Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Mindkettőt ugyanabba a befőttes üvegbe vezeted, majd onnan a tovább a gyári helyekre.

Mivel a szelepfedélből is egy helyről mennek, így nem számít, ha egy befőttes üvegből mennek... B)

De lehet úgy is, hogy csak a nagyot vezeted a befőttes üvegbe, majd onnan a két helyre tovább. A szelepfedélen meg ledugózod a kicsit! :D

Sztem. Bár én még nem csináltam meg. :D

Egy 8-as csavart tekertem be a kisebbik lyukba, úgy dugóztam le.

ja, igen, így van....

na, hát én nem merem ezeket összevezetni, inkább külön csinálok nekik átlátszó tartálykákat :)

oszt lessz ami lessz.

Tegnap levágtam - inkább lebarmoltam a kipuf. torokról a hővédő lemezt mert nagyon zörgött. Remélem nem lukad ki hamar a könyök....

Nyugodtan lehet egy üvegből vinni a két csövet, nekem is így van, ugyanarrol a helyről megy ugyanaz a kertergáz mindkettőbe, a vékonyabbikon keresztül alapjáraton szivja a motor, a vastagabbikon meg amikor már nyomod a gázt. Amúgy a vékonyabbik 99%-ban el van tömődve az injektornál a torokban, egy vékony fúrószárral kézzel pörgetve ki lehet tisztítani. Előtte érdemes egy kis rongyot letuszkolni a pillangószelep mellett, hogy a trutyi ne jusson be a motorba. Persze, úgy hogy azért vissza lehessen húzni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Már tiszta ideg vagyok, kimértem amit lehetett, kicseréltem majdnem mindent, de a kocsi még mindig rángat ha kis gázzal megyek. Néha alapjáraton le is áll. Hidegen és melegen is ezt csinálja. Egyéb tünet még hogy az alapjárat ugrándozik.

Segítsetek. Köszi

Link to comment
Megosztás:

Nekem rángatott alapjárati motor miatt, aztán a változatosság kedvéért gyertyák miatt (pedig a gyertyán semmi sem látszódott), aztán rángatott EGR-szelep miatt, aztán rángatott aktívszén-szűrő miatt - így szépen sorjában.

Üzemanyagnyomás megvan?

Link to comment
Megosztás:

A jobb oldali sárvédő alatt/benn/mögött van egy tartály, ami aktív szénnel van feltöltve. Ha ennek a szövete átszakad, a róla jövő cső megtelik aktív szénnel és betaknyolja a légtorok dolgait. Bejut a levegőrendszerbe is és okozhat rángatást. Nekem volt ilyen hibám is, úgy jöttem rá, hogy a gumicsöve merev volt már a benne lévő széntől. Húzd le ezeket a csöveket és nézd meg üresek-e. Ha ganajos akkor ilyen tartályt venni kell a bontóban.

Link to comment
Megosztás:

Egr lefalazva, gyertya új, ac szivattyú új (3 baros)

Ezt a szénszűrős dolgot nem tom mi, hol van, mit kell vele csinálni

C16NZ-nél nem kell lefalazni az EGR-t, csak a vákuumcsövet levenni és bedugózni a cső végét. C16NZ-be felesleges a 3bar-os AC pumpa.

Szedd le az egyik vákuumcsövet és ha széndarabkákat találsz benne, akkor szétment az aktívszén-szűrőd.

Link to comment
Megosztás:

C16NZ-nél nem kell lefalazni az EGR-t, csak a vákuumcsövet levenni és bedugózni a cső végét. C16NZ-be felesleges a 3bar-os AC pumpa.

Szedd le az egyik vákuumcsövet és ha széndarabkákat találsz benne, akkor szétment az aktívszén-szűrőd.

Így van, C16NZ-be elég a 0.7 (1) Bar-os pumpa is.

Link to comment
Megosztás:

Kedves kollegák!

