Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Megfogadtam a tanácsodat, ilyen olajat tettem bele és nagyon bejött, halkabb is lett és a reggelenti irtózatos füstfelhőgyártásom is megszünt. :D Kár, hogy az elejét meg megtörtem :)

Figyelgesd a megtett km-k és az olajfogyasztás arányát. Hideg motorral ne húzasd!

Nekem tuti a buli.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is tekert párat, mire beindult reggel :D

Hétvégén ledöntöm az önindítót róla és meglesem, milyen állapotban van a belső cuccos :) 8)

Az izzitó gyertyát nem rég cseréltem.

Lehet hogy az öninditóm rossz, mintha lassan pörgetné a motort.

dehát nemértek én az autókhoz, én kérem bádogos vagyok.

DE SIKERÜLT beinditani. Töltöttem egy kicsit az aksit, mert addig probálkoztam amig le nem merült, addigra -4,5fok lett és nem -14 és láss csodát beindult.

Link to comment
Megosztás:

Az izzitó gyertyát nem rég cseréltem.

Lehet hogy az öninditóm rossz, mintha lassan pörgetné a motort.

dehát nemértek én az autókhoz, én kérem bádogos vagyok.

DE SIKERÜLT beinditani. Töltöttem egy kicsit az aksit, mert addig probálkoztam amig le nem merült, addigra -4,5fok lett és nem -14 és láss csodát beindult.

Ha szerencséd van akkor csak aksi baja lessz 1-szer vagy önindító. :roll:

Link to comment
Megosztás:

. . . .

180.000 km-nel mi a normalis olajfogyasztas?

0-kilóméteresen vetted az autót?

...ha igen, gyakorlatilag attól függ, hogy milyen gyakran és mit öntöttél bele olaj gyanánt.

Ha használtan vetted, bátran szorozhatsz kettővel a km-t illetően.

Egyébként ha nem füstöl kéken és nem eszi "direkt" módon az olajat, akkor olyan nagy gáz nem lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sajna nem 0 km-esen vettem  :D  

160 volt benne

Utso olajcserenel liqui-moly-t kapott.

Amugy az opel olajbol 2 dl fogyott 10.000 km-en.

Azota 7500-8000-nel cserelem csak autoszerelo haver szerint eleg 10.000kent, de nem hallgatok ra  :)

Jól teszed.

Én, amikor lehetőségem van rá és adott ciklusban sok város volt, 7000-nél le szoktam cserélni.

Lehet hogy ez már túlzott elővigyázatosság, de húzós volt a generál ft-ban.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit dadog a gep reggel. Indul konnyen, de zavar a dadoogasa. Csak most nagy hidegben csinalja. Nezessek meg rajta valamit, vagy hadjam igy és fogjam rá a -15 fokra?

Mikor be indítod nem emlkedik meg az alapjáratod? Hidegen :?: Ja és az enyémben 180000km van , és sokat számit milyen az oil ,mert volt olyan is amit zabált mint állat.

Link to comment
Megosztás:

mennyi is volt az a generál és mi lett csinálva?Ha nem vagyik indiszkrét mert gondolkodok én is valamin szépen lassan!lépésről lépésre

Szóval részletesen a köv:

Hengerfej:( Albert műhely Hódmezővásárhely) 52 840 Ft (full felújítás/teljes csere benne minden)

Motor kivétel/berakás, összerakás tehát a szerelési munka 50 e ft

Blokk generál: ( Székkutas Horváth Műhely) (fúrás, gyári mahle dugók gyűrűvel tokkal vonóval gépmunkával 99 e ft.

+ szerelési anyagok, pl tömítés és egyéb kellékek.

Ez az összeg kb. 30-40 e ft.

Ne vegyél Ajusa és társai alkatrészt!!!

Inkább várj még egy évet, de gyári vagy azonos minőségű cucokkal rakd össze.

Tipp: Szimeringekből csak gyárit vegyél, ha generáloztatsz!

Adagolós Csomádon a legtutibb!!!

Van kiskunhalason is de az egy nagy sz@r!

Lesz@r, csak lehúz!!!

Én fizettem neki 3 óra várakozásért (addig rá sem nézett a kocsimra) + 15 perc állításért (le sem vette az adagolót!) 4500 Ft-ot.

Azt mondta, hogy tavasszal egy utóállításra vigyem vissza. Mondtam hogyne, addig áljon fél lábon 8) :) :D

Link to comment
Megosztás:

Kicsit dadog a gep reggel. Indul konnyen, de zavar a dadoogasa. Csak most nagy hidegben csinalja. Nezessek meg rajta valamit, vagy hadjam igy és fogjam rá a -15 fokra?

