Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Lehet hogy nincs topon az olaszívattyú, cserélni kell, de az is lehett hogy kopott a motor (ez a rosszabbik variáció...)

Ezen felül k hidegben sokkal sűrűbb az olaj mint egyébként, idő kell hogy a sűrűbb olajjal nyomást csináljon a szivattyú.

Itt hangzott el a megoldás!

Az oljalámpa jó olajjal azonnal kialszik, ha jó az oil pumpa és a moci is kompress.

Jó olajjal és mocival nincs gáz.

Az enyém rögtön kialszik.

Link to comment
Megosztás:

Már csak 1 hét és leugrik a hengerfejem :) tömítés csere :arrow: síkolás ,szelepek? oil csere+ minden szűrő, kipuf javítás, :arrow: gebasz 3 napig csak szerelgetek. :idea: Műszerfal vill

Te már megint mi a baj a géppel?

Tavaj nyáron volt csak szétszedve és máris ismét kell?

Mit szúrtál el tavaj?

Link to comment
Megosztás:

hogy indul a verda reggel sracok? Enyem azert nem poc-roff ,de 20 mp es mar jar is.

Az enyém zsír :)

Izzítás, kialszik a lámpa, "elszámolok" 10-ig és kulcs :arrow: A motor duruzsol :D

Indítás után mindíg járatom 10 percig, mielőtt elindulok vele.

Tavaly télen még nem így volt, akkor sok teke-meke, mire beindult.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém zsír :)

Izzítás, kialszik a lámpa, "elszámolok" 10-ig és kulcs :arrow: A motor duruzsol :D

Indítás után mindíg járatom 10 percig, mielőtt elindulok vele.

Tavaly télen még nem így volt, akkor sok teke-meke, mire beindult.

Mit tettel hogy mar nem "teke-meke"?

Link to comment
Megosztás:

Mit tettel hogy mar nem "teke-meke"?

Egyébként egy adagoló beállítás + vákumpumpa kitakarítás + önindító kipucolás csodákra képes és nem is egy olyan nagy költség.

A generál nálam elkerülhetetlen volt, mivel több, mint 300 e km volt a kocsimban.

Link to comment
Megosztás:

Te már megint mi a baj a géppel?

Tavaj nyáron volt csak szétszedve és máris ismét kell?

Mit szúrtál el tavaj?

Hát majdnem, tavaly úgy volt, hogy elkezdett szivárogni a víz a h.fej alól. Na és akkor nem lett levéve. Mert öntöttünk bele tömitő folyadékot , ami 1 nagy szar, egyébként olyan lett tőle a tágulási tartály, mint a hányás. Kapott sima vizet szivárgás megszünt. Jött a tél úgy ahogy szokott, rég elfelejtve a szivárgást,fagyálló feltölt 2 nap után csöpögés. Gondolom a fagyálló kimarta magát és véknyabb is( mert ugye a víz vaskosabb mint a fagyálló) . Szóval a lényeg ,télen kell szerelni, mert nyáron meleg van, és egyébként is minden nap kéne az autó, de most már nagyon csordogál. Aztán hamár leveszem, akkor már nem teszem vissza gépmunka nélkül. :wink: :arrow: Viszont kiakadtam HNGfej tömités =7300-9968 huf kedvel, drágának tartom "szerintem". A poén az, hogy a izzítógyertyákra rá van rohadva az 5-ös csavar, ami a vezetékeket fogja. Most azért kell valszeg vennem, mert nem birom kiszedni őket, pedig semmi bajuk. 2300péz/db szívás. :ogre:

Link to comment
Megosztás:

Hát majdnem, tavaly úgy volt, hogy elkezdett szivárogni a víz a h.fej alól. Na és akkor nem lett levéve. Mert öntöttünk bele tömitő folyadékot , ami 1 nagy szar, egyébként olyan lett tőle a tágulási tartály, mint a hányás. Kapott sima vizet szivárgás megszünt. Jött a tél úgy ahogy szokott, rég elfelejtve a szivárgást,fagyálló feltölt 2 nap után csöpögés. Gondolom a fagyálló kimarta magát és véknyabb is( mert ugye a víz vaskosabb mint a fagyálló) . Szóval a lényeg ,télen kell szerelni, mert nyáron meleg van, és egyébként is minden nap kéne az autó, de most már nagyon csordogál. Aztán hamár leveszem, akkor már nem teszem vissza gépmunka nélkül. :wink: :arrow: Viszont kiakadtam HNGfej tömités =7300-9968 huf kedvel, drágának tartom "szerintem". A poén az, hogy a izzítógyertyákra rá van rohadva az 5-ös csavar, ami a vezetékeket fogja. Most azért kell valszeg vennem, mert nem birom kiszedni őket, pedig semmi bajuk. 2300péz/db szívás. :ogre:

A hengerfej tömítés cseréhez nem kell kivenned az izzítókat.

