Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Picit többet fog azért meg rajta mint 3 ló.

Én is most töltettem, mert nem fújt már elég hideget. Enyémet is egy kicsit jobban megfogja most, de azért nem ennyire. Normál esetben 3-5 LE-t szokott elcsenni a motortól. Ha igaz a 30%, akkor ott valami nem frankó.
Link to comment
Megosztás:

Picit többet fog azért meg rajta mint 3 ló.

azért ha belegondolok 3ló ereje nem kevés, egy uazt is elhúznak, szóval így nézve fura, hogy kevés a légkondinak :rolleyes:

amúgy ilyenkor a légkondi csapágya kezd kikopni és ezért jobban fogja a szíjat?

Link to comment
Megosztás:

A múlt hétvégén kiszereltem, s kicsit jobban megnéztem azt az index kapcsolót. Szétszedni nem mertem, mert ha nem tudom összerakni - elugrik egy kis rugó, vagy valami érintkező - akkor nagy szívás van, folyamatosan kell az autó.

Újat honnan tudnék beszerezni? Mert a bontottal csak az a problémám, hogy lehet, hogy ugyanez a baja, vagy rövidesen így fog járni. És kipróbálni ott nemnagyon tudnám...

5800 Ft-ért láttam a Unix-ban újat!Használtan 1500-2000 Ft!Nem tudom mennyire gyakori az ilyen meghibásodás ezeknél a típusoknál,de azért ezt gondold szerintem át a 3-4-szeres ár miatt!

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom, akkor nem a csapágy, vagyis az is lehet, de vagy a persely vagy a tengely alumíniumból van, és az kopik ki. Múltkor mondta egy klímás mikor megnézettem hogy mennyi gáz van benne.

azért ha belegondolok 3ló ereje nem kevés, egy uazt is elhúznak, szóval így nézve fura, hogy kevés a légkondinak :rolleyes:

amúgy ilyenkor a légkondi csapágya kezd kikopni és ezért jobban fogja a szíjat?

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom, akkor nem a csapágy, vagyis az is lehet, de vagy a persely vagy a tengely alumíniumból van, és az kopik ki. Múltkor mondta egy klímás mikor megnézettem hogy mennyi gáz van benne.

hát akkor így is marad, mert nem fogok erre is egy vagyont költeni..:/

amúgy régen 1.0 suzuki splash-ben előzésnél pl mindig ki kellett kapcsolni a klímát, mert azzal nem gyorsult :rolleyes: ez azért legalább megy..

Link to comment
Megosztás:

Figyelj. Az enyém kb három éve ilyen. Én meg akartam csináltatni, erre a szerelő lebeszélt, hogy hagyjam amíg be nem döglik teljesen. Na ez így is lesz :rolleyes:

De hűt mint a barom az biztos.

hát akkor így is marad, mert nem fogok erre is egy vagyont költeni..:/

amúgy régen 1.0 suzuki splash-ben előzésnél pl mindig ki kellett kapcsolni a klímát, mert azzal nem gyorsult <_< ez azért legalább megy..

Link to comment
Megosztás:

Segítségeteket kérném, hogy a hűtőventit miként ellenőrizzem, hol kezdjem, mik a "tipikus bajok" vekinél. (mint írtam már, én még nem hallottam menni a hűtőventimet)

Jövő hét végén megyünk horvátba, ott tuti lesz araszolás a határnál, meg a fizetőkapuknál, nem szeretném ha akkor mondaná be az unalmast.

Link to comment
Megosztás:

Segítségeteket kérném, hogy a hűtőventit miként ellenőrizzem, hol kezdjem, mik a "tipikus bajok" vekinél. (mint írtam már, én még nem hallottam menni a hűtőventimet)

Jövő hét végén megyünk horvátba, ott tuti lesz araszolás a határnál, meg a fizetőkapuknál, nem szeretném ha akkor mondaná be az unalmast.

Én is eddig vagy 3-szor hallottam mikor megálltam vele,hogy még megy!Kicsit hajtsd meg jobban hogy felmenjen

a víz hőmérséklete,aztán megállsz hogy ne hűljön vissza és akkor megnézheted hogy mikor indul be!

Lehet hogy semmi baja nincs,csak jól hűt!Én is azt hittem először hogy nem megy!

Ha nem akar beindulni,utána ráérsz gondolkodni hogy mi lehet a baj!Érzékelő,csatlakozó!Termosztát nincs állandóan nyitva?Vízhőmérséklet mennyin szokott neked lenni?Nálam átlag 82-85 között mutat és 93 fok körül indul be a venti,de ismerősöm Astrájában 98-nál állítólag!

