Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Üdv mindenkinek! Diselbe nem vagyok otthon sajnos! Barátnőmnek van egy Isuzu 1.7 TD ! Jlenség a következő elmész vhova hidegen indula gép bemész boltba jöszz ki és nemindul szal hidegen megy melegen nem indul ! hibakódot nem hoz!

Érdekes a jelenség, mert a hidegindítás a kritikus ezeknél a dieseleknél.

Izzítógytertyák biztos nem, mert akkor hidegen se indulna.

Előtöltést kellene megnézni indikátor órával, és kicsit vissza venni belőle, egészen addig, amíg hidegen is könnyen indul. Aztán próba.

Melegen nekem is nehezebben indul kicsit, mint hidegen, de ez annyit jelent, hogy melegen 3-4 főtengely fordulat, hidegen meg 1-2.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Ha az Isuzu motoros Astránál a motorról leveszem a termosztátházat (mert ereszt a tömítése és ki szeretném cserélni) akkor a motor belső hűtővíz-köréből nem fog víz kijönni? Ezen sokat filóztam, hogy ha abból víz jönne ki, úgy összeraknám, és a termosztát nem lenne vízben, akkor sose nyitna ki, és felforrna a motorom. Persze a külső körből folyhat ahova akar, mert azt tudom pótolni a kiegy.tartályon át, de a belső kört féltem kicsit!

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Ha az Isuzu motoros Astránál a motorról leveszem a termosztátházat (mert ereszt a tömítése és ki szeretném cserélni) akkor a motor belső hűtővíz-köréből nem fog víz kijönni? Ezen sokat filóztam, hogy ha abból víz jönne ki, úgy összeraknám, és a termosztát nem lenne vízben, akkor sose nyitna ki, és felforrna a motorom. Persze a külső körből folyhat ahova akar, mert azt tudom pótolni a kiegy.tartályon át, de a belső kört féltem kicsit!

Köszi a segítséget!

A belső és a külső vízkör között nem zárja el semmi az utat. A termosztát a külső vízkörben képez egy hőre nyitó "zárat", vagy "szelepet", ami Isuzu motornál 85 fokon kezd el nyitni. A termosztát a házában olyan helyen van, ahol bimetalját a belső vízkörben keringő víz folyamatosan érni, melegíteni, hűteni tudja. Így amikor a belső vízkörben keringő víz eléri a 85 fokot, a termosztát kinyit, és megindul a víz keringése a külső körben is.

Azért, hogy a hűtőrendszer feltöltésekor a víz egyenletesen mindenhova eljusson (belső kör, külső kör, hűtő), a kiegyenlítő tartályból nem a termosztát házhoz folyik a víz, hanem a motor jobb oldalán a vízpumpához. Ez alacsonyabban van, mint a termosztátház, ezért alulról elkezd feltöltődni a rendszer.

Azért, hogy a levegő távozni tudjon, ne maradjon levegős a rendszer, a kiegyenlítő tartályhoz két vékonyabb levegőző cső megy, egy a hűtőből másik a termosztátházból.

Visszatérve a problémádra, a rendszer megbontása előtt engedd le a vizet a rendszerből, cseréld a hibás tömítést (vagy helyettesítsd Loctite 5910-el), rakd össze a rendszert, és töltsd fel. Ha a leengedett vizet töltöd vissza, akkor ülepítsd le, szűrd meg, és az alja kivételével mehet vissza. A hiányzó mennyiséget pótold új hűtőfolyadékkal. Hidd el, nem lesz semmi gond!

Link to comment
Megosztás:

Pedig nekem is ugyan ez a műszercsoportom van. Itt nem is látod a 82°c-85°c ot.

De nekem 90 alatt egy picivel tanyázik a mutató.

Ja és olyan lehet hogy nem szakadt az izzítógyertya, de nem izzít rendesen?

Csak extrém esetben megy feljebb, nagy terhelés alatt, nyáron, klímával hegynek felfele.

Nem tudom mit tegyek.

Levetessem a hengerfejet, és "újíttassam fel, majd új tömítés.

Vagy csak simán szelephézag állítás.

