Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! Sürgős segítség kellene, mielőtt az egész autót szédszedem.

Adott egy X20XEV Vectra B '97 -es, klima nélküli autóm. Tavaly vettem észre elősször, hogy mikor felment a vizem 100 fokra akkor indult csak be a hűtőventilátorom. De mikor beindul felment a pirosba is, de elég gyorsan vissza is hült. Na, ez mára addig forrott ki, hogy ha beindítom, szépen melegszik, szerintem nyit a termosztát időben - 88 foknál - radiátor ez idő alatt teljesen hideg. Ezután ugye nyitja a hűtő kört. Viszont ezután 100 foknál már nem áll meg és a pirosba futtatom totálra. Voltam vele szakinál azt monda a hőgomba - kicseréltük. Semmi, Másnap kicseréltük a müszerfal jeladót a motor oldalán - semmi. Elkezdte a lézeres hőfokkal nézegetni, azt mondja biztos koszos, dugult a hűtő, mert közép tájt csak 60 - 80 fok van (a hőgomba környékén) míg a tetején 96 volt. Okén, kitisztit, semmi. Mára kicseréltem a hűtőt egy újra, de szerintem utángyártott. Viszont ugyanez a válasz, semmi. Ja azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a ventilátor mükszik, ha rövidre zárom hőgomba csatlakozó kábel 2 vezetékét. Kérném a segítségeteket, mert sokba került már. Ütleteim: - még a vékony csőt nem néztem meg, hátha csak az van eldugulva, ill a kiegyenlítő tartály sapkát még nem cseréltem. Nos? Van még egy furcsasága, hogy bekapcsolom a belső ventilátoromat hidegre csavarva vagy melegre - lényegtelen - és pl.: 90 fokról felmegy kb.: 98 fokra, ha kikapcsolom azonnal a mutató tempóját nézve visszamegy. Ezért nem is tulajdonítottam nagy jelentőséget annak, ha egy "fogyasztó" bekapcsol pl a külső ventilátor 100 felett és feljebb ment egész a pirosba. De most, hogy mindent kicseréltem benne már egészen fekszik a piros végén a mutató és már nem indul be a venti. - Menet közben szépen tartja a 88 - 90 fokot, nem ingadozik stb. Na, inkább irjátok meg a véleményeteket, mert már regényt irtam! Előre is köszönöm!

engem is szivatott így egyszer a hőingadozás kb 1 hónapig, aztán elmúlt. talán még arra gondolnék, hogy a termosz nem nyit eléggé, és nem tud kellően sok víz átfolyni a rendszeren. Vagy levegős a hőmérő jeladónál. Lehet még a szivattyú is, bár ha az kopott akkor folyna és nem melegedne át a hűtő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Sürgős segítség kellene, mielőtt az egész autót szédszedem.

Adott egy X20XEV Vectra B '97 -es, klima nélküli autóm. Tavaly vettem észre elősször, hogy mikor felment a vizem 100 fokra akkor indult csak be a hűtőventilátorom. De mikor beindul felment a pirosba is, de elég gyorsan vissza is hült. Na, ez mára addig forrott ki, hogy ha beindítom, szépen melegszik, szerintem nyit a termosztát időben - 88 foknál - radiátor ez idő alatt teljesen hideg. Ezután ugye nyitja a hűtő kört. Viszont ezután 100 foknál már nem áll meg és a pirosba futtatom totálra. Voltam vele szakinál azt monda a hőgomba - kicseréltük. Semmi, Másnap kicseréltük a müszerfal jeladót a motor oldalán - semmi. Elkezdte a lézeres hőfokkal nézegetni, azt mondja biztos koszos, dugult a hűtő, mert közép tájt csak 60 - 80 fok van (a hőgomba környékén) míg a tetején 96 volt. Okén, kitisztit, semmi. Mára kicseréltem a hűtőt egy újra, de szerintem utángyártott. Viszont ugyanez a válasz, semmi. Ja azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a ventilátor mükszik, ha rövidre zárom hőgomba csatlakozó kábel 2 vezetékét. Kérném a segítségeteket, mert sokba került már. Ütleteim: - még a vékony csőt nem néztem meg, hátha csak az van eldugulva, ill a kiegyenlítő tartály sapkát még nem cseréltem. Nos? Van még egy furcsasága, hogy bekapcsolom a belső ventilátoromat hidegre csavarva vagy melegre - lényegtelen - és pl.: 90 fokról felmegy kb.: 98 fokra, ha kikapcsolom azonnal a mutató tempóját nézve visszamegy. Ezért nem is tulajdonítottam nagy jelentőséget annak, ha egy "fogyasztó" bekapcsol pl a külső ventilátor 100 felett és feljebb ment egész a pirosba. De most, hogy mindent kicseréltem benne már egészen fekszik a piros végén a mutató és már nem indul be a venti. - Menet közben szépen tartja a 88 - 90 fokot, nem ingadozik stb. Na, inkább irjátok meg a véleményeteket, mert már regényt irtam! Előre is köszönöm!