Link to comment
Megosztás:

Én is eddig vagy 3-szor hallottam mikor megálltam vele,hogy még megy!Kicsit hajtsd meg jobban hogy felmenjen

a víz hőmérséklete,aztán megállsz hogy ne hűljön vissza és akkor megnézheted hogy mikor indul be!

Lehet hogy semmi baja nincs,csak jól hűt!Én is azt hittem először hogy nem megy!

Ha nem akar beindulni,utána ráérsz gondolkodni hogy mi lehet a baj!Érzékelő,csatlakozó!Termosztát nincs állandóan nyitva?Vízhőmérséklet mennyin szokott neked lenni?Nálam átlag 82-85 között mutat és 93 fok körül indul be a venti,de ismerősöm Astrájában 98-nál állítólag!

Vízpumpa új (március végén lett cserélve). 80-82 fok ilyen melegben, ha van menetszél. Ha nincs, akkor feljebbkúszik, eddig 90-ig ment csak fel. Egyszer. Aztán lehet csak a sportdob nyomja el a hangját :rolleyes:

Van köze a klímahűtő és a motorhűtő ventinek egymáshoz? Mert a klímám az működik.

Itt már írták korábban hogy 92 foknál kapcsol be, és hogy 2 fokozata is van. 92-nél a nagyobb fokozat kapcsol, vagy az első?

Link to comment
Megosztás:

Én is eddig vagy 3-szor hallottam mikor megálltam vele,hogy még megy!Kicsit hajtsd meg jobban hogy felmenjen

a víz hőmérséklete,aztán megállsz hogy ne hűljön vissza és akkor megnézheted hogy mikor indul be!

Lehet hogy semmi baja nincs,csak jól hűt!Én is azt hittem először hogy nem megy!

Ha nem akar beindulni,utána ráérsz gondolkodni hogy mi lehet a baj!Érzékelő,csatlakozó!Termosztát nincs állandóan nyitva?Vízhőmérséklet mennyin szokott neked lenni?Nálam átlag 82-85 között mutat és 93 fok körül indul be a venti,de ismerősöm Astrájában 98-nál állítólag!

Az Isuzu alacsonyabb hőmérsékleten dolgozik, mint a benzinesek. Nálam is 82-85 fok között van, ha normál tempóban (90-100) körül közlekedem. De ha forróságban araszolásra kényszerülök, vagy kicsit meglépem (pl hosszabb emelkedő), akkor felkúszik 90 fokig is. Viszont 90 fok fölé még sosem ment. A ventit eddig kétszer hallottam menni, mindkétszer tavaly nyáron kb 90 foknál. Jól eltalálták a hűtését ennek a motornak.

Link to comment
Megosztás:

Az Isuzu alacsonyabb hőmérsékleten dolgozik, mint a benzinesek. Nálam is 82-85 fok között van, ha normál tempóban (90-100) körül közlekedem. De ha forróságban araszolásra kényszerülök, vagy kicsit meglépem (pl hosszabb emelkedő), akkor felkúszik 90 fokig is. Viszont 90 fok fölé még sosem ment. A ventit eddig kétszer hallottam menni, mindkétszer tavaly nyáron kb 90 foknál. Jól eltalálták a hűtését ennek a motornak.

Ja, most nézem ti dízelesek vagytok. Nekem ugyanez a szitu, mint amit leírtál, csak mivel március közepe óta van nálam a kocsi, azóta még egyszer se hallottam a ventit. Akkor lehet nincs is baja?

Link to comment
Megosztás:

Vízpumpa új (március végén lett cserélve). 80-82 fok ilyen melegben, ha van menetszél. Ha nincs, akkor feljebbkúszik, eddig 90-ig ment csak fel. Egyszer. Aztán lehet csak a sportdob nyomja el a hangját :rolleyes:

Van köze a klímahűtő és a motorhűtő ventinek egymáshoz? Mert a klímám az működik.

Itt már írták korábban hogy 92 foknál kapcsol be, és hogy 2 fokozata is van. 92-nél a nagyobb fokozat kapcsol, vagy az első?

Konkrétan nálam ha bekapcsolom a klímát a motor felöli 2. fokozatban, a lökös felöli 1. fokozatban indul. Aztán ha jobban melegszik, akkor a lökös felöli is 2. fokozatba kapcsol.

Link to comment
Megosztás:

Na, elvoltam meghajtottam egy kicsit, majd járó motorral megálltam. Hallottam a ventit (bár nem tudom hányas fokozat lehetett, de nem volt olyan szélcsatorna zaja, mint azt jópár autónál hallom), úgyhogy működik, és amikor bekapcsolt, utána elkezdett lekúszni a hőfok. Leállítottam a motort, utána a venti is leállt, úgyhogy szerintem egyes fokozat volt. Motor hűtése is jónak tűnik, mert alapjáraton mikor járattam, és felkúszott 90 fölé a hőfok, gondoltam kicsit rásegítek feljebbkúszni, 2500-on elkezdtem pörgetni a motort, és nem fölfelé, hanem lefelé indult meg a hőfok.

