Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek. Csütörtökön megyek autóvillamosságis ismerősömhöz ránézni a dolgokra. Remélem csak a mágnesszelep lesz a ludas.

Hidegindítási tapasztalat (amíg jó volt): egy deka gázt nem kellett neki adni, 2 fordulat és jár is, hidegen az alapjárat kb 1100, olyan 5 perc után esik le 800 körülire. Az egyém 98-as x17dtl.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek. Csütörtökön megyek autóvillamosságis ismerősömhöz ránézni a dolgokra. Remélem csak a mágnesszelep lesz a ludas.

Hidegindítási tapasztalat (amíg jó volt): egy deka gázt nem kellett neki adni, 2 fordulat és jár is, hidegen az alapjárat kb 1100, olyan 5 perc után esik le 800 körülire. Az egyém 98-as x17dtl.

Majd írd meg mit talált a villamosság szerelő(hogy másnak is segítsen ha ilyen problémája lenne).A mágnes szelep összeköttetésben van a fémcsövön keresztül a nyomástartó szeleppel.

Link to comment
Megosztás:

Majd írd meg mit talált a villamosság szerelő(hogy másnak is segítsen ha ilyen problémája lenne).A mágnes szelep összeköttetésben van a fémcsövön keresztül a nyomástartó szeleppel.

Remélhetőleg a jövő héten már kész megoldással szolgálhatok a többi fórumozó számára nem pedig az adagolós műhelybe lett áttolva a kocsi :)

Üdv mindenkinek, Gergő

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok az oldalon! Elég sok mindent átolvastam a forumon. Van nekem egy astra f caravan 1.7 tds isuzu-m. Ebben kellene izzítógyertyát cserélni! Milyet vegyek bele? Elég sokat gugliztam és találtam ngk-t de 2 félét. A Bárdi-nál 6160 és 8838 cikkszámon. Mi lehet a kettő közötti különbség? (Az árán kívűl (a 8838 majd 5000.-olcsóbb) A segítségeteket előre is köszönöm!üdv

A saját tapasztalatom alapján én még a Beru gyertyákkal nem fürödtem be, viszont az NGK-val megtörtént, hogy 4-ből 4 eldurrant az első izzításra.

Ha gondolod, megadom, hogy én hol vettem 4 ezer körüli áron a bele való gyertyát.

Link to comment
Megosztás:

A saját tapasztalatom alapján én még a Beru gyertyákkal nem fürödtem be, viszont az NGK-val megtörtént, hogy 4-ből 4 eldurrant az első izzításra.

Ha gondolod, megadom, hogy én hol vettem 4 ezer körüli áron a bele való gyertyát.

Oké várom!

Link to comment
Megosztás:

A saját tapasztalatom alapján én még a Beru gyertyákkal nem fürödtem be, viszont az NGK-val megtörtént, hogy 4-ből 4 eldurrant az első izzításra.

Ha gondolod, megadom, hogy én hol vettem 4 ezer körüli áron a bele való gyertyát.

Szerintem is a Beru, bár most nekem 2 db Delphi, de már azok is vagy két éve működnek gond nélkül.

Link to comment
Megosztás:

A saját tapasztalatom alapján én még a Beru gyertyákkal nem fürödtem be, viszont az NGK-val megtörtént, hogy 4-ből 4 eldurrant az első izzításra.

Ha gondolod, megadom, hogy én hol vettem 4 ezer körüli áron a bele való gyertyát.

Nem 5 vagy 6 V-osak votlak? :)

Link to comment
Megosztás:

Valóban nem kell neki nyomni gázt. A hidegindító mechanika húz rá egy picit, ha be van állítva rendesen. De ha nincs, az sem baj, indul az rendesen.

Hali! Az én isuzus vectrámnál nem lehet hideg inditásnál semilyen jelenséget észre venni. Ugyan az az alapjárat hidegen mint melegen talán ha hideg akkor még kisebb is.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Az én isuzus vectrámnál nem lehet hideg inditásnál semilyen jelenséget észre venni. Ugyan az az alapjárat hidegen mint melegen talán ha hideg akkor még kisebb is.

Mint mondtam, be kele állítani. Azt hiszem le van írva a javítási utasításban, hogy kell beállítani azt a csavart. Üzemmeleg motornál valamennyi hézagnak kell lennie a gázkar és csavar között, talán 0,5 mm-nek. De mindenki úgy állítja be, ahogy akarja.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár fejlemény van a dízel astrával kapcsolatban.

Izzítás tökéletes, relé tökéletes, kompresszió gyári.

Most megyek az Interdieselbe időpontot kérni, mert úgy néz ki adagolóval vagy az adagoló immós részével lesz a gond. Egyenlőre ennyi infóval tudok szolgálni.

Jó hétvégét mindenkienk, üdv: Gergő

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár fejlemény van a dízel astrával kapcsolatban.

Izzítás tökéletes, relé tökéletes, kompresszió gyári.

Most megyek az Interdieselbe időpontot kérni, mert úgy néz ki adagolóval vagy az adagoló immós részével lesz a gond. Egyenlőre ennyi infóval tudok szolgálni.

Jó hétvégét mindenkienk, üdv: Gergő

A te autód gyárilag immós ?

Link to comment
Megosztás:

Igen, van benne. Én is meglepődtem, haveromé nem volt ilyen. Valószínűleg azért, mert nem magyar piacos, hanem osztrák.

A következő indítás előtt a leállító mágnesszelepről kösd le a vezetéket.

