Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

6 perce, kadett17dforever írta:

Szia, 

A leirásodból én első körben az elöltést nézném meg (alacsony elöltés esetén gyenge lehet az autó,  illetve nagyon lágyan jár,  illetve nehezebben is indul).  

Második dolog az lenne,  hogy a porlasztokat kellene bevizsgaltatni, ha nem fecskendeznek normálisan,  csöpögnek akkor lágy a hangja a motornak és szintén erőtlen,  bár olyankor lehet füst fekete jelenség is. 

Ha ezeken túl vagy akkor még az adagoló probléma is lehet. 

 

Üdv, 

Péter

csőő

Háát indulni pont ezaz hogy nagyon is szépen indul! hidegen melegen a motor talán 1 et sem fordul és már jár is!

Próbáltuk állítani a füst csavart nem e az eladó el tekerte hogy ne füstöljön nagyon vagy mit tudom én de az alapjárat emelkedésén kívül semmi nem változott erő nem lett :-(( 

 

Esetleg olyan nem lehet gond hogy a katalizátor el lehet tömődve mert hallotam ilyet más kocsinál?

De ez csak ötlet.

Ja és nem is füstöl nagyon!!

Módosítva : pimpa197403
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 02. at 12:41, pimpa197403 írta:

csőő

Háát indulni pont ezaz hogy nagyon is szépen indul! hidegen melegen a motor talán 1 et sem fordul és már jár is!

Próbáltuk állítani a füst csavart nem e az eladó el tekerte hogy ne füstöljön nagyon vagy mit tudom én de az alapjárat emelkedésén kívül semmi nem változott erő nem lett :-(( 

 

Esetleg olyan nem lehet gond hogy a katalizátor el lehet tömődve mert hallotam ilyet más kocsinál?

De ez csak ötlet.

Ja és nem is füstöl nagyon!!

Érdeklődöm nincs a témában hozzáértő?? Vagy mindenki nyaral :-))

Vagy miért nincs érdembe válasz??

Link to comment
Megosztás:

3 perce, pimpa197403 írta:

Érdeklődöm nincs a témában hozzáértő?? Vagy mindenki nyaral :-))

Vagy miért nincs érdembe válasz??

A turbonyomast célszerű lenne megnézni,  egy órát bekötni a szivosor és az adagoló membranja közé egy t elosztoval. 

Nekem van fixen bekötott óra,  igy látom hogy alakul a nyomasertek. 

Vedd le a kipufogot és konpresszorral fúj bele a leomlocsonk felől. 

Akár az is okozhatna, de az csak akkor lehetséges ha összetorik a katalizátor belseje és a gáz útját elzarja. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Szabó Norbert 85 írta:

Bocsi nem vagyok nagy fórumozó és biztos rossz helyre írok! A kérdésem az lenne hogy X17DTL motorba házilag is ki leehet csrélni egy olajszivattyút, vagy menjek el vele inkább szervízbe? Valamint ha szervizes lessz akkor mehetek-e vele lábon (max 30Km)? Olajnyomás még oké, de a pumpa nagyon zörög, csörög!

Hali Honnan tudod hogy az olajpumpa zörög?

Amúgy a motor főtengely végén van az olajpumpa ha jól emlékszem.

Nálam a szerelő ki vette a motort annó és úgy szerelte!

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Szabó Norbert 85 írta:

Bocsi nem vagyok nagy fórumozó és biztos rossz helyre írok! A kérdésem az lenne hogy X17DTL motorba házilag is ki leehet csrélni egy olajszivattyút, vagy menjek el vele inkább szervízbe? Valamint ha szervizes lessz akkor mehetek-e vele lábon (max 30Km)? Olajnyomás még oké, de a pumpa nagyon zörög, csörög!

Röviden: karter, vezérlés, főtengely szíjtárcsa ,  olaj búvárcső, vezérműszíj burkolat leszed, olajszűrő, olajgomba kiteker, és már le lehet csavarozni a blokkról az olajpumpát. A pumpán kívül karter tömítéssel, tömítőpasztával, főtengely szimeringel készülni kell. Ízlés dolga hogy a vezérlést ekkor cseréled-e vagy visszarakod a régit ( megoszlanak a vélemények hogy visszamehet-e a régi szíj) . Ha nem jön közbe semmi akkor egy hétköznapi krovakészlet és pár villáskulcs elég a művelethez. kivéve a főtengely szíjtácsa csavar nagyon rá van szorulva mert akkor légkulcsos lelövős móka. Ha tényleg ez a baja és van olajnyomás kibír 30 kilómétert. Az előttem szóló kérdése jogos..tuti a pumpa zörög? 