Lenne egy kis problémám hőn szeretett járgányommal, amennyiben időtök engedi, segítsetek ki véleményetekkel :D

Típus: Astra F classic '98

motorkód: X14NZ

km: 110 000

használat: napi 2x25-30 km

látványos hiba: 2 lyuk a hátsó kipufogódobon (tegnap cserélve).

hibajelenség: kb. 1 hónapja bizonytalan időközönként rángatás, leállás

próbálkozás az elhárításra:

spuri motortisztító adalék 1 tankhoz

üzemanyagszűrő csere - sokkal jobb lett a helyzet, pár napig mint az álom úgy ment.

gyertya csere - mivel a probléma visszajött, visszacseréltem a régire, nehogy ez legyen a gond

az utóbbi napok eseményei:

tegnapelőtt: egyszer menet közben kb. 60-70-nél közepes fordulaton, egyszer a pirosnál induláskor, mindkétszer szinte pöccre újraindul, megy, semmi gond

tegnap: se a reggel, se a délutáni úton semmi gond, este hátsó kipufogódob csere (esetleges dugulástól tartva), utána próba, kiválóan ment

ma reggel: hidegen egyszer kis rángatás, városi forgalomban 95 fokos víznél ventillátor bekapcsol (gyanús, mintha túl hamar melegedne)

Kereszteződésben induláskor lefulladt, kb. harmadszori indításra indul, gond nélkül megteszi a maradék 20 km-t.

Mi a kedves szakértői véleményetek, elektromos probléma, vagy dugulás a valószínűbb?

Lehet, hogy nem mellékes, de azért nem gondolom, hogy fontos lehet, mert már régóta tapasztalom, hogy néhanapján lassú guruláskor üresben alapjárat ingadozik

(pl. piros lámpa felé menet), amint megáll fizikailag az autó, újra egyenletes lesz. Mindenesetre érdekes.

Köszönöm előre is, szép napot!

Zolek

Link to comment
Megosztás:

Kedves kollegák!

Lenne egy kis problémám hőn szeretett járgányommal, amennyiben időtök engedi, segítsetek ki véleményetekkel :D

Típus: Astra F classic '98

motorkód: X14NZ

km: 110 000

használat: napi 2x25-30 km

látványos hiba: 2 lyuk a hátsó kipufogódobon (tegnap cserélve).

hibajelenség: kb. 1 hónapja bizonytalan időközönként rángatás, leállás

próbálkozás az elhárításra:

spuri motortisztító adalék 1 tankhoz

üzemanyagszűrő csere - sokkal jobb lett a helyzet, pár napig mint az álom úgy ment.

gyertya csere - mivel a probléma visszajött, visszacseréltem a régire, nehogy ez legyen a gond

az utóbbi napok eseményei:

tegnapelőtt: egyszer menet közben kb. 60-70-nél közepes fordulaton, egyszer a pirosnál induláskor, mindkétszer szinte pöccre újraindul, megy, semmi gond

tegnap: se a reggel, se a délutáni úton semmi gond, este hátsó kipufogódob csere (esetleges dugulástól tartva), utána próba, kiválóan ment

ma reggel: hidegen egyszer kis rángatás, városi forgalomban 95 fokos víznél ventillátor bekapcsol (gyanús, mintha túl hamar melegedne)

Kereszteződésben induláskor lefulladt, kb. harmadszori indításra indul, gond nélkül megteszi a maradék 20 km-t.

Mi a kedves szakértői véleményetek, elektromos probléma, vagy dugulás a valószínűbb?

Lehet, hogy nem mellékes, de azért nem gondolom, hogy fontos lehet, mert már régóta tapasztalom, hogy néhanapján lassú guruláskor üresben alapjárat ingadozik

(pl. piros lámpa felé menet), amint megáll fizikailag az autó, újra egyenletes lesz. Mindenesetre érdekes.

Köszönöm előre is, szép napot!

Zolek

Vákum csövek? rendbe vannak? Mást nem tudok. :D De szerintem nem dugulás....

Link to comment
Megosztás:

Kedves kollegák!

Lenne egy kis problémám hőn szeretett járgányommal, amennyiben időtök engedi, segítsetek ki véleményetekkel :D

Típus: Astra F classic '98

motorkód: X14NZ

km: 110 000

használat: napi 2x25-30 km

látványos hiba: 2 lyuk a hátsó kipufogódobon (tegnap cserélve).

hibajelenség: kb. 1 hónapja bizonytalan időközönként rángatás, leállás

...

