Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

manta

Recommended Posts

  • Hozzászólások 829
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Most ezt mire írtad? :D

Nekem pölö GT-ről vannak.

De mint nemég kiderült a Lambón is ilyen volt.

Szerintem a tartó konzol ilyenkor szokott hiányozni a tükrökről. :lol: Nem?

Nekem és haveromnak is így tudták csak leszedni a tükrét, de a tartó konzol nem szokott ám ilyenkor ép maradni!!! Azt barmolják szét hogy lejöjjön a tükör. :lol:

Persze abszolút valószínű, hogy GT-ről való, nem is beszélve a Lamboról! :D

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Sziasztok

Ma végigolvastam a topicot és felmerült bennem egy kérdés. Megéri -e átpapírozni egy másik motort a mantába vagy sem?

Ugyanis csak típusazonos motort lehet beleszerelni. Viszont ha a műszakinál olvashatatlan a motorszám akkor a KPM kiad egy új motorszámot amit beütnek és a forgalmiban módosítani kell s ez viszont minimális költséggel jár. Teszem fel a kérdés ha valaki egy 16V motort akar beletenni és elkeni a motorszámot ez akkor is működő művelet? Vagy valaki megállapítja a KPM nél ,hogy bizony az nem manta motor? A 6 hengeresnél már ciki lehet persze de a 4 hengeres motornál elképzelésem szerint végrehajtható a művelet. Egyébként siralmas az itthoni rendszer ,hogy az ember egy sima motorcserébe nem vághat bele nyugodtan mert az ügyintézés illetve az ezt érintő macera továbbá az anyagiak mindenkit visszafognak... No comment

Üdv

Dani

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Ma végigolvastam a topicot és felmerült bennem egy kérdés. Megéri -e átpapírozni egy másik motort a mantába vagy sem?

Ugyanis csak típusazonos motort lehet beleszerelni. Viszont ha a műszakinál olvashatatlan a motorszám akkor a KPM kiad egy új motorszámot amit beütnek és a forgalmiban módosítani kell s ez viszont minimális költséggel jár. Teszem fel a kérdés ha valaki egy 16V motort akar beletenni és elkeni a motorszámot ez akkor is működő művelet? Vagy valaki megállapítja a KPM nél ,hogy bizony az nem manta motor? A 6 hengeresnél már ciki lehet persze de a 4 hengeres motornál elképzelésem szerint végrehajtható a művelet. Egyébként siralmas az itthoni rendszer ,hogy az ember egy sima motorcserébe nem vághat bele nyugodtan mert az ügyintézés illetve az ezt érintő macera továbbá az anyagiak mindenkit visszafognak... No comment

Üdv

Dani

Én már csináltam motorcserét, nem típusazonos motorral (azaz abba az autóba azt a motort gyárilag nem rakták, bár a márka ua. volt) - igaz, ez 1994-ben volt. Egyébként nem volt horror a dolog, de előtte a mérnök urak utánanéztek rendesen, és korrektül átnézték akkor is amikor végigmentem a soron, és hát mivel csak a hengerfejnél volt eltérés, a blokk tartóbakok gyáriak voltak, váltó ua. és végülis nem volt csak pár lóerő eltérés a két moci között, úgyhogy rábólintottak. Pénz lerak, papír megkap.

Szóval a Közlekedési Főfelügyeletnél elvben értenek az autóhoz akik ott ülnek, nem egyszerű papírtologatók. A DOHC hengerfejet szerintem nem keverik össze a Mantáéval.... pláne, hogy a blokk is más.....

Persze sosem lehet tudni, biztos ez is ismeretség kérdése.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Nos, akkor írkálok. Az itt leírtak annyiban módosulnak, hogy vettem egy A/2-es Senatort, és aláfekve Rolival megállapítottuk, hogy kár vacakolni BMW cuccokkal, egy az egyben a Seni cuccai kerülnek be hátra is. Már megvan a 2. számú Manta is, amibe bele lesz pottyantva minden. A 3.0 12V motor kap egy 24V-s hengerfejet, amely most épp felújítás alatt áll. A diffi sima, de már úgy néz ki, hogy lesz egy B Seni alatti Speer. Szóval halad minden, mégha lassan is.

Egyébként azt hittem, hogy viszonylag egyedi autót építünk, errefel rátaláltam erre.

