Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Kb 2-3hete!

Üzemanyag OMV SPRINT DIESEL. Hmm?!:lol:

Porlasztócsúccsal mit lehet csinálni és kb mennyi Ft?

Hát Dieselben annyira nem vagyok otthon, még régebben Fatertől lestem el pár dolgot amikor reszelgette az 1.9D Citroent.

A csúcsokat kicserélte és utána könnyebben indult, nem füstölt és visszajött az "ereje" :) De most adagolót kell cserélni neki majd, mert az gatya...

Én mérnék egy kompressziót a biztonság kedvéért.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni! Van egy 1.7TD (ISUZU) Vecim. Hidegen és melegen is nehezen indul. Van amikor indításnál teker rendesen de nagyon nehezen kapja el, meg van amikor olyan gyengén tekeri mintha le lenne merülve az akksi! Pöccre nagyon ritkán indul de akkor is csak melegen! Szerintetek mi lehet a probléma? Köszönöm a választ!

Viszonylag egyszerű kideríteni, hogy hol van a gond.

- Ha nehezen teker az önindító, akkor ott vagy az akksi környékén kell keresni a problémát.

- Ha teker rendesen, és úgyse indul be / nehezen indul hidegen, akkor izzítógyertya, kompresszió (ez mondjuk nem egyik napról a másikra, hanem folyamatosan gyengül el), esetleg prolasztócsúcs, lényeg, hogy kap rendesen üzemanyagot. Ezeknek a hibáknak közös jellemzője indulásnál a hatalmas füstfelhő. Valahogy

- Ha nem köp ki hatalmas füstfelhőt, akkor nem kap rendesen üzemanyagot. Sokan jártak már úgy, hogy a tankból jövő üzemanyagcsó fáradt el, vagy sérült meg, és ott szívott be fals levegőt. Próbaképpen be lehet toldani egy átlátszó csövet az üzemanyagszűrő elé, és meglátni, hogy jönnek-e a buborékok.

Link to comment
Megosztás:

Viszonylag egyszerű kideríteni, hogy hol van a gond.

- Ha nehezen teker az önindító, akkor ott vagy az akksi környékén kell keresni a problémát.

- Ha teker rendesen, és úgyse indul be / nehezen indul hidegen, akkor izzítógyertya, kompresszió (ez mondjuk nem egyik napról a másikra, hanem folyamatosan gyengül el), esetleg prolasztócsúcs, lényeg, hogy kap rendesen üzemanyagot. Ezeknek a hibáknak közös jellemzője indulásnál a hatalmas füstfelhő. Valahogy

- Ha nem köp ki hatalmas füstfelhőt, akkor nem kap rendesen üzemanyagot. Sokan jártak már úgy, hogy a tankból jövő üzemanyagcsó fáradt el, vagy sérült meg, és ott szívott be fals levegőt. Próbaképpen be lehet toldani egy átlátszó csövet az üzemanyagszűrő elé, és meglátni, hogy jönnek-e a buborékok.

Igen indulásnál nekem is van egy füstfelhő, igaz nem akkora mint a videón de azért az enyém is látványos!

Szóval akkor megnézetni

-kompresszió

-adagoló

-porlasztó

-izzítógyertya

-önindító

Ha nem jó a kompresszió akkor azzal mit lehet csinálni? És sokba kerül?

Link to comment
Megosztás:

Igen indulásnál nekem is van egy füstfelhő, igaz nem akkora mint a videón de azért az enyém is látványos!

Szóval akkor megnézetni

-kompresszió

-adagoló

-porlasztó

-izzítógyertya

-önindító

Ha nem jó a kompresszió akkor azzal mit lehet csinálni? És sokba kerül?

Először is legyen jó az akksi, és tekerjen rendesen az az önindító :lol:

Méresd meg a kompressziót, majd ráérsz utánna gondolkodni, hogy mennyibe kerül :)

Link to comment
Megosztás:

Ezt hogy érted? Elrakva????

