Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Pont ezért nem szeretünk hengerfej csavart cserélni utángyártottra, hacsak nem huszadszorra kell hengerfejezni a kocsit. Az első hengerfejezésnél gond nélkül visszamehetnek még a gyári csavarok.

Most ha ezeket a fos csavarokat lehúzod 70-80 Nm-rel, meg még két lépésben húzol rajta 40-50 fokot, mi lesz ezekkel? :(

Hát lehet, ez már a 30. hengerfej csere is az autón. Nagyon frissnek néztek ki a hengerfejcsavarok, gondoltam visszatehetem őket. Végülis sikerült lehúzni velük a hengerfejet, már úgy vagyok vele, hogy tojok az egészbe...csak már legyen kész, ahol lakom, innen elég messze vannak az alkatrészek.

Gondolom a gyári Opel csavarok vagy 12.9-es edzett fekete csavarok. VERBUS gyár féle.

De mondom, sikerült a 3x60 fok, meg a 25nm. Hiba nélkül. Tehát bírja. Épphogy gondolom...

Link to comment
Megosztás:

Azért ezzel sem árt vigyázni, mert ha túl sokat van járatva az adagoló gázolaj nélkül (tekertetés, húzás ész nélkül), akkor kenés hiányában károsodhat.

Én is az ejtőtartályos módszert javallom. Mikor már jár a motor, megvan a megfelelő fordulatszám, akkor már fel tudja szívni a tankból is. Persze nem úgy, hogy a teljes csőszakasz a tanktól a szűrőig teljesen üres, vagy levegős. Valami vákuumpumpával fel kell szívni az anyagot, hogy a tanktól a szűrőig tartó csőszakasz ne legyen nagyon levegős. Aztán a szűrőt is színültig fel kell tölteni gázolajjal. Utánna visszakötni az adagolóra a csövet rendesen.

Természetes, hogy üresen nem szabad járatni egy adagolót. Azt mondtam, petróleummal kellene feltölteni, az oldja a rozsdát, meg a lerakódott vackokat. De annyi anyag mindig van egy adagolóban, hogy meglegyen a kenése. Hacsak nem frissen legyártott darab.

Az mágnesszelep is szokott betojni, elég, ha megnézi az ember, milyen forró egy idő után. Tűzforró némelyiknél.

Link to comment
Megosztás:

Pont ezért nem szeretünk hengerfej csavart cserélni utángyártottra, hacsak nem huszadszorra kell hengerfejezni a kocsit. Az első hengerfejezésnél gond nélkül visszamehetnek még a gyári csavarok.

Most ha ezeket a fos csavarokat lehúzod 70-80 Nm-rel, meg még két lépésben húzol rajta 40-50 fokot, mi lesz ezekkel? :(

Ennyivel kell lehúzni? A benzinest csak 25Nm-el...

Link to comment
Megosztás:

Nem, pont a váltó marad, a többi megy :D

A szakálmetál katalógusa szerint egyforma az 17dr és az x17dtl kuplungtárcsa, átmérő 200, fogszám 14. Bár csodák mindig lehetnek, lehet valamelyik volt tulaj feltett rá egy kispolszki váltót, mert épp az volt neki a padláson. Én már semmin se lepődök meg. :)

Link to comment
Megosztás:

Rá jöttem valamire,mikor ráadom a gyújtást csak 2másodpercig megy a mágnes szelepe utána kikapcsol és sehol sem nyomja az anyagot.ez a két másodperc alatt csak a két alsó csövön nyom egy kicsi anyagot.De ha indítózás közben meg meg szakítom a mágnes szelep áram ellátását akkor nyomja mind a 4 csövön.Szerintem szar az immó része mert a régi adagoló nem kapcsolki két másodperc múlva hanem csak akkor kapcsol ki ha leveszem a gyújtást.Kérdésem találkozott már valaki ilyennel?Az immo elektronikáját nem tudom ki venni mert el van a felfogató csavar vége gyárilag sütve(Próbáltam a régit de inkább szét tőrt a háza)Elvileg ha valahogy szét szedem és adok neki áramot akkor mennie kell?

Mi ugyanígy szívtunk, amikor motort cseréltünk egy Astrában. Az istennek nem akart beindulni. Aztán egy szervizes ismerős azt tanácsolta, hogy fúrjuk le az immó felfogató csavart és dobjuk ki belőle a fenébe, a mágnesszelepre pedig kössünk 12V-ot olyan helyről, ahol csak gyújtás alatt van áram. Na utána el is indult szépen.

Link to comment
Megosztás:

Mi ugyanígy szívtunk, amikor motort cseréltünk egy Astrában. Az istennek nem akart beindulni. Aztán egy szervizes ismerős azt tanácsolta, hogy fúrjuk le az immó felfogató csavart és dobjuk ki belőle a fenébe, a mágnesszelepre pedig kössünk 12V-ot olyan helyről, ahol csak gyújtás alatt van áram. Na utána el is indult szépen.

Pontosan így tettem én is!12v-ot meg ki vettem az immos csatlakozóból így már működik is:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.