Mit ne mondjak, irígykedek. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nos, akkor írkálok. Az itt leírtak annyiban módosulnak, hogy vettem egy A/2-es Senatort, és aláfekve Rolival megállapítottuk, hogy kár vacakolni BMW cuccokkal, egy az egyben a Seni cuccai kerülnek be hátra is. Már megvan a 2. számú Manta is, amibe bele lesz pottyantva minden. A 3.0 12V motor kap egy 24V-s hengerfejet, amely most épp felújítás alatt áll. A diffi sima, de már úgy néz ki, hogy lesz egy B Seni alatti Speer. Szóval halad minden, mégha lassan is.

Egyébként azt hittem, hogy viszonylag egyedi autót építünk, errefel rátaláltam erre.

Mit ne mondjak, irígykedek. :rolleyes:

Szia Sanyi

nem szeretnelek elszomoritani de mis lessz itt

1

a b senator difi nem stimmel az a senator hidra avagy a sper sem a hazba(manta sper esetleg)

2

hogy is szeretned felrakni a 24v hengerfejet ???? mas a blokk olajjarata mas a vezermuhaz (mindent atlehet faragni de olcsobb egy c30se motort venni es az nem faragott)

talan eszszerubb lenne a 2.6 dualramot felrakni a 12v re az legalabb cupp es azzal lehet a 3.0 198 paci gondold meg

az otlet nagyon jo amit kitalaltal csak az apro bosszanto dolgok de erre a futomure passzolnak a felnijeid elegsegesek a fekei csak spert lessz nehez talalni

udv becs-bol

Link to comment
Megosztás:

Nos, akkor írkálok. Az itt leírtak annyiban módosulnak, hogy vettem egy A/2-es Senatort, és aláfekve Rolival megállapítottuk, hogy kár vacakolni BMW cuccokkal, egy az egyben a Seni cuccai kerülnek be hátra is. Már megvan a 2. számú Manta is, amibe bele lesz pottyantva minden. A 3.0 12V motor kap egy 24V-s hengerfejet, amely most épp felújítás alatt áll. A diffi sima, de már úgy néz ki, hogy lesz egy B Seni alatti Speer. Szóval halad minden, mégha lassan is.

Egyébként azt hittem, hogy viszonylag egyedi autót építünk, errefel rátaláltam erre.

Mit ne mondjak, irígykedek. <_<

Nekem lett volna egy eladó c30se mocim :rolleyes: vettem anno hogy összerakom a mantát de lemondtam róla mivel az astrát építem x30xe-re. Most feleslegessé vált.

Link to comment
Megosztás:

Nekem lett volna egy eladó c30se mocim :rolleyes: vettem anno hogy összerakom a mantát de lemondtam róla mivel az astrát építem x30xe-re. Most feleslegessé vált.

A moci nem lett volna elég. Jobb így, komplett autóként. Van váltó, 5*118-as osztókörű agyak, elől-hátul tárcsafék, ABS, és minden hóbelebanc, ami egy Senatorral jár. <_<

Szia Tas! Rég láttalak itt! Hiányoztál ám! :lol:

Szia Sanyi

nem szeretnelek elszomoritani de mis lessz itt

1

a b senator difi nem stimmel az a senator hidra avagy a sper sem a hazba(manta sper esetleg)

2

hogy is szeretned felrakni a 24v hengerfejet ???? mas a blokk olajjarata mas a vezermuhaz (mindent atlehet faragni de olcsobb egy c30se motort venni es az nem faragott)

talan eszszerubb lenne a 2.6 dualramot felrakni a 12v re az legalabb cupp es azzal lehet a 3.0 198 paci gondold meg

az otlet nagyon jo amit kitalaltal csak az apro bosszanto dolgok de erre a futomure passzolnak a felnijeid elegsegesek a fekei csak spert lessz nehez talalni

udv becs-bol

Nagyon nem szomorítottál el, a lényegek már megvannak (csak a pénz hiányzik, de kezdem megszokni). ;) Azt hittem, hogy a 3.0 blokk ugyanaz, csak a sallangokkal lesz szoppancs. No mindegy, akkor lesz máshogy. A 2.6 Dual Ramos megoldás nekem is tetszik, legfeljebb lesz az. A difi nem olyan nagy a probléma. Az A Senatort azthiszem gyártották speerrel is, tehát majd legfeljebb vadászok azt. Egyébként ez az A Senator nem hidas, hanem független kerékfelfüggesztéses. Ezért örültem meg neki annyira. És Roli olyan lelkes volt (ismered :lol: :D), hogy neki van egy speerje, hogy nem is gondolkodtam. Ugyanez volt a hengerfejjel is. :P