Annyi, hogy az adagolószivattyúnál, és/vagy a vezérműtengelynél plusz-mínusz egy foggal félre lett rakva a szíj. Így előbb/később kapja az anyagot, mint kellene, vagy előbb/később nyitnak a szelepek, mint kellene.

De ezt nemcsak indításnál veszed észre, gyengébb a motor, többet fogyaszt.

Link to comment
Megosztás:

Annyi, hogy az adagolószivattyúnál, és/vagy a vezérműtengelynél plusz-mínusz egy foggal félre lett rakva a szíj. Így előbb/később kapja az anyagot, mint kellene, vagy előbb/később nyitnak a szelepek, mint kellene.

De ezt nemcsak indításnál veszed észre, gyengébb a motor, többet fogyaszt.

Szóval szerinted is vissza kellene vinni, hogy nézzék át újra a vezérlés környékét. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Új vagyok még a fórumon és most vettem egy dízel Vectrát nem régen! (na azért nem 3:40-kor) :D

1.7 TD és érdekelnének vele kapcsolatos tapasztalatok és hogy mire figyeljek oda ezzel a típussal kapcsolatban!?

Mit kellene rajta cserélnem miután megvettem...(olaj,levegő,pollenszűrőn kívül persze)

Pár nap alatt azt vettem észre hogy,valami a hátsó futómű felől kopog,mint ha nem lenne rögzítve a pótkerék...

Ha kézzel lenyomom a hátulját,akkor is azt a hangot hallani!Lengéscsillapító talán?Bár akkor libegne az úton is ha jól tudom... :)

Megköszönöm ha esetleg tudtok ezekben a dolgokban segíteni és bár eddig VW-em volt csak,azért megpróbálok majd értelmes dolgokat is írni , ;)

de szerintem több lesz a kérdésem...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Új vagyok még a fórumon és most vettem egy dízel Vectrát nem régen! (na azért nem 3:40-kor) :D

1.7 TD és érdekelnének vele kapcsolatos tapasztalatok és hogy mire figyeljek oda ezzel a típussal kapcsolatban!?

Mit kellene rajta cserélnem miután megvettem...(olaj,levegő,pollenszűrőn kívül persze)

Pár nap alatt azt vettem észre hogy,valami a hátsó futómű felől kopog,mint ha nem lenne rögzítve a pótkerék...

Ha kézzel lenyomom a hátulját,akkor is azt a hangot hallani!Lengéscsillapító talán?Bár akkor libegne az úton is ha jól tudom... :)

Megköszönöm ha esetleg tudtok ezekben a dolgokban segíteni és bár eddig VW-em volt csak,azért megpróbálok majd értelmes dolgokat is írni , ;)

de szerintem több lesz a kérdésem...

Milyen felszereltségű a drága? ;) És hány km van benne?

A motorral kapcsolatban nem kell túl sok mindenre figyelni. A többi motorhoz képest talán csak annyi, hogy néha ellenőrizni kell a szelepjátékot, meg beállítani, mert nem hidrotőkés. A motor hibakódot garantáltan nem fog dobni, a légtömegmérő illetve az AGR sem fog biztosan szarakodni ;) Jellegzetessége még a motornak, hogy indítás után későnbb (2-3 mp) jön meg az olajnyomás. Ezt produkálhatja félig kihűlt állapotban is. Ez nem hiba.

Az olajat, olajszűrőt, légszűrőt és a pollenszűrőt mindeképp érdemes cserélni. Vezérlést is, ha nem megbízható helyről (mondjuk nem gondos gazdától, hanem kereskedésből vetted).

Illetve a gázolajszűrőt is, bár ezt én még nem cseréltem, eddig nem volt probléma télen sem.

A többi dolog már általánosan igaz minden B Vekire.

A kopogást talán a szilentek hibája okozhatja, de majd megmondják a szakértők :P

Link to comment
Megosztás:

Milyen felszereltségű a drága? ;) És hány km van benne?

