Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fólia


Tápiószecső

Recommended Posts

  • Hozzászólások 765
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Kezdtek meggyozni hogy hagyjam a fenebe a biztyonsagi foliat. Sima foliabol ugyis nagyobb a szinnvalasztek :wink: meg talan olcsobb is.

Lattam par napja egy olyan kombit amin elorol hatra minden ablakon egyre sotetebb folia volt, egesz pofasan nezett ki, legujabb terveim szerint az enyem is ilyen lesz 8)

Szerintetek mikor jon ki a rendelet ami engedelyezi a hatso ablakok tetszoleges sotetiteset? Azt megvarom, nem akarok ketszer menni foliaztatni.

Link to comment
Megosztás:

Kezdtek meggyozni hogy hagyjam a fenebe a biztyonsagi foliat. Sima foliabol ugyis nagyobb a szinnvalasztek :wink: meg talan olcsobb is.

Lattam par napja egy olyan kombit amin elorol hatra minden ablakon egyre sotetebb folia volt, egesz pofasan nezett ki, legujabb terveim szerint az enyem is ilyen lesz 8)

Szerintetek mikor jon ki a rendelet ami engedelyezi a hatso ablakok tetszoleges sotetiteset? Azt megvarom, nem akarok ketszer menni foliaztatni.

kérdésedre a válaszom:

a bürokrácia útjai kiszámíthatatlanok!

A biztonsági fólia akkor ér valamit, ha a teljes....nem csak a "látható"...üveg teljesen be van vele ragasztva....akkor ugye a kicsit nehezebb kinyomni, talán.

Link to comment
Megosztás:

Kezdtek meggyozni hogy hagyjam a fenebe a biztyonsagi foliat. Sima foliabol ugyis nagyobb a szinnvalasztek :wink: meg talan olcsobb is.

Lattam par napja egy olyan kombit amin elorol hatra minden ablakon egyre sotetebb folia volt, egesz pofasan nezett ki, legujabb terveim szerint az enyem is ilyen lesz 8)

Szerintetek mikor jon ki a rendelet ami engedelyezi a hatso ablakok tetszoleges sotetiteset? Azt megvarom, nem akarok ketszer menni foliaztatni.

MÁR ÉRVÉNYBEN VAN A RENDELET,MISZERINT A HÁTSÓ SZÉLVÉDŐT IS TETSZŐLEGES MÉRTÉKBEN SÖTÉTÍTHETED!!!!

nOV 1-TŐL A RENDŐRÖK NEM KÖTHETNEK BELE,DE VIZSGÁN MÉG NÉZIK,2006. JAN 1.-TŐL A MŰSZAKIN SEM FOGLALKOZNAK VELE.

EZ KÖSZÖNHETŐ AZ UNIÓS TAGSÁGNAK,CSAK ELTARTOTT EGY DARABIG MIRE BEVEZETTÉK NÁLUNK IS. :lol: :lol: :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

MÁR ÉRVÉNYBEN VAN A RENDELET,MISZERINT A HÁTSÓ SZÉLVÉDŐT IS TETSZŐLEGES MÉRTÉKBEN SÖTÉTÍTHETED!!!!

nOV 1-TŐL A RENDŐRÖK NEM KÖTHETNEK BELE,DE VIZSGÁN MÉG NÉZIK,2006. JAN 1.-TŐL A MŰSZAKIN SEM FOGLALKOZNAK VELE.

EZ KÖSZÖNHETŐ AZ UNIÓS TAGSÁGNAK,CSAK ELTARTOTT EGY DARABIG MIRE BEVEZETTÉK NÁLUNK IS. :lol: :lol: :lol: ;)

Honnan az infó?

Link to comment
Megosztás:

Kövezzetek meg, de én szeretek átlátni az elöttem levő kocsin, praktikus tud lenni adott esetben.

Megkövezünk.. :lol:

Néha tényleg jó, de akkor az ember vegyen egy nagy böszme amerikai Jeep-et oszt átláthat a kocsisor fölött.. 8)

Szerintem nem szabadna korlátozni a sötétítés mértékét az autón. Persze a magyar ember hüle, ezért az első szélvédőt tényleg szabadon kell hagyatni törvényileg, de egyébként úgy vagyok vele, hogy már mindenki SUV-okkal, meg különféle "bakancsokkal", kisteherekkel közlekedik. Az autók kb. 50-55 %-a ilyen. akkor miért pont a személyautón lehessen átlátni? Különben is a rendőr ne bámulja ki szemből, hogy kötöttem-e biztonsági övet... :x

Link to comment
Megosztás:

Megkövezünk.. :lol:

Néha tényleg jó, de akkor az ember vegyen egy nagy böszme amerikai Jeep-et oszt átláthat a kocsisor fölött.. 8)

Szerintem nem szabadna korlátozni a sötétítés mértékét az autón. Persze a magyar ember hüle, ezért az első szélvédőt tényleg szabadon kell hagyatni törvényileg, de egyébként úgy vagyok vele, hogy már mindenki SUV-okkal, meg különféle "bakancsokkal", kisteherekkel közlekedik. Az autók kb. 50-55 %-a ilyen. akkor miért pont a személyautón lehessen átlátni? Különben is a rendőr ne bámulja ki szemből, hogy kötöttem-e biztonsági övet... :x

Azért ez az 55% erős túlzás!!! Különben meg éppen, hogy jó látni pl. egy vitatott elsőbbségi helyzetben, hogy lát-e téged a delikvens, esetleg int. hogy mehetsz,stb.

