Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hát műszaki lapra 06os kategóriát írtak, szóval marad az <_<

"katalizátoros, szabályozott keverékképzésű, az ENSZ-EGB 83.05 előírás B jóváhagyás A. szintje szerint jóváhagyott, OBD-rendszerrel ellátott Otto-motoros (EURO-III.);"

Ennyi :) A kategória nem ugyanaz mint az EURO besorolás.

Pl a 12-es kategória az EURO V :D

Link to comment
Megosztás:

"katalizátoros, szabályozott keverékképzésű, az ENSZ-EGB 83.05 előírás B jóváhagyás A. szintje szerint jóváhagyott, OBD-rendszerrel ellátott Otto-motoros (EURO-III.);"

Ennyi :) A kategória nem ugyanaz mint az EURO besorolás.

Pl a 12-es kategória az EURO V :D

Az opelnél Z-s motorkóddal az Euro4-es motorokat jelölték. Ez biztos.

Link to comment
Megosztás:

Az opelnél Z-s motorkóddal az Euro4-es motorokat jelölték. Ez biztos.

Akkor mégsem jó besorolást kapott mert az Euro4:

"9

katalizátoros, szabályozott keverékképzésű, az ENSZ-EGB 83.05 előírás B jóváhagyás B. szintje szerint jóváhagyott, OBD-rendszerrel ellátott Otto-motoros (EURO-IV.);

10

az ENSZ-EGB 83.05 előírás C jóváhagyás (:D és 51.02 előírás szerinti jóváhagyási jellel, OBD-rendszerrel ellátott Dízel-motoros (EURO-IV.);

11

az ENSZ-EGB 49.03 előírás II jóváhagyás és 51.02 előírás szerinti jóváhagyási jellel, OBD-rendszerrel ellátott Dízel-motoros (EURO-IV.); "

Tehát 9-10-11-es kategória :)

Egyébként innen okosodom: Link

Link to comment
Megosztás:

na, kiderült, hogy nem a katalizátor ami hangos, bár sajnos későn, mivel ki lett vágva és van helyette egy sima dob :/ remélem legalább annyi haszna volt hogy lemegy a fogyasztás. ha nem akkor idegbajt kapok :/

ami a zaj forrása az pedig a 3hónapja vásárolt ac pumpa. soha nem hittem volna, hogy egy ilyen kis motor ilyen hangosan tud zümmögni. nagyon idegesítő. mitől lehet? piszok ment bele esetleg vagy csak gyárilag rossz? Bárdi autó saját márkás terméke.

Link to comment
Megosztás:

na, kiderült, hogy nem a katalizátor ami hangos, bár sajnos későn, mivel ki lett vágva és van helyette egy sima dob :/ remélem legalább annyi haszna volt hogy lemegy a fogyasztás. ha nem akkor idegbajt kapok :/

ami a zaj forrása az pedig a 3hónapja vásárolt ac pumpa. soha nem hittem volna, hogy egy ilyen kis motor ilyen hangosan tud zümmögni. nagyon idegesítő. mitől lehet? piszok ment bele esetleg vagy csak gyárilag rossz? Bárdi autó saját márkás terméke.

Egy darab tőcsavar is olyanokat tud csinálni, hogy csak na. Nekem kiesett a kipufugócsonknál egy darab tőcsavar, így melléfújt egy nagyon minimálisan a csonknál, de komolyan mondom gázadásnál olyan csörgő hangja volt, mintha a fél motor összeesett volna, a kipufogó csörgött, durrogott, pattogott. 1 darab csavar miatt!!! :)

Link to comment
Megosztás:

na, kiderült, hogy nem a katalizátor ami hangos, bár sajnos későn, mivel ki lett vágva és van helyette egy sima dob :/ remélem legalább annyi haszna volt hogy lemegy a fogyasztás. ha nem akkor idegbajt kapok :/

ami a zaj forrása az pedig a 3hónapja vásárolt ac pumpa. soha nem hittem volna, hogy egy ilyen kis motor ilyen hangosan tud zümmögni. nagyon idegesítő. mitől lehet? piszok ment bele esetleg vagy csak gyárilag rossz? Bárdi autó saját márkás terméke.

Én visszavinném nekik... :)

Link to comment
Megosztás:

Én visszavinném nekik... :)

az lesz, csak ugye nem olyan könnyű kivenni, valahogy elvinni nekik majd pár nap múlva visszaszerelni ha épp úgy döntenek hogy tényleg hibás.. :/ és addig se tudom használni a kocsit...

de ha csak mondjuk egy kis piszoktól hangos akkor fognám és átmosnám és már jó is. ha lehet attól hangos..?

Link to comment
Megosztás:

az lesz, csak ugye nem olyan könnyű kivenni, valahogy elvinni nekik majd pár nap múlva visszaszerelni ha épp úgy döntenek hogy tényleg hibás.. :/ és addig se tudom használni a kocsit...

de ha csak mondjuk egy kis piszoktól hangos akkor fognám és átmosnám és már jó is. ha lehet attól hangos..?

Nem hiszem hogy lehet akármilyen dzsuvától ekkora hangja. De azt mondjuk nem lenne rossz hallani, hogy milyen is ez a hang :)

Link to comment
Megosztás:

na, kiderült, hogy nem a katalizátor ami hangos, bár sajnos későn, mivel ki lett vágva és van helyette egy sima dob :/ remélem legalább annyi haszna volt hogy lemegy a fogyasztás. ha nem akkor idegbajt kapok :/

ami a zaj forrása az pedig a 3hónapja vásárolt ac pumpa. soha nem hittem volna, hogy egy ilyen kis motor ilyen hangosan tud zümmögni. nagyon idegesítő. mitől lehet? piszok ment bele esetleg vagy csak gyárilag rossz? Bárdi autó saját márkás terméke.