Link to comment
Megosztás:

Igen, a Rekord Speer-ről tudok, Tas már említette nekem. Egy olyan majd a 'kis' (2.2) Mantába fog beleesni, ha véletlenül hallok róla, hogy van valahol valakinek valamennyiért :rolleyes:. De a 'nagy' Mantát teljesen a 3.0-s motorhoz szeretném igazítani, hogy biztos elég legyen a fék, és ne tépjek szét újra egy diffit (bár tudom, hogy akinek 3.0-ja van, mindneki elégedett a gyári Manta cuccokkal). Ezért ahhoz a Rolinál (Vascona) látott módszerrel inkább egy az egyben a Senator dolgait szeretném beletenni. Hamár egyszer beleugrunk egy efféle játékba, akkor csináluk meg becsülettel. <_<

Link to comment
Megosztás:

Igen, a Rekord Speer-ről tudok, Tas már említette nekem. Egy olyan majd a 'kis' (2.2) Mantába fog beleesni, ha véletlenül hallok róla, hogy van valahol valakinek valamennyiért :rolleyes:. De a 'nagy' Mantát teljesen a 3.0-s motorhoz szeretném igazítani, hogy biztos elég legyen a fék, és ne tépjek szét újra egy diffit (bár tudom, hogy akinek 3.0-ja van, mindneki elégedett a gyári Manta cuccokkal). Ezért ahhoz a Rolinál (Vascona) látott módszerrel inkább egy az egyben a Senator dolgait szeretném beletenni. Hamár egyszer beleugrunk egy efféle játékba, akkor csináluk meg becsülettel. <_<

sanyi nagyon jol ismerem az a senatort meg a fuggetlen hatso hidjat volt a senatorom az a zold

vadassz rekord manta spert azt betudod tenni, a szenator b hidja mas meg a sperje is masok a felfuggesztesi pontok meg a difi merete

hajra sanyi szurkolok ahogy rolinak ugy neked is adok tanacsot ezert irtam ezeket

Link to comment
Megosztás:

Örülök, hogy megy a szekér Sanyi! Remélem összeáll az autó - de szívás biztos lesz bőven, ne félj. Ez egy ilyen játék :rolleyes:

Ja, srácok! Ne haragudjatok, de az önzáró differenciál neve szlengben helyesen "sperr", nem pedig "sper" meg "speer" - a német sperren (zárni) igéből jön. Bocs, hogy Lőrincze Lajost játszom, nem akarok én lenni az okostojás, csak zavar.... <_<

Link to comment
Megosztás:

Örülök, hogy megy a szekér Sanyi! Remélem összeáll az autó - de szívás biztos lesz bőven, ne félj. Ez egy ilyen játék :rolleyes:

Ja, srácok! Ne haragudjatok, de az önzáró differenciál neve szlengben helyesen "sperr", nem pedig "sper" meg "speer" - a német sperren (zárni) igéből jön. Bocs, hogy Lőrincze Lajost játszom, nem akarok én lenni az okostojás, csak zavar.... <_<

hali Hic

es mivan a limited slip diferential-lal,avagy sperausgleich

irni nemtanultam de opelt szeretek szerelni mert nem kell irni tudni hozza

mielott belekotsz nincs ekezetem

de egy a lenyeg mi megertjuk egymast nezzel a sittes szlengel is

Link to comment
Megosztás:

Jólvanna! Tudtam, hogy sértődés lesz, pedig nem b@szogatásnak szántam....

(amúgy sperrausgleich, tehát két r, kérlek ellenőrizd le, ne én legyek okos)

De tényleg nem ez a lényeg, mert azt mind tudjuk, hogyan müxik, és miről van szó. Csak a jobbító szándék beszélt belőlem... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Jólvanna! Tudtam, hogy sértődés lesz, pedig nem b@szogatásnak szántam....

