Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Nálam ami hervad:

-hátsó sárvédőívek,

-küszöbök,

-ajtók sarkai,(javítóívek megvéve)

-padlólemez egy-két helyen,

-Első sárvédők, (már kicseréltem S.K.)

-Első zárhíd?? sarkai.

-Csomagtértető alsó sarkai.

Szal lesz melója a lakatosnak vele, az 100! :?

De: Qva szép lesz, ha kész lesz!!!!

Link to comment
Megosztás:

Egy kérdésem lenne.A jobb oldali kormányösszekötő gömbőcöt cserélni szeretném, de semmilyen erőszakos megoldásnak nem akar engedni.Melegítés, kalapálás, csőfogó, és egyébb preventív eszközök.Okos dolog-e esetleg egy vágóval megindítani, persze akkor már cserélném is, vagyis mennyire bírja a kormánymű tolórudja az ilyen erőszakos beavatkozást?

Link to comment
Megosztás:

Egy kérdésem lenne.A jobb oldali kormányösszekötő gömbőcöt cserélni szeretném, de semmilyen erőszakos megoldásnak nem akar engedni.Melegítés, kalapálás, csőfogó, és egyébb preventív eszközök.Okos dolog-e esetleg egy vágóval megindítani, persze akkor már cserélném is, vagyis mennyire bírja a kormánymű tolórudja az ilyen erőszakos beavatkozást?

Hát:)) Én nem tudom. Tényleg...

-

Link to comment
Megosztás:

Kicsit nagyon olcsó. :smt017

Egyébként a gömbőc engedett az erőszaknak.Kipattintottam, aztán ráfogtam csőfogóval a tolórúdra, és a kontraanya helyett, a gömbfejet tekertem.Szal az is kicserézve lett.Stétszedtem a hátulját is, a fékbetétek eléggé határesetek, viszont a dobnak még nincs válla.A csapágyak egy kicsit lógtak ugyan, de nem volt vészes a kopás, ezért szépen megtömtem zsírral, aztán beállítottam normálisan.Valszeg valami nemhozzáértő csinálhatta előttem, mert nagyon laza volt az anya, ami tartotta.Annyit meg egy csapágy max. akkor lóghat, ha már nincs is benne gergő.Holnap GO to lakat.Este még mókolok majd rajta.

Link to comment
Megosztás:

Ma leadtam a kisjárgányt a kasztnisokhoz.Előtte lebontottam a hátsó üléssort, kiszedtem belőle mindent ami aggathat.Hááát, a jobb hátulja elég konkrét ütést kaphatott v.mikor, mert nagyon látszik a jómunkásemberek kéznyoma, negatív értelemben.Kicsit sz@rul csinálták meg, főleg a torony részt.Ott aztán pejhedzik a rozsda!De mind1.Holnap valamikor délután elmejek a digittel, aztán csinálok pár fotót.

Apropó, alkatrész.Van v.kinek körülbeli 5lete, hogy mennyibe kerülhet a lengéscsillapító?Meg az első keréknél lévő alsó gömbfejet is cserélnem kéne érzésem szerint, viszont vajh cserélhető-e külön, és nem csak lengőkarostól? :smt017

Link to comment
Megosztás:

Én úgytudom cserélhető külön!

lengéscsillapító újonnan horror...én megvettem a monrókat még frissautós koromba 18ezer/db kemény forintért:(

ha érdekelnek ezek a lengéscsillapítók,akkor eladók 17500ft-ér :lol: :lol: ;)

na persze ez csak vicc,de ha érdekelnek,akkor megbeszéljük....elvileg most járt le a garijuk,2évesek.én keményebbet,és olyat veszek,ami viseli az ültetést (ha veszek)

Link to comment
Megosztás:

Én úgytudom cserélhető külön!

lengéscsillapító újonnan horror...én megvettem a monrókat még frissautós koromba 18ezer/db kemény forintért:(

ha érdekelnek ezek a lengéscsillapítók,akkor eladók 17500ft-ér :lol:  :lol:  ;)  

na persze ez csak vicc,de ha érdekelnek,akkor megbeszéljük....elvileg most járt le a garijuk,2évesek.én keményebbet,és olyat veszek,ami viseli az ültetést (ha veszek)

Körbekérdezek itt a hazai pályán, mert elég sok helyen van kedvezmény, amit illik kihasználni.Amúgy a múltkor említetted, hogy az ajtóid alja elég rendesen korrodálódik.Jó hír, hogy lehet kapni külön külső, és belső javítóívet, szal menthető a dolog, és nem kell ajtókat vadásznod!!!!

Link to comment
Megosztás:

Körbekérdezek itt a hazai pályán, mert elég sok helyen van kedvezmény, amit illik kihasználni.Amúgy a múltkor említetted, hogy az ajtóid alja elég rendesen korrodálódik.Jó hír, hogy lehet kapni külön külső, és belső javítóívet, szal menthető a dolog, és nem kell ajtókat vadásznod!!!!

