Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Köszi István!

Tökre hasznos dolgokhoz lehet eljutni a topicból.

Zsomat!

Az érzés ismerős és kölcsönös. Ki kéne cserélni a vezérlést, + ami az augusztusi műszaki előtt kiderül, pl fék, lengéscsillapító, stb. Ha sokáig nem írok: éhen haltam! :hiya:

Meg lenne még egy kérdésem:

Cserélt már vki üzemanyagcsöveket, olyan gumisat, ami a tank teteje és a beöntő műanyagcsöve között van szinte teljesen hozzáférhetetlen helyen. Gyanítom, hogy le kell venni a tankot, de előtte nyilván a kipufogót. Az a szájbarakott könyv meg említést sem tesz az üa tankról. Valszeg nem fért bele a 300 oldalba. :P :( :)

Cseréltem már olyan csövet pontosabban kasznis barátom cserélte én csak segédkeztem benne... de megszenvedett vele az biztos, este, akna nélkül csináltuk szóval nem volt egyszerű menet na de E kadetten... ott talán több a hely már ha az helynek nevezhető... nyaralás előtti este megtankoltam kattanásig amikor pedig mentem vissza az autóhoz óriási benzinfolt volt alatta.... elvontattuk... locsolócsőből levágtunk, betettük és az van még ott mai napig :lol: (Az egyébként a szellőztető csöve)

Link to comment
Megosztás:

Azonos a csónak, amiben evezünk. Szintén augusztusban jár le a forgalmi és a zöldkártya, futóműben is kotyog valami, plusz most keresek klíma ventit, mert az is beállt. Na az se két fillér.

Tényleg, lehet az ilyen ventiket javítani? Nagyon be van állva, kézzel is alig lehet forgatni. Újonnan elég horror ára van, amit eddig bontva találtam, az alig-alig jobb, mint a jelenlegi, és annak is van ára rendesen.

Az üzemanyagcsövekről sajna nekem sincs infóm, pedig a távoli etanolosítás előtt azért lehet, hogy ki kéne cserélni, mert az összes eléggé össze van repedezve, akár marja az etanol, akár nem.

A klímaventilátorral kapcsolatban nem vagyok képben, de ha szét lehet szerelni, lehet, hogy egy kis kenő spray megoldja a gondot. Ha meg nem, legalább megpróbáltad... :)

Link to comment
Megosztás:

Cseréltem már olyan csövet pontosabban kasznis barátom cserélte én csak segédkeztem benne... de megszenvedett vele az biztos, este, akna nélkül csináltuk szóval nem volt egyszerű menet na de E kadetten... ott talán több a hely már ha az helynek nevezhető... nyaralás előtti este megtankoltam kattanásig amikor pedig mentem vissza az autóhoz óriási benzinfolt volt alatta.... elvontattuk... locsolócsőből levágtunk, betettük és az van még ott mai napig :( (Az egyébként a szellőztető csöve)

Na ja! Itt kb annyi hely van (vagy nincs), hogy cső tankon lévő végét nem is látom. A kezem még véletlenül se fér oda :) . Igy tehát várok még, hátha vki leírja, hogy mire figyeljek tanklevételkor(azon kívül, hogy ne nagyon cigizzek közben :P )!

Link to comment
Megosztás:

A klímaventilátorral kapcsolatban nem vagyok képben, de ha szét lehet szerelni, lehet, hogy egy kis kenő spray megoldja a gondot. Ha meg nem, legalább megpróbáltad... :)

Ó, igen! Vadi új flakon WD40 már megvan, már csak időt kéne találni arra, hogy szétszedjem. Valamennyire biztosan szét lehet. :(

Link to comment
Megosztás:

Válság van...

Valvoline TopGard (=DuraBlend) 10W40 kerül ma bele új olajszűrő és légszűrő kíséretében. 7e ft volt az 5 liter... most erre futotta... túl sok a kiadás mostanában a bevétel meg kb zéró....

"Há' jóójaz"! Lényeg, hogy nem GM. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Megírná Valaki, hogy mikor melyik ventinek kell elindulnia? Meleg hütővíznél és klímánál is a motor feleöli indul el. A lökös felöli be volt állva, szétszedtem és megcsináltam, jó is lett de amúgy meg sohase indul el. Valakinek valami ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Megírná Valaki, hogy mikor melyik ventinek kell elindulnia? Meleg hütővíznél és klímánál is a motor feleöli indul el. A lökös felöli be volt állva, szétszedtem és megcsináltam, jó is lett de amúgy meg sohase indul el. Valakinek valami ötlete?

