Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

hol kapok ennyiért amúgy? mert én csak 20e ft és a fölött találok mindenhol..:/

Kiss és tsa. autóalkatrész, némi kedvességgel. :D

Többek között ezért is kapott C20XE leömlőt az enyém is, az amúgy is csak 10000 volt és nagyon nem bántam meg :)

A korábbi vekiben nekem is ilyen installáció volt.Ebbe már v.mi egyedit szeretnék.

Amúgy meg elkezdett viccolni a vízhőfokom.V.mi nem kerek.Sztem szombaton komplett szervíz, termo cserével együtt.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy Thor írta,a Kayaba az jó.Ha jól emlékszem nekem az van hátul pont,és gázos.Én csak gázosat vennék.Az Optimal az meg gyári beszállító,bár ha jól emlékszem a Kayaba is!

őt ismerem, mindig tőle veszek mindent. Ő ajánlott 20e-resből többet is, olcsóbbat nem, mert nagy a kaszni

melyiket válasszam szerintetek?

Boge gázos 21525ft /db

Kayaba gázos 23790ft /db

Optimal gázos19265ft /db

Link to comment
Megosztás:

Egyedit? :) Nem voltál megelégedve vele?

Utána az X20XEV Astra F-ben érzésre jó szolgálatot tett.De a kipuffosom egy napot elbuszott vele mire beépítette, és azt mondta legközelebb min. 30e.-t kér egy ilyenért.Szóval talp+C20XE leömlő alsó hangon 20e..Aztán jön a tömítés meg a munkadíj.......szóval érted.

Link to comment
Megosztás:

Ma egy nagyon érdekes dolgot tapasztaltam!Fékezéskor,mikor ráléptem kis sebességnél (szerencsére) a fékpedálra alig akart fogni és olyan hangot adott,mint amikor nem kapcsol rendesen egy áramkör!Berregő hang és a fékpedált nem lehetett teljesen benyomni!Előtte sem és azóta sem csinálja!Mitől lehet ez?Elég érdekes lenne ha megismétlődne ez a dolog mondjuk egy vészfékezésnél... :)

Másik kérdés...Az eladó nem tudta hogy van ABS az autóban,"mert a kontroll lámpája nem ég"!

Egyébként van benne,de kipróbáltam és nem működik!Lehet ennek valami egyszerűbb baja,vagy cserélni kellene kompletten?Esetleg összefüggésben lehet a fenti dolog az ABS-szel?

Link to comment
Megosztás:

Az összes B Vectrában van ABS,mert széria!Szerintem van köze az ABS-hez.Biztosítékkal kezdeném.Ne kérdezd melyik az.Izzót sem ártana kicserélni.Hátha néha működik.De legegyszerűbb,ha gépre dugatod.Nekem akkor csinált ilyen jelenséget,mikor 14-es pótkereket tettem fel muszájból a 15-ös kerék helyére.Kicsit megbolondította az ABS-t gondolom a nem azonos forgás,és pont ilyen volt.Alig tudtam megállni,ráadásul Pesten. :D

Ma egy nagyon érdekes dolgot tapasztaltam!Fékezéskor,mikor ráléptem kis sebességnél (szerencsére) a fékpedálra alig akart fogni és olyan hangot adott,mint amikor nem kapcsol rendesen egy áramkör!Berregő hang és a fékpedált nem lehetett teljesen benyomni!Előtte sem és azóta sem csinálja!Mitől lehet ez?Elég érdekes lenne ha megismétlődne ez a dolog mondjuk egy vészfékezésnél... :)

Másik kérdés...Az eladó nem tudta hogy van ABS az autóban,"mert a kontroll lámpája nem ég"!

Egyébként van benne,de kipróbáltam és nem működik!Lehet ennek valami egyszerűbb baja,vagy cserélni kellene kompletten?Esetleg összefüggésben lehet a fenti dolog az ABS-szel?

