Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Melyik csavart, és hogyan vehető ki? Nekem nem sikerült! :lol:

Van egy trox csavar kb a belső kpzár pöcök alatt 15 centivel és beljebb 10-zel ugyanakkor csak ez az egy kell legyen gyárilag :D Azt kell kiszedni akkor az emelő egyik lába szabad lesz úgy egy kicsit mozog. Valamint ki kell venni az üveg vezető sínjét ami egy másik torx csavar az ajtó élén, a zár alatt másik csavar ebből sem lesz, ezután kb 15 centit le kell húzni az üveget majd megemelve ki is esik, kivenni viszonylag könnyen megy de utána a becsúsztatni a helyére már melósabb de nem kell fúrni faragni :devlish: (Műszakihoz kell ez a "tudás" nekem, olyankor egy fólia nélküli pár üveg megy be elölre :devlish: )

Link to comment
Megosztás:

Na ez engem is érdekelne.

Most már sejtem melyik csavarra gondol, az állító csavarra.

Viszont az üveget el kell fordítani függőleges irányba, az ék alakú részével lefelé, majd kiemelni a helyéről. Berakni ugyanígy. És mindezt úgy, hogy a csúszó sínbe bejátszd a két fehér műanyagot. Szóval én biztos nem szívnék így vele. Ráadásul a fóliással óvatosabban kell bánni, nehogy megkarcolódjon, mert akkor lehet letépni róla az egészet...

Link to comment
Megosztás:

Most már sejtem melyik csavarra gondol, az állító csavarra.

Viszont az üveget el kell fordítani függőleges irányba, az ék alakú részével lefelé, majd kiemelni a helyéről. Berakni ugyanígy. És mindezt úgy, hogy a csúszó sínbe bejátszd a két fehér műanyagot. Szóval én biztos nem szívnék így vele. Ráadásul a fóliással óvatosabban kell bánni, nehogy megkarcolódjon, mert akkor lehet letépni róla az egészet...

Amelyik fólia ezt nem bírja ki az alapból nem való az ajtóra :lol: Enyém karc és minden sérülés nélkül bírja ezt a műveletet valamint az üveg fémhez nem ér hozzá mivel az ajtó tömítése az egyetlen amin felfekszik közben, nekem a többi csavar még szegecs és már egészen jól megy ez a csere :D

Link to comment
Megosztás:

Most már sejtem melyik csavarra gondol, az állító csavarra.

Viszont az üveget el kell fordítani függőleges irányba, az ék alakú részével lefelé, majd kiemelni a helyéről. Berakni ugyanígy. És mindezt úgy, hogy a csúszó sínbe bejátszd a két fehér műanyagot. Szóval én biztos nem szívnék így vele. Ráadásul a fóliással óvatosabban kell bánni, nehogy megkarcolódjon, mert akkor lehet letépni róla az egészet...

Nem hangzik hülyeségnek, de ha már csinálom lehet valóban átalakítom csavarosra, így bárhol bármikor lehet majd üveget cserélni.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amelyik fólia ezt nem bírja ki az alapból nem való az ajtóra :lol: Enyém karc és minden sérülés nélkül bírja ezt a műveletet valamint az üveg fémhez nem ér hozzá mivel az ajtó tömítése az egyetlen amin felfekszik közben, nekem a többi csavar még szegecs és már egészen jól megy ez a csere :D

Neked milyen fólia van fent? Debrecenben nem csesztetnek érte?

Link to comment
Megosztás:

Jó kérdés, azt tudom,h ogy valami német cucc és ősrégi, fényes-tükrös de nem annyira sötét. Már büntettek meg miatta de csak nyíregyen.

Nekem hátul valami 7 elől meg talán 23% az áteresztése így elég sötét. Én is Debreceni vagyok eddig nem is volt probléma, de ma megbüntettek. Félek, hogy ha legközelebb látják az autót és én meg nem vettem le a fóliát akkor ugyan úgy megcsesznek..

A fóliázós csávó akinél csináltattam mondta, hogy Nyíregyen vigyázzak ha esetlegesen arra járnék mert ott nagyon rászálltak a dologra.

Link to comment
Megosztás:

Neked elektromos van? Mennyiért vetted? Enyémet is cserélni kéne mert ki van kopva és félrehúz. Én elektromosból szedtem már ki úgy üveget, hogy a szerkezetet nem fúrtam le. Elég művészi a szerelés de ki lehet szedni.

Kb 3 nappal ezelőtt pattant szét..:/ Akkor kapott egy másik emelőt. Épp ezért nem szeretném megint furkálgatni a szegecseket ésatöbbi..

Na majd meglátjuk.