Link to comment
Megosztás:

Körbekérdezek itt a hazai pályán, mert elég sok helyen van kedvezmény, amit illik kihasználni.Amúgy a múltkor említetted, hogy az ajtóid alja elég rendesen korrodálódik.Jó hír, hogy lehet kapni külön külső, és belső javítóívet, szal menthető a dolog, és nem kell ajtókat vadásznod!!!!
én akkoris vadászok ajtókat,mert 6ezer ft/db-ér tudok makulátlan ajtót,és ha megevszem a 4 javítóperemet,az 10ezer körül van összesen,és a hegesztgetésekkel nemlesznek szebbek az illesztések :(

úh inkább +2ezer,és gyári ajtóm legyen,ne hegesztett...de én msot aakrok venni mégegy corsa-t,és azon reméynedek,hogy szép ajtók lesznek:)

üdv.!

Py

Link to comment
Megosztás:

Szegasztok!

- Hétvégén kézben lesz a futóművem:))

- Levizsgázott a verda.

- Ha minden jól megy júliusban lakatolják

- Ha a párt is úgy akarja jővő pénteken motor ki.

Warwolf egyre szebb a géped:)))

PYTHON Milyen Corsikát hozzol???

Üdv

hemi

Link to comment
Megosztás:

én akkoris vadászok ajtókat,mert 6ezer ft/db-ér tudok makulátlan ajtót,és ha megevszem a 4 javítóperemet,az 10ezer körül van összesen,és a hegesztgetésekkel nemlesznek szebbek az illesztések :(

úh inkább +2ezer,és gyári ajtóm legyen,ne hegesztett...de én msot aakrok venni mégegy corsa-t,és azon reméynedek,hogy szép ajtók lesznek:)

üdv.!

Py

Úgylegyen! :wink: Nekem alkalmi ajtót csupán Zalaegerszegen tudtak volna adni, 10e./db áron.Közelebb nem volt.Vagyis volt, csak drágábban.Ezért maradt a jayítóív.Hál'istennek, a lakatosaim elég lelkiismeretesnek tűnnek, meg a festő is!Na majd meglátjuk.

Link to comment
Megosztás:

Szegasztok!

- Hétvégén kézben lesz a futóművem:))

- Levizsgázott a verda.

- Ha minden jól megy júliusban lakatolják

- Ha a párt is úgy akarja jővő pénteken motor ki.

Warwolf egyre szebb a géped:)))

PYTHON Milyen Corsikát hozzol???

Üdv

hemi

nemtom,amilyen lesz,majd holnap elviekben talán kiderül:)csak jólegyena kasznija!:(

Link to comment
Megosztás:

Warwolf egyre szebb a géped:)))

hemi

Köszi!Ma meg lettek véve hozzá az áhitott Astra ülések.A használtautón hirdetett az ember, de orosházi volt.Már kezdtem lemondani róla, mikor felajánlotta, hogy Csongrádig elhozza, és én kapva kaptam az ajánlaton.Szal most nagyon boldog vagyok.Az ülések 1ben vannak, és 14e. péz volt a kettő.Csak a vezető olddali van egy kicsit megkopva, de nincs kiszakadva.Mindjárt viszem is a kasztnisokhoz, hogy lehet szerkeszteni! :smt041 :smt023

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy vallomással kell kezdenem: nem szerettem az opelt. Azután egy éve anyumék vettek egy 3 éves Astra-t, és szép lassan megtetszett. Rájöttem, hogy nem is olyan rossz kocsi ez. Majd kb. 1 hete mondta anyum, hogy az egyik rokonnak (egy idős házaspár, csak sajnos a férj elhunyt) lenne egy eladó kocsija 'ócsón', opel-valami. Mondtam, hogy nézzük meg, annyit megér.. Elmentünk: "- Pont tegnap vitték el a fiamék, le akarják adni egy kereskedőnek, hogy adja el." - mondta.

Mondtuk, hogy hívja fel, lehet, hogy érdekelne, hozza már vissza. Este jöttek, megnéztük, elég jó állapotúnak tűnt, egy Corsa A volt. Kipróbáltam, tetszett, mondtam is hogy ez kell nekem! Másnapra visszahozták, azóta nálam van, és egyre jobban tetszik! Egy 3 ajtós, 1.2i-s kis kocsi. Ja és az ára: 200.000 Ft! Garázsban tartották, olajcsere 2002.10. hó, 84.000 Km-nél. Most 90.000 Km van benne, szóval nem nagyon szaladgáltak vele. A hátsó sárvédő rozsdás mindkét oldalon, azt meg kell csinálni, meg elől kopog bal oldalt intenzívebb gyorsításkor (mondták, hogy mi, de hülye vagyok az autókhoz, annyit értek hozzájuk, mint az autószerelős haverjaim a számítógéphez :lol: ).

Szóval nagyon tetszik! Hirtelen vásárlás volt, de szerintem nagyon megérte, és (remélem) nem is fogom megbánni. Már tervezgetem is, hogy mit-hogyan alakítok át rajta :(

Remélem, majd segítetek :lol:

Megpróbálok, majd képet is feltenni, de egy másik fórumban sem jött össze.

Üdv!

zSeKo

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.