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Just now, Szabó Norbert 85 írta:

Nem vagyok benne 100% - ig biztos! Olajcsere után jött elő a probléma (Q8 10W40). Nehéz megállapítani pontosan. Hobby szerelő gyanakszik rá. Olajnyomásom van. Mi zöröghet még?

Minden tanácsot ötletet szívesen meghallgatok, hátha nem nagy a baj!

Leömlő hövédő pajzs, generátor, vízpumpa, bár ugye ez nem zörögni hanem kattogni vagy nyikorogni szokott de kinek mi a zörgés. Ha leveszed a generátor ékszíjat akkor máris kiszűrtél egy alkatrészt. Azért furcsállom én is az olajpumpát, mert ha az megkopik akkor az olajnyomás csökken, meg eléggé a blokk alján van, vagy onnan hallatszik lentről? 

Link to comment
Megosztás:

Pajzs, generátor, önindító, lemezek felfogatások, testkábelek oké! A vízpumpa kérdéses netmudom. Ha a motorházfedél alatt hallgatom akkor kb a hengerfej tetejénél a leghangosabb! Ha viszont alulról, aknából hallgatózom akkor szemből nézve a karter bal alsó része ami hangos! Esetleg holnap töltök fel videót!

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Szabó Norbert 85 írta:

Pajzs, generátor, önindító, lemezek felfogatások, testkábelek oké! A vízpumpa kérdéses netmudom. Ha a motorházfedél alatt hallgatom akkor kb a hengerfej tetejénél a leghangosabb! Ha viszont alulról, aknából hallgatózom akkor szemből nézve a karter bal alsó része ami hangos! Esetleg holnap töltök fel videót!

:-))

 

Hali

Nekem gyanús hogy nem olajpumpa lesz az!

Anno nekem a 92 astra F embe az olajpumpa széjjel hullott mint mondtam is az úgy lett szerelve hogy a motort ki emeltük(volt más is cserélve,+ vezérlés is)

A széthullott olajpumpát nem is hallottam pedig hidd el jó fülem van minden szar zörejt meg hallok.

Úgy jutottunk az olaj pumpa hibához hogy előte minden szart ki cseréltünk mert az olajnyomás szarakodott először csak indítás után jött nehezen meg az olajnyomás akkor rá mért szerelő azt mondta nem a legjobb a nyomás de elvileg elég! vegyünk új gombát hátha az szar, vettünk nem javult! tegyünk másik olajat mer hátha az, nem változott sőtt az új olaj után már ha a motor alapjáraton járt volt hogy ki villant a vissza jelző.

na így lett olajpumpa!

És tényleg az volt , már kiszerelésnél is látszott ilyen kis fogaskerék szivattyú szerű dolog és el volt kopva nagyon de HANGJA nem volt egy szem se!!!!

 

Csak nyomás nem volt!

 

Úgyhogy nézesd át igazi ne hobbi szerelővel mielőtt több 10 ezresed bánja!

Link to comment
Megosztás:

42 perce, Szabó Norbert 85 írta:

Ime egy videó hogy milyen zörej hallatszik. remélem jól hallható!

 

:-))

Megint hello

Két dolgot figyeltem meg elsőre: 1:az olajnyomás visszajelződ hol van???? mert én nem láttam világítani sem elaludni.

2: Ez nem olaj szivattyú inkább generátor,vagy a vezérlésbe meg rottyant az egyik feszítő görgő. de  a vákumpumpa hangja is lehet(bár az a túl felén van a hengerfejnek ) de láttam már olyat hogy át vitte a hangot valami!

 

de ez nem olajpumpa. (szinte biztos)

Link to comment
Megosztás:

Elvileg vákumpumpát kizártuk, bár nem tudom hogy lehetne negnézni hogy járó motornál az adja-e a hangot! De valóban átviheti a hangot a motor túlfelébe. Feszítógörgőt néztük látszatra nincs baja, de nem néztük meg járó motornál. Generátor elvileg jó, bár ezt sem néztük meg álló motornál! Ja bocsi nem látszik az olajnyomás lámpa! Világít és amikor elindul az autó szinte azonnal kialszik! Köszi a tippeket akkor folytatom a feltárást.