A bárdis ac az amit sose szabad megvenni....Olcsó húsnak híg a leve...Rákell szánni a pénzt 30-40 és akkor 1 jó ideig nemlesz bajod vele...

Link to comment
Megosztás:

egyik autóboltos mondta, hogy nem lesz könnyű ez a ac pumpa garis csere, mivel szakszervizes beszerelést és a hibáról is egy szakvéleményt fognak kérni. Namármost, én szereltem be, szakszerviz vagyok?:)

Ilyenkor mi van? menjek be egy szervizbe, adjak nekik 5e-ret hogy adjanak egy ilyen papírt és hátha cserélik? Ha nem, akkor meg kidobtam 5e-ret?..:/

30-40e-ret nem adok ki egy ac pumpáért, egyszerűen nem ér annyit...

azért mindjárt szétszedem, kicsit kitakarítom, hátha jobb lesz.

aztán vettem egy új lambda szondát, hátha lenyomja a fogyasztást, mert a katalizátor nélkül se ment lejjebb :D

Link to comment
Megosztás:

Lambdát mennyiért vettél? Én már csináltam ilyen papírkéréses dolgot, és cserélték az alkatrészt utánna.

egyik autóboltos mondta, hogy nem lesz könnyű ez a ac pumpa garis csere, mivel szakszervizes beszerelést és a hibáról is egy szakvéleményt fognak kérni. Namármost, én szereltem be, szakszerviz vagyok?:)

Ilyenkor mi van? menjek be egy szervizbe, adjak nekik 5e-ret hogy adjanak egy ilyen papírt és hátha cserélik? Ha nem, akkor meg kidobtam 5e-ret?..:/

30-40e-ret nem adok ki egy ac pumpáért, egyszerűen nem ér annyit...

azért mindjárt szétszedem, kicsit kitakarítom, hátha jobb lesz.

aztán vettem egy új lambda szondát, hátha lenyomja a fogyasztást, mert a katalizátor nélkül se ment lejjebb :D

Link to comment
Megosztás:

Lambdát mennyiért vettél? Én már csináltam ilyen papírkéréses dolgot, és cserélték az alkatrészt utánna.

20e ft volt gyári gm termék japánoknál gyártva.

hol kértél papírt róla? és mennyiért adtak?

amúgy megnéztem az ap pumpát, elég piszkos volt a szűrője, és elég sok a mocsok alatta :/ a tartályból leszívom ha nem lesz teli a tank, a pumpát meg a szűrőt pedig megtisztogattam. magát a pumpát hogy tudom esetleg átmosni?

Link to comment
Megosztás:

óóóóóóó már vagy tíz éve kellett egy motorgenerálnál használt alkatrészhez papír. Bementem egy szervízbe és csináltunk hogy ott tették be az alkatrészt. Szerintem az ac-t benzinnel kitisztogathatod.

20e ft volt gyári gm termék japánoknál gyártva.

hol kértél papírt róla? és mennyiért adtak?

amúgy megnéztem az ap pumpát, elég piszkos volt a szűrője, és elég sok a mocsok alatta :/ a tartályból leszívom ha nem lesz teli a tank, a pumpát meg a szűrőt pedig megtisztogattam. magát a pumpát hogy tudom esetleg átmosni?

Link to comment
Megosztás:

20e ft volt gyári gm termék japánoknál gyártva.

hol kértél papírt róla? és mennyiért adtak?

amúgy megnéztem az ap pumpát, elég piszkos volt a szűrője, és elég sok a mocsok alatta :/ a tartályból leszívom ha nem lesz teli a tank, a pumpát meg a szűrőt pedig megtisztogattam. magát a pumpát hogy tudom esetleg átmosni?

Te most hogy állsz fogyasztással?

Én is gondolkozom egy lambda szonda cserén, majd érdekelne mennyit segített.

Link to comment
Megosztás:

Te most hogy állsz fogyasztással?

Én is gondolkozom egy lambda szonda cserén, majd érdekelne mennyit segített.

12l körül. Bár tegnap városban 50km-en mértem egy fogyasztást, az 13l volt. persze dugóval és erős forgalomban. Fórumtárs ugyan ilyen automata x20xev motoros kocsija 8.7-et eszik, ami azért jóval kedvezőbb ennél.. remélem az új szondával lemegy 10l alá. ha nem, akkor jövőre eladom...

ha bekerül a szonda, akkor majd írok mi lett az eredmény. sajnos én nem tudtam kicserélni, mert annyira szorul a mostani ami benne van, hogy nem tudtam kiszedni, erőltetni pedig nem akarom, még a végén elkopik a fogáspont és ki kellene vágni...

hőmérséklet jeladó, ami a műszerfalba megy, nálam a motor blokk jobb oldalába van belecsavarva. egypólusú csúszócsatlakozóval van bekötve.

a másik jeladó pedig a vízhűtő bal oldalába van becsavarva.

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Csak azért kérdezem mer ugye cserélték az egyik vízhőfokjeladót, és most előlről nézve a hűtő környékének bal oldalán folyik ki a hűtőfolyadék >.< Megszüntették az összes gondot és csináltak volna egy újat?:)

lehet nem jól csavarták vissza, esetleg a tömítést kifelejtették..

vagy csak a hűtő folyik, én is most cseréltem le a hűtőt, mert már elég rendesen eresztett..:/

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.