Link to comment
Megosztás:

Nekem hátul valami 7 elől meg talán 23% az áteresztése így elég sötét. Én is Debreceni vagyok eddig nem is volt probléma, de ma megbüntettek. Félek, hogy ha legközelebb látják az autót és én meg nem vettem le a fóliát akkor ugyan úgy megcsesznek..

A fóliázós csávó akinél csináltattam mondta, hogy Nyíregyen vigyázzak ha esetlegesen arra járnék mert ott nagyon rászálltak a dologra.

Akkor még örülhetsz, hogyha csak megbüntettek. Nekem van olyan ismim, akinek le is kaparták a műszaki érvényességet jelölő matricát az autójáról, plusz bevonták a forgalmit. Kapott egy útvonalengedélyt, aztán mehetett haza. Aztán KPM vizsga, meg ilyenek.

Link to comment
Megosztás:

Akkor még örülhetsz, hogyha csak megbüntettek. Nekem van olyan ismim, akinek le is kaparták a műszaki érvényességet jelölő matricát az autójáról, plusz bevonták a forgalmit. Kapott egy útvonalengedélyt, aztán mehetett haza. Aztán KPM vizsga, meg ilyenek.

Biztató a dolog.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Neked elektromos van? Mennyiért vetted? Enyémet is cserélni kéne mert ki van kopva és félrehúz. Én elektromosból szedtem már ki úgy üveget, hogy a szerkezetet nem fúrtam le. Elég művészi a szerelés de ki lehet szedni.

Vannak bontott alkatrészeim így szerencsére ingyen volt. Egyébként 3000-ért szoktam adni őket.

Link to comment
Megosztás:

Neked elektromos van? Mennyiért vetted? Enyémet is cserélni kéne mert ki van kopva és félrehúz. Én elektromosból szedtem már ki úgy üveget, hogy a szerkezetet nem fúrtam le. Elég művészi a szerelés de ki lehet szedni.

Maunálisnál könyebb,össze lehet úgy játszani az ollókat hogy a helyére menjen a csúszka elektromosnál a műanyag csúszkát pattintottuk ki inkább!

Vaterán láttam egy pár új első mechanikát motorral,6000 Ft-ért vitték el!!Jó árnak tűnt érte ...

A mechanika kopott ki?Valahol láttam új csúszkákat is külön azért kérdezem!

Ez jó? :D

Nagyon jó,köszönöm szépen az ébresztést Zozor! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Oldal üvegeket ki lehet cserélni az ablakemelők lebontása nélkül? Szedtem már szét ajtót, de mindig kellett az emelő is tehát ennek bontása nélkül még nem próbálkoztam..

Megcsesztek ma a rendőrök a fólia miatt így elgondolkoztam, hogy kicserélem gyárira... :lol: Pedig szép.. :D nem értem nekik miért nem tetszik..

mármint megbüntettek helyszínen? ott fizettél vagy csekket adtak?

fóliád műbizonylatos-e vagy nem? - csak mert az első ablakok fóliázása is legális egy idelye, és csak akkor jogos a büntetés ha az áteresztő képességét megvizsgálták és az a megengedettől (nem tom az mennyi) sötétebb.

Itt nálunk ez így működik.

Érdekesség, hogy a kápéem-be küldik az autókat vizsgálatra :devlish: :devlish:

Link to comment
Megosztás:

mármint megbüntettek helyszínen? ott fizettél vagy csekket adtak?

fóliád műbizonylatos-e vagy nem? - csak mert az első ablakok fóliázása is legális egy idelye, és csak akkor jogos a büntetés ha az áteresztő képességét megvizsgálták és az a megengedettől (nem tom az mennyi) sötétebb.

Itt nálunk ez így működik.

Érdekesség, hogy a kápéem-be küldik az autókat vizsgálatra :lol: :D

Hát igen lehet fóliázni de hány százalékosat?! Ha jól tudom valami 75%-os áteresztésűt talán. Ennyi "sötétítés" van a gyári üvegen is, amelyik eredetileg sötétített.

Namár most az enyém gyárilag az + ez még kapott egy kb.23% áteresztésűt. Szerintem ezen nincs mit vizsgálgatni :devlish: . Örülhetek, hogy a minimum kiszabhatót kaptam..:devlish:

Egyébként csekken kaptam a büntetést. Van bizonylat a fólián B oszlopig:)

Link to comment
Megosztás:

Ha volna egy jó szerkezeted, akár motor nélkül, írj már rám légyszíves. Illetve még jobb első ajtó behúzó műanyagot keresek, a gumis részét ami alatt a csavar van.

Vannak bontott alkatrészeim így szerencsére ingyen volt. Egyébként 3000-ért szoktam adni őket.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.