Egyébként van egy Würt nevezetű spray csavarlazító, nekem bejött, amikor egy-két csavar (főtengely és környéke vezérlés felöli rész) nem akart megmozdulni. ...de ez csak tipp, engem ne anyázz, ha neked nem tuti :D :wink:

Link to comment
Megosztás:

Fekosz!

Lehet, hogy hülye kérdés (ez az első dieselem, és nem emlékszem, hogy ilyet tanítottak volna), de miért kell az izzítás után 10-ig számolni? Ennyi idő alatt nem hűl vissza a hengerben a levegő? Gondolom azért izzítunk, hogy a hengert megfelelő hőmérsékletűre melegítsük ahhoz, hogy létrejöjjön az öngyulladás. Én úgy vettem észre, hogy ha a gyújtás ráadása után (izzítás visszajelző kialvása után) nem indítok rögtön, mert mondjuk pakolászok (meg sminkelek :) ) akkor nem biztos, hogy elindul. Mi a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

Fekosz!

Lehet, hogy hülye kérdés (ez az első dieselem, és nem emlékszem, hogy ilyet tanítottak volna), de miért kell az izzítás után 10-ig számolni? Ennyi idő alatt nem hűl vissza a hengerben a levegő? Gondolom azért izzítunk, hogy a hengert megfelelő hőmérsékletűre melegítsük ahhoz, hogy létrejöjjön az öngyulladás. Én úgy vettem észre, hogy ha a gyújtás ráadása után (izzítás visszajelző kialvása után) nem indítok rögtön, mert mondjuk pakolászok (meg sminkelek :) ) akkor nem biztos, hogy elindul. Mi a véleményetek?

Az izzítás nem ér véget az izzítás visszajező kialvásával. A tökéletes izzítás a gyujtás ráadását követően (típusa válogatja) egy perc 20 mp.

Ezt onnan lehet megtudni, hogy kiméred az izzítógyertya áramfelvételét indítás után.

(Járó motornál is + hozzávetőlegesen egy percig izzít)

Ha nem akarod kimérni, úgy figyelheted még meg másként, ha ráadod a gyujtást és erősen fülelsz. Hallani fogsz egy kattanást (1-2 perc között) ez az izzítórelé kioldása.

Link to comment
Megosztás:

A tizenegynéhány másodperc lehetséges ilyen hidegben? (Kattanás és a kijelzők fényerején is látszik egy kis változás)

Egyébként ma reggel -6,5-öt mutatott a ketyere indulás előtt, de pár 100 méter után már -12-t. Elsőre indult, nyeke-nyeke-nyeke nélkül! :wink:

Mivel a tiéd isuzu, más az izzítási idő, és ha símán indul akkor nincs gáz. Ha sz@r lenne a motor akkor csak kapkodna és tekerészhetnéd akár 20-30 másodpercig is. Nekem már volt ilyen dizilem is. :)

Link to comment
Megosztás:

...én semmiképp nem javaslom a gyári opel olajat.

Gagyi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nézd meg az olaj mennyiségét és színét 2-3 e km után. A látottak magáért beszélnek.

Én már lefutottam pár kört az olajakat tekintve.

Nekem a ROWE 10W 40 GTS jött be.

Ez bírja ha zavarom, nem kopog hidegindításnál és tökéletes a minősége. Csak ajánlani tudom.

(A mocimban garantáltam 10 e km van,tavaly nyáron generáloztam fullosan!)

Megfogadtam a tanácsodat, ilyen olajat tettem bele és nagyon bejött, halkabb is lett és a reggelenti irtózatos füstfelhőgyártásom is megszünt. :D Kár, hogy az elejét meg megtörtem :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mély fájdalommal közlöm, hogy imádott autóm a mai napon képtelen beindulni.

Csak szenved a kicsike.

Ugy néz ki,hogy ráfér egy kis szervizelés.

Nekem is tekert párat, mire beindult reggel :D

Hétvégén ledöntöm az önindítót róla és meglesem, milyen állapotban van a belső cuccos :) 8)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.