Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

A gázbowden elég feszes?

Van valahol leírva, fotózva, hogy melyik csavar az?

Elég magas egy ideje hidegen is, melegen is! 1000 fölött picivel.

A közkézen forgó PDF-et nézegettem, (igaz nem rágtam át magam rajta részletesen) de a rajzokról nem 100-as!

Link to comment
Megosztás:

Van valahol leírva, fotózva, hogy melyik csavar az?

Elég magas egy ideje hidegen is, melegen is! 1000 fölött picivel.

A közkézen forgó PDF-et nézegettem, (igaz nem rágtam át magam rajta részletesen) de a rajzokról nem 100-as!

Nem lehetséges, hogy az előtöltés állító vákuumdob membránja szakadt szét (vagy a termoszelep nem működik rendesen) és hideg-alapjáraton van folyamatosan? Meg kellene nézned, hogy ha bemelegszik a motor akkor behúz-e a vákuumdob.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehetséges, hogy az előtöltés állító vákuumdob membránja szakadt szét (vagy a termoszelep nem működik rendesen) és hideg-alapjáraton van folyamatosan? Meg kellene nézned, hogy ha bemelegszik a motor akkor behúz-e a vákuumdob.

Majd megnézem.

Nem mintha számítana, de kb. 15000 km.-el ezelőtt komplett adagolófelújítás volt.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehetséges, hogy az előtöltés állító vákuumdob membránja szakadt szét (vagy a termoszelep nem működik rendesen) és hideg-alapjáraton van folyamatosan? Meg kellene nézned, hogy ha bemelegszik a motor akkor behúz-e a vákuumdob.

Majd megnézem.

Nem mintha számítana, de kb. 15000 km.-el ezelőtt komplett adagolófelújítás volt.

Nekem egy sima elrepedt vákuumcső okozott ilyen problémát! (már több alkalommal is!)

A képen bejelöltem a 2 sérült részt. :D Hátha neked is ez lesz csak a baj! :D

Ha hírtelen jött a probléma, akkor szerintem csak ennyi. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem egy sima elrepedt vákuumcső okozott ilyen problémát! (már több alkalommal is!)

A képen bejelöltem a 2 sérült részt. :D Hátha neked is ez lesz csak a baj! :D

Ha hírtelen jött a probléma, akkor szerintem csak ennyi. :P

Tipusbetegség! :D

Béla!

Nézz már bele a vákumcsövekbe, nem-e van benne olaj...nekem a vákumpumpám meghalásakor minden tele volt olajjal, a termoszelepem az olaj nyírta ki.

Link to comment
Megosztás:

Nézz már bele a vákumcsövekbe, nem-e van benne olaj...nekem a vákumpumpám meghalásakor minden tele volt olajjal, a termoszelepem az olaj nyírta ki.

Lehúztam a vákumpumpa végére menő csövet. A munkámhoz használt sűrített levegős palackkal kifújva jött ki pár csepp olaj. Ha csak az adagoló felőli vége van lehúzva, akkor érzek egy kis vákumot.

A másik csőből, ami a turbó közelébe megy, már elég sok olaj jött ki. :D

Az a cső mire van kitalálva? Az Astrásgyerek képén jól látszik ez a felfelé menő cső.

Telefonnal lefotóztam az adagolómon az állítócsavarokat. Az egyiket sajnos egy gumi kifolyó takarja.

20110702_002__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Beszámoztam a látható csavarokat. Valaki elmondaná, hogy melyik mit állít?

Link to comment
Megosztás:

Üzemi hőfok 91 fok (X17DTL) a venti még szinte nem is kapcsolt nekem, talán egyszer a hegyekben 100 foknál, vagy valahogy így.