A belső a hűtővíznek van.A külső akkor indul el,legalábbis nekem,ha bekapcsolom a klímát.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy amiért meg volt szorulva letiltotta az elektronika??? Azért érdekes, mert amíg nem volt jó a klíma, addig a hűtővízre a külső indult el, csak belémtolattak és az első ezért ment gallyra. De addig mindig az kapcsolt be. Most megcsináltam, klíma is jó lett és csak a motor felöli indul. Rejtély! Ja és köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy amiért meg volt szorulva letiltotta az elektronika??? Azért érdekes, mert amíg nem volt jó a klíma, addig a hűtővízre a külső indult el, csak belémtolattak és az első ezért ment gallyra. De addig mindig az kapcsolt be. Most megcsináltam, klíma is jó lett és csak a motor felöli indul. Rejtély! Ja és köszi a választ!

Lehet a vízre mind a2 elindul,ha nagyon felmelegszik.Először a belsőt és ha nem bírja visszahűteni,akkor a külsőt is bekapcsolja a klímától függetlenül.

Link to comment
Megosztás:

Ugyan miért nem szabad álló helyzetben (járó motornál)tekerni a kormányt?Ezt ki mondta?Azt nem szabad,hogy mivel a tied még olajos szervó,a két végpontig kitekerni és otthagyni,mert akkor nem tud folyni ide-oda az olaj.Ott szokott visítani valamelyik.

Sziasztok! Néha ha álló helyzetben tekergetem a kormányt (csak szűk parkolásnál szoktam, tudom h nem lenne szabad elvileg) akkor visít a szervóm. :) Legalábbis szerintem az. Teljesen jól működik amúgy. Mi lehet a baja? Ötlet?
Link to comment
Megosztás:

Válság van...

Valvoline TopGard (=DuraBlend) 10W40 kerül ma bele új olajszűrő és légszűrő kíséretében. 7e ft volt az 5 liter... most erre futotta... túl sok a kiadás mostanában a bevétel meg kb zéró....

Annyiért a speed-et is megkaptad volna az 5 literest, ha a fent nevezett helyen rám hivatkozol. :(

Mellesleg ápoltad volna a kapcsolataimat is. :)

Link to comment
Megosztás:

Na ez a ventillátorozsdi ez jó téma!Én annó úgy jártam hogy a második fokozat nem indult be és főleg városban felküldte egész pirosig a vizet,mert az első fokozat nem bírt vele.Na elkezdtem nézni,hogy hol van benne valami relé vagy hőkapcsoló,hogy kicserélem.Meg is találtam.Ha szembe állsz a kocsival,akkor a hűtő bal oldalánál van kettő is.A lámpát kiszedve egész jól hozzá lehet férni.Áruk meg pár ezer forint.Na mivel kettő van,ezért villanyász haverommal elkezdtük nézni hogy ugyan melyik mit csinál.Végül is mindkettőt kicseréltem,mert nem volt nagy tétel,de hogy melyik mit csinál,arra nem jöttünk rá.Mi is arra jutottunk,hogy valószinü besegít a klímahűtő a vízhűtőnek ha kell.De a klímahűtőnek be kell indulnia egyből ha a klímát bekapcsolod,ez biztos.Mondjuk nekem mindkettő beindul,de már nem is agyalok rajta,mert mióta kicseréltem pirosba nem engedi a legnagyobb hőségbe se.

Lehet hogy amiért meg volt szorulva letiltotta az elektronika??? Azért érdekes, mert amíg nem volt jó a klíma, addig a hűtővízre a külső indult el, csak belémtolattak és az első ezért ment gallyra. De addig mindig az kapcsolt be. Most megcsináltam, klíma is jó lett és csak a motor felöli indul. Rejtély! Ja és köszi a választ!
Link to comment
Megosztás:

Gondolom én, hogy alapból a motorfelölinek kellene a hűtővízre, a lökösoldalinak a klímára kapcsolni. De ezelőtt a lökösfelöli kapcsolt a vízre, most meg ha bekapcsolom a klímát a motor felöli ki-be kapcsolgat. Hűtővizre ugyanúgy a motor felöli indul el, a lökös felöli meg sem moccan. Ahhoz képest hogy még a mágnesek is leestek a ház oldaláról a belsejében egy bizti sem pukkant el. Ezért gondoltam hogy le lett tiltva.

