Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

és a füst határt jogyan álapítom meg hogy hol van én ugy gondoltam hogy ugy álítom be hogy ugy kormoljon melegen mint hidegen vagy ez rosz ötlet:( meg mondom az igazat én 17-éves vagyok autó szerlönek tanulok csak engem érdekel a szakma minden része és szertném a saját utonkbol kihozni a maxot és utána vissza álítani! mert kiváncsi vagyok hogy ugy mit megy! ha megkéhetnélek akkor elmonod hogy álípítom meg hogy hol van a füst határ mert az tudom hogy a dieselnek mindig légfeleslegel kell égni gondolom ezt szabályzom a füst csavaral ha rosszul gondolom akkor elnézést :oops: de nekem még nincs szak orám amit tudok annak is utánanéztem vagy utána olvsatam! remélem tudsz segíteni

Köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

Hali all!!

Hát ez a porlasztócsúcs ellenörzés nem megy valami könnyen már úgy felhúztam magam hogy néztem újakat.(senkinek nincs) Nem akarok olcsó humbukot venni nem fogom 5000km enként cserélni. Nekem a Bosch ajánlották 8e valamennyiért meg valami japánt az drágább egy ezressel de lehet meg ér annyit, mert a bosch nagyon szidják (adagoloval kapcsolatban). Szóval ha beidegelem magam akkor megveszem. visszatérve az adagoló állításra végülis az előtöltésen kívűl ott állítják be hogy mennyi üzemanyagot szállítson vagy nem? Mindegy nem téma most épp költözök majd de ha továbra is szarozik velem egyszerre beállíttatom az adagolót meg kicserélem a porlasztócsúcsokat is aztán 200e km-ig remélem nem lesz gondom és 5,5 fog kajálni. Ja most hogy lehült a levegő nem kormolt annyira. :idea:

Link to comment
Megosztás:

Szóval ,még mindig füsthatár, :!: ezért vannak az adagolós ######ik akik hosszú éveken keresztül tanulják könyvből és saját tapasztalatuk árán. Figyú én is csak babrálom a dizilt, a saját autóm sincs füsthatárra állítva de valahol még is ott van. Gondolatom szerint nem tudod othon beállítani, hiába is fogok neki magyarázni. Mondtam fordíts a csavaron max fél fordulatot, próba 90% terhelés de odakint az úton és figyeld füstöl-e. :?: Na ha most gondolkodsz akkor rögtön rá jössz hogy te nem látod hogy füstöl-e, aki utánnad jön :arrow: az fogja. Na de milyet füstöl korom feketét :?: vagy barnásat :?: mikor füstöl :?: mikor gyorsítasz :?: vagy mikor álsz a gázon :?: EZÉRT KELL PROFI ADAGOLÓS :!: :!: :!: :!: :!: :!: 8) 8) 8) 8)

Más , a porlasztó csúcs csak BOSCH van a DTL motor kódhoz, legalább is az enyémhez :!: 97-es DTL padavan :lol: Ja és még az elöbbihez, ha nem megfelelőek a porlasztási képek vagyis valamelyik porlasztó csúcs csak kicsit is sántít már teljesen fölöslegesen tekergeted az adagolót, ez viszont saját tapasztalat. Azt írta valaki hogy a Bosch -t szidják , baromság :arrow: 100ezer csúcsot vizsgáltak + Német :arrow: Cseh :arrow: Török és 1 sem volt hibás. Ha viszont nem megfelelő körülmények között szereled be és 5 évente cserélsz gazoil szűröt, valmint eleve szar kopott motorba rakod be :!: akkor nincs esély javulásra.

Link to comment
Megosztás:

Van egy kis problémám végül is remélem nem az de kiváncsi lennék hogy nálatok hogy van ez. Ha beinditom a kocsit akkor addig jár hangosan ameddig a fordulat el nem éri az 1800/percet mihest eléri sokkal halkabb lesz addig olyan éles hangja van. Ez mitől lehet. (Régóta ilyen vagyis mióta megvan) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Van egy kis problémám végül is remélem nem az de kiváncsi lennék hogy nálatok hogy van ez. Ha beinditom a kocsit akkor addig jár hangosan ameddig a fordulat el nem éri az 1800/percet mihest eléri sokkal halkabb lesz addig olyan éles hangja van. Ez mitől lehet. (Régóta ilyen vagyis mióta megvan) :lol:

Ekkor érí el az oil nyomás a hidrotőkéket, az enyémnek szoktam adni 1 kis gáz fröccsöt és rögtön elcsendesedik. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Van valakinek tudomása arról, hogy X17DTL Astrán hány fokos hűtővíznél kell a hűtőmotor gombájának bekapcsolnia?

Az enyém a műszerfal vízhőmérője alapján már 90 foknál elkezd járni, ami szerintem nem normális állapot. Ennek eredménye, hogy 18-20 fokos kűlső hőmérséklet esetén normál városi forgalom mellett szinte állandóan jár a venti ami nem kis zajt kelt lehúzott ablak mellett meg pláne. Autópályán meg soha nem áll le, mert 130-140 körül hajtva a vasat olyan 92-95 fok közé áll be a mutató.

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Van valakinek tudomása arról, hogy X17DTL Astrán hány fokos hűtővíznél kell a hűtőmotor gombájának bekapcsolnia?

