Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e kipufogóval kapcsolatban.

Most vált esedékessé a középső és a hátsó kipufogódob csere az 1.4 16 szelepes 97-es Astrámon. Az autó 2006 nyara óta van nálam, azóta nem volt gond a kipufogóval. Nemrégiben kezdett el sportos hangja lenni. Megnézve kiderült, hogy a hátsó dob több helyen is lyukas.

A szerelő két gyártmányt ajánlott a Bosal-t meg a VFM-et ami a Bosal neve alatt fut. Viszont a VFM olcsóbb.

Milyen véleményetek van a VFM-ről. Vagy inkább Bosal?

Az autóról annyit, hogy évente max 12-13e km-t fut, azt sem sportos tempóban.

Köszönöm.

Üdv, István

Szia!

Én is nem rég cseréltem, de nem nagyon törődtem a márkával, 8000 Ft környékén vettem. Szerintem kb. mindegy, bár gondolom a saválló drága dobok biztos bírják egy darabig, de ezek a hagyományosak úgyis kilyukadnak 6-7 év alatt (nekem most volt másodszor cserélve a 13 éves jószágon).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Közben olvasgattam, OFF típusú autóknál (Nissan, Fiat, Seat) láttam hasonló tünetekkel küzdő embereket - menet közben leáll, majd újraindul - több esetben is a fordulatszám-jeladó volt a ludas, illetve annak cseréjével megoldódott.

Mivel nekem amúgyis ingadozik alacsony sebességnél üresben a fordulatszám, ez is esélyes lehet.

Mit gondoltok? (hibakódot nem tárolt, lehet?)

Végre egy újabb reménysugár. Hol találom ezt a jeladót X14NZ-ben?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Közben olvasgattam, OFF típusú autóknál (Nissan, Fiat, Seat) láttam hasonló tünetekkel küzdő embereket - menet közben leáll, majd újraindul - több esetben is a fordulatszám-jeladó volt a ludas, illetve annak cseréjével megoldódott.

Mivel nekem amúgyis ingadozik alacsony sebességnél üresben a fordulatszám, ez is esélyes lehet.

Mit gondoltok? (hibakódot nem tárolt, lehet?)

Végre egy újabb reménysugár. Hol találom ezt a jeladót X14NZ-ben?

Köszi

Az, hogy amikor gurul az autó és a váltó üresben van és a fordulatszám ingadozik az normális. Sztem mindegyik ilyen. Az enyém is... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Közben olvasgattam, OFF típusú autóknál (Nissan, Fiat, Seat) láttam hasonló tünetekkel küzdő embereket - menet közben leáll, majd újraindul - több esetben is a fordulatszám-jeladó volt a ludas, illetve annak cseréjével megoldódott.

Mivel nekem amúgyis ingadozik alacsony sebességnél üresben a fordulatszám, ez is esélyes lehet.

Mit gondoltok? (hibakódot nem tárolt, lehet?)

Végre egy újabb reménysugár. Hol találom ezt a jeladót X14NZ-ben?

Köszi

Az, hogy amikor gurul az autó és a váltó üresben van és a fordulatszám ingadozik az normális. Sztem mindegyik ilyen. Az enyém is... :D

Az enyém is csinálja. Egyébként nincs ilyen jeladó az NZ-kben.

Link to comment
Megosztás:

De fordulatszámjelet csak ad valami. Hall jeladó? Nem az ingadozás izgat, hanem a menetközben leállás.

Hall jeladó hibát eltárolná? Nekem nincs a hibatárban semmi.

Igen, 1.4-ben a gyújtáselosztó alatt van a Hall-jeladó. A gyújtáshibákat általában nem tárolja az ECU.

Link to comment
Megosztás:

Igen, 1.4-ben a gyújtáselosztó alatt van a Hall-jeladó. A gyújtáshibákat általában nem tárolja az ECU.

Sikerült délelőtt vennem egy Mitron gyártmányú Hall jeladót 3600 Ft-ért, de most olyan vacak lett az idő, hogy a garázsig se tudok kimenni :D

délután csere... nagyon kíváncsi vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Igen, 1.4-ben a gyújtáselosztó alatt van a Hall-jeladó. A gyújtáshibákat általában nem tárolja az ECU.

