Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Több opeles szerelő azt mondta, hogy elmegy az így még igen sokáig.

igen és ezek a szerelők azt fogják neked tanácsolni ha egy kicsit több munka van a javitással mint amennyi egy levegőszűrőhöz erőfeszítésbe egy levegőszűrő cseréje kerül, hogy add el, mert szar, mert drága, mert blablabla...

f@szom az ilyen szerelőkbe.....méghogy szerelő....

tudom, hogy ennyiért kurvadrága az a hidrotőke de mérlegeld hogy mi egyebet tudsz vele tönkretenni ha igy használod!?!!??

Link to comment
Megosztás:

A hidrotőketisztításról így kétésfél hónap és 3000km tapasztalatai alapján: eddig elég jó. Hidegindítás után 10 sec kopogás, aztán OK. A 16 db. lecserélésével a következő a bajom:

Két verzió van:

Gyári: 16x7.500=120.000 Ft

Utángy: 16x4.500=72.000 Ft

Ehhez én szegény vagyok, főleg, hogy tisztítás előtt sem volt olyan nagyon sz@r hangja. Több opeles szerelő azt mondta, hogy elmegy az így még igen sokáig.

Lényeg a lényeg: szerintem mielőtt valaki elrohan hidrotőkét venni, próbálkozzon meg a tisztítással...

SXP, neked van valami fejlemény?

Üdv

UI: TUDJA VALAKI, HOGY EGY JÓ HIDROTŐKE OLAJ NÉLKÜL MENNYIRE NEHEZEN NYOMHATÓ BE UJJAL?

nem azért rossz a hidrotöke mert könnyü benyomni

hanem azért mert elkopik de nem a közepe

mert ott az a kis szelep vagy mi az iset az nekem jo

a haz kopik szét

és ezért ereszti el az olajat és kopog

nekem most jön hasznalt de jo töke a kocsiba

www.ebay.de -n

olyan 40-50 ezer közt meg lehet szerezni

az uj tökéket

vagy INA vagy FEBI gyártmányban

az INA a gyári

Link to comment
Megosztás:

A váltókban a hátramenet az egyetlen fokozat, ami nem szinkron kapcsolású. Ezért akad, recseg. Ez természetes. Calibrákban is. :D

Ezt csak megerősítem (Calibrás téren), valamint kiegészíteném azzal, hogy vannak olyan típusok, amikben a váltó is szinkronizált. Az Opel nem tartozik ezek közé. :)

Viszont ezért is írja a kezelési utasítás a 3 másodpercet. Amióta én így csinálom (ahogy a nagykönyvben meg van írva), azóta egyszer recsent csak (kb 3 hónap alatt)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.