Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

szinte nem is füstöl,csak padlon,de az is elenyésző....

ebböl gondoltam,hogy valami gond lehet :)

remélem most már jo lesz a kis astra...ami egy rakéta az 1,3D UNO után...

Nem tudom, hogy ment az Uno-d, de az biztos, hogy véleményem szerint nem épp egy tigris a sima 1.7 dr asztra!

Nekem nem jön be annyira a teljesítménye, de sokat ne is vrjak tőle, ez csak egy sima szívó diesel :lol:

Jól fogyaszt, megbízható és olcsón a karbantartása.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Az egy VW!

Ugye az meg ismeretes, hogy az Opel motorok nem épp a hosszú élettartamukról híresek, főleg nem a saját fejlesztésű DR motoros változatuk. Ezt azért merem így leírni, mert nekem is ezekből jutott egy darab :lol:

Egyébként a füstcsavarral csak óvatosan, mert ha nagyon fog füstölni, a rendőr leveheti a rendszámot és bevonhatja a zöldkártyát. Ezt sokan nem tudják, pedig így van!

[[align=justify][align=center]align=justify]Na ez nem így van ! A rendőr nem veheti le a rendszámot, pláne nem ezért. Akkor vesznek le rendszámot, ha már a forgalmit is elvették valamilyen okból, és ennek ellenére közlekednek a járművel és ismét megfogják a delikvenst.

A zöldkártyát sem vehetik el csak úgy. Egyetlen esetben vehető el a zöldkártya közúti ellenőrzés során, éspedig akkor, ha felmerül a hamisítás gyanúja, de akkor is csak helyszínen készült bevonó ellenében vehető el.

Erősen füstölő autónál a közlekedési hatóságnak - ez ma a Közlekedési Felügyelet- régebbi, de közismert nevén KPM - van egyedül joga szankciót alkalmazni közúti ellenőrzés során, mégpedig úgy, hogy csakis helyszíni műszeres mérés alapján jogosult a zöldkártyát 15 napra, durva, a határérték kétszeresét meghaladó füstölés esetén 5 napra lekorlátozni a zöldkártyát a rajta feltűntetett rovatok kitöltésével és egy helyszíni korlátozó határozat és jegyzőkönyv átadásával, amelyet később meg lehet fellebbezni stb. (ez államigazgatás már)

A 15 napos korlátozás a jobbik, mert akkor bárhol lehet új kártyát csináltatni, az 5 napos a szívás, mert ekkor a zöldkártyás hely csak a tanusítást végzi el, a lakhely szerint illetékes közl. felügyelet vizsgabázisán ellenőrző mérésre kell jelentkezni és ha ott is azt mondják hogy OK a sas, akkor kapsz új zöldkártyát és mindezt 5 napon belül,különben nem tudsz járni a vassal. (mert lejár a korlátozott zöldkártya) És ehhez se a rendőrnek, sem a rendőrségnek nincsen semmi köze, mert se műszere, se határozata amit átad, se jogköre nincsen. Ha mégis így tesz nyugodtan fel lehet jegyezni a jelvényszámát mert jogszerűtlenül intézkedett és az állásával játszik.

És akkor mondom a legújabb változást. Sima szemrevételezéssel, ha a jármű füstölése erősen soknak tűnik, de helyszíni műszeres mérésre nincsen lehetőség, ezentúl lehetőség lesz a járművet úgynevezett 15 napos határidővel mindenféle egyéb korlátozás nélkül ellenőrző mérésre rendelni a közl felügyeletre, majd ott eldöntik, hogy szükséges-e a jármű zöldkártyáját korlátozni, vagy mégsem olyan sok az a füst. Ezt elvileg szintén csak a közlekedési felügyelet közúti ellenőreinek lesz joga végezni, de mivel ez új dolog még semmi sem biztos. Egy biztos, ezekért zöldkártyát, pláne rendszámot elvenni jogszerűtlen ezt tudja mindenki.

Bocsi a hosszú tanmeséért!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap még a biztonság kedvévért leellenőriztenem az uj izzitógy.kat....és lám 4 ből 3 müködik.....

ezentul a zsir uj gyertyákat is leelenőrzöm műszerrel beépítés előtt...

majd kiderül, hogy indul holnap reggel...de alapjáraton eltünt a rángatás indítás után már most is.. :lol:

ja és tegnap elmentem egy haveromhoz,akinek szintén 1,7D astrája van 130 000Km rel és neki rosszabbul indult mint nekem..de télen is mindig beindul,azzal jár sielni külföldre....ugyhogy asszem jöhetnek a minuszok...:)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap még a biztonság kedvévért leellenőriztenem az uj izzitógy.kat....és lám 4 ből 3 müködik.....

ezentul a zsir uj gyertyákat is leelenőrzöm műszerrel beépítés előtt...

majd kiderül, hogy indul holnap reggel...de alapjáraton eltünt a rángatás  indítás után már most is.. :(  

ja és tegnap elmentem egy haveromhoz,akinek szintén 1,7D astrája van 130 000Km rel és neki rosszabbul indult mint nekem..de télen is mindig beindul,azzal jár sielni külföldre....ugyhogy asszem jöhetnek a minuszok...:D

Az enyém is elég russzul viseli a hideget (mond6tnám nagyon rosszul, olyan mint a tied és fekosz cartársé), de még eddig 1szer sem volt olyan, h nem indult volna be. A hosszú izzítással tényleg jól lehet orvosolni a dolgot. 8) mikor kialszik az ízzítás visszajelzés ugye akkor még bőven izzít ha hagyod (asz'em 1 perc is van). Szóval nyugodtan hagy akár 1 percig is az izzítást nagy hidegben, jobban fog indulni!