Nekem is ilyen! Indits ugy hogy picit rajt tartod a labad a gazpedalon 2-3mp ig mikor elindul a gep es akkor fel sem fog tunni!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ilyen! Indits ugy hogy picit rajt tartod a labad a gazpedalon 2-3mp ig mikor elindul a gep es akkor fel sem fog tunni!

...és ez megoldás?

Ez sruccpolitika.

A vákumpumpát takarítsátok ki. Szirintem meghozza gyümölcsét.

Ezen kívűl még az izzítókat ellenőrizheted, hogy mindegyik gerjed e :) :D

Link to comment
Megosztás:

Most nem opelos a kérdés de lehet hogy valaki vágja a választ!

Apu kocsija egy 1.9TD S40 Volvo és eddi igen halkan ment a turbó nem volt az a tipikus fütyülö hangja most egszer csak el kezdett fütyülni de a teljesítményt ledja minimáli amivel gyengébb max 5.ben éreszhető!

Van valakinek ötlete mi lehet a probléma?

Az biztos hogy se a szivó sz a kipufogo oldalon nem kap fals levegőt!

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igaza van az Úrnak! Tényleg lehet, hogy a vákuumszivattyú a hibás! Vagy a cső szakadt ami az adagolóhoz megy!

És nem hablaty ténylg köze van a reggeléi hidegindításhoz. Csak éppen fordítva működik. Amikor a kis szelep elengedi az adagoló elején lévő(Bosch) membrántól a vákuumot akkor, előtöltést adunk az adagolónak, hogy a gázolajat még hamarabb fecskendezze be a hengerbe. Ez hellyetesíti a benzineseknél lévő szivatót. Ott dúsítjuk a keveréket, itt több időt adunk neki begyulladni...

Ha hallhatóan a motor melegedésével egyszer csak visszább esik a fordulat, akkor jó a rendszered, és megfelelően működik. Úgy tudod ellenőrizni, hogy az adagoló elején lévő membránból kijövő bovdent megvizsgálod: Hideg motornál a bovdenen lévő gyűrünek kb 2mm-re kell lennie a kartól amit mozgat. meleg motornál pedig a vákuum hatására a membrán megfeszíti a bovdent, és elfordítja az adagolón lévő emeltyüt. ekkor esik vissza az alapjárat a beállított 890-895 1/ perc értékre. Amikor hideg a motor akkor kb:1200 1/ perc értéknek kell lennie.

Ha pedig használt több éves autód van, és nagy hidegben néhány másodpercig dadog, az nem nagy tragédia. És ezért nem kell szerelőhöz fordulni. Csak az új extrém gyors izzítási idővel rendelkező gyergyák tudják ezt némiképp kiküszöbölni.

Gondold csak végig -15 c -os hengerfalra (előkamra) csapódva mennyi kedve van a gázolajnak begyulladni?

Ha maximalista vagy akkor beruházhatsz egy izzítógyertya cserére DB/3200ft, és porlasztócsúcscserére db/8-16ezer forint anyagáron! De nem éri meg.

Egyébként egy kis segédlet:

Üzemmeleg motornál: Nem kell megvárni a lámpa kialvását azonnal lehet indítani!

Hideg motornál: A lámpa elalvása után azonnal indítani, gázt nem adni.

Nagyon hidegben: A lámpa elalvása után 12-16sec várni majd teljes gázzal indítani. A huzamosabb előizzítás nem jár semmilyen eredménnyel mert a berendezés kikapcsol.

Remélem segítettem! Ha van még kérdés szívesen segítek!!!

E-mail: attila.toth@nagel-hungaria.com

Link to comment
Megosztás:

Nagy hidegben teljes gázzal inditani ?? :shoc

Én nem szoktam sosem teljes grafttal indítani.

Ha a membrán sz@r ami az adagoló előtt van, rebedt ,lukas, akkor nem fog az alapjáratod vissza álni, mert ugye falsot szív. Ezt ugye észre veszed mert melegen is pörög a motor, és a fogyi is több. Tehát ha jó akkor hidegen magasabb az alpjáratod, de ettől még nem jár darabosan a motor , ha 1 picit rajta tartod a lábad úgy ahogy szaby is írta. Nekem ez a membrán kb 1 éve rossz, de a vákum sziv rossz lenne akkor fék hatás is sz@r lenne.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.