Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Ő azt írja, hogy néha percekig indítoznak. Na az nem tesz jót. Feltéve, ha egyáltalán olyankor kap benzint.

Nos igen...

Amúgy az autó benzin - gáz. Most fater úgy járt, hogy benzin üzemben fulladt az autó meg rángatott. Előtte alig akart beindúlni. Most gyorsan első körben megnéztem, hogy kap-e áramot a benya pumpa (kap). De most egyesek azt mondják, hogy már akkor kéne kapnia áramot a pumpának mikor már gyújtáson van, de nálam csak akkor mikor már indítózok. (a motor X16SZR). Más astrákon viszont halozzam, hogy már indítózás előtt 2-3 mp-ig jár a pumpa.

Na most kell kapnia áramot gyújtáson...???

Ja meg ennél a motorkódnál ki tudom otthon olvasni a hibakódot. Ennek más a csatija mint a kézikönyvben van, több benne a csatlakozó...

Link to comment
Megosztás:

Nos igen...

Amúgy az autó benzin - gáz. Most fater úgy járt, hogy benzin üzemben fulladt az autó meg rángatott. Előtte alig akart beindúlni. Most gyorsan első körben megnéztem, hogy kap-e áramot a benya pumpa (kap). De most egyesek azt mondják, hogy már akkor kéne kapnia áramot a pumpának mikor már gyújtáson van, de nálam csak akkor mikor már indítózok. (a motor X16SZR). Más astrákon viszont halozzam, hogy már indítózás előtt 2-3 mp-ig jár a pumpa.

Na most kell kapnia áramot gyújtáson...???

Ja meg ennél a motorkódnál ki tudom otthon olvasni a hibakódot. Ennek más a csatija mint a kézikönyvben van, több benne a csatlakozó...

Nekem is megy gyújtás ráadása után pár másodpercet,asszem akkor alakul ki az üzemanyag rendszerben a nyomás.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is megy gyújtás ráadása után pár másodpercet,asszem akkor alakul ki az üzemanyag rendszerben a nyomás.

A pumpa akkor megy, ha van gyujtásimpulzus. Ez pont azért van így, ha baleset történik és a motor leáll, akkor a szivattyú ne szállítson több benzint az esetlegesen sérült üza vezetékeken, ezzel tüzet okozva. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A sebességmérőm csal. Többszöri mérés (gps + két km-kő között időt mérve) elvégeztével elég nagymérték csalásra derült fény. Mikor a műszer 60-at mutat, kb 51-el megy az autó.

Az volna a kérdésem, erre a problémára mi az orvosság? Lehet újrakalibrálni vagy csere?

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

Most egy kicsit gázos téma: Az astrákban (x16szr) ha be van szerelve a gáz és ha átváltunk gázüzemre akkor az üzemanyag útját mi szakítja meg? (a benyapumpát néztem az megy). Esetleg a befecsi vezérlése? Mert találtam a vezérőegység melett egy relét (nem gyári) ami be van vezetékelve. Egy vezeték bemegy a vezérlőegységbe, a többit még nem tudom. Ez a relé akkor "kattan" mikor átváltok egyik üzemmódból a másikba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A sebességmérőm csal. Többszöri mérés (gps + két km-kő között időt mérve) elvégeztével elég nagymérték csalásra derült fény. Mikor a műszer 60-at mutat, kb 51-el megy az autó.

Az volna a kérdésem, erre a problémára mi az orvosság? Lehet újrakalibrálni vagy csere?

NE mondd el senkinek és a melletted ülők csajok csak lesnek, hogy ez a srác milyen vagány, hogy 120-nál még mosolyog :D az út szélén álló rendőrökre. (mert magasabb sebességnél már nem csak 9km/h a különbség)

:D

Link to comment
Megosztás:

Most egy kicsit gázos téma: Az astrákban (x16szr) ha be van szerelve a gáz és ha átváltunk gázüzemre akkor az üzemanyag útját mi szakítja meg? (a benyapumpát néztem az megy). Esetleg a befecsi vezérlése? Mert találtam a vezérőegység melett egy relét (nem gyári) ami be van vezetékelve. Egy vezeték bemegy a vezérlőegységbe, a többit még nem tudom. Ez a relé akkor "kattan" mikor átváltok egyik üzemmódból a másikba.

Akkor az gondolom az injektor negatívját szakítja, ami az ecu-tól megy az injektorhoz.