Nekem ennyit mutat:

IMG02457-20120421-0707_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

A belső és a külső vízkör között nem zárja el semmi az utat. A termosztát a külső vízkörben képez egy hőre nyitó "zárat", vagy "szelepet", ami Isuzu motornál 85 fokon kezd el nyitni. A termosztát a házában olyan helyen van, ahol bimetalját a belső vízkörben keringő víz folyamatosan érni, melegíteni, hűteni tudja. Így amikor a belső vízkörben keringő víz eléri a 85 fokot, a termosztát kinyit, és megindul a víz keringése a külső körben is.

Azért, hogy a hűtőrendszer feltöltésekor a víz egyenletesen mindenhova eljusson (belső kör, külső kör, hűtő), a kiegyenlítő tartályból nem a termosztát házhoz folyik a víz, hanem a motor jobb oldalán a vízpumpához. Ez alacsonyabban van, mint a termosztátház, ezért alulról elkezd feltöltődni a rendszer.

Azért, hogy a levegő távozni tudjon, ne maradjon levegős a rendszer, a kiegyenlítő tartályhoz két vékonyabb levegőző cső megy, egy a hűtőből másik a termosztátházból.

Visszatérve a problémádra, a rendszer megbontása előtt engedd le a vizet a rendszerből, cseréld a hibás tömítést (vagy helyettesítsd Loctite 5910-el), rakd össze a rendszert, és töltsd fel. Ha a leengedett vizet töltöd vissza, akkor ülepítsd le, szűrd meg, és az alja kivételével mehet vissza. A hiányzó mennyiséget pótold új hűtőfolyadékkal. Hidd el, nem lesz semmi gond!

Köszönöm a kimerítő választ! Már cseppet sem aggódok miatta! Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megint szeretnék egy kis segítséget kérni. Tegnap nagyon nagy esőben, végig vizes úton mentem vagy 200km-t, mire hazaértem az ékszíjaktól olyan csúszós hang jött, ami érthető volt annyi víz után, amit kapott, néhol szerintem 10 cm vízben gázolva. Ezzel még nem is volt akkora gond, gondoltam majd ma meghúzom őket picit, és akkor minden szuper lesz. Hát nem. Mindkettőt olyan pont jóra, érzéssel meghúztam, beindítottam a motort, és ugyanúgy hangot ad. Egy kicsit csöndesebb, de 80%-ban ugyan az a hang, mint mikor csúszik az ékszíj. Persze nem csúszik, mert látom, hogy nem és feszesek is eléggé, hogy ne csússzanak. Persze az esős utam előtt egyáltalán nem adott ilyen hangokat.

Valaki találkozott már ilyen hibával? Esetleg valakinek lenne valami ötlete, hogy mit kellene vele csinálni?

Köszönöm előre is!

(Ez egy Isuzu motoros Astra)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megint szeretnék egy kis segítséget kérni. Tegnap nagyon nagy esőben, végig vizes úton mentem vagy 200km-t, mire hazaértem az ékszíjaktól olyan csúszós hang jött, ami érthető volt annyi víz után, amit kapott, néhol szerintem 10 cm vízben gázolva. Ezzel még nem is volt akkora gond, gondoltam majd ma meghúzom őket picit, és akkor minden szuper lesz. Hát nem. Mindkettőt olyan pont jóra, érzéssel meghúztam, beindítottam a motort, és ugyanúgy hangot ad. Egy kicsit csöndesebb, de 80%-ban ugyan az a hang, mint mikor csúszik az ékszíj. Persze nem csúszik, mert látom, hogy nem és feszesek is eléggé, hogy ne csússzanak. Persze az esős utam előtt egyáltalán nem adott ilyen hangokat.

Valaki találkozott már ilyen hibával? Esetleg valakinek lenne valami ötlete, hogy mit kellene vele csinálni?

Köszönöm előre is!

