, hogy ha:

- nem megy az ablaktörlő szakaszos üzeme ( csak a két folyamatos) mi lehet a baj? A relé? Az hol van, és melyik? A kapcsoló?

- jobb hátsó ajtó nem megy a központi zárról, illetve a kulcs távirányításával csak a bal hátsó, és a jobb első működik ( megsúgták, típus hiba, az ajtónál lévő vezeték is lehet...), ja és a ajtókárpit levétele, az hogyan?

Előre is köszönöm válaszotokat, ill. türelmeteket!

Magamról annyit, közlekedés gépszerelő a szakmám azon belül is villamos jármű szerelő...csak egy kicsit nagyobb gépekkel (mozdony) . :-)

Link to comment
Megosztás:

Az ablaktörlőnél én azt mondanám, hogy vagy a bajuszkapcsoló rossz, vagy a multitimer ami amúgy vezérli a szakaszos üzemet. A relé nem hinném, hogy rossz lenne, mert akkor a másik két fokozat sem menne. A multitimer egy doboz a biztosítéktábla hátuljába betolva, mint egy fiók. A dobozban egy elektronikai panel van, ami elég sokmindent vezérel az autóban: Ablaktörlő szakaszos üzeme, ködlámpák, belső világítás késleltetése, hátsó ablakfűtés, és még sorolhatnám.

A zárnál a következőre tippelek: A jobb hátsó ajtónál vezeték szakadásra gyanakodnék. A bal első zár nem működése pedig zárban lévő mikrokapcsoló hibája lesz. Ezért van az, hogy mikor kulcsal zárod, akkor működik, hisz te magad zárod, és nem a zárban lévő motor.

Az ajtókárpitnál a behúzó gumifogantyú, a csipogó, és az elektromos tükor kapcsolója alatt lévő 3 csavart kell levenni. Ezen kívül a tároló rekesz alján is van 3 csavar. Ezután ki kell pattintani a 4 patentet, alulról felfelé haladva, majd az ajtókárpit levehető.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy csöpp segítséget kérnék!

Van egy Opel Vectra B 2.0 16V típusú autóm. A probléma ott kezdődött vele, hogy amikor beindítottam, akkor a motor beindult majd azonnal leállt. Majd ezt követően nagy gázzal indítottam be a kocsit. El is tudtam vele indulni, ám menet közben sokszor rángatott az autót, sőt volt olyan is, hogy amikor sebességet váltottam és előtte kinyomtam a kuplungot, akkor leállt. Mindeközben a TC visszajelző sárga piktogram sárgán világított.

Mi lehet a probléma? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.98 as Vectra B-m van.

Egy olyan problémám lenne hogy nemrég ment műszakira s a hátsó futóműben cseréltek szilenteket.Műszaki után 3 hónappal azt vettem észre higy a gumi belső fele jóval kopottab mint átlagban a gumi.A kérdésem az lenne hogy a hátsó futomüvet lehet álitani vagy sem mivel külön lengőkaros.a szerelő szerint nem lehet álitani csak az első futóművet de kételkedek a válaszában.

A szerelő mondván az3rt kopottab a gumi belső fele mert terpeszt az autó.amúgy ha terpeszt kissé az mitől lehet?amugy új gumikrol van szó 4 hónapot futottak s szeretném kideriteni hogy a szerelő mulasztása miatt vagy miért lettek eldobósak a gumik illetve hogy mi lehet a hibaforrás.előre is köszönöm a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.98 as Vectra B-m van.

Egy olyan problémám lenne hogy nemrég ment műszakira s a hátsó futóműben cseréltek szilenteket.Műszaki után 3 hónappal azt vettem észre higy a gumi belső fele jóval kopottab mint átlagban a gumi.A kérdésem az lenne hogy a hátsó futomüvet lehet álitani vagy sem mivel külön lengőkaros.a szerelő szerint nem lehet álitani csak az első futóművet de kételkedek a válaszában.

A szerelő mondván az3rt kopottab a gumi belső fele mert terpeszt az autó.amúgy ha terpeszt kissé az mitől lehet?amugy új gumikrol van szó 4 hónapot futottak s szeretném kideriteni hogy a szerelő mulasztása miatt vagy miért lettek eldobósak a gumik illetve hogy mi lehet a hibaforrás.előre is köszönöm a válaszokat

Szerintem nem lehet állítani a hátsó futóművet. Én már cseréltem benne szilneteket, de semmiféle állítási lehetőség nincs. Pl a régebbi Toyotákon (Carina E, vele egykorú Corolla) a keresztlengőkarok egy acél rúdból vannak, amin van állítási lehetőség, a hosszukat lehet állítani, amivel a kerékdőlés módosÍtható. De ilyen a Vectrán nincs, mindkét keresztlengőkar fix. Az igazat megvallava a szerelőnek akkor lehet felróni a hibát, ha szarul rakta be a szilenteket. Viszont azt sem tudom, ezeket a szilenteket hogy lehet berakni szarul, szerintem sehogy. Szóval nekem lövésem, sincs mi lehet a gond. Ha terpeszt az aztó, akkor lehet, hogy hátsó rugó törött el, vagy gyengült el.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Hogyan kell be és kikapcsolni v. programozni az állófűtést.?

He erre gondolsz, ez nem állófűtés. Csak kiegészítő fűtés, ami automatikusan indul el bizonyos körülmények között. +4 fok alatt, hideg motornál. Hamarabb lesz üzemi hőfok. Nekem is van, de sajnos nekem sem működik. Télre jó lenne megcsináltatni.

