Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Kockalámpás marad, az olyan Kóóórzás :)

Nekem ez a rácsos maszk tetszik, de tényleg fekete lesz, viszont szerintem nem kell átfújni, csak leszedni a sárgát róla :D

A műszerfal is A1 marad, már csak a kesztyűtartó és a vészvillogó tartóssága miatt is, meg ha már úgyis benne van a fordulatszámmérős műszeregység is :)

Link to comment
Megosztás:

Indítás mikor lesz?

Ha segítség kell, szólj nyugodtan, akár alkatrészben, akár szerelésben :)

Köszi szépen! :)

Még nem tudom, hogy mikor indítom, elvileg jövő hónapban. Az olajat mindenképp le akarom cserélni. A vezérműszíj elég jó állapotban van, de sokat állt, úgyhogy kitudja. Ehhez amúgy is olcsón van minden, szóval inkább lecserélem a vízpumpával együtt, aztán mehet az első indítás. Most igazából várom a fizut, hogy be tudjak vásárolni. Most örülök, hogy át van iratva és nálam áll :)

Pár apróság fog még kelleni: A1 műszerfalas óra (időmérő), ablakmosó tartály kupak (esetleg tartállyal együtt), A1 v. Kadett világításkapcsoló (bár úgy néz ki, hogy működik, de eléggé lazán van benne az egyik fül miatt). Meg persze még mindig bármilyen gyári GSi kormány (vagy GT).

Link to comment
Megosztás:

Norbi kormánya nem jó?

Kadett világításkapcsolóm van gyári új, dobozban :)

Szíjat mindenképp cseréld, a vízpumpát egyelőre szerintem hagyhatod, ha víz van benne. Azok leginkább akkor mennek tönkre, ha szétkopnak, vagy kiszáradnak. Ablakmosó kupakom is tuti van, de komplett tartály is van bontott. :) Mondjuk az új kupak is csak 522 forint, ebből még lejön a klubos kedvesség :)

Olajban és szíjban tuti tudok segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, egyelőre "mindenki" csak mondja, hogy van neki GSi kormánya, de ha rákérdezek, hogy mikor hozza vagy ilyesmi, akkor kuss van, de persze nem mindenki van sokat a gép előtt, majd kiderül, végülis nagyjából ráér még, majd csak összejön.

Le volt/van eresztve a hűtőfolyadék, úgyhogy inkább cserélem a pumpát is. Ablakmosó kupak ennyiért jó az új, esetleg csütörtökön hozhatsz is egyet a világításkapcsolóval együtt :) Ja, meg majd egy váltógomb is kell még (gondolom egyben a rúddal egyszerűbb). Lassan írnom kell a listát, hogy mi kell :D

Olaj, szíj azt hiszem fizu után lesz aktuális, de szerintem élni fogok a lehetőséggel, köszönöm előre is! :)

Link to comment
Megosztás:

A kabrió tetőn van néhány kis szakadás már, meg a hátsó fóliaablakok is be vannak mattulva.

Találtam egy ilyet pesten, majd amikor aktuális lesz elviszem hozzájuk a tetőt, hogy nézzék meg mennyiből tudnák szépen megcsinálni. Meg még körbekérdezek kabriósoknál, hogy hol javítanak korrekt áron.

Viszont nem is olyan vészes egy új tető ára sem (mihezképest...), szóval ha nagyon le akarnak itthon húzni, akkor inkább rendelek egy újat :)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy neked van valami tapasztalatod itthoni vászontető javítókról?

Gyakorlatilag nincs. Amikor megvettem a kabriót a Dávid ponyvánál az M0 mellett rakattam bele fóliaablakot -mert nem volt . :D és átvarrták egy két helyen, de semmi mást nem csináltam vele. Cserélni kellett volna az egészet egyben,de az csak egyedi megrendelés alapján ment volna....ami kb 200-300.000

Link to comment
Megosztás:

Probléma megoldódott. Trost értékesítője rendkívül segítőkész volt. Mailben küldött rajzokat, így a rendelésnél nem kellett találgatnom. Beugrottam a Csergőhöz is. Se vízcsövet, se kiszolgálást nem kaptam. De hogy ehhez a szánalomhoz még nagyságrendekkel magasabb ár is tartozik... Így egyértelmű volt a választás.

Link to comment
Megosztás:

Rövidesen nálunk is egy kis központis tuning következik, de erről öcsém is mesélhetne, mivel épp ma regisztrált ide :D

A lényeg, tönkrement a hengerfejtömítés a C14NZ-n és most egy kis okosítással lesz összerakva.

A blokk és a teljes alja érintetlen marad, de feljebb minden cserélve lesz, viszont marad központis :D

-C16NZ hengerfej, a nagyobb szelepek miatt, kompresszió csökkentve a kisebb lökettérfogathoz, felújítva, EGR lezárva

-C16, vagy C14NZ szívósor, ezt majd a csatornák méregetése után döntjük el, hogy van-e értelme cserélni

-C18NZ pillangószelep, pillangóhoz igazított szívósor

-C16NZ injektor

-C16SEI vezérműtengely

-C16SEI kipufogócsonkunk is van, csak az Y-cső nincs meg hozzá, így nem tudom azzal mi legyen... :)

Hogy ez az egész megéri-e, vagy sem, az majd utána kiderül, elsődleges szempont, hogy újra jó legyen a motorja, de az se lenne hátrány, ha jobban menne, mint a gyári C14NZ-k.

