Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Szerintem nem problémás a lavoros megoldás sem. Nekem egy barátom csinálta, én először óckodtam tőle, de aztán elkezdtem utánajárni mit is tudok ezzel tönkre vágni és mennyivel lesz jobb. De neki is pozitívak a tapasztalatai, azt mondja, a turbó beindulása után jobban húz a szekér! Szerintem csináld lavorosan, baj nem lehet belőle, és időben is kevesebb, mintha kivennéd a hűtőt! Aztán majd a tapasztalataidat oszd meg velem kérlek!

(OFF: Valaki tudja miért van a nevem alatt, hogy "Figyelmeztetés státusz"?

sikerült megküzdenem a nyamvadt csavarral, sajnos képeket nem tudok feltölteni a menetéről, ezért csak körülírom! A kis csavar miatt, levettem a lököst, és így jobban hozzáfértem a cooler aljához. Kicsi fúró, nagyfúró, és némi erőszak után, megadta magád a kis szemétláda! :icon1: Kicsit átalakítottam a felfogatást, majd alapos zsírozás után, visszatettem egy másik csavart. Persze közben, kimosogattam a coolert, ami olyan lett belülről, mintha új lenne! :D Már csak ki kell cserélnem a turbót, ami okozta az egész galibát.

Link to comment
Megosztás:

sikerült megküzdenem a nyamvadt csavarral, sajnos képeket nem tudok feltölteni a menetéről, ezért csak körülírom! A kis csavar miatt, levettem a lököst, és így jobban hozzáfértem a cooler aljához. Kicsi fúró, nagyfúró, és némi erőszak után, megadta magád a kis szemétláda! :icon1: Kicsit átalakítottam a felfogatást, majd alapos zsírozás után, visszatettem egy másik csavart. Persze közben, kimosogattam a coolert, ami olyan lett belülről, mintha új lenne! :D Már csak ki kell cserélnem a turbót, ami okozta az egész galibát.

Azt nem ártana, mert addig feleslegesen dolgoztál.

Link to comment
Megosztás:

sikerült megküzdenem a nyamvadt csavarral, sajnos képeket nem tudok feltölteni a menetéről, ezért csak körülírom! A kis csavar miatt, levettem a lököst, és így jobban hozzáfértem a cooler aljához. Kicsi fúró, nagyfúró, és némi erőszak után, megadta magád a kis szemétláda! :icon1: Kicsit átalakítottam a felfogatást, majd alapos zsírozás után, visszatettem egy másik csavart. Persze közben, kimosogattam a coolert, ami olyan lett belülről, mintha új lenne! :D Már csak ki kell cserélnem a turbót, ami okozta az egész galibát.

Azért mielőtt a turbót leveszed, nézd meg nem-e a kartergázzal együtt nyomja bele azt a rengeteg olajat a motor a coolerbe. Korántse biztos, hogy a turbó a ludas. Mert előbbivel nem tudsz mit kezdeni. Viszont nem is jelent túl nagy problémát, amíg el tudja dolgozni a motor, és mondjuk nem 5 liter/10000 km az olajveszteség.

Link to comment
Megosztás:

ÜDv!

Olyan gondom van hogy beázik a toló tetőm a szigetelésnél.Ez az a Fajta amit csak fel kell "buktatni" próbáltam az ablak tipús száma alapján szigetelő gumit keresni,de nincs: Hol lehet valami megoldást találni? :D köszi

Akkor az nem gyári. Csak a típusát beazonosítva tudsz keresni hozzá. Persze nagy szerencse kell hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Ma olajat cseréltem a gépben, és véletlenül egy pici mellé csorgott a beöntő luknál, és lefojt az első izzítógyertya tövére! Majd mikor beindítottam a motort, csodálkozva tapasztaltam, hogy bizony a gyertya tövére folyt olaj bugyborékol! Tehát a gyertya meneténél kifúj a motor, de ennek idáig semmi jelét nem láttam. Az a kérdésem, hogy mi lenne a teendő ilyenkor? Bekenjem valamilyen tömítő pasztával? Ha igen, akkor melyikkel, a kipufogó-tömítő piros hőálló pasztával vagy a motortömítővel amivel az olajteknőt tömítettem? Attól félek, ha rossz dologgal kenem be, akkor többet nem fogom tudni kivenni a gyertyát ami pedig nagyon nagy szívás lenne! Előre is köszönöm a segítséget!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Ma olajat cseréltem a gépben, és véletlenül egy pici mellé csorgott a beöntő luknál, és lefojt az első izzítógyertya tövére! Majd mikor beindítottam a motort, csodálkozva tapasztaltam, hogy bizony a gyertya tövére folyt olaj bugyborékol! Tehát a gyertya meneténél kifúj a motor, de ennek idáig semmi jelét nem láttam. Az a kérdésem, hogy mi lenne a teendő ilyenkor? Bekenjem valamilyen tömítő pasztával? Ha igen, akkor melyikkel, a kipufogó-tömítő piros hőálló pasztával vagy a motortömítővel amivel az olajteknőt tömítettem? Attól félek, ha rossz dologgal kenem be, akkor többet nem fogom tudni kivenni a gyertyát ami pedig nagyon nagy szívás lenne! Előre is köszönöm a segítséget!!