Akkor elméletileg jó! Bár nekem normál esetben 90 fok alatt van picivel, ha sokat ketyegek egy helyben, akkor megy 90 fölé kicsivel. Mondjuk nem vagyok benne biztos, hogy jó a mérőm, mert nemrég melegítettem, hogy kipróbáljam, jó e a ventillátor, és 90 fok felett úgy 3-4 mm-el mikor leállítottam és elkezdtem óvatossan letekerni a kupakot, rotyogott a víz. :S

Link to comment
Megosztás:

Akkor elméletileg jó! Bár nekem normál esetben 90 fok alatt van picivel, ha sokat ketyegek egy helyben, akkor megy 90 fölé kicsivel. Mondjuk nem vagyok benne biztos, hogy jó a mérőm, mert nemrég melegítettem, hogy kipróbáljam, jó e a ventillátor, és 90 fok felett úgy 3-4 mm-el mikor leállítottam és elkezdtem óvatossan letekerni a kupakot, rotyogott a víz. :S

zárt rendszerbe nem 100on forr. :icon4: Hanem jóval fölötte.

Ha üzemi hőfokba 90 alatt van, az nem jó!

nekem a rossz termosztáttal volt 90 fok alatt! 95 fölé szinte sosem ment fel...

Új termosztáttal: elindulok hideg motorral, 3 km után üzemmeleg a motor, ekkor éri el a 94 fokot a mutató, majd látványosan visszaesik 90-re. innen felmegy 91-re, és ott is marad azután! (kivéve araszolgatás dugóban, vagy hatalmas szerpentineken kapaszkodás felfelé 5 személlyel fél órán keresztül :D )

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem!

Kis segítségre lenne szükségem: Légzsák visszajelzőm jelzett, a hibát javítottuk, de persze a jelzés maradt. Most már van csatlakozóm laptophoz, de nem tudom, hogy milyen szoftvert keressek ahhoz, hogy a légzsák hibájának jelzését kiradírozhassam. (X17DTL - 1998-as.)

Még annyit, hogy azért itt kérdem, mert benzineshez van programom, de a diesel teljesen más.

Link to comment
Megosztás:

Az szerinteket mitől van, hogy az én motorom hidegen melegen érezhetően élesebb hangú, kopogósabb, mint egy másik, jóval többet futott ugyanilyen isuzu motor? Előtöltés, porlasztók, szelephézagok okozhatják?

Az enyémet ha húzatom, csak 3000 felett hallom süvíteni a turbót, a másiknál már 2500-tól. Emellett érezhetően jobban megy, gond nélkül elpörög 5500-ig.

Link to comment
Megosztás:

Az szerinteket mitől van, hogy az én motorom hidegen melegen érezhetően élesebb hangú, kopogósabb, mint egy másik, jóval többet futott ugyanilyen isuzu motor? Előtöltés, porlasztók, szelephézagok okozhatják?

Az enyémet ha húzatom, csak 3000 felett hallom süvíteni a turbót, a másiknál már 2500-tól. Emellett érezhetően jobban megy, gond nélkül elpörög 5500-ig.

Előtöltés főleg.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk nem füstöl egyáltalán, és nem is fogyaszt. 4,6 literrel járok. Nem igazán kap anyagot.

A másik nem a lomha dieselek közé tartozik, megy mint a meszes, ha lépem neki.

szerintem meg szelephézeg, mert ugye az isuzu az nem hidrotőkés, hanem lapkás, az enyém is melegen jóval csendesebb, lapkát kell lehet cserélni, de ez az én tippem csak, attól még elemgy:). Előtöltés, porlasztó szokásos hibák is lehetségesek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem agy astra 17DR motoros autót, melyből hiányzik (szerintem) egy relé az izzítórelé mellett.(motortér-sárvédőnél műanyag dobozka)

Az "így csináld" kapcsolási rajz szerint ez a relé vezérli a Bosch adagoló oldalán lévő "hidegindító/motorfordulat" mágnes szelepét.

A mi bontósunk szerint ezt gyárilag nem teszik bele, ezért nem tud adni.

Kérdéseim:

Ez tényleg nem kell bele?

