Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

manta

Recommended Posts

  • Hozzászólások 829
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

De hidd el, nem csak a coupe-ből lehet szép autót csinálni! <_<

Rendben, elhiszem..... :rolleyes:

Bár személy szerint nem ilyen ültetett zúzógépre gondoltam, hanem kicsit régimódibb, amerikás megoldásra. Olyan segge-fennhordós, nagykrómkerekes dologra. Kétajtós is jó alap! ;)

De Tasconának igaza van, jelen anyagi körülmények között ez inkább kéz-a-bilibe kategória....

Link to comment
Megosztás:

Magyarországon csak a hurci megoldás járható és olyat építesz amilyen jólesik. Veszel egy utánfutót és hurcizod kiállítástól, pályáig. Evvan! :rolleyes:

sza teljes mertekben eggyezem a velemenyeddel

de ami szinten szomoru mar az osztrakok sem olyan engedekenyek mint a nemetek itt is a love jatsza a foszerepet es ami a nemet TUV.-nek megfelel az nemjo az osztraknak sajna igy meg kilatastalanabb a hazai helyzet

Link to comment
Megosztás:

Itt a motor az álom, a kasztni megvalósítható. Bár, ilyen motorról álmodni se merek. No meg ekkora ültetésről se. Magyar útra kemény lenne. De a forma, a forma az... :rolleyes:

De előbb a Manták.

sanyi addik utanna jartam ha a 2.6 helyett 3.0 lenne hivatalositva az kb 750.ezer ft az ado a ccm kulonbseg nekem is az almom egy ls 1 corvette blokk az omegaba mar neten lattam a hollandoknal sot meg 2 turbo is volt rajta <_<

Link to comment
Megosztás:

sza teljes mertekben eggyezem a velemenyeddel

de ami szinten szomoru mar az osztrakok sem olyan engedekenyek mint a nemetek itt is a love jatsza a foszerepet es ami a nemet TUV.-nek megfelel az nemjo az osztraknak sajna igy meg kilatastalanabb a hazai helyzet

Igen, így hogy a közvetlen szomszédok se engednek közel se annyit, mint a Németek ez elég gáz ránk nézve. A németek viszont Anglia felé nézelödnek így, mert amit ott engedélyeznek, az azért néha nevetséges. Fiat 500 amerikai V8-as blokkal, A Corsa 2 370Le-s C20LET-el, fürdökád 4 kerékkel... :rolleyes:

A lap másik oldala viszont az, hogy ha német mintára csinálnák itthon, abból az államnak se kis bevétele lenne és egy rakás munkahelyet is teremtene.

Link to comment
Megosztás:

sanyi addik utanna jartam ha a 2.6 helyett 3.0 lenne hivatalositva az kb 750.ezer ft az ado a ccm kulonbseg nekem is az almom egy ls 1 corvette blokk az omegaba mar neten lattam a hollandoknal sot meg 2 turbo is volt rajta :rolleyes:

Egy reményem van: ha megállítanak, nem nyittatnak motorháztetőt egyik autómon sem. Esetleg olyan naív a rend őre, hogy elhiszi, hogy az a hosszú motor mindenféle kesze-kusza csővel (Dual Ram) csupán 1600 ccm. De bevállalom. Mondjuk, sokat nem mászkálnék forgalomba vele. Találkozók, kis móka-kacagás. Mindennapi használatra ott a 2.2. (ami 1.2, tehát kicsit már az is necces)

A Rekord pedig gyárilag 1.7 karbis. De azt a motort is cserélni szeretném nagyobbra, és injektorosra. Annak a papírja lesz még nagy játék, kinyomozni, hogy kié volt előtte, aztán hogyan tudom átíratni. Mert annak biza semmije sincs. De olyan szép, hogy azzal is kell valamit kezdeni.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Na lehet szurkolni.ma bontom meg Mona motorját, hogy szombatra,mikor a párom itthon lesz kivegyük a motort. Betegszabin vagyok, teli vagyok idővel.Olaj le-kábelek-csövek.......szombaton megy kasztnishoz a drágám.Így kész kell lennie Blitz-re, muszáj.oda nem megyek Mona nélkül.Addig újra hajtókarcsapágycsere, a változatosság kedvéért. :)

Tegnap kis búcsúhajtást csináltam, gyönyörűen megy a verda, Bogi és Mona hangversenyezett az udvarban ,utána a szomszéd néni be is szólt, agresszíven ám!!! Ma meg nincs rajta már biztosítás, így már ma lebontom, hogy tuti ne vezessem. Megyek is beindítom utoljára az elkövetkezendő pár hétre, és leveszem az akksit :) Sanyi! most újra átérzem a bánatod, milyen ha nem hajthatod a vasat. De utána király lesz. B) addig meg marad a Bogi nálam.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

A múlt héten beszereztem egy motortetőt :lol: nagyon boldog voltam mikor a párom becsomagolva elhozta.persze dugiban és szívatott, hogy ugyan holnap hívjam már fel az autóbontót, hogy megvan -e még a mocitető!mert szerinte tuti elvitték már.mondom az nem lehet.aztán 10 perc duma után megmutatta az ajándékomat.juj de nagyon örültem nekije.ott vigyorogtam ,mint aki élete legnagyobb ajándékát kapta meg :lol: .Most le kellene kaparnom róla a festéket, fémig.Aztán alapozás, festés és megkapja az új flitteres festést amint lesz lóvém, nameg az airbrush-t.de itt a probléma:sose csináltam ilyet, mivel a legegyszerűbb leszedni a festéket? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Körömlakk lemosóval! :lol:

Nekem meg már megvan a számítógép a kocsimba. Már csak egy touch monitor kell, és egy-két szarság, aztán műszerfal faragás, és a Hotel Manta a külső vakolás után belül is ötcsillagos lesz. Lassan megy a műhelybe. Sietni kell, jövőre esküvőre kell vele menni, ha már az ideit lekéstem vele! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Homokfújással szokták, vagy ahogy a Ridesból tanultam sütőporral!