Link to comment
Megosztás:

Kövezzetek meg, de én szeretek átlátni az elöttem levő kocsin, praktikus tud lenni adott esetben.

Tenyleg jo lenne, de egy rakas auton folia nelkul sem latok at, nem csak kistehereken, de egy magasabb epitesu Ignis vagy Wagon R+ (amibol ezer rohangal) is siman kitakarja az elotte tekero toloszekest - nyugi, sikerult kikerulnom :lol: ha pedig pld balra es jobbra fordulunk ki egy utra ketten egyszerre akkor a mellettem levo autoban az A oszlop es a vezeto egyutt pont eleg hogy ne lassam ba a keresztezodest (o se nagyon latja be tolem, eljen az ABS) a kertvarosias reszeken meg a szepen gondozott utszeli sovenyek okoznak neha meglepeteseket, tegnap pld. csak satufekkel tudtam megallni egy nem csak az orrat hanem a fel autot is a keresztezodesbe tolo, mobiltelefonalo holgyvezeto elott - szembe is jottek, inkabb az allo autot valasztottam volna :wink:

Szoval az hogy belatsz valamit most is gyakran csak illuzio, fals biztonsagerzet, inkabb vezess ugy hogy nem veszed kezpenznek hogy nincs ott semmi...

Link to comment
Megosztás:

Személy szerint én utálom, ha nem látom a sofőr arcát, ha mellette állok. Ki tudja, mikor lő át egy stukerral...:lol:

Ez nagyon olyan, mint az, amikor valakivel leállsz beszélgetni, sőt leülsz vele 1 asztalhoz és magán hagyja a napszemüveget. Nem látod, mikor néz a szemedbe. :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Soxor van olyan szitu, mikor oldalt áll neked és nappal van, nem biztos, hogy a refit kiszúrja. Ilyenkor jön az integetés, pláne, ha többen álltok ott több irányból, nem árt, ha látod az arcot.

Főleg, ha szőke és mobilozik.

Hidd el a kétszer 110 W-os Halogéneket simán kiszúrja nappal szemben is... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Személy szerint én utálom, ha nem látom a sofőr arcát, ha mellette állok. Ki tudja, mikor lő át egy stukerral...:lol:

Ez nagyon olyan, mint az, amikor valakivel leállsz beszélgetni, sőt leülsz vele 1 asztalhoz és magán hagyja a napszemüveget. Nem látod, mikor néz a szemedbe. :twisted:

Nincs olyan ismeretségi köröm, hogy ettől kellene tartanom. Mellesleg ha látod sem tehetsz semmit, mert egyszerübben húzzák meg az elsütőbillentyűt, minthogy te elindíthasd a kocsit. És egy rendes para, vagy hasonló S&W simán átlövi keresztbe is a kasznit. Ezek nem golyóálló járgányok.. Ami meg ennek ellenére bírja a lövéseket, az a filmeken van, és filmtrükknek nevezik. Mellesleg ezért is jó a fólia, mert ha mellém állsz, nem tudod, hogy hová célozz... :lol:

És ha csak flóbert van nálad a fóliás üveg még meg is foghatja...

Na mind1. Szal én ennyire nem látom rossznak a közbiztonságot. Mellesleg egy a fekete piacon 30ért kapható megbízható Kalashnyikovval cafatokra lövik a kocsid bárhol bármikor...Hidd el, ha arra ácsingózik valaki, hogy a kocsidban kicsináljon, akkor meg is teszi.. :roll:

Link to comment
Megosztás:

Viszont még mindig nem lett megerősítve, hogy tényleg lehet-e már a hátsót is tetszőlegesen fóliázni. Hol lehet ezt megnézni, utánajárni? Valaki esetleg tutira tudja?

Megkérdeztem a Közlekedés Főfelügyelet Műszaki engedélyezési Osztályának osztályvezetőjét, a Pajor Ákos urat. Már többször válaszolt nekem hasonló témákban, asszem ide is linkeltem be levelet. HA megjön a válasz az is jön ide..

Egyébként lehet, hogy majd egy rendezvényünkre illenék már meghívnom az Urat. Lehet ezt a klubb nevében, vagy fizessem a belépőját és a vendégem? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Megkérdeztem a Közlekedés Főfelügyelet Műszaki engedélyezési Osztályának osztályvezetőjét, a Pajor Ákos urat. Már többször válaszolt nekem hasonló témákban, asszem ide is linkeltem be levelet. HA megjön a válasz az is jön ide..

Egyébként lehet, hogy majd egy rendezvényünkre illenék már meghívnom az Urat. Lehet ezt a klubb nevében, vagy fizessem a belépőját és a vendégem? :roll:

Nem biztos hogy ez a legjobb ötlet.

Lehet hogy néha elég csúnyán nézne és rosszabb esetben még rendszámot is írna mindemellé.

Link to comment
Megosztás:

Miért ilyen nagy dolog az átláthatóság??? És ha telepakolom az omit? Szólhat érte a rendőr? :lol:

Szal remélem is, hogy igaz lesz ez a hír, miszerint legal a hátsó sötétítés. :lol:

Én i remélem. Amennyiben működne a dolgog legalba, akkor fóliáztatom újra az Omegát!

Szélvédő : semmi

Elöl oldalablakok: Csak a gyári 70%-os üveg

Hátul Oldalablakok: 15%-os fólia mattfekete

Hátsó szélvédő: 15%-os mattfekete fólia a Dark kocsiján már látott MOTE felirat teljes szélvédő méretű ikertestvérével... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.