(Ez egy Isuzu motoros Astra)

Szerintem nem csúszik. Lehet csapágyhangot hallasz, pl a generátorból. Nekem a csúszós, nyikorgós élszíj el szokott halhatni, ha egy kis vizzel lespricceltem. Ezért sem gondolom hogy attól lenne hangja. Vizesen inkább kussol,

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem csúszik. Lehet csapágyhangot hallasz, pl a generátorból. Nekem a csúszós, nyikorgós élszíj el szokott halhatni, ha egy kis vizzel lespricceltem. Ezért sem gondolom hogy attól lenne hangja. Vizesen inkább kussol,

Az eléggé gáz lenne, ha csapágy. De akkor már inkább a generátor, mint mondjuk a forgattyús tengely. Mondjuk nekem főleg akkor szokott az ékszíjam csúszni, mikor hideg van és még vizet is kap, na akkor aztán csúszik. Persze mióta vettem új ékszíjtárcsát a forg.tengely végére azóta elég jó és nem nagyon csúszkál. Azt nem tudod véletlenül, hogy annak milyen jelei vannak, ha azok a csapágyak megadják magukat, amik a forgattyús tengelyt fogják? Mondjuk az elég kemény lenne, főleg, hogy még az olajat is 7000km-enként cserélem.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudod véletlenül, hogy annak milyen jelei vannak, ha azok a csapágyak megadják magukat, amik a forgattyús tengelyt fogják? Mondjuk az elég kemény lenne, főleg, hogy még az olajat is 7000km-enként cserélem.

Köszi

Ha a főtengelycsapágyra gondolsz, akkor nincs olajnyomás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megint szeretnék egy kis segítséget kérni. Tegnap nagyon nagy esőben, végig vizes úton mentem vagy 200km-t, mire hazaértem az ékszíjaktól olyan csúszós hang jött, ami érthető volt annyi víz után, amit kapott, néhol szerintem 10 cm vízben gázolva. Ezzel még nem is volt akkora gond, gondoltam majd ma meghúzom őket picit, és akkor minden szuper lesz. Hát nem. Mindkettőt olyan pont jóra, érzéssel meghúztam, beindítottam a motort, és ugyanúgy hangot ad. Egy kicsit csöndesebb, de 80%-ban ugyan az a hang, mint mikor csúszik az ékszíj. Persze nem csúszik, mert látom, hogy nem és feszesek is eléggé, hogy ne csússzanak. Persze az esős utam előtt egyáltalán nem adott ilyen hangokat.

Valaki találkozott már ilyen hibával? Esetleg valakinek lenne valami ötlete, hogy mit kellene vele csinálni?

Köszönöm előre is!

(Ez egy Isuzu motoros Astra)

Szerintem a szíj csúszik. Hogy mi a hiba oka? :)

A különféle gyártmányú szíjak között is van különbség. Nekem bontott Gates ékszíj van most fent, még így is jobb, mint pl új Starline. Szóval a legközelebbi cserénél nem fogom sajnálni a Gates-re.

Okozhatja generátor kopott ékszíjtárcsája is, nem kell, hogy "beessen" a profil aljába a szíj, elég ha a kopottság miatt kismértékben megváltozik a két oldal egymással bezárt szöge.

És attól még csúszhat, ha nem veszed észre szabad szemmel, hogy csúszik. :)

Próbálj meg feszíteni rajta, viszont ne húzd túl, mert akkor meg szétcseszi a generátor csapágyat :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a szíj csúszik. Hogy mi a hiba oka? :)

A különféle gyártmányú szíjak között is van különbség. Nekem bontott Gates ékszíj van most fent, még így is jobb, mint pl új Starline. Szóval a legközelebbi cserénél nem fogom sajnálni a Gates-re.

Okozhatja generátor kopott ékszíjtárcsája is, nem kell, hogy "beessen" a profil aljába a szíj, elég ha a kopottság miatt kismértékben megváltozik a két oldal egymással bezárt szöge.

És attól még csúszhat, ha nem veszed észre szabad szemmel, hogy csúszik. :)

Próbálj meg feszíteni rajta, viszont ne húzd túl, mert akkor meg szétcseszi a generátor csapágyat :)

Szia!

Köszönöm a segítséget! Az a baj, hogy az új főtengely-végi ékszíjtárcsám, ami az egészet hajtja olyan furcsa, hogy éppen nem ül bele a generátor ékszíja. Viszont a generátor tárcsájába meg simán beleül. Szóval ha veszek eggyel keskenyebbet, akkor a generátor tárcsájába majd az beleesik, a főtengely-tárcsába meg pont jó lesz. Patthelyzet. De megoldódott a problémám félig-meddig, mert igazából szerintem csak átázott az egész annyira, hogy valóban a szíj sikított. Elvittem az Aréna Pláza parkolójába kiszáradni, leálltam a mélygarázsba egy fél napra, és azóta csönd van! Már muszáj volt ezt a szárítást meglépni, mert a múltkori esős utam után a kézifék-visszajelző lámpa is pislákolt a műszerfalon, mikor be se volt húzva, gondolom valahol valami csatlakozó vagy akármi szintén vizet kaphatott, és rövidre zárta.