A motorral kapcsolatban nem kell túl sok mindenre figyelni. A többi motorhoz képest talán csak annyi, hogy néha ellenőrizni kell a szelepjátékot, meg beállítani, mert nem hidrotőkés. A motor hibakódot garantáltan nem fog dobni, a légtömegmérő illetve az AGR sem fog biztosan szarakodni ;) Jellegzetessége még a motornak, hogy indítás után későnbb (2-3 mp) jön meg az olajnyomás. Ezt produkálhatja félig kihűlt állapotban is. Ez nem hiba.

Az olajat, olajszűrőt, légszűrőt és a pollenszűrőt mindeképp érdemes cserélni. Vezérlést is, ha nem megbízható helyről (mondjuk nem gondos gazdától, hanem kereskedésből vetted).

Illetve a gázolajszűrőt is, bár ezt én még nem cseréltem, eddig nem volt probléma télen sem.

A többi dolog már általánosan igaz minden B Vekire.

A kopogást talán a szilentek hibája okozhatja, de majd megmondják a szakértők :P

Alap felszereltség,de nem is bánom hogy nincs benne pl.elektromos ablak,mert nincsenek róla jó emlékeim!

Se ködlámpa,se elektromos ablak,se klíma!Napfénytető,vonóhorog és a kilométer óra

állása szerint 104.000 km amit kaptam vele!(bár ezt a kereskedő sem hitte el) ;)

2004-ben lett behozva külföldről és fogalmam sincs mennyi lehet benne ténylegesen!

Szelepjátékot ellenőrizni és beállítani?Ajjajj,át kell néznem a szerelési kézikönyvet! :)

Olaj állítólag cserélve lett és a szűrők is a pollenszűrő kivételével kb 2000 km-rel ezelőtt!

A baj az hogy szervízben csinálták,így nem tudta az előző gazdája megmondani hogy milyen olajat töltöttek bele!

Az lesz a biztos ha én kicserélem,mert akkor tuti ki is lesz cserélve az olaj... :D Légszűrő új,azt megnéztem!

Hibakódot nem fog dobni?Itt mire gondoltál?Bár nálam biztos nem fog kiírni semmit mert a fél kijelző el van folyva ;)

Köszönöm a tippeket Adam1,ha jól olvastam neked is ilyen motor van az autódban...

Link to comment
Megosztás:

Most már biztos meg kell keresnem a szerelési könyvét az autónak! ;)

Utána tudok ennek én is nézni,vagy vigyem szervízbe,ahol leellenőrzik?

Januárban volt futómű vizsgálaton és a papír szerint,amit az eladó adott kerékösszetartást állítottak rajta csak!

Gondolom ehhez nem tartozik a lengéscsillapítók stb vizsgálata! (sajnos)

Utána olvasok ezeknek a szilenteknek,de remélem nem 100.000-es összeg a javítás! :)

Egyébként ismertek valakit,aki kijelzőket javít vagy cserél?Elég idegesítő hogy mindíg

az órát keresem és csak egy fél dátumot látok! :D

Bocsánat ha olyanokat kérdezek,amikről már írtatok itt,de egyenlőre csak kb 15 oldalt tudtam visszaolvasni...

Így van.Hátsó, lengőkar szilentek.Azokból is a kicsik, amik axiálcsuklósak.
Link to comment
Megosztás:

Illetve a Stabilizátor szilentek.

Elsőnek azokkal kezdenék, mert egyrészt ellenőrízni is egyszerűbb, másrészt olcsóbbak is. Csak sajna félő, hogy a lengő szilentjei is ludasak a kopogásért.

Gumi nincs félre kopva véletlen hátul? Ha igen, akkor egyértelműen azok a ludasak.

4 db új gumi volt rajta a vásárláskor és 6 napja vettem még csak!

1000 km alatt meg szerencsére nem kopott még annyit a "minőségi" gumi ami van rajta!

Mekkora az a gumiméret,ami a futómű elcseszése nélkül rá lehet tenni?

