Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Az enyémben is rossz a termosztát. Kértem rá árajánlatot. 5700Ft. Szerinted melyiket tegyem bele? 82Co vagy a 92Co-osat?

Megkérdezhetem hogy mennyi lesz a karoszériás és a fényezés? Enyémnek sem ártana de kíváncsi lennék hogy hány évet spóroljak rá? :excl:

Hát...

300k

plusz a rengeteg munka ami még rám vár.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy problémával fordulnék hozzátok. A következő a szitu.: Esős időben fordul csak elő. Gázadásnál az autó nem a megszokott módon reagál hanem torpan, szaggat. Ha egy lámpától pl. elindulnék akkor sokszor le is fullad és utána csak többszöri próbálkozásra tudok elindulni. Gondoltam beázik talán a elosztó fedél de megnéztem egy ilyen eset során és kívülről száraznak tűnik. Valami nyilván ázik, de mi és hol??? Nagyon bosszantó. Remélem tud valaki jó tanáccsal szolgálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy problémával fordulnék hozzátok. A következő a szitu.: Esős időben fordul csak elő. Gázadásnál az autó nem a megszokott módon reagál hanem torpan, szaggat. Ha egy lámpától pl. elindulnék akkor sokszor le is fullad és utána csak többszöri próbálkozásra tudok elindulni. Gondoltam beázik talán a elosztó fedél de megnéztem egy ilyen eset során és kívülről száraznak tűnik. Valami nyilván ázik, de mi és hol??? Nagyon bosszantó. Remélem tud valaki jó tanáccsal szolgálni.

Lehet az elosztófedél/rotor páros is, de talán sokkal valószínűbb, hogy ebben az esetben valamelyik nagyfeszültségű gyújtáskábel húz át.

Ellenőrzésére több lehetőség is van. (pl. szórófejből vízpermetet fújsz a gyújtókábelekre és figyeled a motor járását és a kéretlen szikrákat) Van még mas lehetőség is, de mivel neked csak esős időben csinálja ezért írtam ezt. Ha valamelyik áthúz, akkor cseréld az összeset vagy ideiglenesen tegyél rájuk szigetelésként műanyag bújtatócsövet.

De akár végighúzogathatsz rajtuk egy testelt blankolt vezetéket is járó motor mellett, csak ne nagyon tapizd őket, vegyél fel kesztyűt.

Sőt akár szerezhetsz hozzá (ha még nincsen) jobb oldalt alulra egy takaró műanyagot (nálam ez az ékszíjhajtást védi a felverődő kosz/víz ellen) ez sok vízpermetet felfog.

Link to comment
Megosztás:

Lehet az elosztófedél/rotor páros is, de talán sokkal valószínűbb, hogy ebben az esetben valamelyik nagyfeszültségű gyújtáskábel húz át.

Ellenőrzésére több lehetőség is van. (pl. szórófejből vízpermetet fújsz a gyújtókábelekre és figyeled a motor járását és a kéretlen szikrákat) Van még mas lehetőség is, de mivel neked csak esős időben csinálja ezért írtam ezt. Ha valamelyik áthúz, akkor cseréld az összeset vagy ideiglenesen tegyél rájuk szigetelésként műanyag bújtatócsövet.

De akár végighúzogathatsz rajtuk egy testelt blankolt vezetéket is járó motor mellett, csak ne nagyon tapizd őket, vegyél fel kesztyűt.

Sőt akár szerezhetsz hozzá (ha még nincsen) jobb oldalt alulra egy takaró műanyagot (nálam ez az ékszíjhajtást védi a felverődő kosz/víz ellen) ez sok vízpermetet felfog.

Tudnál erről egy képet csinálni? Láttam már ilyen takaró műanyagokat (2-félét is), de hogy hogyan van oda rögzítve, azt még nem.

Link to comment
Megosztás:

Tudnál erről egy képet csinálni? Láttam már ilyen takaró műanyagokat (2-félét is), de hogy hogyan van oda rögzítve, azt még nem.

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=0dc33ff59...&aid=167351

Csavarozva van alul a hossztartóhoz és belül a kerékjáratban is (úgy emlékszek, hogy több közös csavarja van a kerékjárati műanyag dobbetéttel, de ez nem biztos).

Link to comment
Megosztás:

Nekem halódó gyujtásmodul okozott hidegindítási problémákat.