Link to comment
Megosztás:

Másik kérdés...Az eladó nem tudta hogy van ABS az autóban,"mert a kontroll lámpája nem ég"!

Egyébként van benne,de kipróbáltam és nem működik

Ahogy le van írva, valószínűleg meghibásodott, így kivették a biztosítékát ill. a kontroll lámpáját is.Gyakori meghibásodás a kerékjeladónál, ill. volt olyan akinél a féltengelycsuklóról letört az ABS gyűrű.

Át kell nézni.

Link to comment
Megosztás:

Az összes B Vectrában van ABS,mert széria!Szerintem van köze az ABS-hez.Biztosítékkal kezdeném.Ne kérdezd melyik az.Izzót sem ártana kicserélni.Hátha néha működik.De legegyszerűbb,ha gépre dugatod.Nekem akkor csinált ilyen jelenséget,mikor 14-es pótkereket tettem fel muszájból a 15-ös kerék helyére.Kicsit megbolondította az ABS-t gondolom a nem azonos forgás,és pont ilyen volt.Alig tudtam megállni,ráadásul Pesten. :D

Ez semmi ahhoz képest, hogy hazavághatja a differemciálművet is, ha huzamosabb ideig így használod :)

Link to comment
Megosztás:

Az összes B Vectrában van ABS,mert széria!Szerintem van köze az ABS-hez.Biztosítékkal kezdeném.Ne kérdezd melyik az.Izzót sem ártana kicserélni.Hátha néha működik.De legegyszerűbb,ha gépre dugatod.Nekem akkor csinált ilyen jelenséget,mikor 14-es pótkereket tettem fel muszájból a 15-ös kerék helyére.Kicsit megbolondította az ABS-t gondolom a nem azonos forgás,és pont ilyen volt.Alig tudtam megállni,ráadásul Pesten. ;)

Én is úgy tudtam,de az eladó állította hogy ebben nincs,azért nem is szerepelt a hirdetésben! ;)

Ha működik az ABS,akkor milyen jelenséget tapasztalsz? (Sajnos még nem volt olyan autóm,amiben lett volna)

Picit visszaüt a fékpedál?Beremeg a kormány?Bocs,de tényleg nem tudom... :)

Megnézem a biztosítékokat elsőnek,az megy itthon is!

Hát meglepődtem én is mikor kereszteződésben fékeztem és csak kerregő hangot hallok,a kocsi meg alul lassul! :D

Link to comment
Megosztás:

Ahogy le van írva, valószínűleg meghibásodott, így kivették a biztosítékát ill. a kontroll lámpáját is.Gyakori meghibásodás a kerékjeladónál, ill. volt olyan akinél a féltengelycsuklóról letört az ABS gyűrű.

Át kell nézni.

Az biztos hogy nem volt jó,amikor megvettem,erről tudtam is,de ahogy írtad,nem véletlenül nem világít a lámpája sem!

Ha rákötik gépre,az milyen hibákat jelez ki?Elektronikai hibát,szinte mindent?

Link to comment
Megosztás:

ABS: gyújtást ráadod és kivillan mint a lufi visszajelző vagy a kipörgésgátlóé és ha minden rendben akkor kialszik.

Működése érzésre: rálépsz max erővel a pedálra, egyrészt nem csúszol meg másrészt van egy berregő hangja + pedálon is érezni egy kis vibrálást, ha a kormányon érezni akkor ott már van ami kikopott sajnos.

Gépre kötés: szinte mindent kiír ami hiba lehet és elektronikus cucc benne :)

Link to comment
Megosztás:

ABS: gyújtást ráadod és kivillan mint a lufi visszajelző vagy a kipörgésgátlóé és ha minden rendben akkor kialszik.

Működése érzésre: rálépsz max erővel a pedálra, egyrészt nem csúszol meg másrészt van egy berregő hangja + pedálon is érezni egy kis vibrálást, ha a kormányon érezni akkor ott már van ami kikopott sajnos.