Megtaláltam a Hall jeladót, de nagyon be van ágyazva. Hogy tudnám kiszedni a helyéről?

Amit csináltam:

- barnás narancssárgás elosztófedél le

- elosztó filctollas összejelölése a motorral

- szorítókengyel lazítás, elosztó leszedés

- semmi szétszedhetőt nem találtam odabent, gyorsan vissza is raktam az egészet :D

Tehát a kérdés adott, hogyan tudom kiszedni - visszarakni a hall jeladót, mert eléggé beágyazottnak tűnik (előtte van az elosztó forgórésze, amitől nem férek hozzá).

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Megtaláltam a Hall jeladót, de nagyon be van ágyazva. Hogy tudnám kiszedni a helyéről?

Amit csináltam:

- barnás narancssárgás elosztófedél le

- elosztó filctollas összejelölése a motorral

- szorítókengyel lazítás, elosztó leszedés

- semmi szétszedhetőt nem találtam odabent, gyorsan vissza is raktam az egészet :D

Tehát a kérdés adott, hogyan tudom kiszedni - visszarakni a hall jeladót, mert eléggé beágyazottnak tűnik (előtte van az elosztó forgórésze, amitől nem férek hozzá).

Köszi

Hát ahogy nézegetem a villás szorítót sem kell levenni, a forgórész mellett elvileg befér a csillagcsavarhúzó, kitekered a jeladót rögzítő két csavart, és kihúzod az alu házból.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Látom a fordulatszám probléma mindennapossá vált szinte... :D

Én is ez miatt zaklatnálak Benneteket!

Olvasgatom, hogy Zolek "Cartársnál" Hall-jeladó is okozhat fordulatszám gondot. Nálam hideg motornál nem esik vissza a ford.szám mikor bemelegszik a motor. Hall-jeladó lehet nálam is?

Valamint ha fékezek, megemelkedik a fordulatszám... :D

Tudtok nekem valami biztatót mondani?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Látom a fordulatszám probléma mindennapossá vált szinte... :D

Én is ez miatt zaklatnálak Benneteket!

Olvasgatom, hogy Zolek "Cartársnál" Hall-jeladó is okozhat fordulatszám gondot. Nálam hideg motornál nem esik vissza a ford.szám mikor bemelegszik a motor. Hall-jeladó lehet nálam is?

Valamint ha fékezek, megemelkedik a fordulatszám... :D

Tudtok nekem valami biztatót mondani?

Köszi!

Szia!

Szerintem megpróbálhatnád az alapjárati motort kitisztítani első körben, nálam ez annyiból állt, hogy beáztattam benzinbe, de féktisztító folyadékot szoktak ajánlani a kollegák.

Nekem ez egy erősebb hajtásig megoldotta az üresben gurulós alapjárat ingadozós gondom, de utána visszatért.

Na én meg nem tudtam otthon kicserélni a hall jeladót a szűk hely és a rossz állapotú csillagfejű tartócsavarok miatt, szervízben megcsinálták 2000 Ft-ért. Holnap már azzal jövök munkába, kiváncsi vagyok megoldódik -e a leállás gondom. Bár a szervíz szerint gyújtásmodul lesz... Meglátjuk.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Szerintem megpróbálhatnád az alapjárati motort kitisztítani első körben, nálam ez annyiból állt, hogy beáztattam benzinbe, de féktisztító folyadékot szoktak ajánlani a kollegák.

Nekem ez egy erősebb hajtásig megoldotta az üresben gurulós alapjárat ingadozós gondom, de utána visszatért.

Na én meg nem tudtam otthon kicserélni a hall jeladót a szűk hely és a rossz állapotú csillagfejű tartócsavarok miatt, szervízben megcsinálták 2000 Ft-ért. Holnap már azzal jövök munkába, kiváncsi vagyok megoldódik -e a leállás gondom. Bár a szervíz szerint gyújtásmodul lesz... Meglátjuk.

A tisztításon túl vagyok, de azért nem árthat még egyszer...

Olvasgattam a gondodat, nekem is volt hasonló, villamosság szerelő mérte ki, nálam gyújtás modul volt a ludas, de egyúttal cseréltem trafót is. Meteornál vettem mindkettőt kb. 10-12.000 - Ft volt a kettő.