Szerintem 70, esetleg 75LE körül kellene lennie utána ha sikerül rendesen beállítani. :)

Link to comment
Megosztás:

Rövidesen nálunk is egy kis központis tuning következik, de erről öcsém is mesélhetne, mivel épp ma regisztrált ide :D

...

Ha már úgyis faragni kell az Y cső miatt, akkor csigát rá. Csak találsz neki azt is a kincses barlangban ;) :P :D

Amúgy üdv neki itt is! :)

Link to comment
Megosztás:

Pályanap Svájcban :D

Bár egy világ omlott össze bennem, hogy nem lilák a tehenek :( :icon6:

A múltkori FRT-n az első gyakorló körön majdnem ugyan ezt tapasztaltam, csak éppen birkákkal. Mondjuk ott legalább volt valaki aki vigyázott rájuk ( más kérdés hogyha azok megindulnak, nem tudom hogy fékezi meg őket ) :D 2:30nál látszódnak

és hogy ne legyek teljesen OFF, Patyi Laci 3:10nél húz el a rettenettel :D

Link to comment
Megosztás:

Ha már úgyis faragni kell az Y cső miatt, akkor csigát rá. Csak találsz neki azt is a kincses barlangban ;) :P :D

Amúgy üdv neki itt is! :)

Dehogy is, örülök, ha így kicsit jobb lesz, mint gyárilag volt :)

Talán megoldódott a probléma, mert az 1.6 központis fejre rámegy az 1.6 SEI leömlője, arra pedig elvileg felmegy a C20NE Y-csöve, legalábbis a tömítések ugyanazok, ez már biztató. :D

De van még ott pár motor és még sokkal több alkatrész, csak sikerül összelapátolni valami használhatót neki. :)

Link to comment
Megosztás:

Hogy ez az egész megéri-e, vagy sem, az majd utána kiderül, elsődleges szempont, hogy újra jó legyen a motorja, de az se lenne hátrány, ha jobban menne, mint a gyári C14NZ-k.

Szerintem 70, esetleg 75LE körül kellene lennie utána ha sikerül rendesen beállítani. :)

Csalódni nem fogtok azt most borítékolom.

Mivel nálam ugyanezekkel a módosításokkal x16sz 71lovából 82-őt mértek padon meg 137Nm-t,de bevertem előtte a fejemet és valamiért e85tel volt teletankolva.

Azóta került bele c16se tengely meg normáis benzin és sokkal-sokkal jobb érzésre,mint az x14xe corsám.Szerintem megvan 95le.

Le is mérem majd az x14xe-n az 1/8-ot,0-100at stb gyorsulásmérővel.

Szal simán megközelíti majd az öcséd motorja a c14se 82lovát.

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi leszek, ez nekem is új terület még, eddig azon kívül, hogy kiszedtem őket a motortérből és félreállítottam őket, még semmit nem csináltam központisokkal. :)

Jótanács hátha nem tudtad:

Tekerj majd neki egy kis előgyújtást,ne jelre rakd,mert az nagyjából 86-os oktánhoz van tervezve. Kb. 1-1.5cmt érdemes tűzfal felé tekerni,de szám szerint nálam strobival nézve 98-100as benzinhez 10fok alapelőgyújtást húz a knockszenzor.

Link to comment
Megosztás:

Épp egy hete hétvégén botlottam bele egy olyanba, hogy egy ismerősnek szerelők szétszedték a vezérműtengely lejadóját, mert valamit meg kellett forrasztani benne.

Azóta meg csörög a motorja, holott előre van elforgatva a gyújtáselosztó.

Én nagy bőszen visszaállítottam először jelre, hogy mi a fenét csinálnak ezek, erre sokkal jobban csörgött. :blink:

Újra elvettem a gyújtást tőle, most jó. De annyira el kellett venni, hogy tovább nem is tudnám visszább tekerni, mert megakad.

Szerintem rosszul rakták össze a jeladóra a tárcsát, vagy nem tudom mi mást ronthattak el.

Mindegy, a lényeg, hogy majd beállítjuk öcsémén is a gyújtást, azon nem fog múlni :)

Link to comment
Megosztás:

Ez érdekes mőka lesz Demó az tuti. Nekem anno a kadettomban volt C16NZ, amire egy 13S-es blokk hengerfejét tettem rá. Nagyobbak a szelepek és a szívó csatronák sem ilyen kis négyszög valamik, hanem rendes nagy ovál szívójáratok vannak a hf-en, nem beszélve arról, hogy sokkal kisebb a károstér, már-már az volt a gond, hogy hogyan csökkentsük le a dízelessé vált kompresszióviszonyt. A szívócsonkot mi 13S-es karbis és a C16NZ egyesítésével csináltuk meg és a veztengely pedig egy GSi Corsa-é volt. Hát baromi jó kis motor volt. Nyomatékos volt nagyon, de ugyanakkor jól vette a fordulatot is, az elektronikán kellett volna még igazítani, lehetett volna feljebb emelni bőven a fordulatszámhatárolást.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.