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Emlékszem anno egy 1.6-os dízel kadettban kb 35ezer km-t ment egy ismerős tesco olajjal, a motor azt se mondta rá, hogy ukmukfukk.

Csinálta volna meg ezt egy pözsóval, nekem egy 405-ös 1000km-en evett másfél liter olajat. Pedig nem is füstölt, még ment is viszonylag jól. Van némi különbség a két dízel motor között. Szóval nem nagyon van rá esély, hogy valaha is kimenjen egy GM Opel dízelben a főtengelycsapágy. :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm a segítséget! Az a baj, hogy az új főtengely-végi ékszíjtárcsám, ami az egészet hajtja olyan furcsa, hogy éppen nem ül bele a generátor ékszíja. Viszont a generátor tárcsájába meg simán beleül. Szóval ha veszek eggyel keskenyebbet, akkor a generátor tárcsájába majd az beleesik, a főtengely-tárcsába meg pont jó lesz. Patthelyzet. De megoldódott a problémám félig-meddig, mert igazából szerintem csak átázott az egész annyira, hogy valóban a szíj sikított. Elvittem az Aréna Pláza parkolójába kiszáradni, leálltam a mélygarázsba egy fél napra, és azóta csönd van! Már muszáj volt ezt a szárítást meglépni, mert a múltkori esős utam után a kézifék-visszajelző lámpa is pislákolt a műszerfalon, mikor be se volt húzva, gondolom valahol valami csatlakozó vagy akármi szintén vizet kaphatott, és rövidre zárta.

Köszi a segítséget!

Nem szabad teljesen bele esnie a szíjnak a tárcsába, az kb úgy jó, ahogy a főtengely szíjtárcsán áll, kb 0.5-1 mm-t ha kiáll belőle, az tökéletes. Ha beleesik, mint a generátor szíjtárcsába, az már a kopottság jele. Másik szíjat ne is vegyél, ebbe 13-as kell. A szerviszivattyú szíj pedig 11-es. Egyébként a generátor szíjtárcsa szokott elkopni, nem a főtengelyé.

Nálam is volt ilyen gond csúszás gond, de került fel Gates szíjj, meg generátor védő alsó burkolat, így nem szokott beázni annyira, meg a szíj is jobb minőségű. A generátor ékszíj beállítása amúgy nem könnyű dolog, mármint eltalálni a megfelelő feszességet, hogy laza se legyen, és ne is csússzon. Ha túl feszes, megeszi a vízpumpa ls/vagy generátor csapágyat.

Ja, és az ékszíjnak mindig van csúszása, amit slipnek neveznek, ez a szíj nyúlásából ered. Ha szar minőségű a szíj anyaga, akkor ennek érdekes hangja lehet vizesen :)

Ezt úgy érted, hogy ha elkezdenek a főtengely csapágyai meghalni, akkor nem lesz olajnyomás? De miért? Ezt nem is értem. Köszi a segítséget!

A főtengely és a hajtókar csapágyaknál sikló csapágyak vannak, ahol a hézag a csap és az ágy között századokban mérhető. A kettőt egymástól a közéjük bizonyos nyomással bepréselt olaj tartja el, miközben megy a motor. Erre azért van szükség, hogy fémesen ne érintkezzenek. Ha a hézag megnő a kettő között, akkor a közel fix szállítással dolgozó olajszivattyú által bepréselt olaj nyomása nem éri el a szükséges szinetet, ezért bejelez az olajnyomás jelző lámpa. De a rosszabb, hogy a két felületet az olaj nem választja el egymástól, fémesen súrlódnak, és tovább kopnak.

Először csak alapjáraton és meleg motornál villan ki az olajnyomás jelző. Később már minden üzemállapotban, a végén beáll az egész motor.