valahol mintha olvastam volna hogy az opel az ijesmi jellegű problémákat egyszerűen úgy kezelte hogy 70-110 fokig normális ha ingadozik a hűtővíz hőmérséklete :lol: valami ilyesmit olvastam lehet épp itt a fórumon, de józan ésszel persze érthető hogy ez nem normális amit az autó produkál, arra nem gondoltál még hogy a műszerfalba a mutató kínylódik, mert az egy ilyen tekercses megoldás, ugye amennyi feszt kap annál többet mutat, lehet ott nem érintkezik valami rendesen stb... kicsit ilyen elektromos problémának is tünik amit irtál, mert ha megy a fűtés akkor gyorsan ingadozik a hőmérséklet? lehet nagyon érzékeny a mutató szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt ilyen gondom,hogy pirosba ért a mutató,és nem indult el a venti.Én kicseréltem mindkét jeladót a hűtőn és meg szünt a gond.

Sziasztok! Sürgős segítség kellene, mielőtt az egész autót szédszedem.

Adott egy X20XEV Vectra B '97 -es, klima nélküli autóm. Tavaly vettem észre elősször, hogy mikor felment a vizem 100 fokra akkor indult csak be a hűtőventilátorom. De mikor beindul felment a pirosba is, de elég gyorsan vissza is hült. Na, ez mára addig forrott ki, hogy ha beindítom, szépen melegszik, szerintem nyit a termosztát időben - 88 foknál - radiátor ez idő alatt teljesen hideg. Ezután ugye nyitja a hűtő kört. Viszont ezután 100 foknál már nem áll meg és a pirosba futtatom totálra. Voltam vele szakinál azt monda a hőgomba - kicseréltük. Semmi, Másnap kicseréltük a müszerfal jeladót a motor oldalán - semmi. Elkezdte a lézeres hőfokkal nézegetni, azt mondja biztos koszos, dugult a hűtő, mert közép tájt csak 60 - 80 fok van (a hőgomba környékén) míg a tetején 96 volt. Okén, kitisztit, semmi. Mára kicseréltem a hűtőt egy újra, de szerintem utángyártott. Viszont ugyanez a válasz, semmi. Ja azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a ventilátor mükszik, ha rövidre zárom hőgomba csatlakozó kábel 2 vezetékét. Kérném a segítségeteket, mert sokba került már. Ütleteim: - még a vékony csőt nem néztem meg, hátha csak az van eldugulva, ill a kiegyenlítő tartály sapkát még nem cseréltem. Nos? Van még egy furcsasága, hogy bekapcsolom a belső ventilátoromat hidegre csavarva vagy melegre - lényegtelen - és pl.: 90 fokról felmegy kb.: 98 fokra, ha kikapcsolom azonnal a mutató tempóját nézve visszamegy. Ezért nem is tulajdonítottam nagy jelentőséget annak, ha egy "fogyasztó" bekapcsol pl a külső ventilátor 100 felett és feljebb ment egész a pirosba. De most, hogy mindent kicseréltem benne már egészen fekszik a piros végén a mutató és már nem indul be a venti. - Menet közben szépen tartja a 88 - 90 fokot, nem ingadozik stb. Na, inkább irjátok meg a véleményeteket, mert már regényt irtam! Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Belesüllyedtem egy nagyobb hókupacba ma az autóval, és kigyulladt az ABS lámpa. Na mondom remek.

Kíváncsiságból elindultam, és ráfékeztem a jeges úton, hogy működik-e az ABS. Működésbe lépett az ABS, és elaludt a visszajelző lámpa. Azóta is gond nélkül működik. Tapasztalt már valaki ilyet?

Link to comment
Megosztás:

Belesüllyedtem egy nagyobb hókupacba ma az autóval, és kigyulladt az ABS lámpa. Na mondom remek.