Link to comment
Megosztás:

A tisztításon túl vagyok, de azért nem árthat még egyszer...

Olvasgattam a gondodat, nekem is volt hasonló, villamosság szerelő mérte ki, nálam gyújtás modul volt a ludas, de egyúttal cseréltem trafót is. Meteornál vettem mindkettőt kb. 10-12.000 - Ft volt a kettő.

Köszi a tippet, megnyugtató, hogy nem egy vagyonba kerülnek.

Különben a trafóból egyenletes kereplő hang hallatszik, bár a motor zaja miatt nehéz észrevenni, ezek lesznek a következők, ha nem szűnik a gondom.

Házilag egyszerű kicserélni a trafót és gyújtásmodult?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippet, megnyugtató, hogy nem egy vagyonba kerülnek.

Különben a trafóból egyenletes kereplő hang hallatszik, bár a motor zaja miatt nehéz észrevenni, ezek lesznek a következők, ha nem szűnik a gondom.

Házilag egyszerű kicserélni a trafót és gyújtásmodult?

Igen , két csati meg két csavar.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippet, megnyugtató, hogy nem egy vagyonba kerülnek.

Különben a trafóból egyenletes kereplő hang hallatszik, bár a motor zaja miatt nehéz észrevenni, ezek lesznek a következők, ha nem szűnik a gondom.

Házilag egyszerű kicserélni a trafót és gyújtásmodult?

Csattog az a car gyujtókábeltől is tisztességgel és a túl nagy gyertyahézagtól is. Én is megvettem mindent anno (trafo, komplett gyujtáselosztó, ......) mert csttogott a trafo meg rángatott, aztán kidobtam a sok lét mert az új kábelszet carvolt.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippet, megnyugtató, hogy nem egy vagyonba kerülnek.

Különben a trafóból egyenletes kereplő hang hallatszik, bár a motor zaja miatt nehéz észrevenni, ezek lesznek a következők, ha nem szűnik a gondom.

Házilag egyszerű kicserélni a trafót és gyújtásmodult?

Igen , két csati meg két csavar.

+ a modul felfogatásához kell(ene) egy kis hővezető zselé, mert nélküle nem tudja jó hatásfokkal elvezetni a keletkező hőt és emiatt csökken(het) az élettartama. Hogy ez a gyakorlatban mennyire számít azt nem tudom, mert én nem tettem még fel gy.modult paszta nélkül.

Link to comment
Megosztás:

+ a modul felfogatásához kell(ene) egy kis hővezető zselé, mert nélküle nem tudja jó hatásfokkal elvezetni a keletkező hőt és emiatt csökken(het) az élettartama. Hogy ez a gyakorlatban mennyire számít azt nem tudom, mert én nem tettem még fel gy.modult paszta nélkül.

Tudnál mutatni esetleg képet, hogyan, hova kented a zselét? Ha úgyis cserélek, talán ezen már nem érdemes spórolni, bár még nem tudom mennyibe kerül.

Link to comment
Megosztás:

Tudnál mutatni esetleg képet, hogyan, hova kented a zselét? Ha úgyis cserélek, talán ezen már nem érdemes spórolni, bár még nem tudom mennyibe kerül.

A zselét adják a modullal együtt. Egy kis zacskóban mellékelik hozzá, olyan mint a szilikon tömítő. Ezt ha jól tévedek a modul fémes oldalára kell rákenni és úgy rögzíteni a trafóhoz.

Link to comment
Megosztás:

A zselét adják a modullal együtt. Egy kis zacskóban mellékelik hozzá, olyan mint a szilikon tömítő. Ezt ha jól tévedek a modul fémes oldalára kell rákenni és úgy rögzíteni a trafóhoz.

Gyanitom hasonló, vagy ugyanolyan mint a számítógépekben a proci és hűtő közötti fehér trutyi.

Link to comment
Megosztás:

Gyanitom hasonló, vagy ugyanolyan mint a számítógépekben a proci és hűtő közötti fehér trutyi.

Igen, olyasmi lehet, ahogy az elvet elnézem. Vettem ma gyújtásmodult, nem adtak hozzá trutyit, de számteches boltban 300 Ft-ért lehet kapni egy kis tubussal, majd azt kenem rá.