Link to comment
Megosztás:

Emlékszem anno egy 1.6-os dízel kadettban kb 35ezer km-t ment egy ismerős tesco olajjal, a motor azt se mondta rá, hogy ukmukfukk.

Csinálta volna meg ezt egy pözsóval, nekem egy 405-ös 1000km-en evett másfél liter olajat. Pedig nem is füstölt, még ment is viszonylag jól. Van némi különbség a két dízel motor között. Szóval nem nagyon van rá esély, hogy valaha is kimenjen egy GM Opel dízelben a főtengelycsapágy. :)

Az övé Isuzu, egyébként ugyanez igaz rá is. Ezek csak akkor állnak be, hogyha olaj nélkül vannak járatva, vagy nem motor olajjal.

Link to comment
Megosztás:

Értelek, köszi. Az igaz, hogy az Isuzu motorok jobbak ezekben az Opelokban? Van, aki ezt mondja, van, aki azt.

Nekem Kadettom volt, meg egy ismerősnek is kettő, csak az egyik kirohadt alóla(hátsó nyúlvány kiszakadt, de semmi más baj nem volt az autóval) azt tudom, hogy egy gondom volt csak ennek a motorjával, hogy a vezérműtengely vállas volt, eleinte szívbalyos voltam miatta, meg is feledkeztem róla, de miután beletettem még 70ezer km-t a Kadettba, és ugyanúgy nézett ki a tengely, nem foglalkoztam vele. Nem csattogott, kelepelt, szép hangja volt. Viszont a kaszni már rendesen szét volt rohadva, amikor megvettem az olajszint a nívópálca alját sem érte el, szóval kapott rendesen a verda. :)

(de még úgy is többet ért, mint egy francia autó újonnan....)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki letudná nekem írni az indikátor órás előtőltés ellenőrzés lépéseit részletesen?

Az a gondom hogy 3 féle képpen is olvastam már, hogy hogy kell, de mind a 3 teljesen más!

Az egyik azt irja hogy : tekerjem be az órát majd forgassam a motort a felső holtpont elé 90 fokkal, ott 0 zam az órát és tekerjem a felső holtpontra majd olvassam le az értéket!

A másik azt hogy tekejem be az órát állítsam a motort felső holtpontra, tekerjek visszafelé addig amig az óramutató megtorpan majd ott 0 zam az órát és ismét tekerjem a motort forgás irányba a felső holtpontra és olvassam le az értéket!

A harmadik leírás szerint tekerjem be a 2,5mm re előfeszített órát, majd forgásirányba tekerjem a motort a felső holtpont elé kb 90 fokkal, itt 0 zam az órát, majd tekerjem addig amig el nem éri a felső holtpontot és olvassam le az értéket!

Melyik az helyes?

Kipróbáltam már mind a 3 variációt, és mind a 3 másik értéket mutatott és az eltérések nagyok !

0,92mm , 0,72mm és 1,02mm értékeket kaptam!

Aki csinált már ilyet az legyen szíves irja le nekem hogy ,hogy kell.

Előre is köszönöm

17dr motorkód, Bosch adagoló

Link to comment
Megosztás:

Értelek, köszi. Az igaz, hogy az Isuzu motorok jobbak ezekben az Opelokban? Van, aki ezt mondja, van, aki azt.

Nekem Kadettom volt, meg egy ismerősnek is kettő, csak az egyik kirohadt alóla(hátsó nyúlvány kiszakadt, de semmi más baj nem volt az autóval) azt tudom, hogy egy gondom volt csak ennek a motorjával, hogy a vezérműtengely vállas volt, eleinte szívbalyos voltam miatta, meg is feledkeztem róla, de miután beletettem még 70ezer km-t a Kadettba, és ugyanúgy nézett ki a tengely, nem foglalkoztam vele. Nem csattogott, kelepelt, szép hangja volt. Viszont a kaszni már rendesen szét volt rohadva, amikor megvettem az olajszint a nívópálca alját sem érte el, szóval kapott rendesen a verda. :)

(de még úgy is többet ért, mint egy francia autó újonnan....)

