Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Köszi a válaszokat na meg a Sanci segítségét. Állítottam a cuccon, most hidegen 1300, melegen 1000 a fordszám, eddig hidegen 1000 volt csak... Sokkal zsírosabb így :D

Bocsesz, kicsit többre emlékeztem :lol:

Sok az az 1000. 850-900 az ideális.

Hidegen 1200.

800-900 közt az enyém szabályosan rángatott motorféknél amint a motor alapjárat közelébe került -fordulatszám mutató szerint 1100 alatt egészen 900 környékéig, jelenlegi műszeresen mért 940-970 fordulat között abszolút elhagyta.

Egyébként gyári adat szerint 850-950 közt kellene lennie üzemmelegen, hidegen meg 1150-1300 közt.

Link to comment
Megosztás:

Tipikus. Aki ért hozzá, az még alszik, aki meg válaszol az nem ért hozzá. :D :lol:

Hogy hogy alszik? :D

Egyrészt benne van az Így csináld könyvben világosan,hogy hogyan kell beállítani,másrészt bocsánat,hogy nem érek rá egész nap a fórumon offolni! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Utoljára Tápit láttam hasonlókat írni mikor begurult nem kicsit... :D

Nagyon egyszerű a képlet:

Ha csináltam már ilyet vagy a könyvben olvastam róla és biztos vagyok benne,hogyan is kell megcsinálni,akkor leírom és segítek,de ha csak a sötétben tapogatózok,akkor minek gyarapítani a hozzászólások számát feleslegesen? :lol:

Másrészt ez a fórum nem ingyenes javítóbázis,hogy minden hülye kérdésre azonnal ingyen választ adjunk.Azért mindent mi sem tudunk.

Itt most nem veled van a bajom,csak kicsit kezd idegesíteni,hogy sok a felesleges off a topikokban és nem a megfelelő helyen vannak,mint pl ez sem ide tartozik... :lol:

Szal néha jobb okosan csendbe maradni és nem hozzászólni...

Link to comment
Megosztás:

Nagyon egyszerű a képlet:

Ha csináltam már ilyet vagy a könyvben olvastam róla és biztos vagyok benne,hogyan is kell megcsinálni,akkor leírom és segítek,de ha csak a sötétben tapogatózok,akkor minek gyarapítani a hozzászólások számát feleslegesen? :lol:

Másrészt ez a fórum nem ingyenes javítóbázis,hogy minden hülye kérdésre azonnal ingyen választ adjunk.Azért mindent mi sem tudunk.

Itt most nem veled van a bajom,csak kicsit kezd idegesíteni,hogy sok a felesleges off a topikokban és nem a megfelelő helyen vannak,mint pl ez sem ide tartozik... :lol:

Szal néha jobb okosan csendbe maradni és nem hozzászólni...

Jaja :D

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem! <_<

Ha alkatrésznek vennék egy sima 1.7 D szívódiesel motoros autót, abból a motorból tudnék felhazsnálni dolgokat az én DTL-es turbós motoromba? :) (pl:adagoló meg ilyenek?)

Gondolom a kasztni, felfüggesztés ugyanaz, de a motorról kérném ki a tanácsotokat!!!!

Előre is köszi mindenkinek!

Minden tanácsnak örvendek!

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem! <_<

Ha alkatrésznek vennék egy sima 1.7 D motoros autót, abból a motorból tudnék felhazsnálni dolgokat az én DTL-es motoromba? :)

Gondolom a kasztni, felfüggesztés ugyanaz, de a motorról kérném ki a tanácsotokat!!!!

Előre is köszi mindenkinek!

Nem teljesen ugyanaz a két blokk.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem! <_<

Ha alkatrésznek vennék egy sima 1.7 D szívódiesel motoros autót, abból a motorból tudnék felhazsnálni dolgokat az én DTL-es turbós motoromba? :) (pl:adagoló meg ilyenek?)

Gondolom a kasztni, felfüggesztés ugyanaz, de a motorról kérném ki a tanácsotokat!!!!

Előre is köszi mindenkinek!

Minden tanácsnak örvendek!

Ha olcsón jutsz hozzá, akkor én megvenném a helyedben! Amit nem tudsz használni, azt meg eladod! (Vagy szétosztogatod itt a fóumos 1.7D® kolegák között! :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem 17DR volt a motorkód, de DTL blokk volt benne. Viszont az adagoló az biztos hogy más, mert Nekem nem volt az adagoló tetején egy szelep. A dugattyú ha tényleg sima DR, akkor biztos hogy nem jó megint, mert a turbós-nál egy szoknya van a dugattyúnál, a Dr-nél pedig nem. A turbósnak más az olajdeklije, is, mert tele van lukakkal, ami az olajhűtőtől kezdve a turbóig, mindenhova megy.

Szóval, ha sima Dr-t vennél, akkor nem sok dolgot tudsz felhasználni a turbósodhoz. Fordítva lenne, akkor 1-2 dolgot igen, de így nem.

Link to comment
Megosztás:

Ha olcsón jutsz hozzá, akkor én megvenném a helyedben! Amit nem tudsz használni, azt meg eladod! (Vagy szétosztogatod itt a fóumos 1.7D® kolegák között! <_<

100.000 lenne, full üzemképes, használatban volt eddig, külföldről volt behozva. nem füstöl, olajat nem eszi.

Köszike a segítséget mindenkinek, majd látjuk mi lesz....

Ja igen: féltengelyek, felfüggesztés, ilyenek azért jók lennének, Csak a motor része másabb ugye?

Link to comment
Megosztás:

100.000 lenne, full üzemképes, használatban volt eddig, külföldről volt behozva. nem füstöl, olajat nem eszi.

Köszike a segítséget mindenkinek, majd látjuk mi lesz....

Ja igen: féltengelyek, felfüggesztés, ilyenek azért jók lennének, Csak a motor része másabb ugye?

A motorból meg amit nem tudsz hasznosítani, meghirdeted és eladod. <_<

Link to comment
Megosztás:

100.000 lenne, full üzemképes, használatban volt eddig, külföldről volt behozva. nem füstöl, olajat nem eszi.

Köszike a segítséget mindenkinek, majd látjuk mi lesz....

Ja igen: féltengelyek, felfüggesztés, ilyenek azért jók lennének, Csak a motor része másabb ugye?

A motorból meg amit nem tudsz hasznosítani, meghirdeted és eladod. :)

..és a motort nem lehet egy az egyben áttenni szükség esetén? <_<

Link to comment
Megosztás:

..és a motort nem lehet egy az egyben áttenni szükség esetén? :)

Éppenséggel át lehetne tenni a motrot, de az én motorommal nincs semmi baj, megy mint az óra! :lol: (Most még <_< )

Mondjuk ha minden kötél szakad....... :)

De nekem ez csak második autónak van használva (annyira nem lényeges, ha pár napig nem megy)! Ezért is kéne egy DONOR autó, csak pakolgatni át a cuccokat, azt könnyebb :lol: !

Link to comment
Megosztás:

Éppenséggel át lehetne tenni a motrot, de az én motorommal nincs semmi baj, megy mint az óra! :lol: (Most még <_< )

Mondjuk ha minden kötél szakad....... :)

De nekem ez csak második autónak van használva (annyira nem lényeges, ha pár napig nem megy)! Ezért is kéne egy DONOR autó, csak pakolgatni át a cuccokat, azt könnyebb :lol: !

jaja, nekem is jó lenne, csak ugye egy lakótelepen hova a kínba teszem hogy ne hordják szét másnap reggelre :)

Így én csak más donorából kuncsorgok :lol: ^_^

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.