Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Amikor jobbra tekertem a kormányt kattogott, most bevittem wessz-hez más miatt, de megnézték ezt is, és végülis az kopott el.

Aham, és újrazsírozni nem próbáltátok? Nekem is kattogot vagy 3x nagyon, nemrég szedtem szét és rossz volt a gumiharang egyik csuklója és semmi zsír nem volt benne, újrazsíroztam és a hangja is más <_< (na mondjuk igaz nekem nem kitekeréskor kattogott hanem egyenesen....)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő problémám van!Egy 97-es opel vectra 2.0 DTL-em van nagyon belustúlt.Nem tudom mi lehet a baja!Nemrég nézegettem a turbóhoz tartozó vákuumszelepet nem igazán tudom,hogy kell működnie,de az tény,hogy még 4000-es fordulatnál sem csinál semmit!Mi lehet a probléma? Eddig legalább 2000-től elkezdett húzni rendesen,de most nagyon gyenge!Hol keressem a hibát?

Előre is köszönöm!

Üdv.tarsimon

Link to comment
Megosztás:

Aham, és újrazsírozni nem próbáltátok? Nekem is kattogot vagy 3x nagyon, nemrég szedtem szét és rossz volt a gumiharang egyik csuklója és semmi zsír nem volt benne, újrazsíroztam és a hangja is más <_< (na mondjuk igaz nekem nem kitekeréskor kattogott hanem egyenesen....)

Kormányom nekem is kattogott, de volt hogy mindkét irányba. Amikor először csinálta, akkor olyan hangja volt, mintha valamit bedarált volna az utastér felőli részén, valahol a műszeregység alatt. Kb 3-szor 4-szer csinálta eddig, a legrosszabbb hogy olyankor szinte teljesen be is áll a kormány, nem (alig) mozdítható. Legutóbb olaszba csinálta, elég necces volt, mert balos kanyarban akadt meg, és kellett egy hirtelen jobbra, majd erővel balra mozdulatot tegyek, különben nem tudtam volna bevenni a kanyart. Mondjuk ez lakott területen belül volt, de így is nem kicsit volt para.

Link to comment
Megosztás:

Na mükszik minden, nem kattog, tempomat meg nagyon állat <_< Viszont most h kicserélték ezt a féltengely-csuklót, a kormány mintha kb félcentivel jobbrább lenne egyenesben, szóljak érte, vagy nem baj? Nem lett jól beállítva a futómű, vagy mi? (De akkor nem húzna valamerre az autó?)

Link to comment
Megosztás:

Na mükszik minden, nem kattog, tempomat meg nagyon állat :D Viszont most h kicserélték ezt a féltengely-csuklót, a kormány mintha kb félcentivel jobbrább lenne egyenesben, szóljak érte, vagy nem baj? Nem lett jól beállítva a futómű, vagy mi? (De akkor nem húzna valamerre az autó?)

1. az eddigi rossz féltengely miatt jól állt a kormány de a jóhoz képest eltért volna.

2. Összerakták de nem állították be, ez utóbbi esélyesebb.

Menj el egy lézeres futómű beállításra és akkor mindent beállítanak úgy, hogy jó legyen <_< (Én tavaly voltam ilyenen legutóbb).

Tempomatból milyet rakattál be? Gyárit? (Én is szeretem nagyon, még városban is használom :D)

Link to comment
Megosztás:

Gyári van benn, jövő hétre akkor beszúrok egy futóműállítást <_<

Én is tavaly voltam beállíttatni, meg is kérdezték hogy álljon a kormány mikor egyenesbe vannak a kerekek :D

Egyébként nagyon sokat segített hogy be lett állítva a futómű (mondjuk volt is mit beállítani, végignéztem, nem állt egyik kerék sem egyenesen), megérte azt a 4000 pénzt. Fehérváron erre tudom ajánlani a JSI-t.

Link to comment
Megosztás:

Gyári van benn, jövő hétre akkor beszúrok egy futóműállítást <_<

Ja érdemes egy futóműállitást csináltatni , legalábis ahova én is hordom ot azal kezdik hogy beállitják a kormányt egyenesbe és utána állitják hozá a futóművet.

Menyiért rakták be a tempómatót? Mert lehet engem is érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Wessz rakta be 30ezer - 10% opelclub engedmény. Fórumon megtalálod <_< De nem tudom neked elektromos/bowdenes gázpedálod van, bowdenesnél úgy tudom 60e+, és kábelezés megvan-é az megintcsak kérdés.