Igazából ezek egyforma strapabíróak, többet számít az előélet. Ha vigyáztak rá, akkor mindkettő jó, ha meg szét vannak rúgva akkor meg mindkettővel lehet szívni. Fogyasztásra is kb ugyanazt tudják. Ami a dolgot szerintem eldönti az Isuzu felé az a kb 20%-al nagyobb teljesítmény, és majdnem 30%-al magasabb nyomaték. De még így sem szaggatja fel az utat.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Helló

Egy kis év végi mérleg részemről :)

A gép egy 95-ős dízel caravan, futott km 2011.dec.17-2012.dec.30 : 50320 km, fogyasztás 5.8-6.3 átlaggal, motorban jelenleg 356000 km van. Komolyabb zsebbe nyúlós kiadások ez alatt, adagoló felújítás, majd 1 szelephimbatörés, kipufogó rendszer cseréje. Ezeket leszámítva 10 ezrenként olajcsere szűrőkkel együtt. Alapjában véve elégedett vagyok a dolgokkal. hiszen nincs szabad napja a kocsinak, ha nem dolgozik, akkor meg csavargunk :)

Link to comment
Megosztás:

Helló

Egy kis év végi mérleg részemről :)

A gép egy 95-ős dízel caravan, futott km 2011.dec.17-2012.dec.30 : 50320 km, fogyasztás 5.8-6.3 átlaggal, motorban jelenleg 356000 km van. Komolyabb zsebbe nyúlós kiadások ez alatt, adagoló felújítás, majd 1 szelephimbatörés, kipufogó rendszer cseréje. Ezeket leszámítva 10 ezrenként olajcsere szűrőkkel együtt. Alapjában véve elégedett vagyok a dolgokkal. hiszen nincs szabad napja a kocsinak, ha nem dolgozik, akkor meg csavargunk :)

Az igen :)

Én a mögöttünk lévő évben 29.500 km-t tettem meg, ez alatt 4,98 liter/100km volt az átlag fogyasztás. B Veki Isuzu motorral.

2011-ben 33.400 km, és 4,79 liter/100 km.

2010: 16.900 km, 5.17 l/100km

2012-ben egy zsebbe nyúlós generátor felújítás volt, 50 e Ft értékben, mint rendellenes meghibásodás.

Valamint egy sikeres manuális klíma beszerelés, de ez már az én saját hülyeségem volt.

Olaj/olajszűrő csere 15 ezrenként, total 5W40-es olajjal. Légszűrő és pollenszűrő csere minden második, üzemanyag szűrő csere minden negyedik olajcserekor. Ezeken kívül minden ami jól működik (pl fékolaj, váltóolaj), nem piszkáljuk :) Ezt a jó és egyben gazdaságos receptet követem :)

Link to comment
Megosztás:

Hahó Mindenkinek, nem nagyon pörög ez a fórum, nem is csodálom, nem hiszem, hogy baj lenne ezekkel a vasakkal. Tegnap én is vettem egy kombi f astrát, sima GM szívódízel. Menni megy, bár van pár baja, kompenzálandó az ár, amit adtam érte. Mintha szelephangja lenne, remélem csak a hidrotőke, ami normális olaj belerakásával megszűnik. Volt még idén egy 1,7-es dízel kadettom, ugyanaz a két motor, de ebben az astrában jóval erősebb. Tehát jobb állapotú sokkal, ezért fura ez a szelephang, a Kadetten ilyen nem volt. Sajnos Lucas adagoló van rajta, Fordokon szívtam is evvel, a tipikus jelenséget produkálja, indításnál alapjáraton ki-kihagy a motor, füstöl, stb. De gázadásra megszűnik, utána jó lesz. A Fordon úgy oldottam ezt meg, hogy az adagolóban a szárnylapátot cserélni kellett.

A Kadettet azért adtam el, mert kicsit savanyú volt már az alja, de bántam nagyon, utána én hülye vettem egy 405-ös pözsót, na az volt a horror a tetőfokon. Nem hogy egy nap alatt, de egy évben sem lehet összehasonlítani egy pözsót egy opellal. Ezért vettem megint opelt, elég lepukkant állapotút, de még így is gyári új a pözsóhoz képest. Fura, a pözsó 405 fórumba megírtam ezt, ott röhögtek, hogy fastrát akarok venni....ha tudnák. :)

Ha valakinek valamilyen adagolós kérdése van, szívesen tudok segíteni, remélem tudok, párat már szedtem szét, lucast még nem, azt csak félig. :)

Hali!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.