Az enyém a műszerfal vízhőmérője alapján már 90 foknál elkezd járni, ami szerintem nem normális állapot. Ennek eredménye, hogy 18-20 fokos kűlső hőmérséklet esetén normál városi forgalom mellett szinte állandóan jár a venti ami nem kis zajt kelt lehúzott ablak mellett meg pláne. Autópályán meg soha nem áll le, mert 130-140 körül hajtva a vasat olyan 92-95 fok közé áll be a mutató.

Előre is köszi a segítséget.

Ott valami gebasz lesz,termosztát,hőgombacsere első körben szerintem!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Van valakinek tudomása arról, hogy X17DTL Astrán hány fokos hűtővíznél kell a hűtőmotor gombájának bekapcsolnia?

Az enyém a műszerfal vízhőmérője alapján már 90 foknál elkezd járni, ami szerintem nem normális állapot. Ennek eredménye, hogy 18-20 fokos kűlső hőmérséklet esetén normál városi forgalom mellett szinte állandóan jár a venti ami nem kis zajt kelt lehúzott ablak mellett meg pláne. Autópályán meg soha nem áll le, mert 130-140 körül hajtva a vasat olyan 92-95 fok közé áll be a mutató.

Előre is köszi a segítséget.

Nekem asszem 95 vagy 96 foknal kapcsol be ...

130-140 kozt palyan 90 fokos a vizem ...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Van valakinek tudomása arról, hogy X17DTL Astrán hány fokos hűtővíznél kell a hűtőmotor gombájának bekapcsolnia?

Az enyém a műszerfal vízhőmérője alapján már 90 foknál elkezd járni, ami szerintem nem normális állapot. Ennek eredménye, hogy 18-20 fokos kűlső hőmérséklet esetén normál városi forgalom mellett szinte állandóan jár a venti ami nem kis zajt kelt lehúzott ablak mellett meg pláne. Autópályán meg soha nem áll le, mert 130-140 körül hajtva a vasat olyan 92-95 fok közé áll be a mutató.

Előre is köszi a segítséget.

Elvileg a ventinek 2fokozata van az első 97fok körül kapcsol be itt lassan dolgozik aztán meg 102fok a második fokozat az 102fokon kapcsol be a te autód tué hűti magát cserélj termosztátot szerintem. Nekem csak a második fokozat a jó sajna ezért csak 102foknál kapcsol be :lol: Én skoda termosztátot rakok be mert az 96fokon nyit az meg pontjó. ja és olcsóbb is :lol: :roll:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Van valakinek tudomása arról, hogy X17DTL Astrán hány fokos hűtővíznél kell a hűtőmotor gombájának bekapcsolnia?

Az enyém a műszerfal vízhőmérője alapján már 90 foknál elkezd járni, ami szerintem nem normális állapot. Ennek eredménye, hogy 18-20 fokos kűlső hőmérséklet esetén normál városi forgalom mellett szinte állandóan jár a venti ami nem kis zajt kelt lehúzott ablak mellett meg pláne. Autópályán meg soha nem áll le, mert 130-140 körül hajtva a vasat olyan 92-95 fok közé áll be a mutató.

Előre is köszi a segítséget.

" 2 lehetőség van szerintem , vagy rossz a műszered vagy pedig a hűtő gomba nem bele való , mivel a hűtő gomba kapcsolja a ventit valszeg valami nem bele való gombát raktak bele lehet hogy sokat használták városi forgalomban és azért cserélték ki. Én kiszedném először a gombát és meg sasolnám mivan rá írva ,elméletileg rajta van hogy mikor kapcsol. Valójában 2 állású lenne a gomba kapcsoló úgy ahogy 1.7dtl kolléga írta , én az enyémben cseréltem már gombát és Skoda Favorit gombát kapott, most csak 1 állás van és rögtön nagy fordulatón indul a venti. A poén az hogy így is óra szerint közel 100 fokot mutat mikor bekapcsol ,mindig hideg rázásom van hogy elindul-e . Egyébként a mái napig nem tudom hogy az alacsony fordulatot vezérlő ellenállat hol található a vezeték kötegben. Valami viszont mostanában nekem sem oké, azt vettem észre mintha jobban melegedne, 130-140 és közel 96-98 között áll a víz hőfok mérő, ettől fentebb nem megy de régen nem volt ilyen meleg, lehet hogy termosztát csere lessz, vagy a jeladó gomba szarakodik. Közel kéthónap közel harc árán sikerült szerkózni Bosch porlasztó csúcsokat ,az ár hát nem tom 5500/db . Na és most jön a lényeg, mivan írva a csúcsra :?: Made In INDIA hát vezze a pofám leszakadt halottam már Cseh, Német , Szlovák, Lengyel, De INDIAIT :!: :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tanácsokat, én is a venti gombára tippelnék, mert szerintem a termosztát nem lehet beteg. ÍMár csak azért is, mert vagy két hete városi araszolgatás közben 1 perc alatt vagy 15-ször kapcsolta a ventit ki-be folyamatosan, szegénykém mire felpörgött már le is kellett hogy álljon. Na akkor gondoltam arra hogy a gomba kifeküdt. Ezt azóta nem csinálta. Egyébként nem melegszik túl a motor, persze nem is tudna mert az a venti állandóan jár, igaza van a kollégának ez inkább túl van hűtve. Viszont a kétfokozatú venti dolog nekem új, szerintem nekem mindig csak a második fokozatban jár, mert amikor bekapcsolattól a hideg ráz ami zajt az produkál. Megyek, utána nézek egy jeladó árának, ha nagyon durva árat fognak mondani megy ebbe is a Favorit gomba...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.