Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

az NGK amit lefotoztal konkretan nem is X17DTL-be valo....

vagy tevednek?

nekem most NGK-k vannak benne es teljesen mas formajuk van, olyan mint a GM amirol a masodik kep szol....

Igaz :D , rossz képet tettem be, azok az isuzuban vannak, abban is rosszak természetesen. :o :)

Ugyanolyanok voltak az újak, mint amilyen ezeken a képeken vannak (beru)

Link to comment
Megosztás:

Szeretném a véleményeteket kérdezni,hogy a következő "jelenségek" mitől lehetnek:

-hidegen fehéren füstöl és eléggé csattog a motor (augusztusban volt porlasztócsúcs csere és állítólag előtöltést is állítottak)

-melegen is füstöl és csattog még,de már nem annyira.

Az EGR szelepet lezártam,az nem lehet probléma.Nyáron cseréltem olajat,azóta kb.2000km-t mentem.

Lehet,hogy nem jó helyen van a vezérlésem,vagy csak az előtöltésem rossz amit elvileg jó drágán beállítottak?

Link to comment
Megosztás:

Igaz :D , rossz képet tettem be, azok az isuzuban vannak, abban is rosszak természetesen. :o :)

Ugyanolyanok voltak az újak, mint amilyen ezeken a képeken vannak (beru)

Helló!

Láttam a képtáradat és lenne néhány kérdésem.Én is kikötöttem az EGR/AGR szelepet,de látom nálad máshogy mennek a vacuum csövek.Megmondanád nekem,hogy amit levettél fönt az EGR szelepről azt a felét hová csatlakoztattad illetve ami az adagoló felől jön azt is áthelyezted?Illetve,ha lehetne, az adagolódról küldenél nekem néhány képet,hogy áll a füstcsavarod és egyéb csavarjaid?

Link to comment
Megosztás:

Helló

Az adagolón lévő vákuumos alapjárat állítómban elszakadt a membrán.

Járt már így más is? Ha igen hogyan lehet kijavítani?

Új ára 80.000

Bontottan meg csak az adagolóval együtt akarják adni és az is min 20.000

Ennyi pénzem meg nincs, de nem jó magas alapjáraton járni folyamat.

Ötlet?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Helló

Az adagolón lévő vákuumos alapjárat állítómban elszakadt a membrán.

Járt már így más is? Ha igen hogyan lehet kijavítani?

Új ára 80.000

Bontottan meg csak az adagolóval együtt akarják adni és az is min 20.000

Ennyi pénzem meg nincs, de nem jó magas alapjáraton járni folyamat.

Ötlet?

Üdv

Ja, én igen vagy 2-3 éve de oridzsi gyárit 25-ért kaptam Debrecenben viszont van valami asszem Lada cucc (mintha Áfonya cartárs azt említette volna) -az pont oda passzol. Annyiért csak le akarnak húzni az tuti.. :o

Link to comment
Megosztás:

Helló

Az adagolón lévő vákuumos alapjárat állítómban elszakadt a membrán.

Járt már így más is? Ha igen hogyan lehet kijavítani?

Új ára 80.000

Bontottan meg csak az adagolóval együtt akarják adni és az is min 20.000

Ennyi pénzem meg nincs, de nem jó magas alapjáraton járni folyamat.

Ötlet?

Üdv

Helo,

Én annó egy kézi szivattyút(adagoló előtti pumpa) javítottam meg úgy, hogy szereztem bele egy olajálló gumilapot, abból vágtam ki a formát.

Még tovább tartott vele, mint a gyári, mert vagy 4x olyan vastag volt.

Bár van pár bontó Budapesten, akik megbontanak adagolót is, én mondjuk csak olyan adagolóért vagyok hajlandó fizetni, amelyiken még rajta vannak a csövek. Vettem már egy sufniban tárolt ledugózatlan adagolót, nem is volt jó...nem szívta fel az anyagot a tankból, berohadt a szivattyúja, szétszerelésnél tiszta rozsda volt a bele, kívülről meg szépen le volt suvickolva...

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg megoldódni látszik a hidegindításos szívásom, hátha valakinek segítek vele. Talán a gugli is rátalál.

Először a hidegindító relére gyanakodtam, hogy rossz, bár szerintem már az is kuka, mert áramot ráadva kézzel kell rásegíteni a fegyverzetet a relében, hogy bentmaradjon. Oké, ez kiiktatva, behúztam egy vezetéket az utastérbe, egy kapcsolóra kötve. Na, ez a nyomorult így se nagyon akar hidegindulni. Ugyan már 3 hete cseréltem gázolajszűrőt, csak épp a felső kifolyórészt nem néztem meg, azt a hosszú csövet, ami belenyúlik a gázolajszűrő legaljába...

Tele volt valami fekete dzsuvával, a szűrőből kifolyó rész!!!!