Viszont a vezérmű felső felénél, ahol van a burkolat, kicsit csörgő-zörgő hangot adott (vagy legalábbis arról a részről). Az mitől lehet? Vezérműszíj is cserélve volt március végén.

Link to comment
Megosztás:

Na, elvoltam meghajtottam egy kicsit, majd járó motorral megálltam. Hallottam a ventit (bár nem tudom hányas fokozat lehetett, de nem volt olyan szélcsatorna zaja, mint azt jópár autónál hallom), úgyhogy működik, és amikor bekapcsolt, utána elkezdett lekúszni a hőfok. Leállítottam a motort, utána a venti is leállt, úgyhogy szerintem egyes fokozat volt. Motor hűtése is jónak tűnik, mert alapjáraton mikor járattam, és felkúszott 90 fölé a hőfok, gondoltam kicsit rásegítek feljebbkúszni, 2500-on elkezdtem pörgetni a motort, és nem fölfelé, hanem lefelé indult meg a hőfok.

Viszont a vezérmű felső felénél, ahol van a burkolat, kicsit csörgő-zörgő hangot adott (vagy legalábbis arról a részről). Az mitől lehet? Vezérműszíj is cserélve volt március végén.

Már ne haragudj meg a kérdés miatt,de miért nem nyitottad fel a motorház tetőt megnézni a ventit?

Mennyire pörög,tényleg az e megy stb! :rolleyes: Ha a hűtést (nincs klímám) 4-es fokozatba kapcsolom,kintről

hangosabban hallani annak a hangját,mint a motorhűtő ventillátorét!

Álló helyzetben ha járattad,sőt egy kicsit pörgetted is és hűlt,akkor azzal szerintem nem lehet gond!

Ha az autót leállítod és a hőfok még magasan van,a ventillátor tovább működik,legalábbis nálam...

Link to comment
Megosztás:

Már ne haragudj meg a kérdés miatt,de miért nem nyitottad fel a motorház tetőt megnézni a ventit?

Mennyire pörög,tényleg az e megy stb! :rolleyes: Ha a hűtést (nincs klímám) 4-es fokozatba kapcsolom,kintről

hangosabban hallani annak a hangját,mint a motorhűtő ventillátorét!

Álló helyzetben ha járattad,sőt egy kicsit pörgetted is és hűlt,akkor azzal szerintem nem lehet gond!

Ha az autót leállítod és a hőfok még magasan van,a ventillátor tovább működik,legalábbis nálam...

Felnyitottam, de csak hallgattam, mert látni nem láttam, mert már sötétedett, lámpa meg nem volt nálam.

Hűtést direkt lekapcsoltam, nem zat hallhattam.

92 fok körül kapcsolt be, mint ahogy írták korábban (nagyon nehezen érte el), és amikor bekapcsolt, hagytam egy picit menni, 90-ig lehűtötte (viszonylag gyorsan), majd leállítottam a motort, de már nem ment tovább.

Úgy látom akkor nincs mit aggódnom. Viszont viszek majd desztilláltvizet magammal.

Link to comment
Megosztás:

Felnyitottam, de csak hallgattam, mert látni nem láttam, mert már sötétedett, lámpa meg nem volt nálam.

Hűtést direkt lekapcsoltam, nem zat hallhattam.

92 fok körül kapcsolt be, mint ahogy írták korábban (nagyon nehezen érte el), és amikor bekapcsolt, hagytam egy picit menni, 90-ig lehűtötte (viszonylag gyorsan), majd leállítottam a motort, de már nem ment tovább.

Úgy látom akkor nincs mit aggódnom. Viszont viszek majd desztilláltvizet magammal.