Közben valóban szerelő lett a dologból. A gyújtásmodul halálozott el. Csere után most indul. Most a tesztidőszak következik. Vidám, fagyos reggelek :excl:

Köszönöm-köszönöm, a virágot és a hölgykoszorút az öltözőbe kérem! :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy problémával fordulnék hozzátok. A következő a szitu.: Esős időben fordul csak elő. Gázadásnál az autó nem a megszokott módon reagál hanem torpan, szaggat. Ha egy lámpától pl. elindulnék akkor sokszor le is fullad és utána csak többszöri próbálkozásra tudok elindulni. Gondoltam beázik talán a elosztó fedél de megnéztem egy ilyen eset során és kívülről száraznak tűnik. Valami nyilván ázik, de mi és hol??? Nagyon bosszantó. Remélem tud valaki jó tanáccsal szolgálni.

Hali, ilyen problémánk volt nekünk is, nálunk a rotort kellett cserélni... a végén már akkor, amikor teljesen szétesett a rotor belül és a Balatonról hazafelé nem indult már be az autó...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, az mitől lehet, hogy kigyullad az a sárga villámos motor kijelzőm egy bizonyos idő után... nem azonnal, csak amikor bemelegedett az autó... és ha leállítom, utána megint indításkor megint elalszik és egy idő után megint kigyullad.... hm

Milyen évjárat és milyen motor?

Link to comment
Megosztás:

Nemrég írtam, hogy a termosztátháznál szivárog a fagyálló... kaptam is rá tippet termosztáttömítőgyűrű csere... , nos esz meg is volt azóta nem ereszt viszont van egy olyan fura dolog, hogy fura "csobogó, bugyborékoló" hangot hallok a fűtőradiátor felől. Gondolom levegősödött vagy nemtudom... van esély hogy kidolgozza magának? eddig kb 80km-t mentem vele azóta, akkor kis fordulaton is hallottam ezt a hangot most már csakritkán hallom kisebb fordulaton inkább magasabb tartományban.

Aztán volt egy olyan kérdésem is, hogy mi zöröghet a hamutartó környékén, megtaláltam a hamutartófedél(az a zárófémlap) ezzel nemtdtam mit kezdeni, és maga a kis ajtó tengelye ami lenyillik (benne a hamutartóval) közvetlen a szivargyújtó alatt a tengely kis wd40 és megszünt a probléma, csak gondoltam megosztom hátha van valakinek még ilyen problémája.

Link to comment
Megosztás:

Nemrég írtam, hogy a termosztátháznál szivárog a fagyálló... kaptam is rá tippet termosztáttömítőgyűrű csere... , nos esz meg is volt azóta nem ereszt viszont van egy olyan fura dolog, hogy fura "csobogó, bugyborékoló" hangot hallok a fűtőradiátor felől. Gondolom levegősödött vagy nemtudom... van esély hogy kidolgozza magának? eddig kb 80km-t mentem vele azóta, akkor kis fordulaton is hallottam ezt a hangot most már csakritkán hallom kisebb fordulaton inkább magasabb tartományban.

Aztán volt egy olyan kérdésem is, hogy mi zöröghet a hamutartó környékén, megtaláltam a hamutartófedél(az a zárófémlap) ezzel nemtdtam mit kezdeni, és maga a kis ajtó tengelye ami lenyillik (benne a hamutartóval) közvetlen a szivargyújtó alatt a tengely kis wd40 és megszünt a probléma, csak gondoltam megosztom hátha van valakinek még ilyen problémája.

Az egyvezetékes vízhőfok jeladónál szokott egy kis bubi megrekedni, ha kitekered ki lehet engedni, de nekem pölö évek óta bugyog, már megszoktam.

Link to comment
Megosztás:

Nemrég írtam, hogy a termosztátháznál szivárog a fagyálló... kaptam is rá tippet termosztáttömítőgyűrű csere... , nos esz meg is volt azóta nem ereszt viszont van egy olyan fura dolog, hogy fura "csobogó, bugyborékoló" hangot hallok a fűtőradiátor felől. Gondolom levegősödött vagy nemtudom... van esély hogy kidolgozza magának? eddig kb 80km-t mentem vele azóta, akkor kis fordulaton is hallottam ezt a hangot most már csakritkán hallom kisebb fordulaton inkább magasabb tartományban.