Persze csak akkor ha fémtisztára kell. Ha meg nem akkor csak megcsiszolod koronggal és géppel oszt kész.

Én is kínálgatom itt már régóta a manta gépháztetőmet gyöngyház fekete fénnyel és beépített beömlőkkel, ingyért, de nem kell senkinek. Evvan.

Van négy gázos lengéscsillapítóm is ingyé'.2 lipmesa meg két monroe.

Link to comment
Megosztás:

Én is kínálgatom itt már régóta a manta gépháztetőmet gyöngyház fekete fénnyel és beépített beömlőkkel, ingyért, de nem kell senkinek. Evvan.

Van négy gázos lengéscsillapítóm is ingyé'.2 lipmesa meg két monroe.

Nekem inden kell, ami ingyen van!!!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

mivel a legegyszerűbb leszedni a festéket? :lol:

szerintem elég legépezni körgéppel. De függ, hogy mennyi zománc van rajta. Meg, hogy roszdás-e, kell-e gittelni.

Ha nincs baja, akkor 220-as gépi pappíral nekiestek, rányomtok 2 réteg fillert. Azt megcsiszoljátok gépi 320, majd vízesen P600-800, és mehet rá a szín. Ha metál, vagy airbrush megy rá, akkor a végén inkább 800, az nem karcol annyira.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

SZiasztok

Lenne pár kérdésem aztán ki tudja mi lesz belőle. 2,2 es hengerfejet szeretnék felújíttatni és az érdekelne ,hogy a vezréműtengely más -e mint a 2,0 E -es hengerfejben illetve a csapágyméretek egyeznek -e? Valamint ha hengerfejet újíttatok akkor érdemes -e hidrotőkét is cserélni illetve ha a vezérműtengely kopott akkor érdemesebb újat venni vagy esetleg azt jobb megcsináltatni. Valamint hallottam a mechanikus tőkéről is és érdekelne kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatban. A tanácsokat előre is köszönöm. ja mégvalami ,szelepeket kell ilyenkor cserélni vagy elég őket felpolírozni?

Üdv

Dani

Link to comment
Megosztás:

Nockenwelle für 20E div Modelle NEU ORIGINAL OPEL

74,95 eur + posta, fullseria :lol:

én a múltkor 50eurét vettem egy másikat 27ért, az a buktató benne, hogy bár új a tengely, nem biztos-e hogy jól van köszörülve? a szelepemelés szokott különböző lenni, ami "furává" teheti a szelepmunkát. pl S-hez van olyan új tengelyem, ami 6,76-ot emel...

Másik fenéje az új tengelynek, ha nem gyári, h olykor csak keménységvizsgálattal állapítható meg h köszörülés után edzették-e, illetve az sem, hogy edzendő anyagból köszörülték-e? (van amit köszörülés után nem muszáj edzeni)

Elég sok veztengelygyártótól kerülnek még elő új nem használt tengelyek. Olykor az USA-ból kerülnek vissza még a CIH-khoz is, de nem mindig van beleütve, vagy öntve a gyártó kódja, ritka de van ilyen is.

ezt meg másold be excelbe:

Opel Seriennockenwellen

Motor Steuerzeiten [°] Öffnungs-winkel[°] Über-schnei-dung[°] Ventilhub[mm] Phase Nockenhub[mm] Typ(M=mechanisch,H=hydraulisch) Kennz.

17N, 15N 34 76 70 28 290/278 62 0° M

17N 44 86 84 46 310 90 9,95 (.392") 1° spät M

19S/H, 17S 40 88 80 48 308 88 4° spät 6,55 A/--

19N 44 86 84 46 310 90 9,95 (.392") 1° spät

19E 44 88 84 48 312 92 10,98 7,2 H C/grün

20N, 20S 32 90 72 50 302 82 10,467 (.412") 9° spät H

20E 34 88 74 48 302 82 10,467 (.412") 7° spät 6,86 H R/grün braun

22E 28 77 66 39 285 67 5,5° spät H

25E 40 88 80 48 308 88 6,32 H B/weiß

30E 32 90 72 50 302 82 6,86 H K/grün braun

Neten sokfelé megvan "normálisabb" formátumban is, gugliba üsd be: Nockenwellendaten CIH

Mint olvasható a 2.2es tengely kicsit másabb, majd vigyázz a hidrós nem hidrós tengelyekkel és fejekkel, hidróhoz vagy itt vagy ott de kell legyen az első csapon egy db nút, mivel a csapágyon keresztül jut a felső olajjáratba az olajnyomás. Ha szükséges a minimum 3 db tengelycsapágy a fejbe 50ft és kapható, a csapágyméret a CIH-kban azonos, viszont mindig az adott tengellyel együtt kell vizsgálni, de a csapágyak általában túlélik még a tulajdonost is, nemcsak a műszakit, csak extrém gondatlan üzembentartó tudja tönkretenni. Még valami: a hidrós bütyök egy egész kicsit szintén másabb, mint a mechanikus bütyök, az egyik - eszembe nem jut melyik - finomabban tolja fel a tőkét, nem annyira hirtelen / direkten, + az ugye ökölszbály, h mechanikus fejben nem működik a hidró.

itt egy német leírás ismeretlen tengely beméréséről:

http://home.arcor.de/ohf-archiv/ohf_archiv...ockenwelle.html

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.