Szegény Golfom futóműve a 195/50R15-öt nem igazán szerette!

Link to comment
Megosztás:

Mekkora az a gumiméret,ami a futómű elcseszése nélkül rá lehet tenni?

Akár 17'-es is, de az optikán kívül nem sok jelentősége van.Ha nem akarsz a fogyasztás rovására autózni, akkor elég rá a gyári 185/70-14? ha jól emlékszem.Amúgy meg 185/60-15 ill. 195/65-15 ami váltóméretnek számít.

Link to comment
Megosztás:

Alap felszereltség,de nem is bánom hogy nincs benne pl.elektromos ablak,mert nincsenek róla jó emlékeim!

Se ködlámpa,se elektromos ablak,se klíma!Napfénytető,vonóhorog és a kilométer óra

állása szerint 104.000 km amit kaptam vele!(bár ezt a kereskedő sem hitte el) ;)

2004-ben lett behozva külföldről és fogalmam sincs mennyi lehet benne ténylegesen!

Szelepjátékot ellenőrizni és beállítani?Ajjajj,át kell néznem a szerelési kézikönyvet! :)

Olaj állítólag cserélve lett és a szűrők is a pollenszűrő kivételével kb 2000 km-rel ezelőtt!

A baj az hogy szervízben csinálták,így nem tudta az előző gazdája megmondani hogy milyen olajat töltöttek bele!

Az lesz a biztos ha én kicserélem,mert akkor tuti ki is lesz cserélve az olaj... :D Légszűrő új,azt megnéztem!

Hibakódot nem fog dobni?Itt mire gondoltál?Bár nálam biztos nem fog kiírni semmit mert a fél kijelző el van folyva ;)

Köszönöm a tippeket Adam1,ha jól olvastam neked is ilyen motor van az autódban...

Az enyém is ilyen felszereltségű volt, a vonóhorog és a napfénytető kivételével. Utóbbinak örülük. Az első elektromos ablakok már bent figyelnek, kartámasz lesz benne a hétvégén, és hamarosan elektromos ablak is ;)

Ilyenkor a legtisztább dolog az olajat, és a szűrőket kicserélni azonnal.

A 104 ezer km elég nevetségesen hangzik, valaki nagyon arcátlanul tekerte vissza. :P

A motor nem fog hibakódot dobni, mert full mechanikus az egész. Légtömegmérő és AGR sincs benne, amik elsődleges hibaforrások az opel motorknál.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is ilyen felszereltségű volt, a vonóhorog és a napfénytető kivételével. Utóbbinak örülük. Az első elektromos ablakok már bent figyelnek, kartámasz lesz benne a hétvégén, és hamarosan elektromos ablak is :D

Ilyenkor a legtisztább dolog az olajat, és a szűrőket kicserélni azonnal.

A 104 ezer km elég nevetségesen hangzik, valaki nagyon arcátlanul tekerte vissza. ;)

A motor nem fog hibakódot dobni, mert full mechanikus az egész. Légtömegmérő és AGR sincs benne, amik elsődleges hibaforrások az opel motorknál.

A napfénytető utólag lett beszerelve és meg is voltam ijedve,hogy be fog ázni,mert láttam már pár autón hogy

a vezető fejét érte a tetőkárpit! ;)

Autómosó majd nagynyomású mosó után sem volt semmi jele hogy beázna,így megnyugodtam!

Kartámaszt gyárit teszel bele vagy univerzálisat?Láttam hogy már viszonylag olcsón lehet bele venni gyárit is!(használtan)

Van raktáron egy univerzális,de bele akarom próbálni,mert félek hogy bután fog kinézni!

Mindenképpen akarok beletenni kartámaszt,mert szerintem nagyon kényelmes ha jól van beállítva!

Tegnap figyeltem fel rá,hogy a páromnak az Astra G-n csak egy kijelző van,az enyémben meg kettő! :)

Mennyibe fájhat egy ilyennek a cseréje?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.