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/motorikus_alkatresz/hutes_futes/opel_vectra_b_kiegeszito_futes_2102188208.html

Link to comment
Megosztás:

He erre gondolsz, ez nem állófűtés. Csak kiegészítő fűtés, ami automatikusan indul el bizonyos körülmények között. +4 fok alatt, hideg motornál. Hamarabb lesz üzemi hőfok. Nekem is van, de sajnos nekem sem működik. Télre jó lenne megcsináltatni.

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/motorikus_alkatresz/hutes_futes/opel_vectra_b_kiegeszito_futes_2102188208.html

Nem tudom. Ausztriából származik a kocsi és a kulcshoz van egy távirányító, 4 gombbal.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy csöpp segítséget kérnék!

Van egy Opel Vectra B 2.0 16V típusú autóm. A probléma ott kezdődött vele, hogy amikor beindítottam, akkor a motor beindult majd azonnal leállt. Majd ezt követően nagy gázzal indítottam be a kocsit. El is tudtam vele indulni, ám menet közben sokszor rángatott az autót, sőt volt olyan is, hogy amikor sebességet váltottam és előtte kinyomtam a kuplungot, akkor leállt. Mindeközben a TC visszajelző sárga piktogram sárgán világított.

Mi lehet a probléma? :)

Hibakód kiolvasás után kiderül. ;)

Link to comment
Megosztás:

Anno voltam lézeres futóműállításon a B vectraval az egyik nagyobb futómű barkácsolás után és akkor a hátsókat is állították, emlékszem a szerelő direkt mondta, hogy az egyik hátsó nagyon nem úgy állt ahogy kell neki. Úgyhogy biztosan állítható a hátulja (legalábbis a B2-nél, azt nem tudom, hogy ott a hátsó futóműnél történt-e átdolgozás).

Szerintem nem lehet állítani a hátsó futóművet. Én már cseréltem benne szilneteket, de semmiféle állítási lehetőség nincs. Pl a régebbi Toyotákon (Carina E, vele egykorú Corolla) a keresztlengőkarok egy acél rúdból vannak, amin van állítási lehetőség, a hosszukat lehet állítani, amivel a kerékdőlés módosÍtható. De ilyen a Vectrán nincs, mindkét keresztlengőkar fix. Az igazat megvallava a szerelőnek akkor lehet felróni a hibát, ha szarul rakta be a szilenteket. Viszont azt sem tudom, ezeket a szilenteket hogy lehet berakni szarul, szerintem sehogy. Szóval nekem lövésem, sincs mi lehet a gond. Ha terpeszt az aztó, akkor lehet, hogy hátsó rugó törött el, vagy gyengült el.

Módosítva : Big Boss
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök minden régi tagot!

Új vagyok, ma regisztráltam, és az első autónk egy Opel Vectra B (1997), amit nem rég vettünk...nagyon jó állapotú, megkímélt stb. De minden ami elromolhat az el is romlik...

Valszeg, Ti már túl vagytok az alaphibákon, gondolom lerágott csont, de szeretném megkérdezni tőletek, hogy ha:

- nem megy az ablaktörlő szakaszos üzeme ( csak a két folyamatos) mi lehet a baj? A relé? Az hol van, és melyik? A kapcsoló?

- jobb hátsó ajtó nem megy a központi zárról, illetve a kulcs távirányításával csak a bal hátsó, és a jobb első működik ( megsúgták, típus hiba, az ajtónál lévő vezeték is lehet...), ja és a ajtókárpit levétele, az hogyan?

Előre is köszönöm válaszotokat, ill. türelmeteket!

Magamról annyit, közlekedés gépszerelő a szakmám azon belül is villamos jármű szerelő...csak egy kicsit nagyobb gépekkel (mozdony) . :-)

Szevasztok!

Tanulság képen: voltam egy Opel villamossági szerelőnél, aki megállapította a hibákat (2000 Ft,), amelyek:

- " nem megy az ablaktörlő szakaszos üzeme " ,

villamostáblán nem kattogott a jobb 3. kék relé ( burkolati fedél belső felületén a piktogramok), JAVÍTÁSA: vill.tábla három rögzítő csavarját kivenni, jobb szélén lévő stekkert lehúzni, felső sor biztijeit, és a kék ill. zőld " kocka reléket kihúzni),középen egy pici csavaros "izét" eltekerni, és ekkor jön a mutatvány! Jobbra ki kell húzni a stekkert, egy tenyérnyi műanyag fekete doboz jön ki, na ezt úgy hívják, hogy MULTI TIMER, ami szabályozza ill. késlelteti az ablaktörlő szakaszos üzemét, a hűtő ventilátor késői leállását, utastér lámpa késői kikapcsolását stb.

Bontóban kemény 3000 Ft-ért vettem meg! Amiről nem is tudott a szaki , hogy van ilyen!!

- "jobb hátsó ajtó nem megy a központi zárról"

Sajnos nem vezeték hiba, zár cserések, a bal első kb.: 30.000 Ft , hátsó kevesebb...egyenlőre marad...

Kárpit levétel: Ablaktekerőnél a zéger gyűrűt egy lemezzel és némi kéz ügyességgel le kell pattintani, rejtett csavarokat ki, és a jobb felső szélső kis ablaknál csav.húzó segítségével lepattintani!

Persze a javítás után "Jutalom a nap végén" Kőbányai világos !! :-)

Köszönöm az emailt !!

Szevasztok!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.