Itt van egy gumis-futómüves az utca másik oldalán, ők csinálnak lézeres beállítást, rákérdezek mennyi lenne, egyébként köszi a fehérvári tippet, de budáról nem megyek oda csak ezér :D

Link to comment
Megosztás:

Ja érdemes egy futóműállitást csináltatni , legalábis ahova én is hordom ot azal kezdik hogy beállitják a kormányt egyenesbe és utána állitják hozá a futóművet.

Menyiért rakták be a tempómatót? Mert lehet engem is érdekelne.

Nézd meg hogy elő van-e készítve a tempomat kábelezése és csatlakozója.

Mert ha igen, akkor neked csak be kell szerezned, egy tempomatos indexkapcsolót, és működni fog. Olvass utánna az opel clubon.

Például ezt, vagy ezt.

Link to comment
Megosztás:

Wessz rakta be 30ezer - 10% opelclub engedmény. Fórumon megtalálod <_< De nem tudom neked elektromos/bowdenes gázpedálod van, bowdenesnél úgy tudom 60e+, és kábelezés megvan-é az megintcsak kérdés.

Itt van egy gumis-futómüves az utca másik oldalán, ők csinálnak lézeres beállítást, rákérdezek mennyi lenne, egyébként köszi a fehérvári tippet, de budáról nem megyek oda csak ezér :D

Mi kerül rajta ennyibe?? Sokszor elég bedobni egy új index kapcsolót és megy is.... elektromosnál sem kell szerintem olyan sokat alakítani, sőt... 60e meg... végleg rengeteg... annyiért már tempomattal felszerelt komplett X20XEV motort vennék...

Link to comment
Megosztás:

Wessz rakta be 30ezer - 10% opelclub engedmény. Fórumon megtalálod <_< De nem tudom neked elektromos/bowdenes gázpedálod van, bowdenesnél úgy tudom 60e+, és kábelezés megvan-é az megintcsak kérdés.

Itt van egy gumis-futómüves az utca másik oldalán, ők csinálnak lézeres beállítást, rákérdezek mennyi lenne, egyébként köszi a fehérvári tippet, de budáról nem megyek oda csak ezér :D

Z motorosnál csak be kell rakni a tempomatos indexkapcsolót, és engedélyezni Tech2-vel a computeren. Fék kapcsolót cserélni, kulpung kapcsolót berakni, ha nincs. 30 azért kicsit sok érte.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Kérnék egy kis segítséget. 96 os b vectra 2.0 benzin.

Biztos emléxik még vki volt egyszer egy olyan gonnd hogy elindult a kocsi leállt és kiirta a komputer hogy program. Na hideg volt aznap meg másnap is behuzattam az opelba rátették bikára el is indul rendesen.

A program felirat maradt.

Hetekig mukodott. Tegnap reggel ugyanaz. Kinnt bikáztam az utcán semmi. Lehet hoigy a szalonba meleg volt vmi kiolvadt és ugy indult?

Minden relé okés sztem benzint nem kap. Ac pumpa lehet? Vkinek vmi ötlete??

minusz 12 volt tegnap az előtt melegebben nem csinálta ezt,

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Jut eszembe a jobb hátso lengéscsillapitonál van az a rugo azt fogja alul egy tányér. Mi van akkor ha az a rugo lecsuszott??

Úgy érted hogy a rugó vége kívül van a tányéron,ugye?Csak mert akkor visszateszed...Emeld meg az autót természetesen előtte!

Eddig tartott a gázvisszahúzó rugó!Most hazafelé reccs és vége!Annyira merev és feszes volt az egész hogy csodálkozom hogy eddig bírta!

Ki kell találnom valami mást...vagy dobjam be Opeléknak hogy ennyit ért a sz@rjuk? <_<

Link to comment
Megosztás:

vissza lehet tenni? nem fog megint lecsuszni? Igen ugy értem

Ha súly alatt is (leengedve rá az autót) le fog csúszni akkor igen csak kicsi rugó van benne!Mióta megigazítottam az enyém,nem láttam hogy gond lenne vele,de lehet lesz itt valakinek jobb ötlete!Gyári van benne vagy valami ültető,esetleg vágott rugó?

Link to comment
Megosztás:

Úgy érted hogy a rugó vége kívül van a tányéron,ugye?Csak mert akkor visszateszed...Emeld meg az autót természetesen előtte!

Eddig tartott a gázvisszahúzó rugó!Most hazafelé reccs és vége!Annyira merev és feszes volt az egész hogy csodálkozom hogy eddig bírta!

Ki kell találnom valami mást...vagy dobjam be Opeléknak hogy ennyit ért a sz@rjuk? <_<

Hagyd a csudába. Tegyél egy plusz rugót az adagolóra te is, ha nem húzza vissza alaphelyzetbe a gázpedált.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.