Link to comment
Megosztás:

Ugyan miért nem szabad álló helyzetben (járó motornál)tekerni a kormányt?Ezt ki mondta?Azt nem szabad,hogy mivel a tied még olajos szervó,a két végpontig kitekerni és otthagyni,mert akkor nem tud folyni ide-oda az olaj.Ott szokott visítani valamelyik.

Az én szervómnak is van vmennyi hangja, de ha bent ülök nem is hallom. Meg egyenlőre működik is, remélem sokáig.

A ventilátort viszont még nem láttam/hallottam működni, bár a vizet sem forralja: csak jó az is.

Azt nem tudjátok, kb mennyit megy a verda, miután kigyullad a tankolós lámpa? Hétfőn lesz a tanklevétel napja és nem tom, mennyit tankoljak, hogy addigra száraz legyen.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy amiért meg volt szorulva letiltotta az elektronika??? Azért érdekes, mert amíg nem volt jó a klíma, addig a hűtővízre a külső indult el, csak belémtolattak és az első ezért ment gallyra. De addig mindig az kapcsolt be. Most megcsináltam, klíma is jó lett és csak a motor felöli indul. Rejtély! Ja és köszi a választ!

Nekem az első volt beállva, de annyira, hogy a relék mellett lévő óriás biztosíték el is olvadt (szerencsére). Lehet, hogy neked is az van kimenve. Az akksi körül lévő dobozok egyikében van.

Én most éppen ott tartok, hogy a klímáé be van állva, és városban elég sokat megy a maradék egy, ami elvileg a vízhűtőé, főleg ha még a klímát is bekapcsolom, akkor meg gyakorlatilag non-stop. Ezért nem is nagyon használom.

Hogyan lehet szétszedni és megcsinálni? Én akit eddig kérdeztem szakit, mind azt mondta, hogy cserés. Nem volna rossz elkerülni ezt, mert újonnan horror ára van, de bontottan is elkérnek érte 20-at, már ha egyáltalán van valahol.

Nagyon hálás lennék, ha tudnál valami tanácsot adni, hogyan lehet javítani.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Az én szervómnak is van vmennyi hangja, de ha bent ülök nem is hallom. Meg egyenlőre működik is, remélem sokáig.

A ventilátort viszont még nem láttam/hallottam működni, bár a vizet sem forralja: csak jó az is.

Azt nem tudjátok, kb mennyit megy a verda, miután kigyullad a tankolós lámpa? Hétfőn lesz a tanklevétel napja és nem tom, mennyit tankoljak, hogy addigra száraz legyen.

Nekem akkor gyullad fel a lámpa, ha a BC 80-70km körül mutat. Viszont amikor vettem az autót, akkor úgy mentünk próbakörre is, plusz vétel után még 20 km-t, hogy a BC-már nullán villogott. Kicsit be voltam rezelve, de eljutottam a kútig.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az első volt beállva, de annyira, hogy a relék mellett lévő óriás biztosíték el is olvadt (szerencsére). Lehet, hogy neked is az van kimenve. Az akksi körül lévő dobozok egyikében van.

Én most éppen ott tartok, hogy a klímáé be van állva, és városban elég sokat megy a maradék egy, ami elvileg a vízhűtőé, főleg ha még a klímát is bekapcsolom, akkor meg gyakorlatilag non-stop. Ezért nem is nagyon használom.

Hogyan lehet szétszedni és megcsinálni? Én akit eddig kérdeztem szakit, mind azt mondta, hogy cserés. Nem volna rossz elkerülni ezt, mert újonnan horror ára van, de bontottan is elkérnek érte 20-at, már ha egyáltalán van valahol.

Nagyon hálás lennék, ha tudnál valami tanácsot adni, hogyan lehet javítani.

Köszönöm!

Csak akkor látod mi újság, ha kiveszed és leveszed a motor hátlapját. Nekem az elsőt elég szar volt kivenni, mert még a lököst is le kellett bontani. Az enyém akkora ütést kapott, hogy belül a mágnesek leestek a burkolatról. Kipucoltam, a mágneseket lakkal visszaragasztottam, 12 volt próba, aztán ment vissza. Magát a motort nem nehéz szétszedni, csak a hátlapját kell lepattintani. Ha a kefék és a kollektorok nem sérültek akkor javítható.