Én tippelek arra, hogy a gázolajmelegítő csinálja ezt, ahogy melegíti az anyagot, kiválik belőle mindenféle gané'

És megy bele szépen az adagolóba, és emiatt nem műkszik nekem a hidegindító, mert a nyomástartó sem megy az adagolónak(raktam be egy visszacsapó szelepet, az adagoló elé, így már nem kell 2 percig köszörülni, csak 10 másodpercet, de még ez is sok)

Ma kiszedem a nyomástartó szelepet az adagolóból, megeszem a kulupom, ha hozzáférek....

Link to comment
Megosztás:

Helló

Az adagolón lévő vákuumos alapjárat állítómban elszakadt a membrán.

Járt már így más is? Ha igen hogyan lehet kijavítani?

Új ára 80.000

Bontottan meg csak az adagolóval együtt akarják adni és az is min 20.000

Ennyi pénzem meg nincs, de nem jó magas alapjáraton járni folyamat.

Ötlet?

Üdv

Én is így jártam, vagy 2 hónapja. Kértem árat az Erka-Sclossertől aztmondták hogy 72eFt+fa, de ebből 10% kedvezményt tudnak adni :o . Gondolhatod, hogy nem vettem meg.Egy darabig én úgy jártam hogy kötegelővel felkötöttem, igaz akkor még nyár volt, de már jönnek a hidegek, nemárt ha jól műxik a cucc. Én egy adagolós fazontól vettem igaz nem Bosch-t hanem Denso adagolóra valót, de fel lehetett szerelni. Azóta is működik. Ha jól emlékszem 10eFt-volt.

Jut eszembe németből kellett volna behozni,(+2 hónapot várni) és le kellett volna felét előlegezni...

Link to comment
Megosztás:

Helló

Az adagolón lévő vákuumos alapjárat állítómban elszakadt a membrán.

Járt már így más is? Ha igen hogyan lehet kijavítani?

Új ára 80.000

Bontottan meg csak az adagolóval együtt akarják adni és az is min 20.000

Ennyi pénzem meg nincs, de nem jó magas alapjáraton járni folyamat.

Ötlet?

Üdv

Ezt én is csak itt olvastam a fórumon, hogy egy Biguli (értsd Zsiguli) gyujtáselosztó, vákumos alőgyújtásszabályozó dobját használta fel valaki erre a nemes célra, egy kis szögelést követően.

Javaslom ollvass vissza. Úgy kb.1,5-2 évvel korábban volt erről szó, és ott első kézböl származó infókat találsz.

U.i.: az én adagolómon egy régész gyakornok dolgozott, mert apró daranokból van összeregazstgatva a váhumdob külső háza. :-)

Link to comment
Megosztás:

DTL be mekkora akkumulátor fér be maximum? (Ah) most van benne egy 55Ah Bosch de kezdi feladni a hidegindítást :D

Nem nagyon kicsi az neki? :) Csak mert az önindító ezeknél 1.7 KW-os :o

72-74-est nyugodtan tegyél bele.. :)

Link to comment
Megosztás:

A gázolajszűrőre két csati megy. Az alsó gondolom az előfűtés. Mi a másik? Az a gázolajcsőbe csatlakozik, a felső. Ma elszakadt az egyik vezetéke, de nem minden működik. :o

A másik (vékonyabb vezetékekkel) egy hőgomba, az kapcsolja be a fűtést, ha jól tudom, 5C° alatti gázolaj esetén.

Link to comment
Megosztás:

A gázolajszűrőre két csati megy. Az alsó gondolom az előfűtés. Mi a másik? Az a gázolajcsőbe csatlakozik, a felső. Ma elszakadt az egyik vezetéke, de nem minden működik. :o

Az meg egy hőgomba ami a szűrőfűtés reléjét kapcsolja.. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X17DTL-en szeretnék vezérlést cserélni.

Más autón már csináltam,de ezen még nem.

Valaki leírná nagy vonalakban a menetét,mire kell figyelni?

Mert az "Így csináld" sorozatban eléggé zavaros a leírás.

Köszönet!

Link to comment
Megosztás:

X17DTL-en szeretnék vezérlést cserélni.

Más autón már csináltam,de ezen még nem.

Valaki leírná nagy vonalakban a menetét,mire kell figyelni?

Mivel van rutinod így csak a nagyját írom le.

A legegyszerűbb módja miután már hozzáférsz, hogy a fogaskerekeket valamiféle -pl arany színű alkoholos filccel (az jól látszik) az alaplappal (feka műanyag) összejelölöd és majd csak utána veszed le a szíjat róla. A lényeg, hogy amikor felteszed az új szíjat akkor feszítéskor vigyázz ne húzd túl a feszítő görgőt (gondolom a vezetővel együtt azt is cseréled) bár úgyis baromira fog sípolni, amúgy is van egy villaszerű jelölés hogy meddig kell húzni és a meghúzásra is vigyázz mert könnyen kiszaggathatod a menetet. Utána összerakod és tessék örülni.. :o

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X17DTL-en szeretnék vezérlést cserélni.