Szia!

Csak tipp, mert lehet lesz okosabb hozzászólás is, szerintem egy kevéske teflon szalag talán segítene rajta, az hőálló, és ki is tudod venni bármikor!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Ma olajat cseréltem a gépben, és véletlenül egy pici mellé csorgott a beöntő luknál, és lefojt az első izzítógyertya tövére! Majd mikor beindítottam a motort, csodálkozva tapasztaltam, hogy bizony a gyertya tövére folyt olaj bugyborékol! Tehát a gyertya meneténél kifúj a motor, de ennek idáig semmi jelét nem láttam. Az a kérdésem, hogy mi lenne a teendő ilyenkor? Bekenjem valamilyen tömítő pasztával? Ha igen, akkor melyikkel, a kipufogó-tömítő piros hőálló pasztával vagy a motortömítővel amivel az olajteknőt tömítettem? Attól félek, ha rossz dologgal kenem be, akkor többet nem fogom tudni kivenni a gyertyát ami pedig nagyon nagy szívás lenne! Előre is köszönöm a segítséget!!

Biztos hogy bugyborékol?

Mikor nekem spriccelt a gázolaj a résolajcsőnél, úszott benne a porlasztófej. Akkor én is azt hittem, onnan fröcsög kifelé. De csak a motor rázkódásától habzott. Szerintem nálad is ez lehet. Rázkódik a motor, és ugy néz ki, mintha fröcsögne.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Csak tipp, mert lehet lesz okosabb hozzászólás is, szerintem egy kevéske teflon szalag talán segítene rajta, az hőálló, és ki is tudod venni bármikor!

Teflonszalag????? Ez nem konyhai sarokszelep. :omg:

Akkor már inkább uj tömítés a gyertya alá. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Ma olajat cseréltem a gépben, és véletlenül egy pici mellé csorgott a beöntő luknál, és lefojt az első izzítógyertya tövére! Majd mikor beindítottam a motort, csodálkozva tapasztaltam, hogy bizony a gyertya tövére folyt olaj bugyborékol! Tehát a gyertya meneténél kifúj a motor, de ennek idáig semmi jelét nem láttam. Az a kérdésem, hogy mi lenne a teendő ilyenkor? Bekenjem valamilyen tömítő pasztával? Ha igen, akkor melyikkel, a kipufogó-tömítő piros hőálló pasztával vagy a motortömítővel amivel az olajteknőt tömítettem? Attól félek, ha rossz dologgal kenem be, akkor többet nem fogom tudni kivenni a gyertyát ami pedig nagyon nagy szívás lenne! Előre is köszönöm a segítséget!!

Fújd le féktisztítóval, majd sűrített levegővel, hogy tisztuljon ki.

Ezután nézd meg pár 100 km múlva. Ha kifúj, akkor ott koromnak, vagy gázolajnak kell megjelennie.

Ha megjelenik, akkor van csak gond. Addig ne nyúlj hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új tag vagyok,és egyből egy sajnálatos ám neketek lehet hasznos dologgal kezdeném.június 10.én totál károsra törték megépitgetett astrámat.most ezen okból kiindulva bontásba fogtam.ha valakinek kell esetleg valami,mondja és meglátjuk van-e,jóval olcsóban adom mint bármelyik magánszemély vagy bontó.főbb tudni valók a kocsiról: 95-ös évj.; 1.7 td isuzu;3 ajtós;fehér; és csak a hátulja sérült.

Köszönöm ha vettétek a türelmet a végig olvasáshoz.

Üdvözlettel : Viktor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sima szívó dízel Astrámmal lenne egy kis gond,indítás után mintha leesne a fordulat,rendesen dörmögő hangja lesz az autónak,és eléggé rázkódik...pláne mikor induláskor egyesbe rakom,és engedem fel a kuplungot...talán valamelyik porlasztó gyengélkedik?Vagy nem ártana ránézni a vezérlésre?

Járt már valaki hasonló cipőben?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sima szívó dízel Astrámmal lenne egy kis gond,indítás után mintha leesne a fordulat,rendesen dörmögő hangja lesz az autónak,és eléggé rázkódik...pláne mikor induláskor egyesbe rakom,és engedem fel a kuplungot...talán valamelyik porlasztó gyengélkedik?Vagy nem ártana ránézni a vezérlésre?

Járt már valaki hasonló cipőben?

Inkább adagoló automata dúsító lesz az szerintem. Porlasztót le tudod ellenőrizni, járó motornál egyesével kicsit meglazítod a porlasztókra menő magas nyomású csövet és, ha változik a hangja, akkor jó a porlasztód, nincs henger kimaradás! Porlasztó gyengélkedéskor inkább belustul az autó+ki simul a hangja általában. Melegen is csinálja? A töltést viszont meg lehetne nézni!
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megkért egy idős kollegám, hogy segítsek Opel ügyben! Ezért regisztráltam, mert Ti biztosan otthon vagytok Opel témákban.