A mágnesszelepre adj +12 v-t .Aztán indíts úgy ahogy mostanában csinálod.(Leállni nem fog amíg rajta van a +12 volt)

Ha jó lesz akkor az immónál vagy a vezetékénél van a baj.Ha nem akkor esetleg a gyújtáskapcsoló elektromos betétjét is érdemes lenne megnézni.Utána az adagolót(szerintem).

Link to comment
Megosztás:

A következő indítás előtt a leállító mágnesszelepről kösd le a vezetéket.

A mágnesszelepre adj +12 v-t .Aztán indíts úgy ahogy mostanában csinálod.(Leállni nem fog amíg rajta van a +12 volt)

Ha jó lesz akkor az immónál vagy a vezetékénél van a baj.Ha nem akkor esetleg a gyújtáskapcsoló elektromos betétjét is érdemes lenne megnézni.Utána az adagolót(szerintem).

De csak akkor, ha az adagolón az immo nem úgy van megoldva, mint az Isuzu motor adagolóján.

Mert ha ilyen könnyen ki lehet iktatni az immót, akkor annak sok értelme nincs...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1.7 TDS opelom (isuzu motoros) . Szeretnék tanácsokat,tippeket,tapasztalatokat,észrevételeket kérni,az autó motorjával kapcsolatban. Konkrétan a turbónyomást szeretném növelni. Van-e olyan köztetek aki már csinált vagy hallot erről? Mit,hogyan,merre,mennyire...stb? Meddig lehet még "egészségesen" húzni az autó turbóját. Ha rádobnék egy nagyobb coolert akkor mit érnék el vele? Lehet nem tudná feltölteni ez a kis turbó? vagy ellenkezőleg? Alapból mennyit tölt a gyári beállításon? Előre is köszi mindent :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1.7 TDS opelom (isuzu motoros) . Szeretnék tanácsokat,tippeket,tapasztalatokat,észrevételeket kérni,az autó motorjával kapcsolatban. Konkrétan a turbónyomást szeretném növelni. Van-e olyan köztetek aki már csinált vagy hallot erről? Mit,hogyan,merre,mennyire...stb? Meddig lehet még "egészségesen" húzni az autó turbóját. Ha rádobnék egy nagyobb coolert akkor mit érnék el vele? Lehet nem tudná feltölteni ez a kis turbó? vagy ellenkezőleg? Alapból mennyit tölt a gyári beállításon? Előre is köszi mindent :)

Első körben több anyagot (gázolajat) kellene adni neki, az automatikusan már jobban (alacsonyabb motor fordulatszámon) élénkíti a turbót. Ettől erősebbnek fogod érezni a gépet.

Coolert hova építesz be nagyobbat ? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is köszönöm az izzítógyertya vásárlással kapcsolatos tanácsokat!

Viszont akadt egy újabb problémám! A csodálatos előző tulaj az egyik gyertyát beszakította! Ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalat?

Házi módszer amivel kijön? Vagy szerelő aki garantáltan kiveszi hengerfej bontás nélkül?

A válaszokat előre is köszönöm!üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is köszönöm az izzítógyertya vásárlással kapcsolatos tanácsokat!

Viszont akadt egy újabb problémám! A csodálatos előző tulaj az egyik gyertyát beszakította! Ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalat?

Házi módszer amivel kijön? Vagy szerelő aki garantáltan kiveszi hengerfej bontás nélkül?

A válaszokat előre is köszönöm!üdv

Melyik része maradt benne? A menetnél szakadt vagy esetleg csak a vége (ami izzik) maradt benne?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is köszönöm az izzítógyertya vásárlással kapcsolatos tanácsokat!

Viszont akadt egy újabb problémám! A csodálatos előző tulaj az egyik gyertyát beszakította! Ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalat?

Házi módszer amivel kijön? Vagy szerelő aki garantáltan kiveszi hengerfej bontás nélkül?

A válaszokat előre is köszönöm!üdv

Elég kényes téma még úgy is, ha le van véve a hengerfej. Mert ugye a henger felé néző vége alulról nem látszik, ha le van véve a hengerfej akkor se, hisz a kamrába nyúlik be a vége.

Link to comment
Megosztás:

Elég kényes téma még úgy is, ha le van véve a hengerfej. Mert ugye a henger felé néző vége alulról nem látszik, ha le van véve a hengerfej akkor se, hisz a kamrába nyúlik be a vége.

Ez igaz, de, ha úgy járt, mint anno én. hogy a vége volt benne a hf-be és szemmel látja is, akkor csak kicsit tekertetni kell az önindítót és ki is lövi (ne álljon senki a közelében).

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz, de, ha úgy járt, mint anno én. hogy a vége volt benne a hf-be és szemmel látja is, akkor csak kicsit tekertetni kell az önindítót és ki is lövi (ne álljon senki a közelében).

Te szerencsés voltál. Tartom valószínűnek, hogy a túlhúzás vagy berohadás miatt a kicsavarásnál a menetes része egyszerűen beleszakadt, úgy hogy a menetes rész felett törött el. Ha így van, azt nem lesz egyszerű kivenni.

Link to comment
Megosztás:

Te szerencsés voltál. Tartom valószínűnek, hogy a túlhúzás vagy berohadás miatt a kicsavarásnál a menetes része egyszerűen beleszakadt, úgy hogy a menetes rész felett törött el. Ha így van, azt nem lesz egyszerű kivenni.

Kell szerezni egy balos fúrót, 6-7mm körüli átmérővel, és megpróbálni kifúrni. Ha szerencséje van, a BALOS fúró kitekeri a hengerfejből a beletört darabot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.