Link to comment
Megosztás:

Hazajöttem megnézni az astrát. Kiolvastam a hibakódokat az előbb belinkelt oldal alapján:

Ezekett hozta:

0230 (benya pumpa)

0200 Erre nem volt semmi leírás!!!

1640 Kopogás érzékelő vagy négyes modúl (ez mi???)

0105 Nyomás érzékelő - ezt sem tudom hirtelen mi lehet...

Ha valaiki megnézné nekem megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Biztos szerepelt már korábban a téma, de 244 oldal elég sok:) 96-os 1,4-as astrám van, c14 NZ, szokás szerint a hőmérséklet visszajelzéssel van gondom. Egy éve cseréltem a tipikus hibának tűnő termosztátot 92-fokos gyárira, pár hónapig volt jó. Most megint történt egy csere, szintén gyárira. 1 nap után megint a kék mezőben maradt a mutató. Néztük még a hőfok jeladó gombát (remélem, jól írom a nevét) a motortérben, ha az a hibás, letestelve felugrana a mutató, de ez sem történt meg. Fűtés is van, tehát elvileg a termosztát is jó (felesleges volt a csere). A jóbarát szerelő szerint marad a kontakt hiba a műszerfal panelon. Nehezíti a helyzetet, hogy egyszer működik a mutató, és a valós hőfokot mutatja, máskor meg meg sem mozdul.

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata vagy ötlete?

Link to comment
Megosztás:

A benya pumpát megmértük, szállít rendesen... Elektromos csatik megtisztítva. De most is néha nehezen indúl. Na addig úgysem nyugszok míg meg nem találom a hibát.

A javítási kézikönyvet olvasva azt irja, hogy ha el van dugúlva a benzin visszafolyó csó akkor is csinálhat ilyet a gépezet. Leszedtem és ha jár a motor akkor nem jön onnan semmi. Ez normális?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Biztos szerepelt már korábban a téma, de 244 oldal elég sok:) 96-os 1,4-as astrám van, c14 NZ, szokás szerint a hőmérséklet visszajelzéssel van gondom. Egy éve cseréltem a tipikus hibának tűnő termosztátot 92-fokos gyárira, pár hónapig volt jó. Most megint történt egy csere, szintén gyárira. 1 nap után megint a kék mezőben maradt a mutató. Néztük még a hőfok jeladó gombát (remélem, jól írom a nevét) a motortérben, ha az a hibás, letestelve felugrana a mutató, de ez sem történt meg. Fűtés is van, tehát elvileg a termosztát is jó (felesleges volt a csere). A jóbarát szerelő szerint marad a kontakt hiba a műszerfal panelon. Nehezíti a helyzetet, hogy egyszer működik a mutató, és a valós hőfokot mutatja, máskor meg meg sem mozdul.

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata vagy ötlete?

melyik jeladót néztétek?

egy vagy kétvezetékest?

Link to comment
Megosztás:

Hazajöttem megnézni az astrát. Kiolvastam a hibakódokat az előbb belinkelt oldal alapján:

Ezekett hozta:

0230 (benya pumpa)

0200 Erre nem volt semmi leírás!!!

1640 Kopogás érzékelő vagy négyes modúl (ez mi???)

0105 Nyomás érzékelő - ezt sem tudom hirtelen mi lehet...

Ha valaiki megnézné nekem megköszönném.

0105 a MAP szenzor, alias szívócső-vákum mérő eszköz.

Nézd már meg, nincs-e szétégve a gyújtáskapcsolód, mert felmerült egy ilyen gyanú bennem :D

A slussz végén van felrögzítve egy fekete műanyag, amiből a kábelek mennek ki, azt kéne megnézni,

hogy a kontaktok nincsenek-e megégve benne. Meg továbbra is gyanús az a relé, ami az injektornál szakít.

műszerfal panelon. Nehezíti a helyzetet, hogy egyszer működik a mutató, és a valós hőfokot mutatja, máskor meg meg sem mozdul.

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata vagy ötlete?

Első körben meg kell pucolni az egyvezetékes jeladót és a csatiját, mert elég szerencsétlen megoldás. Aztán meg kell

nézni a kábelköteget, nincs-e sérülés valahol. Aztán meg lehet kiszedni a műszeregységet, mert lehet hogy azon kontaktos.

Néha elgondolkodom azon,hogy ezek a mostani autók úgy tele vannak elektronikával és annyi hibaforrás

lehet bennük,hogy talán jobb lenne venni egy régebbi egyszerűbb karbis autót!

Persze, azon meg a karbit kell néha pucolni, állítani, és kicsit nehezebb a hidegindítása is :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.