Link to comment
Megosztás:

41 perce, Szabó Norbert 85 írta:

Elvileg vákumpumpát kizártuk, bár nem tudom hogy lehetne negnézni hogy járó motornál az adja-e a hangot! De valóban átviheti a hangot a motor túlfelébe. Feszítógörgőt néztük látszatra nincs baja, de nem néztük meg járó motornál. Generátor elvileg jó, bár ezt sem néztük meg álló motornál! Ja bocsi nem látszik az olajnyomás lámpa! Világít és amikor elindul az autó szinte azonnal kialszik! Köszi a tippeket akkor folytatom a feltárást.

Akkor szépen sorba: a generátor 1 mozdulat ékszíj le azt motor indít ha meg szűnik a hang akkor ott a hiba!  :icon13:

Vákum pumpa: 2-3 csavarral le lehet venni a fedelét és látod hogy azok a bakelit lapátok nincsenek -e szét hullva , és ha lent van a fedél akár indítható is a motor és látod hogy milyen a mozgása nem -e ott a gond.:blush:

Vezérlésnél a feszítő görgőt azt te nézegetheted szemmel reggeltől-napestig azt úgy nem szűröd ki ha szar . Azt csak úgy lehet ha le lazítod a vezérlést és csak magában a görgőt meg pörgeted kézzel! de ugye az már macera ott a vezérlésnél minden dolgot rögzíteni stb.... :):confused:

ja és a vákum pumpa fedélhez új tömítés :-)  jár ha le szeded.

És az olajnyomás lámpa ha ki alszik szinte azzonnal az szupper :-):icon13:

Link to comment
Megosztás:

Jelentem megvan! Vízpumpa! Úgy lóg mint a fene, kézzel tudom ide oda lötyögtetni és kb 5mm mozog fel-le irányban! Ez elég érdekes mivel a vezérlésben 32000 Km van! Akkor az is csere? Vagy egyenlőre elég egy új szíj is? Szervószivattyú jelenleg nincs rajta, mivel úgy sikított mint egy öszvér (beszerzés alatt, esetleg ajánlatokat meghallgatok!)

 

Köszönöm szépen a segítségeket, iszonyatosan hasznosak voltak! És lám meg is lett a hiba!

Link to comment
Megosztás:

22 perce, Szabó Norbert 85 írta:

Jelentem megvan! Vízpumpa! Úgy lóg mint a fene, kézzel tudom ide oda lötyögtetni és kb 5mm mozog fel-le irányban! Ez elég érdekes mivel a vezérlésben 32000 Km van! Akkor az is csere? Vagy egyenlőre elég egy új szíj is? Szervószivattyú jelenleg nincs rajta, mivel úgy sikított mint egy öszvér (beszerzés alatt, esetleg ajánlatokat meghallgatok!)

 

Köszönöm szépen a segítségeket, iszonyatosan hasznosak voltak! És lám meg is lett a hiba!

:icon13:Annyira agyaltam rajt hogy mi lehet a hang forrása a vízpumpát el is felejtettem :-) De a lényeg hogy szinte mérget mertem volna venni rá hogy nem olajszivattyú :blush:

Ha a vízpumpa nem volt szoros és a szíjon nem látszik a kopás olyan nagyon, én még a szíjat is hagynám :closedeyes: és a vízpumpa csere lenne a fő dolog

Amúgy 5-10 ezer max az ára :)   : https://alkatreszek.hu/21766m_i

Sokat a jóból. Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szép Napot!

 

Hamár senki érdemben nem szól az én leírt esetemhez akkor legalább abban segítsetek: isuzu 1.7 Td nek a szelephézag méretei adatai micsodák mondjon valaki konkrét adatot legyen szíves!

Vakba nem jó nézni mérni nem tudom a gyári adatokat :(

Ja és esetleg hogy hideg vagy meleg motornál mennyi az annyi mert van ahol így van meg adva!:-)

 

Kösz előre is.

u.i: még egy kérdés: adagolónál előtöltés állításhoz (csavarok lelazítására) kell valami spéci kulcs????  (F astra 1.7 td isuzu !!!! )

Link to comment
Megosztás:

7 perce, pimpa197403 írta:

Szép Napot!

 

Hamár senki érdemben nem szól az én leírt esetemhez akkor legalább abban segítsetek: isuzu 1.7 Td nek a szelephézag méretei adatai micsodák mondjon valaki konkrét adatot legyen szíves!

Vakba nem jó nézni mérni nem tudom a gyári adatokat :(

Ja és esetleg hogy hideg vagy meleg motornál mennyi az annyi mert van ahol így van meg adva!:-)

 

Kösz előre is.

u.i: még egy kérdés: adagolónál előtöltés állításhoz (csavarok lelazítására) kell valami spéci kulcs????  (F astra 1.7 td isuzu !!!! )

Konkrét szelephézagok! 

