Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fólia


Tápiószecső

Recommended Posts

Ez nem feltétlen igaz, én anno beszéltem pár fóliázó céggel és kivétel nélkül elmondták mi a jogszerű, persze hozzátették hogy saját felelősségre lehet mást is.

Ezt alátámasztom én is. Bár a srác azt is elmondta, hogy neki idáig minden autója le volt fóliázva (sötétre) és nem piszkálták (mondjuk lehet, hogy csak szerencséje volt :wink: ), és hogy ha akarom, akkor feketére lefóliázza az egészet. Viszont az első oldalsóra akármilyet rakatok nem fog tudni róla papírt adni.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 765
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Én úgylátom, hogy sokan nem olvastok vissza és ettől dagad a topic...Én anno rákérdeztem a KPM-re és hivatalos választ is kaptam, hogy mi a jelenlegi szabályozása a fóliázásnak, sőt még ide be is írtam(10.oldal) de ugyebár az ismétlés a tudás (jóédes....) na mind1 így átírom ide is a lényeget a fő részletet a levélből:

1. Az 5/1990. (IV.12.) KöHÉM számú rendelet 5. sz. melléklet IV. fejezet 4.1. a,b,c, pontjai alapján a személygépkocsi első szélvédőjének legalább 75%-os, a vezetőtéri oldalablakoknak és hátsó szélvédőnek pedig legalább 70% fényáteresztő képességgel kell rendelkeznie. A 6/1990. (IV.12.) KöHÉM számú rendelst 84.§. /2./ bekezdés alapján a járműveken csak olyan szélvédő és vezetőtéri ablak lehet, amely átlátszó és torzítás mentes.

2. A Magyarországon jelenleg forgalmazott úgynevezett sötétítő fóliák között nincs olyan, amely legalább a 70%-os fényáteresztő képességet teljesítené. Ennek figyelembe vételével csak a személygépkocsi hátsó utastéri oldal ablakait lehet fóliázni, amely fóliához nem kell semmilyen okmány, mivel a hivatkozott jogszabály erre nem ír elő átláthatósági határt. Az ide alkalmazott fólia sem lehet azonban úgynevezett tükrös kivitelű amely közlekedésbiztonságot veszélyeztető tényező.

Link to comment
Megosztás:

Figyu, nem azt írtam, hogy 1000%, hogy b*szogatni fog, de sajnos ez is egy támadási felület. Ha, akar, akkor fog csesztetni más miatt. Vegyél bazi nagy bmw-t, audi-t, vagy valami terepjárót és annak akár le is hegesztetheted az ablakait, akkor sem mernek szólni miatta.... :(

Utána kérdeztem az embernél.

Elfelejteték felrakni a H minősitést a fóliára! :evil:

Szerdán megkapom.

De ahogy olvasom, tök mind1 hogy milyen papírom van.

Ha akarnak úgyis belekötnek valamibe és mehetek a sunyiba! :(

Link to comment
Megosztás:

Ott felejtsd el a H minősítést.... :?

Akkor nincs mit tenni.

De mostmár így marad és remélhetőleg nem baszogatnak majd.

Ma épp megállítottak a motoros rendőrök és meg sem kérdeztek a fóliáról :(

De azért köszönöm az infókat és a segítségeket!

Link to comment
Megosztás:

Akkor nincs mit tenni.

De mostmár így marad és remélhetőleg nem baszogatnak majd.

Ma épp megállítottak a motoros rendőrök és meg sem kérdeztek a fóliáról :(

De azért köszönöm az infókat és a segítségeket!

Azért annyira ne szontyolodj el, szerintem nem eszik olyan forrón a kását, ööö akarom mondani a fóliát :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Szakik!

Vki segítsen,h normális-e az, hogy a frissen körbefóliázott autón ( b omega) a szélvédő,üvegek széleinél -ahol az a fekete pontozás van- ott végig van egy fehér csík. Erre szaki azt mondta, hogy teljesen normális és majd ídővel kinyúlik? és szép lesz....

Vélemény?

Link to comment
Megosztás:

Szakik!

Vki segítsen,h normális-e az, hogy a frissen körbefóliázott autón ( b omega) a szélvédő,üvegek széleinél -ahol az a fekete pontozás van- ott végig van egy fehér csík. Erre szaki azt mondta, hogy teljesen normális és majd ídővel kinyúlik? és szép lesz....

Vélemény?

Van 1 határ amíg normális, a pontozásnál nem lehet tökéletesen rá símítani. Az viszont baromság hogy idővel kinyúlik, ha most fehér körbe az olyan is marad. Javaslat, simogasd át körbe a széleit, 1 napig még ragad ha nem tűző napon áltál vele, egyébként nem lehet fehér csík körbe de látnom kéne. :?

Link to comment
Megosztás:

ott picit kevésbé ragad oda az enyentlen felület miatt, de ilyeminek nem szabad lennie... :roll:

Ez így van. Nekem a hátsó szélvédőm széle "pöttyös", de csak nagyon közelről látszik a jelenség, kb. ha 5 centiről nézed.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.