Más autón már csináltam,de ezen még nem.

Valaki leírná nagy vonalakban a menetét,mire kell figyelni?

Mert az "Így csináld" sorozatban eléggé zavaros a leírás.

Köszönet!

én is néztem a leírásokat és vakargattam a fejem bőven.....

A dolog azért necces mert össze vissza keverik a leírások a régi szívó dízeles meg isuzus dolgokat is, szóval nem eccerű kiigazodni....

Végül kiderült hogy a G astra leírás tökéletesen passzol, de erre már csak akkor jöttem rá amikor hazajöttem anyáméktól és leültem a gép elé :o.

Ugye abban is van X17DTL blokk...

olyan dolgok voltak pl hogy a főtengely 1.H FHP állítást mindenhol úgy írták a könyvek hogy nézd meg a lendkeréken hol áll a pöcök.

Na persze hogy a DTL-en nincs pöcök...

Aztán mikor lekaptam az ékszíjtárcsát akkor láttam hogy a vezérműszíj főtengelye szíjtárcsáján van egy bemetszés ami egybeesik a blokkon levővel pont amikor jó pozícióban van a főtengely.

Aztán persze a G astra könyvben meg is találtam ezt :D....

Aztán a vezérmű szíj feszítő beállítása is a G astra könyvben van normálisan leírva.

Meg az SKF szett dobozában levő leíráson én végül az alapján raktam össze...

Link to comment
Megosztás:

én is néztem a leírásokat és vakargattam a fejem bőven.....

A dolog azért necces mert össze vissza keverik a leírások a régi szívó dízeles meg isuzus dolgokat is, szóval nem eccerű kiigazodni....

Végül kiderült hogy a G astra leírás tökéletesen passzol, de erre már csak akkor jöttem rá amikor hazajöttem anyáméktól és leültem a gép elé :o.

Ugye abban is van X17DTL blokk...

olyan dolgok voltak pl hogy a főtengely 1.H FHP állítást mindenhol úgy írták a könyvek hogy nézd meg a lendkeréken hol áll a pöcök.

Na persze hogy a DTL-en nincs pöcök...

Aztán mikor lekaptam az ékszíjtárcsát akkor láttam hogy a vezérműszíj főtengelye szíjtárcsáján van egy bemetszés ami egybeesik a blokkon levővel pont amikor jó pozícióban van a főtengely.

Aztán persze a G astra könyvben meg is találtam ezt :D....

Aztán a vezérmű szíj feszítő beállítása is a G astra könyvben van normálisan leírva.

Meg az SKF szett dobozában levő leíráson én végül az alapján raktam össze...

Igen, a G astra leírás jobban passzolt úgy láttam én is,de még nem mertem addig nekiállni,míg meg nem erősíti valaki.

Elég a feszítőt meglazítani,hogy lejöjjön a szíj,nem kell levenni pluszba a vezérműkereket,ugye?

Köszi nektek a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Elég a feszítőt meglazítani,hogy lejöjjön a szíj,nem kell levenni pluszba a vezérműkereket,ugye?

Pontosan :D nem kell szétbolhászni az egészet.. :o

Link to comment
Megosztás:

Még valami:

Motortartó bakról (ha jól látom) le kell venni a motort.

ott melyik irányba érdemes eltolni a motort,hogy lejöjjön a szíj?

Lefelé,felfelé,előre?

Köszi!

:D Semerre :( be is bacna ha a motort is ki kéne venni :) :) nem francia kócmóc ez :( szal kiveszed a légszűrőházat, felbakolod a jobb elejét és a felnit leveszed hogy ne szívj vele mert így könnyebb hozzáférni alul mindenhez aztán leveszed az ékszíjtárcsát majd lebolhászod a műanyag takarókat a vezérlésnél (2 db, alul és felül külön van) de vigyázz mert szeretnek a réz tuskók kiszakadni a műanyagból aztán tesséklássék, ott van minden.. :o

Link to comment
Megosztás:

Mivel van rutinod így csak a nagyját írom le.

A legegyszerűbb módja miután már hozzáférsz, hogy a fogaskerekeket valamiféle -pl arany színű alkoholos filccel (az jól látszik) az alaplappal (feka műanyag) összejelölöd és majd csak utána veszed le a szíjat róla. A lényeg, hogy amikor felteszed az új szíjat akkor feszítéskor vigyázz ne húzd túl a feszítő görgőt (gondolom a vezetővel együtt azt is cseréled) bár úgyis baromira fog sípolni, amúgy is van egy villaszerű jelölés hogy meddig kell húzni és a meghúzásra is vigyázz mert könnyen kiszaggathatod a menetet. Utána összerakod és tessék örülni.. :D

nekem a fogaskerekek pozíciója is fel van jelölve gyárilag!

meg is lepődtem milyen felhasználóbarát a rendszer :o

szinte direkt kell hülyének lenni hogy elbacca az ember...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.