Kíváncsiságból elindultam, és ráfékeztem a jeges úton, hogy működik-e az ABS. Működésbe lépett az ABS, és elaludt a visszajelző lámpa. Azóta is gond nélkül működik. Tapasztalt már valaki ilyet?

Ez sincs benne a kézikönyvben? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Belesüllyedtem egy nagyobb hókupacba ma az autóval, és kigyulladt az ABS lámpa. Na mondom remek.

Kíváncsiságból elindultam, és ráfékeztem a jeges úton, hogy működik-e az ABS. Működésbe lépett az ABS, és elaludt a visszajelző lámpa. Azóta is gond nélkül működik. Tapasztalt már valaki ilyet?

Valszeg pici kosz ment a jeladó és az ABS gyűrű közé.Aztán elmúlt.Nem kell vele foglalkozni.Az ABS-t még meg lehet bolondítani akkor is, ha kézifékes kanyarokat csinálsz vele!Kipróbáltam.Meg azt is, hogy tolatva nem működik a kipörgésgátlóm.Hóban tuti! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valszeg pici kosz ment a jeladó és az ABS gyűrű közé.Aztán elmúlt.Nem kell vele foglalkozni.Az ABS-t még meg lehet bolondítani akkor is, ha kézifékes kanyarokat csinálsz vele!Kipróbáltam.Meg azt is, hogy tolatva nem működik a kipörgésgátlóm.Hóban tuti! :lol:

Szegény veki,miket művelsz te vele...nyugdíjas apuka! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az ABS-t még meg lehet bolondítani akkor is, ha kézifékes kanyarokat csinálsz vele!Kipróbáltam.Meg azt is, hogy tolatva nem működik a kipörgésgátlóm.Hóban tuti! :lol:

Látva azokat a Babetta motorkerékpár fékeket, amik kézifékül szolgálnak a tárcsafékes hátsó futóműben, inkább nem csinálok kézifékes kanyarokat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt ilyen gondom,hogy pirosba ért a mutató,és nem indult el a venti.Én kicseréltem mindkét jeladót a hűtőn és meg szünt a gond.

Mindkét jeladót cseréltem, mármint a hűtőn 1 volt, de az egész hűtőt kikaptam és egy új van benne, ill tettem bele másik motor hőfok jelzőt, hátha az a rossz. Ma kifujtam a felső csővet a thermostatól a kiegyenlítő tartályig, de ma sem javult a helyzet. A fűtésem rendben van belül forró kb.: a kék vonal elhagyása után. Az új hűtő is már mindenhol forró - kézzel akárhol hozzányulok. A hőgombát meg megse tudom fogni annyira, de még mindig nem érheti el a 98 fokot, hisz nem kapcsol be a venti - ami biztos jó ha rövidre zárom az ÚJ hőgomba csatiját. A belső mutatóm biztos, hogy nem okés, mert olyannak nem szabadna lennie, hogy hidegre csavarom a belső fütést és 4. (manual) fokozatra tekerem a ventit és felfelé kuszik a mutató, holott a 100 C után már nem sok maradt és teljesen pirosba megy. Ha kikapcsolom irány vissza a 100 vagy egy kicsit magasabra. De ha leakarom hüteni, felcsavarom a fűtést és lehül, de csak akkor tudom meg, hogy mennyire, ha újra 0. fokra csavarom a belső ventit (akkor ugye kikapcsoltam egy fogyasztót - ellenálást) - mint azt már feljebb jelezték. De most az a nagy kérdés, hogy ugye nem főzőm e a motrot, minden klappol e a hűtőkörrel és csak a belső mutató miatt cseréltem ki ennyi vackot. Szóval jövőhéten viszem és elkérem a szakitól a lézeres hőfokmérőt és kiderült, hogy mennyi a pontos moci hőfok. Majd azután tudok többet irni, hogy 98 - 100 fokos mocinál nem kapcsol a hűtőventi és akkor a hűtőben nem kering a fagyi rendesen, vagy már annyit csal a benti mutatóm, hogy csak engem akkar ilyezgetni és a pánikomban nekiestem a hűtési körnek, holott elektronikus baja lesz e. Addig is kérlek irjatok még megoldásokat, tapasztalatokat! Eddig is sokat segítettetek!