 

Hidegen kell mérni:

Szivo: 0,15mm

Kipuff : 0,25mm

Link to comment
Megosztás:

:angry::(:cry:

Ismét elő jött egy hiba szerűség :confused:

Valaki nyugtasson meg hogy ez tényleg nem komoly.

reggel indítottam a kocsit el mentem a dolgomra de a reggeli indítás érdekes volt : Nézem a vissza jelzőket olajnyomás motor el indul és kb 5-10 mp re alszik csak el az olajnyomás kijelző.:cry:

Nézem az olajszintet egyből olajszint helyén ahol volt azaz rendben olaj van!

Újból indítom olajnyomás lámpa 1-2 másodperc és el is alszik! utána minden indítási próbára szinte azonnal el alszik!

Hívom ismerős szerelő srácot : Jól ki röhög és azt mondja TÚL aggódom a dolgot ez egy 20 éves kocsi kopik mindene.!

van bent valami olajnyomás szelep az miatt esik vissza az olaj és első indításnál nincs pár másodpercig nyomás???!!!

 

Kérdem én Jogos ez így vagy maradhat így vagy mondjon valaki valamit  :cry::huh::doze:

 

Kösz.

Link to comment
Megosztás:

19 perce, pimpa197403 írta:

:angry::(:cry:

Ismét elő jött egy hiba szerűség :confused:

Valaki nyugtasson meg hogy ez tényleg nem komoly.

reggel indítottam a kocsit el mentem a dolgomra de a reggeli indítás érdekes volt : Nézem a vissza jelzőket olajnyomás motor el indul és kb 5-10 mp re alszik csak el az olajnyomás kijelző.:cry:

Nézem az olajszintet egyből olajszint helyén ahol volt azaz rendben olaj van!

Újból indítom olajnyomás lámpa 1-2 másodperc és el is alszik! utána minden indítási próbára szinte azonnal el alszik!

Hívom ismerős szerelő srácot : Jól ki röhög és azt mondja TÚL aggódom a dolgot ez egy 20 éves kocsi kopik mindene.!

van bent valami olajnyomás szelep az miatt esik vissza az olaj és első indításnál nincs pár másodpercig nyomás???!!!

 

Kérdem én Jogos ez így vagy maradhat így vagy mondjon valaki valamit  :cry::huh::doze:

 

Kösz.

Ki lehet takarítani a túlnyomás szelepet a blokk elején a vezérlés mellett, szintén ki lehet takarítani az olajgomba fészkét, ha kell ki lehet cserélni az olajgombát. Olajnyomást is lehet méretni, ha ez rendben van akkor maradhat így, ha nincs akkor olajpumpa csere. De amúgy az enyém is ilyen, olyan 2-3 másodperc után alszik csak el az olajnyomás visszajelző.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Ki lehet takarítani a túlnyomás szelepet a blokk elején a vezérlés mellett, szintén ki lehet takarítani az olajgomba fészkét, ha kell ki lehet cserélni az olajgombát. Olajnyomást is lehet méretni, ha ez rendben van akkor maradhat így, ha nincs akkor olajpumpa csere. De amúgy az enyém is ilyen, olyan 2-3 másodperc után alszik csak el az olajnyomás visszajelző.

:icon13:értem akkor nem beszélt zöldeket a srác :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

 

Lehet (ne) :)

olyan kérésem kérdésem: mi a különbség az ISUZU 1.7 Td diesel porlasztócsúcs És az opel 1.7 td saját porlasztócsúcs-a közt??

Egyik a másikához jó nem jó?? esetleg valakinek nincs képe mind kettőről??

nem a komplett porlasztóra gondolok hanem csak a csúcsra!!!!!  (ami ugye cserélhető a porlasztóban!)

 

Kösz előre is :)

Link to comment
Megosztás:

Ilyen a motor hangom esetleg ebből valaki hall valamit ?? ha kell készítek hosszabbat is.

Olyan mint ha közben ki hagyna egy egy porlasztás és dadog a motor és olyan lájtos a járása nem kemény diesel :(

 

Ja és azért ilyen magas a motor alapjárata mert az autómata dúsító még nem ált vissza teljesen miután vissza áll a fordulat kb 7-800 as.

És a lényeg gáz adáskor hallatszik olyan mint egy benzines :(  (jó tudom túlzás de nem erős diesel hangja van )

Módosítva : pimpa197403
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.