Diesel F Astra, üzemanyag tankoláskor érezhetően nagy vákum van jelen a tankban, amit sziszegés és hangos pukkanás kisér a sapi levétele közben. Bekuksiztunk a jobb hátsó sárvédő alá, láttuk, van két vékony műanyagcső és egy ház ráépítve a beöntő csőre. Ezeket lehúzva sem fújni, sem pedig szívni nem lehet a rendszert. Kérdése, miért van az ott, miért nem kap levegőt a tank? Köszönjük előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megkért egy idős kollegám, hogy segítsek Opel ügyben! Ezért regisztráltam, mert Ti biztosan otthon vagytok Opel témákban.

Diesel F Astra, üzemanyag tankoláskor érezhetően nagy vákum van jelen a tankban, amit sziszegés és hangos pukkanás kisér a sapi levétele közben. Bekuksiztunk a jobb hátsó sárvédő alá, láttuk, van két vékony műanyagcső és egy ház ráépítve a beöntő csőre. Ezeket lehúzva sem fújni, sem pedig szívni nem lehet a rendszert. Kérdése, miért van az ott, miért nem kap levegőt a tank? Köszönjük előre is a segítséget!

Először kérdezd meg, hogy szokott-e csőbe is tankolni rendszeresen, nem csak első kattanásig ha teletankol. Ha igen, akkor erősen veregesd vállon, hogy ügyes fiú. :)

Amúgy a tankszellőztetés szállingózott el. A jobb első sárvédő mögött az ajtó tövében van egy úgynevezett aktívszénszűrő, ami a tankszellőztetésért felelős. Na az szokott bekrepálni és nem tud szellőzni a tank, ergo nem kap levegőt. mert apró széndarabok lepték el a csöveit. Három cső jön onnan egyébként, mint tankszellőztetés, azokat is meg kéne nézni, meg a rájuk csatlakoztatott "ufót". A legegyszerűbb megoldás, hogy venni kell tanksapkát és kifúrni a közepét, vagy olyat venni, ami ki van fúrva. A bonyolultabb az aktívszénszűrő cseréje valamint a csövei cserélése.

Link to comment
Megosztás:

Először kérdezd meg, hogy szokott-e csőbe is tankolni rendszeresen, nem csak első kattanásig ha teletankol. Ha igen, akkor erősen veregesd vállon, hogy ügyes fiú. :)

Amúgy a tankszellőztetés szállingózott el. A jobb első sárvédő mögött az ajtó tövében van egy úgynevezett aktívszénszűrő, ami a tankszellőztetésért felelős. Na az szokott bekrepálni és nem tud szellőzni a tank, ergo nem kap levegőt. mert apró széndarabok lepték el a csöveit. Három cső jön onnan egyébként, mint tankszellőztetés, azokat is meg kéne nézni, meg a rájuk csatlakoztatott "ufót". A legegyszerűbb megoldás, hogy venni kell tanksapkát és kifúrni a közepét, vagy olyat venni, ami ki van fúrva. A bonyolultabb az aktívszénszűrő cseréje valamint a csövei cserélése.

Nagyon szépen köszönöm a segítő szándékodat! Tolmácsolom és megnézzük mit tehetünk az ügy érdekében! Dízelben aktívszénszűrő?

Link to comment
Megosztás:

Először kérdezd meg, hogy szokott-e csőbe is tankolni rendszeresen, nem csak első kattanásig ha teletankol. Ha igen, akkor erősen veregesd vállon, hogy ügyes fiú. :)

Amúgy a tankszellőztetés szállingózott el. A jobb első sárvédő mögött az ajtó tövében van egy úgynevezett aktívszénszűrő, ami a tankszellőztetésért felelős. Na az szokott bekrepálni és nem tud szellőzni a tank, ergo nem kap levegőt. mert apró széndarabok lepték el a csöveit. Három cső jön onnan egyébként, mint tankszellőztetés, azokat is meg kéne nézni, meg a rájuk csatlakoztatott "ufót". A legegyszerűbb megoldás, hogy venni kell tanksapkát és kifúrni a közepét, vagy olyat venni, ami ki van fúrva. A bonyolultabb az aktívszénszűrő cseréje valamint a csövei cserélése.

Most én veregetlek vállon.:)

Én is szoktam tele tankolni. Csurig.:) Igaz olyankor megyk is vele annyit, hogy a csőből tuti kifogy.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szépen köszönöm a segítő szándékodat! Tolmácsolom és megnézzük mit tehetünk az ügy érdekében! Dízelben aktívszénszűrő?

Tudtommal azokban is van nem csak benzinesekben.

Most én veregetlek vállon. :)

Én is szoktam tele tankolni. Csurig. :) Igaz olyankor megyk is vele annyit, hogy a csőből tuti kifogy.

Aztán majd megunja a gépsas és lesz majd CUPPPP. :P

Azért a 2-3 literért érdemes a pisztollyal sz@rakodni? Nekem pl lekattan, aztán utána már marha nehezen lehet tankolni bele. Egyszer tankoltam én is csőbe, aztán olvastam itt, hogy valaki megcsinálta ugyanezt, aztán az AC pumpa összehorpasztotta az üzemanyagtankját. :D Azóta csak kattanásig. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.