Az általad ismertetett procedúrákat én is tervezem, csak sajna az időm keves :lol: már fekosszal is maj'nem ledumáltunk 1 ütközetet :)

De tél előtt én is mindenképp tisztába akarom tenni ezt a dolgot.

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Érdemes és nem igényel sok időt,kicsit át kell fésülni mindnet...a fogyasztásom megint 5,1 lett már harmadszorra is...ez nagyon tecc...

És most sokkal jobban megy is ,ez a füstcsavar csodákra képes... ;)

persze csak ésszel :!: :!:

Nem tudnál fényképet csinálni róla,hol és mit kell csavarni? :?:

Link to comment
Megosztás:

Hát ez elég nehéz elmondani.

az adagol tetején azon a részen ahol a csövek kijönnek és mennek a bef.szelepekhez...

az alapjárat állító ütközőjéhez hasonló csavar..amelyet egy 13 kulcsnyílású anya zár..az anyán egy fekete kör alakú védősapka van,amelyet állítás esetén le kell pattintani..

DE :!: :!: mielőtt állítasz,jegyzed meg a csavar helyzetét,hogy vissza tudd állítani alphelyzetbe :!: :!: majd csavard be a csavart 1/4 fordulattal..ha nagyon füstöl az auto intenzív gázadásra(meleg motornál) állístd vissza a csavart eredeti állapotába,mert nagyon megnő a fogyasztásOD :!:

remélem tudtam segíteni,ha valaki küld egy képet,akkor azon meg tudom mutatni a csavart ;)

Link to comment
Megosztás:

Kedves fórumlakók! Szükségem lenne egy jó állapotú és megfizethető árú főtengelyre (x17dtl opel motor). Tudtok ilyenről?

Azt mondták az egyik bontóban, hogy a főtengely FOGYÓESZKÖZnek számít az Opelnél!!! Igaz ez? Nekem kb. 180ekm után fogyott el.

Mi a baj a főtengelyeddel ?

Link to comment
Megosztás:

Egy kis problémám van a kedvenc dízelemmel. Bizonyos időközönként rángat az autó, nem behatárolható, hogy alacsony vagy magas fordulatszámon, amikor olyanja van rájön. Nem folyamatosan, mintha egy-egy hengerben kiaradna az égés, vagyis a befecskendezés, vagy részlegesen nem kapna üzemanyagot.

A rendszer tisztításán, tank, elő és főszűrő cseréjén túl vagyok, mégis csinálja. Magas fordulaton szabályosan megtorpan az autó, mintha levenné az ember a lábát a gázpedálról olyan a jelenség 1-2 másodpercig tart és megy tovább. Találkozott már valaki hasonlóval ? Esetleg van az adagolóban valami membrán, szelep vagy valami ami ezt okozhatja ? Szerintetek porlasztócsúcs képes ilyen hibát produkálni ?

Várom az ötleteket.

Egyébként ki milyen porlasztót ajánlana bele és mennyi a nyitónyomás amire be kell állítani ? X17DTL 94 év végi

Link to comment
Megosztás:

én még csak 1 hónapja vagyok astrás,de van egy ötletem..

nézd meg a solenoid szelepet vezetékét...hátha el van szakadva,vagy mozog a helyén..ezte a szelepet az adgolon találod..ez engedi be a gázolajat az adagoloba,és ez zárja el,ha le akarod állítani az autot..

ez csak egy tipp,de nézz meg hátha..elsőre a szűrőkre tippeltem,de az ugy már ki lett csrélve...

Link to comment
Megosztás:

Mivel kicserélted a szűrőket valszeg az nem lehet , én is a gombát venném kezelés alá. Egyébként az enyém is csinálta 1-szer alacsony fordulaton rángózott de hogy mibaja volt nem tom meg gyógyult magától. Dtl motorhoz csak Bosch csúcs van , 125 a nyomás.

Főtengő fogyás 180ezer km-ra nem valószínű sőt . 190-en van az enyémben és semmi baja ,kop kop kop . Persze szét lehet hajtani mindent vagy estleg oil nélkül és szar oilal kenni a mocit .

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!!!

Lennne egy kérdésem ha nekem kifogy az üzem anyagom hogy tudom lellégteleníteni a rendszert? Hogy tudom megmérni a kompresziot?

Kösziszépen a segítséget!

Sziasztok!!

1.Soha ne fogyaszd ki a dizelből az üa-t kopra,ha lehet!!!

Az adagoló nem szereti ha szárazra van futattva!

2.Légteleníteni nem kell,legalábbis én az üa szürő csere után nem tettem,a "csináld magad" szerint sem kell!

3.Kompressziót pedig egy jobb mühelyben tudnak mérni.

Link to comment
Megosztás:

Fotengely csapágy elpusztult és valami elszabadult fémdarab vájatot reszelt a tengelyen.

Delphi félszintetikus olajat használok. Szerintetek ez gagyi anyag?

A kevés olajra egy kicsit gyanakszom, mert sokat eszik belole a "drága", (mint azt a többi fórumlakó is megerosítette) és egy mentem vele fel-felvillanó piros lámpával vagy 40 km-t.

Ezt követoen megálltam egy kútnál, vettem valami olcsóbb olasz olajat (gondoltam hazáig elmegy, aztán csere), beöntöttem és kb. 40 km után elhalt a motor.

Okuljatok belole és ti ne tegyetek ilyet!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.