Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Waze ez gyönyörű. <_< Drakulálok. Az enyémnek is ilyennek kellene kinéznie. Én képet nem tudok küldeni, de jobb is.... Itt Brigi nincs, de van Gunk... Vagy mi a neve.

Holnap kezdek új munkahelyen, de a kölcsönzőben, ahol eddig dolgoztam szívesen látnak szombaton, ha autóüt akarok ápolni. Van gőzborotva, meg ami még kell. (Múlt héten véletlen olaj is akadt... :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

Waze ez gyönyörű. :D Drakulálok. Az enyémnek is ilyennek kellene kinéznie. Én képet nem tudok küldeni, de jobb is.... Itt Brigi nincs, de van Gunk... Vagy mi a neve.

Holnap kezdek új munkahelyen, de a kölcsönzőben, ahol eddig dolgoztam szívesen látnak szombaton, ha autóüt akarok ápolni. Van gőzborotva, meg ami még kell. (Múlt héten véletlen olaj is akadt... :rolleyes: )

Két dolgot takarj le mielőtt neki esel.A Generátort és a relétába dobozát jobb oldalt.Húz rá nájlon acskót! ;)

Aztán mehet az áztatás,plusz egy rossz ecsettel masszírozd.Aztán mehet neki a víz.Halálos nyugalommal,mert ez be fog indulni! <_<

Link to comment
Megosztás:

Két dolgot takarj le mielőtt neki esel.A Generátort és a relétába dobozát jobb oldalt.Húz rá nájlon acskót! <_<

Aztán mehet az áztatás,plusz egy rossz ecsettel masszírozd.Aztán mehet neki a víz.Halálos nyugalommal,mert ez be fog indulni! :rolleyes:

Oké, köszi. Szombaton nagyon kitakarítom. A motorteret is. Meg megyek bontóba túrni. ;) Bár sajna főleg B Omegák, G Astrák és B vectrák vannak, az F Astrákat már nem nagyon tartják. Ami még esetleg van, az meg az újabb. (Múlt héten voltam egyben, ott volt jónéhány B Omi, egy csomó G Astra, sok B Vectra és 2 azaz kettő darab F Astra, az is Caravan.) Tehát szerintem az 1.7 szívódízelhez nem kapok már semmit. Viszont szép kárpitokat, kalaptartót, hűtőrácsot stb. talán igen.

Link to comment
Megosztás:

Oké, köszi. Szombaton nagyon kitakarítom. A motorteret is. Meg megyek bontóba túrni. <_< Bár sajna főleg B Omegák, G Astrák és B vectrák vannak, az F Astrákat már nem nagyon tartják. Ami még esetleg van, az meg az újabb. (Múlt héten voltam egyben, ott volt jónéhány B Omi, egy csomó G Astra, sok B Vectra és 2 azaz kettő darab F Astra, az is Caravan.) Tehát szerintem az 1.7 szívódízelhez nem kapok már semmit. Viszont szép kárpitokat, kalaptartót, hűtőrácsot stb. talán igen.

Vákumcsöveket,résolajcsöveket kell átnézni.Más nem nagyon mehet tönkre.Esetleg még szelepfedéltömítés.

Mondjuk a szívósor és levegőszürőház közötti gumicső nekem is kellene,mert kivan repedve,csak elég húzós az ára itt. 6E :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Vákumcsöveket,résolajcsöveket kell átnézni.Más nem nagyon mehet tönkre.Esetleg még szelepfedéltömítés.

Mondjuk a szívósor és levegőszürőház közötti gumicső nekem is kellene,mert kivan repedve,csak elég húzós az ára itt. 6E :rolleyes:

Mint mondtam, lehet, hogy nekem is újat kell rendelnem.... Majd kiderül. Jó lenne tudni, hogy más típusé nem ugyanaz-e véletlenül.

Link to comment
Megosztás:

Mint mondtam, lehet, hogy nekem is újat kell rendelnem.... Majd kiderül. Jó lenne tudni, hogy más típusé nem ugyanaz-e véletlenül.

Benzineseké nem hiszem,hogy jó lenne!Talán még az 1.6D jó hozzá,de az 17D és 17DR tuti ua és ezzel motorral gyártottak vectrát,kadettet,astrát is.

E-bay-en nem találtam... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Greg gratula a hardverhez, csak vigyázz a gázolaj tisztaságára, már a tankolásnál. Engem ezzel szivatott meg az autóm jelenlegi tullajdonosa. :lol: :D

Most sikerült kigyógyítanom a töbszörös személyiségzavarából. A jelenség az volt, hogy indítás után, néhány motorfordulattal, alapjáraton mintha csak háron henger ment volna. Gázadásra azonban beindult mind a 4. Menet közben meg, egyszer ki akart szaladni alólam, máskor naaagy fekete "valami" :rolleyes: jelenség a kocsi mögött, és (mintha visszafelé húznák) nagyon nyögve-nyelősen gyorsult, a következö sebesség kapcsolása után jelenségnek hült helye, és mintha misem történt volna ment tovább. A végén már alapjárat sem volt minden esetben, sőtt volt hogy toltam pár métert hazáig.