Link to comment
Megosztás:

Annyiért a speed-et is megkaptad volna az 5 literest, ha a fent nevezett helyen rám hivatkozol. :D

Mellesleg ápoltad volna a kapcsolataimat is. :)

Ebben most volt utalvány is... ha ez most nincs akkor csúszott volna tutira az olajcsere :lol:

Tegnap este ki is cseréltem az olajat :( Akna, csápos emelő nélkül nem olyan kényelmes de ment gyorsan :P

Ami benne volt castrol magnatec teljesen fekete de annyira nem vészesen híg mint gondoltam de azért az új olajjal még a motor hangja is más :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Nekem az első volt beállva, de annyira, hogy a relék mellett lévő óriás biztosíték el is olvadt (szerencsére). Lehet, hogy neked is az van kimenve. Az akksi körül lévő dobozok egyikében van.

Én most éppen ott tartok, hogy a klímáé be van állva, és városban elég sokat megy a maradék egy, ami elvileg a vízhűtőé, főleg ha még a klímát is bekapcsolom, akkor meg gyakorlatilag non-stop. Ezért nem is nagyon használom.

Hogyan lehet szétszedni és megcsinálni? Én akit eddig kérdeztem szakit, mind azt mondta, hogy cserés. Nem volna rossz elkerülni ezt, mert újonnan horror ára van, de bontottan is elkérnek érte 20-at, már ha egyáltalán van valahol.

Nagyon hálás lennék, ha tudnál valami tanácsot adni, hogyan lehet javítani.

Köszönöm!

Köszi a tippet, nekem is a bizti volt kimenve. Ha most bekapcsolom a klímát indul mind a kettő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vectra B 1996 X16XEL hibakód kiolvasás érdekelne.

Keresgéltem itt a fórumon, de nem sok eredménnyel, csak ezt találtam:

- kezelési kézikönyv:

CAR 300 - magyar

CAR 400 - magyar

CDR 500 - magyar

- Kezelési kézikönyv Vectra B '96-'99 - magyar

- Javítási kézikönyv Vectra B '96-'99 - magyar

- Hibakód kiolvasás Vectra B

- ODB információk

- ODB hibakódok Vectra B - magyar

Ez szépen és egyszerűen leírja, hogy hogyan is kell csinálni, de nekem ez valamiért nem müxik. Nem kezd ell villogni, ha összekötöm a leírásban szereplő érintkezőket és gyújtást adok. Ha beindítom összekötött érintkezőkkel akkor meg folyamatosan villog.

Valaki magyarázza már el nekem, mint egy hatéves gyereknek, hogy hogyan is lehet ezt megcsinálni?

Köszi: units

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vectra B 1996 X16XEL hibakód kiolvasás érdekelne.

Keresgéltem itt a fórumon, de nem sok eredménnyel, csak ezt találtam:

- kezelési kézikönyv:

CAR 300 - magyar

CAR 400 - magyar

CDR 500 - magyar

- Kezelési kézikönyv Vectra B '96-'99 - magyar

- Javítási kézikönyv Vectra B '96-'99 - magyar

- Hibakód kiolvasás Vectra B

- ODB információk

- ODB hibakódok Vectra B - magyar

Ez szépen és egyszerűen leírja, hogy hogyan is kell csinálni, de nekem ez valamiért nem müxik. Nem kezd ell villogni, ha összekötöm a leírásban szereplő érintkezőket és gyújtást adok. Ha beindítom összekötött érintkezőkkel akkor meg folyamatosan villog.

Valaki magyarázza már el nekem, mint egy hatéves gyereknek, hogy hogyan is lehet ezt megcsinálni?

Köszi: units

Én is villogtattam, kb. annyi sikerrel mint te, úgyhogy azóta a szomszéd faluba találtam egy szerelőt, akinek van műszere és aki ingyen bérmentve kiolvassa és törli a hibákat. Nekem szerencsém volt. És így nem kell találgatni hogy mi is a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Én is villogtattam, kb. annyi sikerrel mint te, úgyhogy azóta a szomszéd faluba találtam egy szerelőt, akinek van műszere és aki ingyen bérmentve kiolvassa és törli a hibákat. Nekem szerencsém volt. És így nem kell találgatni hogy mi is a helyzet.

Sikerült a kiolvasás.

A kód P0400

A leírás szerint :Kipufogógáz-visszavezetés funkció-rendellenesség

Okosság?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.