Nekem elsőre a gyújtásmodul (a trafó alatt található), vagy a Hall-jeladó (a gyújtáselosztóban található) lenne gyanús.

Link to comment
Megosztás:

Nekem elsőre a gyújtásmodul (a trafó alatt található), vagy a Hall-jeladó (a gyújtáselosztóban található) lenne gyanús.

Köszönöm a hozzászólásokat, utánajárok, miről is beszéltek.

Azért gondolnám a dugulást, mert az üzemanyagszűrő-cserével nagyban javult a helyzet, és korábban nem volt hasonló gond.

Vagy véletlen egybeesés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még sajnos nem volt időm semmit kezdeni a járgánnyal, de tegnap pl. jól viselkedett, ma reggel pedig egyszer lefulladt (úgy néz ki reggelente

10 perccel és kb. 5 km-rel indulás után jön elő egyszer) kereszteződésből induláskor, utána pöccre indult, viszont amit korábban még

nem csinált, az alapjárat indítás után 5 mp-ig nagyon magas volt, aztán beállt normálra, és a további 20km-es úton semmi gond.

Valami új tuti tipp? :D köszönöm

Zolek

x14nz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még sajnos nem volt időm semmit kezdeni a járgánnyal, de tegnap pl. jól viselkedett, ma reggel pedig egyszer lefulladt (úgy néz ki reggelente

10 perccel és kb. 5 km-rel indulás után jön elő egyszer) kereszteződésből induláskor, utána pöccre indult, viszont amit korábban még

nem csinált, az alapjárat indítás után 5 mp-ig nagyon magas volt, aztán beállt normálra, és a további 20km-es úton semmi gond.

Valami új tuti tipp? :D köszönöm

Zolek

x14nz

Még mindíg a gyujtásmodul, és a Hal jeladó ebben a sorrendben a gyanusított, ez egy viszonyleg egyszerű motor, relatív nem sok a hibalehetőség, szóbajöhet még kontkathiba valamelyik csatinál. Engem pölö az AC-csatija szivatott majd egy évig, nem indult az autó, aztán egyszercsak megjavult. A végén szerencsére otthon már egyáltalán nem tudtam életet lehelni bele, akkor találtam meg egy-két óra után a kotyogós csatlakozót a pumpánál. Végülis ha egyáltalán nem indul a motor sokkal könyebb megtalálni a hibát, mintha időszakosan előforduló rángatás-fulldás-indítási probléma adódik.

Link to comment
Megosztás:

Na, elkezdtem gyújtásmodulra vadászni, de addigis ma is történt valami. A motor nem állt le, egy rövid üresben gurulás után sebességbe tettem, és nyomtam a gázt, de nem gyorsult, motorfékkel lassult a járgány. Index, lehúzódás, motor egyenletesen jár, 5 mp múlva próbálok indulni, megy minden rendesen. Ez alapján jó ha továbbra is gyújtásmodulra vadászok? :D apropó, nincs valamelyikőtöknek egy felesleges jó áron?

Link to comment
Megosztás:

Na, elkezdtem gyújtásmodulra vadászni, de addigis ma is történt valami. A motor nem állt le, egy rövid üresben gurulás után sebességbe tettem, és nyomtam a gázt, de nem gyorsult, motorfékkel lassult a járgány. Index, lehúzódás, motor egyenletesen jár, 5 mp múlva próbálok indulni, megy minden rendesen. Ez alapján jó ha továbbra is gyújtásmodulra vadászok? :D apropó, nincs valamelyikőtöknek egy felesleges jó áron?

Mondjuk ez nem tipikus gyujtásmodul hiba..... :D Útjeladód működik?

Link to comment
Megosztás:

Na, elkezdtem gyújtásmodulra vadászni, de addigis ma is történt valami. A motor nem állt le, egy rövid üresben gurulás után sebességbe tettem, és nyomtam a gázt, de nem gyorsult, motorfékkel lassult a járgány. Index, lehúzódás, motor egyenletesen jár, 5 mp múlva próbálok indulni, megy minden rendesen. Ez alapján jó ha továbbra is gyújtásmodulra vadászok? :D apropó, nincs valamelyikőtöknek egy felesleges jó áron?

