Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Komolyabb merevítés van benne? Forgalmiba mennyit írtak?

Hajjajj... de muszáj is, mert ugye önhordó kasztni lenne, de B,C oszlop az meg nincsen. A küszöb sokkal szélesebb a zártszelvény miatt, emaitt kellett átalakítanom a biztonsági öv sínjét, hogy a gyári kagyló mellett elférjen. A taposó fölött is van egy-egy keresztben, a háromszög alakú réseknél ilyen kemény szivacs-szerű cucc van, hogy ne süllyedjen be a padlószőnyeg. Van egy keresztben a hátsó ülés előtt, meg egyből az ajtó után egy kis 45 fokos darab, meg elöl függőlegesen, ami gyanítom, hogy az egész ablak körül körbefut (majd amikor ki lesz szedve a műszerfal megnézem).

375602_411552315549266_806084872_n.jpg

A forgalmiban 800 Kg-ot írnak, de majd lemázsáztatom amikor készen lesz :)

Link to comment
Megosztás:

Hajjajj... de muszáj is, mert ugye önhordó kasztni lenne, de B,C oszlop az meg nincsen. A küszöb sokkal szélesebb a zártszelvény miatt, emaitt kellett átalakítanom a biztonsági öv sínjét, hogy a gyári kagyló mellett elférjen. A taposó fölött is van egy-egy keresztben, a háromszög alakú réseknél ilyen kemény szivacs-szerű cucc van, hogy ne süllyedjen be a padlószőnyeg. Van egy keresztben a hátsó ülés előtt, meg egyből az ajtó után egy kis 45 fokos darab, meg elöl függőlegesen, ami gyanítom, hogy az egész ablak körül körbefut (majd amikor ki lesz szedve a műszerfal megnézem).

A forgalmiban 800 Kg-ot írnak, de majd lemázsáztatom amikor készen lesz :)

"Komolyabb"-at kérdeztem! :smartass:

Az én forgalmimban szereplő súly szerint akkor nekem is kabrióm van! :D

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Haveromnál padlássöprés volt, kaptam egy raklap corsa cuccot, főleg nagylámpás motyók, lámpák, hűtő, műszerfal, műanyagok, kárpitok, stb..., ha valakinek kell valami szóljon ingyen elvihető bármi, kidobni sajnálnám, nekem nagylámpás cuccok nem igazán kellenek, cserébe elfogadnék egy A2-es fűtésállító gombot, az enyém letört...

Érd.: Priviben!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok nem tudnátok mondani 1 bontót vagy valakit akinek van alkatrészeket venni?

Kéne nekem 4db vízlehúzó kívülre 5 ajtóshoz. tudtok valakit?

amugy most ujítom fel a kicsikét.

1993-as 5 ajtós szép zöldeskék festéssel most akarok még bele venni elektromos ablakot meg centrálzárat,bicskakulcsot,riasztót :) fel akarom szerelni a kicsikét meg érdemli:)

előre is köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy a kis Cors-am egy 85-ös 1.2S szépen indul, de haza jöttem egy hosszab útról szépen leállitottam majd inditottam volna újbol és nem akart beindulni olyan hangja volt mint amikor lemerűl az akksi be sem indult rámértem és tényleg lemerült egy 90km-es út után nem töltöt volna ezért akksit felratam tölteni és másnap újból probálkoztam, az elején úgyan az a inditás ismélödött de utána szép lassan beindult rámértem töltésem hibátlan!

Kérdenm én mi lehet a baj, akksi ok, töltés ok! :o

öninditó baj vagy bendix bajom lehet vagy esetleg valaki találkozott már ilyen hibával

Olyan mintha szorulna valami?!

Köszi elöre is!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt hasonló és akkor azt hittem önindító,meg is csináltattam azt mondta szerelő össze volt égve odabent minden,hazahoztam és újra nem indult.Visszavittem majd kiderült az akksi "is" rossz.Meg volt benne a töltöttség,de terheléskor szinte nullára lement.Feltöltette a szerelő velem régi típusú töltővel ami túltölti úgy hogy forrt az akksi így ment még pár hetet,de utána teljesen megadta magát.Vettem új akksit és azóta repül!Már amikor tudok bele tankolni...

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy a kis Cors-am egy 85-ös 1.2S szépen indul, de haza jöttem egy hosszab útról szépen leállitottam majd inditottam volna újbol és nem akart beindulni olyan hangja volt mint amikor lemerűl az akksi be sem indult rámértem és tényleg lemerült egy 90km-es út után nem töltöt volna ezért akksit felratam tölteni és másnap újból probálkoztam, az elején úgyan az a inditás ismélödött de utána szép lassan beindult rámértem töltésem hibátlan!

Kérdenm én mi lehet a baj, akksi ok, töltés ok! :o

öninditó baj vagy bendix bajom lehet vagy esetleg valaki találkozott már ilyen hibával

Olyan mintha szorulna valami?!

Köszi elöre is!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Tisztelt Fórumosok!

Zsolti vagyok! Van egy opel corsa A 1.3i-as 1986-os évjáratú kis autóm!