Viszont a vett gyújtásmodul nem passzol a régi helyére, kicsit más alakja van (rövidebb és kicsit szélesebb), arról nem is beszélve, hogy a tartó tálcán (ami egyben tartja a modult és a trafót) van egy kis bemélyedés, amibe nem stimmel. Remélem lehet kapni ilyen tartó vasat, mert amúgy is elég nehéz kiszedni a régi modult, mivel van egy csavar, ami valahogy a belsejéből lehet beletekerve a tálcába, a trafót pedig csak egy sínbe kell becsúsztatni. Van amúgy valami különleges oka, hogy ilyen közel van egymáshoz a trafó és a modul, vagy csak így sikerült? Különben csodálkozom, hogy nincs rajta kis hűtőborda, ha ilyen gond a melegedés azon a tájékon.

Link to comment
Megosztás:

Igen, olyasmi lehet, ahogy az elvet elnézem. Vettem ma gyújtásmodult, nem adtak hozzá trutyit, de számteches boltban 300 Ft-ért lehet kapni egy kis tubussal, majd azt kenem rá.

Viszont a vett gyújtásmodul nem passzol a régi helyére, kicsit más alakja van (rövidebb és kicsit szélesebb), arról nem is beszélve, hogy a tartó tálcán (ami egyben tartja a modult és a trafót) van egy kis bemélyedés, amibe nem stimmel. Remélem lehet kapni ilyen tartó vasat, mert amúgy is elég nehéz kiszedni a régi modult, mivel van egy csavar, ami valahogy a belsejéből lehet beletekerve a tálcába, a trafót pedig csak egy sínbe kell becsúsztatni. Van amúgy valami különleges oka, hogy ilyen közel van egymáshoz a trafó és a modul, vagy csak így sikerült? Különben csodálkozom, hogy nincs rajta kis hűtőborda, ha ilyen gond a melegedés azon a tájékon.

Hello

Nos úgy tudod megoldani hogy az alu tálcárol levésed a régi modult, aztán megnézed hogyan passzolna rá és flex-el leköszörülöd a felesleget, addig hogy simán ráfeküdjön, bejelölöd a csavar furat helyát és kis csavarral fel tudod csavarni a tálcára, csak előtte a modul alját kend be a proci zselével feltétlenül, én így csináltam és jó lett :D

Link to comment
Megosztás:

Hello

Nos úgy tudod megoldani hogy az alu tálcárol levésed a régi modult, aztán megnézed hogyan passzolna rá és flex-el leköszörülöd a felesleget, addig hogy simán ráfeküdjön, bejelölöd a csavar furat helyát és kis csavarral fel tudod csavarni a tálcára, csak előtte a modul alját kend be a proci zselével feltétlenül, én így csináltam és jó lett :D

Hmmm , én simán az alu tálcával együtt cseréltem, csak a két tarfón is átmenő csavart tekertem ki. Mondjuk nekem az alakja passzolt, csak a csati kivezetés volt más szögben, alig fért el az akkutól.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Kuplung bowden csere elött állok már meg is van bowden és egy olyan kérdésem lenne,hogy mennyire macerás kicserélni?Ha jól tudom akkor valami rugót is ki kell akasztani a pedálnál mert ugy fér ki!Ez igaz?

Esetleg ha valakinek lenne képe és elküldené azt megköszönném!

üdv.:zozo

Végülis a rugót nem kell kiakasztani, csak nekem útban volt a bovden pöckének a kiugrasztásakor. Mondjuk én kivettem az egész pedált, és bezsíroztam rendesen a tengelyét.

266536-20110629-ZDKM9k.jpg

Link to comment
Megosztás:

Végülis a rugót nem kell kiakasztani, csak nekem útban volt a bovden pöckének a kiugrasztásakor. Mondjuk én kivettem az egész pedált, és bezsíroztam rendesen a tengelyét.

http://pics.coldline.hu/pics/266536-20110629-ZDKM9k.jpg

Köszi a képet és a segitséget!

Igen a bowden pöckének kiakasztásához kell kivenni a rugót!A pedált azt csak a csap fogja vagy esetleg valamit kell még bontani?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.