Sajnos ez egy nagyon kellemetlen hiba, de szerencsére ezen a motoron ez egy viszonylag egyszerű rendszer, aránylag kevés alkatrésszel, ami tud ilyen hibát okozni. Zárd ki a primer-kör kotakthibáját. Járó motor mellett mozgasd át a kisfeszültségű kör összes csatlakozóját, és ha valamelyikre reagál a motor, akkor ott érintkezési hiba lesz. Ha nem, akkor esélyesek a korábban már felsorolt gy.modul és Hall-jeladó.

Egy kis segítség otthoni ellenőrzéshez: Katt ide

+ az elektromos topikban, pont ma volt valami hasonló.

Sok sikert és türelmet a hibakereséshez :D Reméljük sikerül gyorsan megtalálni a hibát!

Szerk: A rendetlenkedéseknél nem hallasz kattanást az anyós lábtérből?

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk ez nem tipikus gyujtásmodul hiba..... :D Útjeladód működik?

Útjeladó jelének kiesésére nem szokott dobni kódot/lámpát?

Lehet, hogy csak pont akkor hagyott ki a gyújtása.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem, legalábbis még senki nem említette, hogy elszakadt sebességmérő bowdenre dobott volna sárga lámpát.

Igazad van, attól hogy szakadt a bowden még "van" sebességjel, csak folyamatosan nulla érték. Az ecu úgy érzékeli mikor bowden nélkül mész az autóval, hogy álló helyzetben túráztatod a motort. Valószínű azért nem dob rá lámpát mert ettől még maga a jeladó jó mert nincs áramköri hiba, de ha már az is van, akkor dob rá egy 24-et.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem, legalábbis még senki nem említette, hogy elszakadt sebességmérő bowdenre dobott volna sárga lámpát.

De ugye ezzel párhuzamosan néha előfordul a "lassan gurulok üresben és alapjárat ingadozik, amint nullára lassul a kocsi, alapjárat normálissá válik" eset.

Ebből lehet valami továbbira következtetni esetleg?

Anyósoldali kattanásra nem figyeltem fel, szerintem nincs.

Link to comment
Megosztás:

Útjeladó jelének kiesésére nem szokott dobni kódot/lámpát?

Lehet, hogy csak pont akkor hagyott ki a gyújtása.

De ugye ezzel párhuzamosan néha előfordul a "lassan gurulok üresben és alapjárat ingadozik, amint nullára lassul a kocsi, alapjárat normálissá válik" eset.

Ebből lehet valami továbbira következtetni esetleg?

Anyósoldali kattanásra nem figyeltem fel, szerintem nincs.

Arra, hogy van útjel. Sztem az előbb leírtak alapján (hogy gázadásra nem gyorsul) inkább AC-pumpa, vagy a reléje, esetleg egy rejtett lopásgátló kapcsoló, ami az AC körét szakítja meg (nálam ez volt) gyanús.

Link to comment
Megosztás:

Arra, hogy van útjel. Sztem az előbb leírtak alapján (hogy gázadásra nem gyorsul) inkább AC-pumpa, vagy a reléje, esetleg egy rejtett lopásgátló kapcsoló, ami az AC körét szakítja meg (nálam ez volt) gyanús.

Rejtett lopásgátló - ha gyárilag nincs, akkor - nincs, az autó a nulladik kilométerétől kezdve a családi tulajdon :D

És az AC pumpa vagy reléjének hibája okozhatja a többi problémámat is elvileg? (néha leáll, vagy legalábbis mindjártleállokhangot ad, de utána pöccre indul)

Mert akkor inkább mégsem a gyújtásmodult kezdeném bántani, hanem az AC-vel kezdenék.

Mint korábban írtam, gyanakodtam dugulásra, mert az üzemanyagszűrő cseréjével sokkal jobb lett egy pár napig a dolgok állása. Elvileg valami tovább jutott

kosz okozhat AC pumpa hibát?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.