Link to comment
Megosztás:

Látva azokat a Babetta motorkerékpár fékeket, amik kézifékül szolgálnak a tárcsafékes hátsó futóműben, inkább nem csinálok kézifékes kanyarokat :lol:

Semmi baja nem lesz tőle.Egy kisebb személyautónál sem nagyobbak, és ott nem csak rögzítő hanem üzemi fék szerepét is betöltik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Passz.Szétszed, és szakért.Így hang alapján látatlanban elég nehéz okosnak lenni.

igazából még kb 1 éve volt ott fék tárcsa és betét csere, és akkor a szerelő a dobféken is kicserélte a betétet és a ferrodot vagy hogy hívjákot mert el volt törve. Tehát igazából nem tudom miért csattanhat ha a szerelő szétszedte, gondoltam ez vmi gyári hiba, mert ki húzná be egy automatában a kéziféket menet közben..:lol:

Link to comment
Megosztás:

igazából még kb 1 éve volt ott fék tárcsa és betét csere, és akkor a szerelő a dobféken is kicserélte a betétet és a ferrodot vagy hogy hívjákot mert el volt törve. Tehát igazából nem tudom miért csattanhat ha a szerelő szétszedte, gondoltam ez vmi gyári hiba, mert ki húzná be egy automatában a kéziféket menet közben..:lol:

Mindegyik csattan,ez nem1 nagy dobfék.Meg vmiért így van megoldva.Ezt nem arra találták ki,h.kézifékezz vele a kanyarokba.

Link to comment
Megosztás:

Mindegyik csattan,ez nem1 nagy dobfék.Meg vmiért így van megoldva.Ezt nem arra találták ki,h.kézifékezz vele a kanyarokba.

akkor jó, ez megnyugtat. bár igazából semmire se használom, mivel automatánál úgyse kell behúzni, mert a sebváltó sokkal jobban fogja a kocsit mint ez a dobfék..

Link to comment
Megosztás:

akkor jó, ez megnyugtat. bár igazából semmire se használom, mivel automatánál úgyse kell behúzni, mert a sebváltó sokkal jobban fogja a kocsit mint ez a dobfék..

Az enyém is csattan egyet.

Ez rögzítőfékül szolgál, nem pedig egy majdnem másfél tonnás autó lassítására. Ennyi

Én egyébként szinte sohasem használom a kéziféket, mindig sebességben hagyom az autót.

Link to comment
Megosztás:

Belesüllyedtem egy nagyobb hókupacba ma az autóval, és kigyulladt az ABS lámpa. Na mondom remek.

Kíváncsiságból elindultam, és ráfékeztem a jeges úton, hogy működik-e az ABS. Működésbe lépett az ABS, és elaludt a visszajelző lámpa. Azóta is gond nélkül működik. Tapasztalt már valaki ilyet?

Pontosan ugyan így jártam de nekem a TC lámpa is kigyulladt, majd következő indulás után mindkettő egyszerre kis is aludt, azóta is működik minden rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Pontosan ugyan így jártam de nekem a TC lámpa is kigyulladt, majd következő indulás után mindkettő egyszerre kis is aludt, azóta is működik minden rendesen.

Próbálkoztam a leállítással is, de indítás után ugyanúgy égve maradt.

Már elterveztem, hogy otthon majd áramtalanítok, hátha úgy törlődik a hibakód, de végül is nem volt rá szükség :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az én vektrakocsim kéziféke nem csattan ha behúzom.Lehet, hogy rossz? :lol:

:lol: :(

Biztosan a tiéd a jó, de én nem nyúlok hozzá azért, mert csattan, ha hóban ki akarom forgatni a hátulját :D Inkább nem csinálok ilyen trükköket.

Rögzítésre jó, használom arra de csak ha nagyon muszáj, általában 1-es fokozat :D

Link to comment
Megosztás:

Kézifékezz nyugodtan vele! :(

Én mikor szétszedtem műszaki előtt megnézni az állapotát akkor az égegyadta világon semmit nem láttam,hogy mi koppanhatott.Amit kicseréltem az a fékpofa volt.Tehát se kézifékkötél se egyéb más,és utána már nem koppant kézifékezéskor,meg jobban is fogott! :D

Úgyhogy hajrá! :D

Biztosan a tiéd a jó, de én nem nyúlok hozzá azért, mert csattan, ha hóban ki akarom forgatni a hátulját :lol: Inkább nem csinálok ilyen trükköket.

Rögzítésre jó, használom arra de csak ha nagyon muszáj, általában 1-es fokozat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.