(amúgy sperrausgleich, tehát két r, kérlek ellenőrizd le, ne én legyek okos)

De tényleg nem ez a lényeg, mert azt mind tudjuk, hogyan müxik, és miről van szó. Csak a jobbító szándék beszélt belőlem... :rolleyes:

nem sertodes az tuti mert akkor meg nem ismersz <_<

csak az akcio reakciot szul es az energia sosem vesz el csak atalakul ;))

Link to comment
Megosztás:

sanyi nagyon jol ismerem az a senatort meg a fuggetlen hatso hidjat volt a senatorom az a zold

vadassz rekord manta spert azt betudod tenni, a szenator b hidja mas meg a sperje is masok a felfuggesztesi pontok meg a difi merete

hajra sanyi szurkolok ahogy rolinak ugy neked is adok tanacsot ezert irtam ezeket

Köszönöm szépen, a tanácsaid eddig is sokat jelentettek nekem, ezután is számítok a tanácsaidra, és hallgatok is rájuk! :lol: Akkor köszönöm szépen Roli diffijét, de keresek másikat. Amíg még elvi síkon épülget a szekér, addig az ilyen bakik beleférnek. De akkor már tuti szívnám a fogam, ha pénzt adtam volna ki az alkatrészért. :rolleyes:

Ja, srácok! Ne haragudjatok, de az önzáró differenciál neve szlengben helyesen "sperr", nem pedig "sper" meg "speer" - a német sperren (zárni) igéből jön. Bocs, hogy Lőrincze Lajost játszom, nem akarok én lenni az okostojás, csak zavar.... :omg:

Értettem Hic tanárúr! ;) Innentől Sperr. ;)

Örülök, hogy megy a szekér Sanyi! Remélem összeáll az autó - de szívás biztos lesz bőven, ne félj. Ez egy ilyen játék <_<

Örülj, de nem megy egyik sem. :D :P :lol: Ez benne a móka. Nem vagyok Fehérváron, ezért nem halad egyik sem. A Senator motorja per pillanat nem valami üzembiztos, az előző gazdája nagyon gatyára hajtotta, ez Rolandnál pihizik, majd ha ráér ő is, meg én is, akkor azt a motort felújítjuk, aztán az egész autót elbontjuk. A 2.2-es Manta ha minden igaz, Fehérváron lakatolódik, és készülnek hozzá a gyantázott elemek. Augusztusban műszakis, addigra ha alapozófoltosan is, de össze kellene állnia (Nem is beszélve Hajniék esküvőjéről, ami számomra az év legfontosabb eseménye!). Az 1.6-os Manta, ami a 3.0 alapja lesz, az meg körbe van törve, tehát azt is a nagy átalakítás előtt igencsak ki kell lakatolni. A C Rekord maradt a végére, ahhoz nyúlok legutoljára. Az most egy barátom udvarában (nincs rá jobb szó) rohad. A legtöbb munka ahhoz kell, és ahhoz van a legkevesebb alkatrész is. Azzal még egyelőre tervem sincs. Nem tudom még, hogy Rigó Tomihoz hasonlóan eredeti közeli állapotba hozzam, vagy megbolondítsuk azt is, igazi kis élményautót teremtve belőle. Bár azt nagyon megfaragni talán már szentségtörés...

Link to comment
Megosztás:

nem sertodes az tuti mert akkor meg nem ismersz :lol:

csak az akcio reakciot szul es az energia sosem vesz el csak atalakul :lol:)

Gondoltam, hogy nem komoly :hehe: Persze meg is érdemlem, ha egyszer belebeszélek ;) :P

Örülj, de nem megy egyik sem.....

A C Rekord maradt a végére.... Bár azt nagyon megfaragni talán már szentségtörés...

Szerintem nem. :rolleyes:

Már persze ha coupe. :D

Az az autó kiabál azért, hogy igazi, gyönyörű izomautót faragjanak belőle.... <_<

Persze, ha lehet valami komoly blokkal, talán egy Diplomat 5.4-es V8-ast kéne belefaragni.... WOW! ;)

Ha lemaradok a GT projektről valamilyen okból, egy C Reki QP mindig jöhet. :omg:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem. :rolleyes:

Már persze ha coupe. <_<

Nem, nem coupe, hanem kétajtós sedan. A srác egy coupe-t épít magának, és nagyon olcsón alkatrésznek beszerzett mellé egy négyajtós A Commodore-t, meg egy kétajtós sedan C Rekordot. Viszont a coupe-t saját anyagból, és a kézügyességével olyan jól összehozta, hogy gyakorlatilag a Commodore, meg a Rekord sedan úgy áll ott, ahogy odavitte. Erre a kettőre Fikusz barátommal mi rácsaptunk, és majd felújítjuk őket.

De hidd el, nem csak a coupe-ből lehet szép autót csinálni! :P

Íme egy kis ízelítő:

Gyári állapot

Izom elölről

Izom oldalról

Izom hátulról

Motortér (Nekem ilyen sose lesz :D)

Nekem most ez az etalon. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.