A gyógymód a kosz eltávolítása volt az üa.vezetékből. Előző gazdi a szűrő elé beszerelt egy menbránpumpát, amit miután tönkrement kivettem és jobb híjján egy müanyag szűrővel kötöttem össze a csövet. Na ez olyan jól végezte a feladatát, hogy egy idő után már a gázolajat is csak korlátozott mennyiségben engedte át.

Töbszöri csere, és tisztítás (eleinte kávézacc szerü trutty, ;) majd kátrány szerü filmréteg <_< ) után tünetmentes a csacsi. :P

Link to comment
Megosztás:

Meglepődtem. Mindössze 10 font (3700) egy hátsó dob.... :D <_<

Otthon 7-8 és 10 ezernél kezdődtek. Most ez a nevetséges, vagy az otthoni a siralmas?

;)

13E egy olyan,ami tényleg jó is itthon.

Komolyan mondom küldök ki pénzt és gyorspostával behozatom.Még úgy is megérné! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ja, bocs... 11.95 áfával együtt. 3 év garanciával. <_< Mi bajom lehet??? Miért vennék drágábbat? Ha 2 évet kibír, az már több mint jó. Ha meg nem, akkor így jártam. Veszek másikat. Ebből megintcsak nem fogok ideológiát csinálni. Holnap meglesz. Végre csend lesz az autóban.

Ja, közben rájöttem, hogy állítható a fényszóró is!! Tök jó. Ma vettem egy szép sötétszürke kalaptartót, mert a régi meg volt reccsenve. Ez drága volt, mert 10 fontot kért érte a bontós, :rolleyes: de nem érdekel, mert tetszik.

Link to comment
Megosztás:

Pepe

Most csúnyát fogok kérdezni. A radiátor nem lehet ludas a dologban? Mert ha nem látszik nyoma a víznek, nincsen tócsa alatta csak fogyogat, akkor a középkonzol alatt kellene körünézni. Nincsen jellegzetes víz illat a kocsiban? Vagy " állott" dohhos szag? :rolleyes:

ezzel én is igy jártam egy HF.gen után de hideg áll.-ban csik alatti áll.mutat melegen a normál szintet adja mert nyomás alatt vaN MELEGGEN. ELŐSZÖR IDEGESITETT DE MÁR RÁJÖTTEM A TRÜKKJEIRE elsö diesel autom de nagyon szuper még ha 11 éves is 200000km.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello!

Nekem van egy Kadett 1.7d-em. És valószínű adagoló problémás lesz. Először csak rángatott alacsony fordulatszámon, főleg ha szinte alapjáratról nyomok egy padlót vagy ha csak lassan gyorsítok. Azt mondták rá, hogy esetleg tönkre ment a magasnyomású tápszivattyú vagy elgyengült. Ezek melett hidegen nincs normális alapjárat és ez azóta jött elő, amióta egy adagolós szétszedte és mindent jónak talált. De a rángatás nem szűnt, meg és még ez az alapjárat probléma is megjelent. Ha valaki ért hozzá légyszi írjon. Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Nekem van egy Kadett 1.7d-em. És valószínű adagoló problémás lesz. Először csak rángatott alacsony fordulatszámon, főleg ha szinte alapjáratról nyomok egy padlót vagy ha csak lassan gyorsítok. Azt mondták rá, hogy esetleg tönkre ment a magasnyomású tápszivattyú vagy elgyengült. Ezek melett hidegen nincs normális alapjárat és ez azóta jött elő, amióta egy adagolós szétszedte és mindent jónak talált. De a rángatás nem szűnt, meg és még ez az alapjárat probléma is megjelent. Ha valaki ért hozzá légyszi írjon. Előre is köszi.

Merre lax?

Ez 17D vagy 17DR?

Bosch vagy Lucas adagoló?

Üzemanyagot biztos megfelelően kap? (üa szűrő,tiszta tank stb)

Link to comment
Megosztás:

Ja és még valami!

Én ilyen esetben a szívó oldalon leszedném a csövet,ami a az üa szürőtől megy az adagolóig.

Egy 2l-es pet palackba gázolaj és onnan "itatnám" a motort.Ha onnan jól tud "táplálkozni",akkor hátrébb kell a problémát keresni,de ha továbbra is gond van,akkor bizony egy adagolós szaki kell.

Egy nagyon jó ügyes kezű adagolóst tudok itt kecskeméten,benne lehet bízni és olcsón is dolgozik az öreg szaki!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Nekem van egy Kadett 1.7d-em. És valószínű adagoló problémás lesz. Először csak rángatott alacsony fordulatszámon, főleg ha szinte alapjáratról nyomok egy padlót vagy ha csak lassan gyorsítok. Azt mondták rá, hogy esetleg tönkre ment a magasnyomású tápszivattyú vagy elgyengült. Ezek melett hidegen nincs normális alapjárat és ez azóta jött elő, amióta egy adagolós szétszedte és mindent jónak talált. De a rángatás nem szűnt, meg és még ez az alapjárat probléma is megjelent. Ha valaki ért hozzá légyszi írjon. Előre is köszi.

porlasztó csúcsok halál közeli állapotban. Egyébként kutya 1 adagolós aki nem nézi át a csúcsokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.