...

Tekerd ki a műszerfal hőmérő jeladóját, és utána vedd le a hűtősapkát. Várd meg míg bubimentesen folyik a "lé", majd tegyél vissza mindent a helyére.

Link to comment
Megosztás:

köszi az infókat! Van még 1 kérdésem. Észrevettem a napokban, hogy mikor üresbe teszem és jár 1 helyben, ilyen furcsa zörgést hallok nem folymatosan hanem csak bele-bele zörög, sőt hirtelen kis gázadásra bezörög aztán csak néhanéha zörrenbe (mintha csapágy lenne) nemrég volt kinyomócsapágy csere (skf) De menetközben nem hallom a hangot, és ha benyomom a kuplungpedált akkor nem hallom se alapjáraton, se gázadásra. Találkozott már valaki ilyen jellegű problémával?

Link to comment
Megosztás:

köszi az infókat! Van még 1 kérdésem. Észrevettem a napokban, hogy mikor üresbe teszem és jár 1 helyben, ilyen furcsa zörgést hallok nem folymatosan hanem csak bele-bele zörög, sőt hirtelen kis gázadásra bezörög aztán csak néhanéha zörrenbe (mintha csapágy lenne) nemrég volt kinyomócsapágy csere (skf) De menetközben nem hallom a hangot, és ha benyomom a kuplungpedált akkor nem hallom se alapjáraton, se gázadásra. Találkozott már valaki ilyen jellegű problémával?

Biztos, hogy a váltótól jön? A leömlőnél a hővédő lemez is szokott rezonállni egy adott fordulatszámon.

Link to comment
Megosztás:

köszi az infókat! Van még 1 kérdésem. Észrevettem a napokban, hogy mikor üresbe teszem és jár 1 helyben, ilyen furcsa zörgést hallok nem folymatosan hanem csak bele-bele zörög, sőt hirtelen kis gázadásra bezörög aztán csak néhanéha zörrenbe (mintha csapágy lenne) nemrég volt kinyomócsapágy csere (skf) De menetközben nem hallom a hangot, és ha benyomom a kuplungpedált akkor nem hallom se alapjáraton, se gázadásra. Találkozott már valaki ilyen jellegű problémával?

Ismerős, nekem most is ez van, már egy jó ideje. :excl:

De én tudom, hogy nem mostanában volt hozzányúlva a váltórészhez.

Hamarosan következik a kinyomócsapágy, és a kuplungcsere. :lol: :lol:

Üresben zörgés hallható, de benyomott kuplungnál megszűnik a hang! :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1996-os 1,6 16v Astrám van, 175 ezer km-el. Azt vettem észre, hogy mióta hidegebb van reggeli hidegindítás után mikor terhelést kap a motor halk kopogó hangot ad. Alapjáraton nem észlelhető, és 2-3 km megtétele után teljesen megszűnik.

Ha este hidegen beindítom, hogy mondjuk beálljak a garázsba akkor másnap reggel alapjáraton is erős durva kopogó hangot ad ami kb. 10 sec alatt elhalkul, és a kipufogóból erős szag jön.

Mi lehet ? Hidrotőke? Szelephézag?

Valvoline 10W40 es olaj van benne.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy a váltótól jön? A leömlőnél a hővédő lemez is szokott rezonállni egy adott fordulatszámon.

megnéztem elég masszívan van az ott nem hiszem hogy zörögne, ha benyomom a kuplungot akkor meg nincs hang. Kinyomócsapágynak kéne legyen hangja ha benyomom a kuplungpedált akkor is nem? A réginél legalábbis felerősödött a süvítő csapágyhang. Nyelestengely, lehet még nem?

Link to comment
Megosztás:

Ismerős, nekem most is ez van, már egy jó ideje. :excl:

De én tudom, hogy nem mostanában volt hozzányúlva a váltórészhez.

Hamarosan következik a kinyomócsapágy, és a kuplungcsere. :lol: :lol:

Üresben zörgés hallható, de benyomott kuplungnál megszűnik a hang! :(

Én azóta hallom, hogy kilett cserélve a kinyomócsapágy, de ezen nem lepődök meg hisz annyira hangosan süvített, hogy nemcsoda ha attól nem hallottam volna...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.