Akkor még jó hogy nem álltál neki cserélgetni rajta alkatrészeket! :rolleyes:

Kis túlélő felszerelést azért pakolj össze magadnak!1-2 csavarhúzó,szigetelő szalag stb nekem mindig van bent a kocsiban és "életmentő" is lehet! <_< Nem tudom ki mit szokott bepakolni,akinek van rá pénze,gondolom

csak egy névjegykártyát az autóklub számával! -_-

Link to comment
Megosztás:

OFF

egyre jobban kezdek félni, hogy kik kapnak jogsit...

ma megyek a főúton, előttem 10m-re egy daweoos papika 40el tötyög. egy jobb oldali utcából papika után kivág egy seatos barom, ha nem rántom félre a kormányt a másik sávba akkor úgy ahogy van bele megyek a bal oldalába. ez még nem is nagy dolog erre fele, megesik. de ez a barom utána belejön a seggembe, rángatja a kocsiját jobbra balra és villog rám, és még ő van felháborodva. itt már nem volt mit tenni, piros lámpánál kiszállok, hogy ezt helyre kell tenni. kipattan ő is, valami kis 20éves fa**jankó ül benne, erre üvölt, hogy mit képzelek, gondolta beengedi a daewoos papika. csak nézek rá, mondom ez egy felsőbbrangú utca stb.. aztán nekiáll lökdösni.. ekkor már kiszállt a haverom is, lehet le kell nyugtani a kis kö***öt, mondtam is neki, hogy miért nem állt sorba, mikor észt osztogattak. kicsit még anyáztuk egymást, aztán gondoltam ez idióta, csak üvöltöni és lökdösni tud, beültem és go.

Hamarosan veszek egy baseball ütőt és ezentúl csak azzal szállok ki ilyen esetben... Hova fajul ez a világ??

Link to comment
Megosztás:

A vektrában a lökhárítóban a levegőszűrő felőli oldalon mi az a műanyag doboz és mit szolgál?

A lészűrőház előtt ágazik el a levegő cső ebbe a műanyagba!Múltkori dobbetét szerelésnél vettem észre hogy le van törve a füle és kivettem inkább!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! már elfogyott minden ötletem a vectra x18xe® 2000.é.j caraván a 100 kiadás még mindig nem megy rendesen.még annó tele nyomta a motor olajat benzinnel.szaggatott. a motor teljesen át nézve kipucolva EGR,trafó minden jó. aztán neki álltunk az elektronikának.Benzin és levegő keverék hibakódot kaptam diagnosztikáról. azt mondták cseréljek légtömeg mérőt.vettem is egy után gyártottat 15 000ft a gyari 65000ft ti meg se próbáljátok 2 hengeren ment utánna vissza tettem a régit azzal lehetett járni igaz kb 25l evett.elmentem egy másik haverhoz diagnostikára ő azt mondta cseréljek lamda szondát a légtömeg mérő jó. vettem is 1 bontotat. és a kábel is el volt öregedve húztunk újat.ez után lényegesen javultak a dolgok.

a gond ott van hogy hidegen végkép nem megy alap gázon kegyetlenül duruzsol.majd ha fel megy picit a viz be áll gyönyörű is a hangja minden okés. viszont megy és húz is rendesen nem mind előtte max 60km/h. csak nagy a hűttő (rossz a termosztátom) és vissza hűtti kb 1km megtétele után a vizet teljesen és megint behal elmennek a lovak olyan 80km/h be áll csak ne keljen lasitani mert megint 2km mig felveszi a 80-as tempót.de nem kell vele mindig padlógázon járni.a fogysztás kb. 10l attól függ hogy milyen meleg van kint.viszont minden inditás után legalább 10 percig kell hagyni ketyegni.Már próbáltam hogy a jeladókat lehúztam.Ha lehúzom a termosztáton a 2 eres csatit szaggat és ugyan igy a légtömeg mérő és a lambda lehúzás után is.Viszont mikor a hűtő viz jel adót húztam le 1 szál kék kábel.Valamivel jobb lett azt hiszem de hidegen ez sem működig csak melegen.

Pénteken veszek termosztátot de a havernak a 2.0 16v 2001.é.j. ben lehetett csak termosztát betétet cserélni az enyémbe nem találtam csak házzal együtt olyan 9000ft.De még bele fér.Csak tudnám mi a baja hideg inditáskor 1 évig jártam télen nyáron termosztát nélkül semmi gond nem volt soha telen bedobtam egy karton lapot a hűttő elé fűtött is nagyon.Fogyasztás is mindjárt nem 9l volt hanem 8l-7,5l télen nyáron eljártam 7l na de most.Hordom egyik helyről a másikra melóba is járni kell mikor tudok megyek busszal de van hogy vele kell menjek.És itt szlovákiában nem nagyon értünk az opelhez sajnos.Vagyis már kezdünk mert van mit gyakorolni az enyémen.Van még valami mit érdemes lenne megnézni szerintetek?Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

azt mondták cseréljek légtömeg mérőt.vettem is egy után gyártottat 15 000ft a gyari 65000ft ti meg se próbáljátok 2 hengeren ment utánna vissza tettem a régit azzal lehetett járni igaz kb 25l evett.

jó helyen kell venni.. bárókerben 12e körül van egy gyári új légtömegmérő..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.