Gépre kötés: szinte mindent kiír ami hiba lehet és elektronikus cucc benne :D

Ez lesz a hiba szerintem!Ugyanis annyira nem fogott hogy megcsússzak vele,berregett és a pedál is vibrált!

Örülök neki hogy működik,de jó lenne ha csak akkor tenné amikor kell! :)

Ha nagyobb sebességről fékezek,akkor szokott kicsit remegni a kormány,de ezt nem tartom még

vészesnek!

Egyik ismerősömmel beszéltem is,aki rá tudja kötni,majd akkor okosabb leszek!

Már ha működni fog neki,mert azt mondja egy két Opel típus nem akar kommunikálni a gépével!

(maszek szerelő,nem szervíz)

Link to comment
Megosztás:

Ez lesz a hiba szerintem!Ugyanis annyira nem fogott hogy megcsússzak vele,berregett és a pedál is vibrált!

Örülök neki hogy működik,de jó lenne ha csak akkor tenné amikor kell! :)

Ha nagyobb sebességről fékezek,akkor szokott kicsit remegni a kormány,de ezt nem tartom még

vészesnek!

Egyik ismerősömmel beszéltem is,aki rá tudja kötni,majd akkor okosabb leszek!

Már ha működni fog neki,mert azt mondja egy két Opel típus nem akar kommunikálni a gépével!

(maszek szerelő,nem szervíz)

Sebességfüggő kormány remegésnek pedig 1000 oka lehet... fékbetét-féktárcsa kopás, gumi kopása vagy szálszakadása, futómű kopása, hibája...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, pár hete kezdtem fémes nyikorgó hangot hallani a pedálok felől, csak amikor a kuplungot benyomom és felengedem. Elsőre azt gondoltam biztos vlmi kis egyszerű zsírzás és a probléma megszűnik. Lecsekkoltam nyitott motorháztetővel és elborzadva hallottam, hogy a hang nem a pedál okozza, hanem a motortérből jön (kuplung mozgatása közben), a hang a pedáloknál szűrődik be az utastérbe.

Járt már hasonló cipőbe vlki, esetleg mi okozhatja ezt?

Mivel nincs akna alánézni nem tudtam, érteni se értek hozzá. Az autó '99-es és nem bowdenes a tengelykapcsoló. Esetleg mennyire komoly a gond (biztonság és javítási összeg szempontjából)?

Maga a kuplung jól működik nem szorul/lötyög.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek ez eredeti?Mert elég jó az ára.

Én is mindig a vateráról szerzem be az olajat és pont ilyet szoktam venni!Postaköltséggel is sokkal olcsóbb

mint a boltba akciósan!Sokan kintről hozzák be,gondolom ott ennyivel olcsóbb!

Ugyan ez van a DVD-kel stb...Az is eredeti,attól még hogy olcsó,bár jobb ha nézed az értékeléseket és a

felhasználó többi termékét is!

Link to comment
Megosztás:

Eredeti csak ugye nagykerből vagy innen-onnan szerzik :) 1 literes dízel magnatecet én is 1000ért árulok a vaterán...

castrol magnatec 10w40 diesel többi árum is van fent :D

Beleöntheted a benzines autódba is a magnatec dieselt. Mivel A3/B3 a minősítése, melyből az A3 a benzinesre, B3 a dieselre vonatkozik. Ne a dobozon lévő PR szövegre adjál, hanem a minősítésre.

Link to comment
Megosztás:

Beleöntheted a benzines autódba is a magnatec dieselt. Mivel A3/B3 a minősítése, melyből az A3 a benzinesre, B3 a dieselre vonatkozik. Ne a dobozon lévő PR szövegre adjál, hanem a minősítésre.

Hmm, ez 100%? Akkor semmi eltérés nincs a két magnatec között? Mert ezt véletlenül vettem csak de akkor le is szedem mert elfogy nekem is idővel :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.