Ha hiányzik mit veszek észre. (Sajnos nehezen indul, és a gyorsulás sem az igazi)

Légyszi nézze már meg valaki, és ha van akkor írja meg a relé számát, esetleg fénykép). A boltban csak ez alapján tudnak adni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem agy astra 17DR motoros autót, melyből hiányzik (szerintem) egy relé az izzítórelé mellett.(motortér-sárvédőnél műanyag dobozka)

Az "így csináld" kapcsolási rajz szerint ez a relé vezérli a Bosch adagoló oldalán lévő "hidegindító/motorfordulat" mágnes szelepét.

A mi bontósunk szerint ezt gyárilag nem teszik bele, ezért nem tud adni.

Kérdéseim:

Ez tényleg nem kell bele?

Ha hiányzik mit veszek észre. (Sajnos nehezen indul, és a gyorsulás sem az igazi)

Légyszi nézze már meg valaki, és ha van akkor írja meg a relé számát, esetleg fénykép). A boltban csak ez alapján tudnak adni

???

A mit?? :D

Link to comment
Megosztás:

???

A mit?? :D

Megpróbálok egyszerűsíteni.

Motortérben a sárvédő dobnál az akksi mellett van egy fekete műanyag hosszúkás doboz, amibe a szűrőfűtés relé, az izzítórelé, az izzító biztosítéka van, és elméletileg még egy relé.

Ez a kapcsolási rajza szerint olyan mint egy egyszerű kürt relé(pl.szűrőfűtés) csak egy tranzisztor vezérli. (A rajz K82-nek nevezi)

Csak sajnos nem tudom a számát. Ha így sem sikerül behatárolni, akkor felteszek egy képet a "helyéről".

Köszi hogy foglalkozol a témával. (A Lucas adagolónál nincs ilyen csak a Bosch-nál.)

Link to comment
Megosztás:

Megpróbálok egyszerűsíteni.

Motortérben a sárvédő dobnál az akksi mellett van egy fekete műanyag hosszúkás doboz, amibe a szűrőfűtés relé, az izzítórelé, az izzító biztosítéka van, és elméletileg még egy relé.

Ez a kapcsolási rajza szerint olyan mint egy egyszerű kürt relé(pl.szűrőfűtés) csak egy tranzisztor vezérli. (A rajz K82-nek nevezi)

Csak sajnos nem tudom a számát. Ha így sem sikerül behatárolni, akkor felteszek egy képet a "helyéről".

Köszi hogy foglalkozol a témával. (A Lucas adagolónál nincs ilyen csak a Bosch-nál.)

Én is megjavítottam anó ezt a relét de nem ez volt a hibás, a vége motorgenerál lett mivel ez a relé szinte semmit nem befolyásol.

Link to comment
Megosztás:

Megpróbálok egyszerűsíteni.

Motortérben a sárvédő dobnál az akksi mellett van egy fekete műanyag hosszúkás doboz, amibe a szűrőfűtés relé, az izzítórelé, az izzító biztosítéka van, és elméletileg még egy relé.

Ez a kapcsolási rajza szerint olyan mint egy egyszerű kürt relé(pl.szűrőfűtés) csak egy tranzisztor vezérli. (A rajz K82-nek nevezi)

Csak sajnos nem tudom a számát. Ha így sem sikerül behatárolni, akkor felteszek egy képet a "helyéről".

Köszi hogy foglalkozol a témával. (A Lucas adagolónál nincs ilyen csak a Bosch-nál.)

ITT találsz képeket! Nekem ezek vannak a motortérben a dobozkákban. :D

Link to comment
Megosztás:

Én is megjavítottam anó ezt a relét de nem ez volt a hibás, a vége motorgenerál lett mivel ez a relé szinte semmit nem befolyásol.

A relé számát vagy egy képet tudnál felrakni. Köszi...

Kompresszió méréssel döntöttél a felújítás mellett?

Még belerakom ezt a relét (ha találok) és levakolom az AGR-t. Ha nem segít, ez is kap egy vérátömlesztést...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.