A problémám, hogy nem megy a fütés. A ventilátor működik, de középen csak hideg levegőt fúj be! Két oldalt meg kicsit langyos de szinte nem is érződik semmi meleg levegő! A vízhőmérsékletet jelző óra pedig meg sem mozdul! Viszont a motortérnél a csövek pedig melegek! Mi lehet a baja? Segytségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumosok!

Zsolti vagyok! Van egy opel corsa A 1.3i-as 1986-os évjáratú kis autóm!

A problémám, hogy nem megy a fütés. A ventilátor működik, de középen csak hideg levegőt fúj be! Két oldalt meg kicsit langyos de szinte nem is érződik semmi meleg levegő! A vízhőmérsékletet jelző óra pedig meg sem mozdul! Viszont a motortérnél a csövek pedig melegek! Mi lehet a baja? Segytségeteket előre is köszönöm!

Szerintem nyitva maradt a termosztátod és azért nem melegszik a víz, mert állandóan kering a rendszerben, így a radiátorban is hideg a víz, ergo nincs fűtésed. Termosztát csere kell, illetve érdemes átmosni majd tavasszal a vízrendszert, tesco-ban kapható mosóval, sárga doboz kék fehéres cimkével, nevére most nem emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumosok!

Zsolti vagyok! Van egy opel corsa A 1.3i-as 1986-os évjáratú kis autóm!

A problémám, hogy nem megy a fütés. A ventilátor működik, de középen csak hideg levegőt fúj be! Két oldalt meg kicsit langyos de szinte nem is érződik semmi meleg levegő! A vízhőmérsékletet jelző óra pedig meg sem mozdul! Viszont a motortérnél a csövek pedig melegek! Mi lehet a baja? Segytségeteket előre is köszönöm!

Termosztát!A szerepe hogy a melegedő motor vizét először a kis vízkörön engedje áramolni(fűtés)és ha meg van az üzemi hőmérséklet akkor átengedi a hűtővizet a nagy vízkörre(hűtő). Mihamarabb termosztát csere mert a nem üzem meleg motor jobban kopik meg hát fűtésed sincs!Ja ás a fogyasztásod is emelkedik!

Link to comment
Megosztás:

...de a "középen csak hideg levegő" '86-ban még feature volt, nem hiba. Azért van hogy a sofőr ne aludjon el menet közben. Nekem még a '92-es A2-es Corsám és a '91-es Calibrám is ilyen volt, a G Astra már nem. Viszont hallgass a többiekre a termosztáttal kapcsolatban, mert az hogy a szélén is csak langyosat fúj az nem normális.

Link to comment
Megosztás:

...de a "középen csak hideg levegő" '86-ban még feature volt, nem hiba. Azért van hogy a sofőr ne aludjon el menet közben. Nekem még a '92-es A2-es Corsám és a '91-es Calibrám is ilyen volt, a G Astra már nem. Viszont hallgass a többiekre a termosztáttal kapcsolatban, mert az hogy a szélén is csak langyosat fúj az nem normális.

Az lehet, hogy úgy volt gyárilag, igazából én elsősorban nem is az miatt írtam, hanem, hogy az óra nem megy fel.

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek a válaszokat! :) nahát a közepén csak hideg is marad ooo

Le tudnátok nekem írni légyszi, hogyan cseréljem ki a termosztátot? Mi a menete és mire ügyeljek ja és hol van? Bocsi még kezdő vagyok, de meg akarok tanulni mindent!

Köszi mindenkinek!

Üdv: Zsolti

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumosok!

Zsolti vagyok! Van egy opel corsa A 1.3i-as 1986-os évjáratú kis autóm!

A problémám, hogy nem megy a fütés. A ventilátor működik, de középen csak hideg levegőt fúj be! Két oldalt meg kicsit langyos de szinte nem is érződik semmi meleg levegő! A vízhőmérsékletet jelző óra pedig meg sem mozdul! Viszont a motortérnél a csövek pedig melegek! Mi lehet a baja? Segytségeteket előre is köszönöm!

Első körben nézd meg a hideg/meleg állító bovdenek bekötési pontjait is. A belső, ami a fűtőradiátornál van előszeretettel szokott leugrani, ha már el van öregedve/törve a műanyag. Ha így van, akkor a fém kallantyút a radiátornál, ami a terelőlemezeket állítja, át tudod kézzel is tolni ideiglenesen melegre, amíg jobb idő nem lesz ;)

Viszont ha a motor már kellően bemelegedett és a vízhőfok mégsem mozdul meg, a termosztátra valóban mindenképp rá kéne nézni! Sajnos a kisblokkos, 8 szelepes motoroknál a vezérlés alatt van a termosztát (ha leveszed a vezérlés burkolatát és követed a vezérlés oldalán lévő vízcsövet meg is látod hova megy).

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

2 hónapja vettem egy corsat első autónak, és egy kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni. Az autó hidegen rángat, mindaddig amíg be nem melegszik a motor. A neten keresgélve több információt is találtam arra vonatkozóan, hogy ez normális-e vagy sem, ezért lennék kíváncsi a ti tapasztalataitokra is. Az autón a megvétel óta cserélve lett az aksi, gyertyák, gyújtáselosztófedél, rotor. Az autó egyébként 85-ös 12ST motorral.

Köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.